Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

3 minutes ago, Miki28 said:

Jel moze neko da okaci raspored i ukrstanja?

U drugoj fazi idemo na Italiju i npr. Dominikanu, pa u četvrtfinalu na nekog od Grka, Litvanaca ili eventualno Crnogoraca (Grčka i Litvanija su čemerni spolja, a CG ima tijela pod košem za to rvanje). 

 

Dobar nam je raspored, bez kikseva imamo ozbiljnu šansu da dođemo do polufinala, Bogdan i Gudura su bogovi košarke za sve što Litvanci i Grci imaju ovog ljeta na bekovskim pozicijama, Milutinov bi trebao da drži vodu protiv Valančijunasa i da je bolji od grčkih centara, Grci imaju Kumboa, ali ćemo na toj poziciji valjda i mi imati dosta tijela, pa i talenta...

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zvezdinho said:

 

Vi se brecate na mene. A na tebe se nisab brecao 😛

 

A sta je bilo prosle i one tamo sezone ? Jel tad isto bio povredjen:default_coffee:

 

 

prosle sezone je resio da ostane u okc da radi. ali je dosao na okupljanje.

 

poenta je da je trenutno povredjen i da ce igrati ako moze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

prosle sezone je resio da ostane u okc da radi. ali je dosao na okupljanje.

 

poenta je da je trenutno povredjen i da ce igrati ako moze.

 

A 2021 sta je tad bilo ?

 

Spoiler

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Igor Kokoškov ga je pozvao za olimpijske borbe ovog leta, a on se zahvalio jer želi da se individualno usavršava pred nove NBA izazove.

 

I pre svakog otkaza je pricao kako ce se odazvati.Tako da izvinjonjo sto sumnjam u njegovo igranje ovog leta (imao povredu ili ne).

Edited by Zvezdinho
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Kakvo govno od coveka jbt.  Lik trenirao Kikana u Zvezdi i onda odvali glupost 

 

Valjda je ovo konacni kraj nasmrkanog i  izlapelog mu kompanjona

 

Momcina svaka cast. Lozili smo se na Vulea Avdalovica i Djuru Ostojica, lozimo se i sad pa kako bude

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Darko said:

Vučić i nada su dve reči koje jednostavno ne idu zajedno.

 

Kako ne idu, zar NADA nije naziv koalicije DSS-POKS? :classic_sleep:

 

1 hour ago, Beonegro said:

 

Ko ima luksuz da se odrekne jednog Realovog igrača? 😂

https://en.wikipedia.org/wiki/Boriša_Simanić

 

Toliko je mocan da je istovremeno registrovan i za Real i za Crvenu zvezdu. :classic_ohmy:

 

Sto se tice sastava:

 

Jaramaz, Avramovic, Jovic

Bogdanovic, Guduric, Nedovic

Marinkovic, Dobric

Petrusev, Smailagic, Davidovac

Milutinov

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Beonegro said:

U drugoj fazi idemo na Italiju i npr. Dominikanu, pa u četvrtfinalu na nekog od Grka, Litvanaca ili eventualno Crnogoraca (Grčka i Litvanija su čemerni spolja, a CG ima tijela pod košem za to rvanje). 

 

Dobar nam je raspored, bez kikseva imamo ozbiljnu šansu da dođemo do polufinala, Bogdan i Gudura su bogovi košarke za sve što Litvanci i Grci imaju ovog ljeta na bekovskim pozicijama, Milutinov bi trebao da drži vodu protiv Valančijunasa i da je bolji od grčkih centara, Grci imaju Kumboa, ali ćemo na toj poziciji valjda i mi imati dosta tijela, pa i talenta...

Hvala👍

 

Mogu reci da sad kad se konacno razrijesilo, mnogo je lakse. Samo da ovi svi ostanu zdravi i da odemo sa 12 najboljih od raspolozivih i da se posibamo pa sta bude. 

 

Mislim da ce momci imati podrsku kao rijetko kada.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

I posle: jao, da l će da se kvalifikujemo na OI... Ni ne treba da idemo... Em ovima koji treba da igraju to manje znači nego nama navijačima, em će da imaju celo leto da odmore s merakom, da ne moraju da se pravdaju što ne igraju na OI....

Link to comment
Share on other sites

Posebno je igrati za reprezentaciju, jer je lakše kada treniraš sa svojim drugovima i iz te sportske perspektive ovo je i najčistije i uvek je teško kada nisi tu i kada nešto propuštaš kao ekskurzija i Nova godina, takav neki osećaj i eto tu sam sada", kaže Bogdanović.

