Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

4 minutes ago, dekifisher said:

Ćale mu je bio genijalan igrač, a krv nije voda.

U istoriji srpske košarke imamo brojem 0 i slovom nula primjera da su otac i sin bili seniorski reprezentativci. Uopšte na prostoru bivše Jugoslavije mogu da se sjetim samo jednog primjera, Boro i Nikola Vučević.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Beonegro said:

U istoriji srpske košarke imamo brojem 0 i slovom nula primjera da su otac i sin bili seniorski reprezentativci. Uopšte na prostoru bivše Jugoslavije mogu da se sjetim samo jednog primjera, Boro i Nikola Vučević.

 

Rakočevići?

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Beonegro said:

U istoriji srpske košarke imamo brojem 0 i slovom nula primjera da su otac i sin bili seniorski reprezentativci. Uopšte na prostoru bivše Jugoslavije mogu da se sjetim samo jednog primjera, Boro i Nikola Vučević.

 

Koprivica

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Beonegro said:

U istoriji srpske košarke imamo brojem 0 i slovom nula primjera da su otac i sin bili seniorski reprezentativci. Uopšte na prostoru bivše Jugoslavije mogu da se sjetim samo jednog primjera, Boro i Nikola Vučević.

 

Rakocevic i njegov cale rekao bih da nije bas 0.

 

El igrao stariji Pecarski nekad za seniore? Mladji sedeo na klupi u nekim prozorima. Koprivica cak i igrao prozore. El njemu cale nekad igrao za seniore?

 

Uskoro ce to biti i Topic i Vukcevic, jer su i njihovi ocevi igrali za reprezentaciju. Nadam se i Nakicu da ce izabrati srpsko drzavljanstvo(ako vec nije), valjda je zalecio povredu.

 

Sto se tice prostora bivse Jugoslavije i Alibegovici samo sin igra za Bosnu a cale igrao za Sloveniju posle Jugoslavije.

 

A koliko u Americi imas primera reprezentativaca oceva i sinova? Tamo gde kosarka traje duze i gde ih ima 30 puta vise. Pitam jer ne znam vise od dva slucaja, bas me zanima. Znaci reprezentativaca, ne ono cale sin tipa Uros i Aleksandar Trifunovic gde koliko znam cale mu nikad nije igrao za reprezentaciju a mladji jeste prozore.

 

Normalna stvar da nemamo jer ne traje srpska kosarka 200 godina, nema ni u drugim zemljama to. Tek ti igraci koji su igrali 80ih i 90ih imaju decu po 15-20-25 godina.

 

edit: evo odgovori Medo iznad za Rakoca dok sam kucao.

 

14 minutes ago, Lmx said:

Koprivica

 

Sad sam proveravao, cale mu je igrao za juniore i na Univerzijadi ako se to racuna.

Edited by Brat od Korneta
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče malog Topića Mek je ovde u pravu. Prelaz na ozbiljan seniorski nivo je komplikovan na više nivoa. Ipak, ja sam optimista po pitanju njega bar za evropski nivo. Ima predispozicije za sve- fizikalije, skilset, i najvažnije mindset. Najvažnije je da ima glavu, Jokić je najbolji dokaz da je glava najvažnija.
Što se tiče SP naravno da ne bi doprineo, ne bi ni ulazio verovatno, možda u garbage..
Ali ja sam i ranije voleo da dvanaesti bude neki klinac, zalog za budućnost, da se zapati, da zaživi neki kult, atmosfera.
Inače, ovo sve negativno oko reprezentacije je zato što je Teo onako oteran. On je bio duša reprezentacije, taj kliconoša, uvek je bio tu za reprezentaciju.. Jbg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Srećko i Marko Jarić.

 

Hoćemo li dobaciti do 10?

 

Edit: vidim da je Beonegro stavio kriterijum seniorski reprezentativci ali lepo bi bilo da malo popusti :classic_biggrin:

 

  

1 hour ago, Brat od Korneta said:

A koliko u Americi imas primera reprezentativaca oceva i sinova? Tamo gde kosarka traje duze i gde ih ima 30 puta vise.

Baš zato što ih je toliko, manja je verovatnoća da se pronađe takav slučaj.

Edited by Smrtokapa
Link to comment
Share on other sites

Ja cu se bas smoriti ako Smajli otpadne, a deluje da ce biti tako. 

 

Imam osecaj da bi odigrao dobar turnir. Dosta je napredovao tokom sezone. Profil igraca koji nam je potreban. Moze da preuzima, pokretan centar, ozbiljan atleta. Vrlo dobra strec opcija. Pritom mlad igrac, prilika da dodatno napreduje i stekne iskustvo. Sasvim pristojna druga opcija iza Milutinova. Ovako smo osudjeni na dobrog Rileta i njegovu nemoc da bilo sta odbrani ili uhvati.

 

A mislim da je suvise ocekivati od Karija da igra sa Petrusevim ili Jovicem na 5.

Edited by Del Piero
  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Smrtokapa said:

Edit: vidim da je Beonegro stavio kriterijum seniorski reprezentativci ali lepo bi bilo da malo popusti :classic_biggrin:

 

Uvazicemo mu kriterijume kad kaze kolko Amera je bilo takvih.

4 minutes ago, Duh koji lebdi said:

 

Pratim i podizem - Predrag Sasa i Olga. 

 

Sin mu igra za neku mini reprezentaciju.

48 minutes ago, Smrtokapa said:

Baš zato što ih je toliko, manja je verovatnoća da se pronađe takav slučaj.

 

😃

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Kankkunen said:

 

 

Prosle sezone Zvezda seniori-Slodes-Zvezda juniori-Pokusaj da ode u Fmp-OKK

 

Sad je fino poceo takodje. Igrao za reprezentaciju juniore-potpisao profesionalni sa Zvezdom-Mega pripreme-seniori reprezentacija pripreme.

 

Koliko god sve izgleda suludo on ce samo da ojaca i ovo privikavanje ce da mu pomogne itekako a vidi se iz aviona da ima glavu za sve to i da se svuda instant prilagodjava. Mislim nije kao da je otisao u inostranstvo, al opet koliko ima godina i kako podnosi sve a ovo sto je nekad bilo normalno u danasnje vreme se ne desava verovatno nikom osim njemu.

Link to comment
Share on other sites

Htjeli - ne htjeli, imaćemo priliku da vidimo šta na ovom nivou može Topić. Uzimajući u obzir viđeno na U18 prvenstvu i to da je inicijalno oslobođen dužnosti i pušten na pripreme Mege, je mislim ništa, ali eto prilike da pokaže da nemam pojam o košarci i da je u pitanju generacijski talenat.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...