Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

13 minutes ago, drgnk said:

Zaključak, mi smo osma reprezentacija po kvalitetu od 12 učesnika. 😅

 

Ne, nisi dobro protumačio.

Zaključak je da smo tu negde između 4. i 8. pozicije na Olimpijadi, po kvalitetu. Sam plasman će naravno zavisiti i od sreće i od forme i od inspiracije.

 

Mi smo nekada imali reprezentaciju od 7-8 top igrača na svetskom nivou.

 

Danas mnogo više selekcija imaju ozbiljne igrače. Mi danas imamo od vrhunskih igrača Jokića i Bogdanovića. Micić u reprezentaciji šmelcuje, nije isti kao onaj iz Efesa. Ostali su manje više puki prosek ili su igrači koji su na jednoj strani terena mnogo bolji nego na drugoj, recimo Gudurić.

 

Što znači, možemo mi i da kliknemo i budemo bronzani, a možemo da budemo vrlo lako i osmi. Mene bi zadovoljilo polufinale.

Link to comment
Share on other sites

Kada se prica o snazi ekipe, treba imati u vidu da vecina ekipa ima veliki disbalans u kvalitetu izmedju bekova i visokih. Kanada, Francuska, Grcka, Australija iako jake, sve imaju taj problem, mi, Nemci, Ameri i Spanci nemamo. To znaci da mozemo ostvariti stratesku prednost nad ovom prvom grupom. To ne znaci da ce ove ekipe biti overall bolje, ali znaci da nema 2-3 znacajno jace ekipe od nas. Posle Amera jaci mogu da budu jos samo Nemci, ostali jako tesko jer svima ostalima mozemo zestoko da eksploatisemo nedostatke.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, PorodicneVrijednosti said:

Kanada je po imenima vjerovatno broj 2 iza Amera al im je disbalans kvaliteta izmedju vanjskih i unutrasnjih pozicija bas ogroman. 

Disbalans je evidentan jer da su spolja samo Šajo i Muro to je da se usereš, ali četvorka Powell, Olynyk, Birch i Lyles nije ni da kažeš da im je krater u reketu, ako pođemo od pretpostavke da njima u jakim utakmicama mora da povuče spoljna linija i da ovi unutra treba "samo" da kontrolišu skok u odbrani, prave dobre blokove i daju zicere kad im bekovi naprave višak.

 

Ipak, meni je Australija segamega iznenađenje pripremnog perioda, mislio sam da je to ekipa u padu, ali izgleda da sam se zajebao, sa ovim kriterijom koji im dopušta da su konstantno u kontaktu koji na granici faula a da im se pritom svira 15 faulova po utakmici oni će mnoge o jadu zabaviti.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Juan Pablo Montoya said:

Naši ljudi se i dalje lože, nakon ovih packi na 30% snage od strane Amera i 50% od Australije.

 

Australija na 50% snage, kanda si ih prvi put gledao prekjuče protiv nas? Imaju oni ozbiljnih problema samo igraju čvrsto, "u meso", pa ti izgledaju bolji nego što jesu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lako je bilo Amerima kad je Deda bio van stroja. 

 

Sad bez zezanja, u ovim postavama bez Bogdana dosta smo siromašni sa ballhandlingom. Vasa ne može da probija ove njihove bekove jer nema prednost ni u snazi ni u brzini (jedan Booker koga u principu ne interesuje da igra odbranu je potpuno ugasio Vasu), Gudura može da dribla nešto u mestu, Dobrić i Vanja bolje da ne spuštaju loptu na parket. Tako su mogli u fulu da se koncentrišu na Jokića i nateraju ga da ne bude baš efikasan. 

 

Za dosta naših igrača je ovo prvi sudar sa ovakvim atletama pod košem. To najbolje opisuje ona situacija kad Vanja kreće na AD-a i izbacuje šut sa zadrškom koji bi bez problema u EL mogao da izvede protiv bilo koga a ovde ga ovaj polepio baš lagano.

 

Što se Amera tiče, najkritičniji su im Embid, Tatum i Booker koji suviše igraju izolacijski i u mestu, bez previše trčanja. Slično igra i Edwards samo što je on mnogo dinamičniji igrač kojem ne manjka motivacije pa na račun atletike može da izgazi svakog. Steph, AD, Adebayo su top, igraju tačno ono što treba. Ne znam šta je sa KD-em, ako se i on priključi u fulu stvarno je potrebna savršena utakmica da bi se oni dobili.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Sto se Amera tice, nisam to juce pomenuo, ali Holidej je ultra bitan igrac ovde. On sam kad je na terenu sa bilo kim kvalitet odbrane brutalno skace. Spasava nas automatizam i robotika sa kojom se vodi ovaj tim. Posto to gledam od Kera po treci put, a ne verujem da je bas toliki dunster, mislim da je njima tamo vaznije da svi dobiju uvek minute i lopte kako bi kohezija bila ostvarena nego da zapravo nadjes najbolju petorku

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Beonegro said:

 

Ipak, meni je Australija segamega iznenađenje pripremnog perioda, mislio sam da je to ekipa u padu, ali izgleda da sam se zajebao, sa ovim kriterijom koji im dopušta da su konstantno u kontaktu koji na granici faula a da im se pritom svira 15 faulova po utakmici oni će mnoge o jadu zabaviti.

