Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Od Boriše samo šut ostao...:whistling:

uz sve predispozicije i pažnju koju je imao, mogao je do sada da se napakuje na zverku u majicu na bratele...

kada ne truje šutem spolja, da im na prodoru po čeonoj naskače na glave, da u ovakvoj selekciji bude korektor iz drugog plana na skoku, da vazda lepi dandare tim hvataljkama...u tranziciji kada mu daš da finišira da mu se sklanjaju...

 

...a nama Kure rudar i Deda atleta igraju četvorke.

Edited by Wingwalker
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Teodosic 

Bogdanovic 

Lucic 

Bjelica

Jokic 

 

Micic

Guduric 

Kalinic

Davidovac

Mulutinov

 

 

Ova ekipa ovako poredjanja moze do zlato na bilo kom takmicenju. E sad, Bogdan je povredjen a Teo poligon za izdrkavanje. 

Nikakvi Marinkovici, Kuridze i Jaramazi nisu za velika takmicenja

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Redstar0356 said:

Teodosic 

Bogdanovic 

Lucic 

Bjelica

Jokic 

 

Micic

Guduric 

Kalinic

Davidovac

Mulutinov

 

 

Ova ekipa ovako poredjanja moze do zlato na bilo kom takmicenju. E sad, Bogdan je povredjen a Teo poligon za izdrkavanje. 

Nikakvi Marinkovici, Kuridze i Jaramazi nisu za velika takmicenja

Jebeš li ti šta

  • Like 7
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Redstar0356 said:

Teodosic 

Bogdanovic 

Lucic 

Bjelica

Jokic 

 

Micic

Guduric 

Kalinic

Davidovac

Mulutinov

 

 

Ova ekipa ovako poredjanja moze do zlato na bilo kom takmicenju. E sad, Bogdan je povredjen a Teo poligon za izdrkavanje. 

Nikakvi Marinkovici, Kuridze i Jaramazi nisu za velika takmicenja

 Prva navedena petorka prima 100+ poena, ništa ne brani u odbrani. Vidi se da si ih sastavljao po tome ko ima više poena u rukama. Ništa uloge u timu, odbrana, sistem igre... i drugi kriterijumi. 🤔

Edited by drgnk
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Redstar0356 said:

Teodosic 

Bogdanovic 

Lucic 

Bjelica

Jokic 

 

Micic

Guduric 

Kalinic

Davidovac

Mulutinov

 

 

Ova ekipa ovako poredjanja moze do zlato na bilo kom takmicenju. E sad, Bogdan je povredjen a Teo poligon za izdrkavanje. 

Nikakvi Marinkovici, Kuridze i Jaramazi nisu za velika takmicenja

 

Ova prva petorka bi bila baš u stilu pobeđuje ekipa koja da više poena. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, LightWeight said:

Nadam se da ce Milutinov da ostane zdrav i da ce pronaci EL tim. Greota da ovakav igrac igra samo u Rusiji.

Neka ide u NBA, ovo mu je poslednji voz da uspije da se ustali tamo kao igrac.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Milos 3.14 said:

Da ali je bio potpuno sam dok ga je čuvao Dobrić i još mu posle prve trojke Kari priča šta da radi. Sledeći napad ista akcija i istu grešku pravi .

Pa dobro...to "istu grešku pravi" zvuči jako, ali kad se napravi dobar blok za off screen, nije baš ni jednostavno zaobići ga i stići da se zasmeta šuteru. U onoj drugoj situaciji kad je zapeo u bloku, baš me zanima kako bi to Pešić rešio. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Wingwalker said:

Uticaj Jokare na stil igre Milutinova...podelio je udvojen samo u drugom poluvremenu 4-5 povratna asista sa visokog posta.

Milutinov je uvek bio solidan asistent , plus ima i dobar sut sa poludistance ali ga na zalost  ne koristi mnogo kroz karijeru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije ljuCki puštati Jokića na ovakvu Njemačku.

 

Realno kad u grupi budemo igrali protiv Holandije, Finske ili Izraela treba da im pozajmimo Milutinova, em bude malo uravnoteženije, em se i on razigra.

 

Inače ja opet gledao samo drugo poluvrijeme kacmo pokidali, ko igra over na kladionicu da mi uplati simboličan procenat da gledam od početka i nema da omane 😄

  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

Priznajem da reprezentacija izgleda mnogo bolje nego što sam očekivala kad su počele pripreme. Ono što mene brine, pored odbrane, jeste nedostatak pravog plejmejkera te i dalje smatram da je Teo trebalo da ide; Vasa to prosto nije, a nisam fan spike da nam ne treba plej kad je Jokić već tu. Fino se svi kapiraju s Jokićem tako da mislim da će se to upeglati do takmičenja i eliminacione faze, do koje verujem da možemo stići. Problem su "pucačke" ekipe tipa Italija koje mogu da nas nakantaju na prepad, imam utisak da su nam godinama takve ekipe problematičan match-up. S obzirom na Nikolino iskustvo u NBA verujem da može da pomogne da se to prevaziđe, takve ekipe treba spustiti u naš ritam i onda se otvara više mogućnosti na obe strane terena. Grčka će biti pravi ispit, očekujem jako tešku utakmicu koju nisam sigurna da ćemo dobiti, ali svakako ću pružiti podršku momcima u Areni. ❤️

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DameTime said:

 

Ova prva petorka bi bila baš u stilu pobeđuje ekipa koja da više poena. 

Ali zato postoje igraci iz druge ekipe koji bi mogli da ucvrste ako odbrana bude bas toliko losa. 

 

A ne znam kako je puno gora odbrana Teodosica od Miciceve i Bogdanova od Dobriceve npr. 

 

Sto se tice Bjelice, taj covek je sa 15 godina i sa 50 bolji od Kuridze iz prajma recimo. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Redstar0356 said:

Ali zato postoje igraci iz druge ekipe koji bi mogli da ucvrste ako odbrana bude bas toliko losa. 

 

A ne znam kako je puno gora odbrana Teodosica od Miciceve i Bogdanova od Dobriceve npr. 

 

Sto se tice Bjelice, taj covek je sa 15 godina i sa 50 bolji od Kuridze iz prajma recimo. 

 

Pa da, ali ne možeš da imaš prvu petorku koja pored napadačkog potencijala ima -10, pa da uvodiš igrače i menjaš petorkom koja je manja napadački potentna... Tu mora postojati balans. Slažem se za Tea i Micića, neke razlike nema, ali Bogdan je iznadprosečan defanzivac za evropske standarde. On je čuvao baš aždaje u NBA plej ofu i to na SF, što mu nije primarna pozicija. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...