 

 

Isto.

 

Ta grupa (Kanada, Aus, Špa, Grčka), tu svašta može da bude.

 

Kanada ima kvalitet spolja da uništi svakog, ali unutra su slabiji. Grčka po običaju ciglari ali igraju dobru odbranu + Janis..

 

Aus - videli smo sve, brzo, agresivno a imaju i dovoljan kvalitet uz taj dobar kolektiv.

Španiju uvek krasi sportska namazanost i oni nađu uvek rešenje za protivnika.

 

Sva je prilika da će nam drugi iz te grupe doći u 1/4 a svako je nezgodan na svoj način.

Edited by Ledd
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Beonegro said:

Disbalans je evidentan jer da su spolja samo Šajo i Muro to je da se usereš, ali četvorka Powell, Olynyk, Birch i Lyles nije ni da kažeš da im je krater u reketu, ako pođemo od pretpostavke da njima u jakim utakmicama mora da povuče spoljna linija i da ovi unutra treba "samo" da kontrolišu skok u odbrani, prave dobre blokove i daju zicere kad im bekovi naprave višak.

 

Ipak, meni je Australija segamega iznenađenje pripremnog perioda, mislio sam da je to ekipa u padu, ali izgleda da sam se zajebao, sa ovim kriterijom koji im dopušta da su konstantno u kontaktu koji na granici faula a da im se pritom svira 15 faulova po utakmici oni će mnoge o jadu zabaviti.


Nije krater naravno al su im svi visoki pero laka kategorija sto ce biti ozbiljan minus protiv Jokica, americkih visokih i vjerovatno Francuza

Link to comment
Share on other sites

Ameri su prvi favoriti bez dileme ali isto tako smatram da nisu nepobedivi. Generalni zakljucak je da im bas lezimo kao ekipa i to je tako godinama unazad, zato su nas i dobili ubedljivo. Jednostavno ne gajimo stil igre kojim bismo mogli ozbiljnije da im pripretimo. Protiv njih se eventualno moze igrati na dobar protok, kroz brze pasove, sa dosta kretanja, inside-outside, sa po nekoliko pikova u jednom napadu, nesto kao Zalgiris sto igra, pa ako te krene sut a njih ne, sanse ti rastu. Markoss je ovo lepo opisao, kako imamo deonice kada nam staje protok lopte, i onda smo osudjeni na neku improvizaciju u vidu izolacija sto ameri jedva cekaju.

Siguran sam da ce neka od ekipa na primer Spanije, Grcke, Nemacke ili Australije znati malo bolje od nas da im se suprotstavi i uspeti da ih uvuce u nervozu, a da li ce to biti dovoljno za pobedu, videcemo.. Sto ne znaci uopste da ni mi necemo pobediti neku od ovih ekipa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nama Bogdanovic otvara poptpuno novu dimenziju u igri, i bez njega smo poprilicno "ogranicena" ekipa.

 

On i Jokic mogu da igraju two-man game slican kao sto tuku on i Marej u Denveru, a i sami svi znamo kako Bogdan umije da se zapali kada igra za Srbiju. 

 

A kada je bogdan tu, onda su i drugi bekovi rasterecniji jer je ogroman fokus na njemu, njihovo ce biti da peglaju odbranu, i namjeste ruku za otvorene suteve.

 

Takodje nam to daje priliku da nemamo mrtve minute kada se odmara Jokic (ili Bogdanovic) jer cemo uvijek imati jednog igraca na terenu koji moze da se nosi sa najboljim na svijetu.

 

Takodje dosta ce zavisi i od igranja Nikole Jovica, iako ima samo 21 godinu, taj decko je veoma bitan za ovu ekipu jer on vec 2 godine igra i kralja se sa tim zvjerima u NBA, i to ove godine za razliku od prosle dolazi sa mnogo vise utakmica iza sebe (46 sa po 20 minuta provedenih na parketu) i sa vec iskustvom igranja u reprezentaciji.

 

Mislim da se puno mraci zbog priprema, i smatram da je bolje sto smo izgubili ove dve ovde nego da se ulazi sa nizom od 5-6 pobjeda na pripremama i misli da nema nikakve rupe u igri, pa opet naleti jedna "Italija" i hvatamo se za glavu.

 

Nema tu sta, Ameri su jedina "S Tier ekipa", a ostali mogu da se redaju kako hoce.

 

Mi smo prema svjetskim kladionicama na vecini 3 ili 4 favorita, na nekima i drugi. I to je realno stanje mi bi trebali biti u top 4 ekipa, i sve osim polufinala bi trebao da je neuspjeh.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Chaos Is Me said:

Steph, AD, Adebayo su top

Adebajor je juče pogodio tri trojke pa se izložio, neće ponoviti ovakvu tekmu na prvenstvu, a Obrvin homokinetički zglob ne može da izdrži 5-6 utakmica u 7 dana, do polufinala/finala će Amerikanci biti baš tamo gdje mi želimo da budu :s_d:

 

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Olimpijski turnir je zajebana kategorija. Malo timova, izbaciš par ekipa koje su tu po geografskom proncipu i svi ostali jaki ko zemlja. Jedan bangav poraz može sve da pošalje dođavola.

 

SR Jugoslavija je bila svetski prvak 1998., evropski prvak 1999., evropski prvak 2001., svetski prvak 2002. Igrače znate svi, legende ovog sporta kod nas. A na Olimpijadama u tom periodu?

 

2000. u Sidneju prve četiri utakmice, četiri pobede (Rusija +6, Australija +14, Angola +9, Španija +13). Loženje među navijačima na max, a onda Kanada , +9 na poluvremenu, Stiv Neš poludi (26p, 8s, 8a), puknu drugo poluvreme 50:33 i poraz -8. To ih toliko opali da ladno izgube četvrtfinale od Litvanije -13, od svih Litvanaca rasturi ih Einikis sa 26p i 8s.

 

2004. u Atini još gore, poraz od Argentine -1 u prvom kolu košem Đinobilija u poslednjoj sekundi šalje sve nizbrdo, jedva pobeđena Italija +2, pa porazi od Novog Zelanda -3, Španije -8 i Kine (ej, Kine) -1 za poslednje mesto u grupi.

 

Kakav god sastav otišao (a konačan sastav ćemo izleda saznati pola sata pre prve utakmice), moraće da se poklopi sto faktora da bi ostvarili uspeh, da ne kažem naglas medalju. Najbolji igrač sveta pomaže mnogo ali ne garantuje ništa, to Grci sa Janisom odlično znaju.

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nellthe said:

Takodje dosta ce zavisi i od igranja Nikole Jovica, iako ima samo 21 godinu, taj decko je veoma bitan za ovu ekipu jer on vec 2 godine igra i kralja se sa tim zvjerima u NBA, i to ove godine za razliku od prosle dolazi sa mnogo vise utakmica iza sebe (46 sa po 20 minuta provedenih na parketu) i sa vec iskustvom igranja u reprezentaciji.

Upravo, imam utisak da se to previđa, pod pretpostavkom da su svi zdravi Jović je treći igrač ove ekipe, iza Jokića i Bogdanovića.

Ono što je međutim za razmišljanje, pod pretpostavkom da je Jović oporavljen i spreman da igra normalno, je kako ga koristiti, uzimajući u obzir da nam je Petrušev protiv Australije i SAD baš na toj poziciji bio možda i najbolji igrač. Da li ostaviti Petruševa da startuje a uvoditi Jovića sa klupe? Da li u nekim varijantama igrati sa njima dvojicom u paru, što bi bilo na uštrb Milutinova? Da li probati Jovića na 3, sa Petruševim na 4 i Jokićem na 5, gdje imamo tri visoka, ali sva trojica mogu da igraju široko? To bi bila neka varijanta za Amerikance kad Curry nije u igri, puniti reket kao Mutinjo i, ukoliko nisu u stanju da nas odmah kazne šutom, oduzeti im unutrašnju igru i prodor bar na nekoliko minuta?

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, djurava said:

Ako sam dobro razumeo sistem takmicenja, u 1/4 jedan par ce biti dve najbolje druge ekipe, sto je za ocekivati da budemo mi i Nemci.

 

Da. Ali to zavisi od žreba.

Prve dve najbolje prvoplasirane idu na dve najbolje trećeplasirane.

 

Najslabija prvoplasirana i najbolja drugoplasirana idu na dve preostale drugoplasirane. Žreb odlučuje ko na koga.

 

Ako budemo bili najboljeplasirana druga u grupama i uzmemo u pretpostavku da će Francuzi ipak na domaćem terenu dobiti Nemce, onda najverovatnije idemo na (žreb odlučuje) Nemačka ili Kanada, Aus, Špa, Grčka (neko od). U toj grupi mislim da niko ne može da pretpostavi ko će biti drugi.

 

Takođe od žreba zavisi da li se sa Amerima ukrštamo u polufinalu ili tek u finalu.

Edited by Ledd
Link to comment
Share on other sites

Svi jako mudro zborite od jutros, baš vam je legao ovaj poraz. :classic_smile:

 

Sve će to lepo da se posloži do početka turnira. Primećujem da niko skoro ni ne pominje Južnosudance i ajajajaj Portoriko, iako jedan loš dan može sve naše planove da baci pod voz. Nekako i ja imam skoro neograničeno poverenje u to da će ova ekipa funkcionisati blizu maksimuma svojih mogućnosti, pa se već razmišlja o ključnom duelu u četvrtfinalu.

 

Meni lično da sad neko ponudi da potpišem da osvajamo bronzu, potpisao bih. Ali bih plakao dok potpisujem.

  • Love 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Ledd said:

 

Da. Ali to zavisi od žreba.

Prve dve najbolje prvoplasirane idu na dve najbolje trećeplasirane.

 

Najslabija prvoplasirana i najbolja drugoplasirana idu na dve preostale drugoplasirane. Žreb odlučuje ko na koga.

 

Ako budemo bili najboljeplasirana druga u grupama i uzmemo u pretpostavku da će Francuzi ipak na domaćem terenu dobiti Nemce, onda najverovatnije idemo na (žreb odlučuje) Nemačka ili Kanada, Aus, Špa, Grčka (neko od). U toj grupi mislim da niko ne može da pretpostavi ko će biti drugi.

 

Takođe od žreba zavisi da li se sa Amerima ukrštamo u polufinalu ili tek u finalu.


Nije bas tako ako dobro kapiram sistem na FIBA sajtu. Jedino stoji da dve najbolje rangirane ekipe posle prvog kruga upadaju u prvi sesir - nigde ne stoji da su to dve najbolje prvoplasirane ekipe iz osnovnih sesira.

Teoretski:

Ako u grupi A prvoplasirana ekipa ima 2-1 i kos razliku +15, nasa grupa mi kao drugoplasirani (!) imamo 2-1 sa +25 a u Nemacko-Francuskoj grupi obe ekipe zavrse sa 2-1 i losijim skorom od +25 mi upadamo i kao najbolja drugoplasirana ekipa u taj prvi pot zajedno sa Amerima koji u nasoj grupi sasvim izvesno izlaze sa 3-0.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Smrtokapa said:

Primećujem da niko skoro ni ne pominje Južnosudance i ajajajaj Portoriko, iako jedan loš dan može sve naše planove da baci pod voz.

Ako budemo kompletni loš dan ne smije da se desi, poraz od jedne od te dvije ekipe bi bio možda i najveći neuspjeh reprezentacije od 2009. naovamo, čak i pobjeda jednocifrenom razlikom bi bila ozbiljan podbačaj sa vjerovatnim negativnim posledicama po plasman i ukrštanja.

 

Pod pretpostavkom da su svi zdravi, ovo je najbolja ekipa od osamostaljenja Srbije, bolja čak i od one sa OI 2016. jer su praktično svi igrači sem Jovića u prajmu, i to mora da se demonstrira na terenu. No ifs and buts.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Nije bas tako ako dobro kapiram sistem na FIBA sajtu. Jedino stoji da dve najbolje rangirane ekipe posle prvog kruga upadaju u prvi sesir - nigde ne stoji da su to dve najbolje prvoplasirane ekipe iz osnovnih sesira.

Teoretski:

Ako u grupi A prvoplasirana ekipa ima 2-1 i kos razliku +15, nasa grupa mi kao drugoplasirani (!) imamo 2-1 sa +25 a u Nemacko-Francuskoj grupi obe ekipe zavrse sa 2-1 i losijim skorom od +25 mi upadamo i kao najbolja drugoplasirana ekipa u taj prvi pot zajedno sa Amerima koji u nasoj grupi sasvim izvesno izlaze sa 3-0.

 

 

Ok, to nisam znao.

 

Ali opet i da idemo u tom slučaju na trećeplasiranu ekipu, ni to nije lagano.

 

Iz grupe A je neko od (Špa, Aus, Grčka, Kanada).

Iz grupe B to će najverovatnije biti Brazil (oni isto znaju da prangijaju kao blesavi što nama ne odgovara)

 

Iz naše grupe će teško neko da ode dalje kao trećeplasirani, jer će Ameri da im unakaze koš razliku a i da ode, ekipe iz iste grupe ne mogu da igraju 1/4 jedna protiv druge.

 

Najveće šanse su da idemo na grupu A

 

Edited by Ledd
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Ledd said:

Najveće šanse su da idemo na grupu A

Pa dobro, i tu samo neka ne bude Kanada, mislim da smo od ovih ostalih bolji (uprkos tome što nas je Australija dobila prekjuče), iznimno respektujem Špance, ali u utakmici između ova dva sastava mislim da prosto nemaju dovoljno mesa da nam se suprotstave.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...