 

O izostanku Jokića, a ujedno i ostalih, rekao je:

"Bilo je tako sa njim. Jokić je i mene okrenuo i prijateljski rekao da mentalno nije tu i da može da dođe, ali da nije to to. Ja kao košarkaš to razumem, ali razumem i ljude koji to ne razumeju. Kao što sam već rekao neki momci su igrali i obezbedili mesto tamo, a sada su tu neki drugi ljudi.

 

 

Decko je bas primjer za sve. Sjajni Bogdan. Ajde majstore pa da razbijes ovo SP

  • Like 27
  • Love 7
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Beonegro said:

U drugoj fazi idemo na Italiju i npr. Dominikanu, pa u četvrtfinalu na nekog od Grka, Litvanaca ili eventualno Crnogoraca (Grčka i Litvanija su čemerni spolja, a CG ima tijela pod košem za to rvanje). 

 

Dobar nam je raspored, bez kikseva imamo ozbiljnu šansu da dođemo do polufinala, Bogdan i Gudura su bogovi košarke za sve što Litvanci i Grci imaju ovog ljeta na bekovskim pozicijama, Milutinov bi trebao da drži vodu protiv Valančijunasa i da je bolji od grčkih centara, Grci imaju Kumboa, ali ćemo na toj poziciji valjda i mi imati dosta tijela, pa i talenta...

 

To je pod uslovom da budemo prvi, ako ne budemo tj ako nas Italijalni dobiju iil fejlujemo negde drugde idemo na Amere u 1/4 ali da budem posten nisam bas gledao kompletan kostur.

Edited by nunilo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Crni said:

Usvoji zivotinju svakako, a i da rodis nego sta, polako.

 

Dobro je da neces dati Vuk, Luka, Lav...🙄

 

Lav samo ako to bude u horoskopu 😛 Ovo drugo zavisi od dosta faktora... 🙂 

 

Nego, svidjaju mi se ove opcije sa Gudurom na kecu, realno je odlično igrao u Feneru.

Link to comment
Share on other sites

Jeste da to klub iz donjeg doba ACB lige, ali Jovic je odigrao odlicnu prethodnu sezonu. Cesto dvocifren poenterski, standardno kontrola igre i uvek odlican odnos ast/to.  Uz to minutaza konstantno 25+ minutaza, a nekada i 30 plus. Ne znam zasto ovde neki potenciraju da ne moze? Kao sto je i receno na konf, ovde se ne dovodi u pitanje njegovo zdrastveno stanje, nego problemi u porodici. 

 

Sto se tice Pokusevskog misljenja sam da 99% nece biti putnik na SP zbog povrede, ali sam zato uveren i da ce se mali Jovic naci na tom spisku.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Prva želja, da svi ovi koji su raspoloženi da igraju, zaliječe povrede i riješe sve privatne probleme na pravi način (posebno one probleme koji imaju veze sa zdravljem) i na taj način budu na raspolaganju selektoru, a on neka izabere tih 12.

 

Druga želja, da svi mladi igrači i oni koji nemaju toliko iskustva u reprezentaciji odigraju dobar turnir, i uz dobru atmosferu se vežu za reprezentaciju, pa da u godinama koje dolaze budu sa zadovoljstvom na raspolaganju selektoru (ko god to bio).

 

Treća želja, da Bogdan Bogdanović uzme zlato sa reprezentacijom. On neka odluči da li će to biti ove godine, ili u godinama koje doalze. 🙂

 

Eto, još samo da uhvatim zlatnu 🐟

 

Ide loženje na max naravno, kao i uvijek kad je repka u pitanju. Da igramo sexy basket, da se sa svima pošibamo, pa dokle se dogura. Ja vjerujem da možemo i preko realnih, a i nerealnih, očekivanja.

Edited by Shonewizard
  • Like 9
  • Love 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Miki28 said:

Hvala👍

 

Mogu reci da sad kad se konacno razrijesilo, mnogo je lakse. Samo da ovi svi ostanu zdravi i da odemo sa 12 najboljih od raspolozivih i da se posibamo pa sta bude. 

 

Mislim da ce momci imati podrsku kao rijetko kada.

Samo da se malo slegne razočaranje zbog otkaza i biće to super što se navijanja tiče.

 

A momci će imati dodatne simpatije jer, pod broj jedan, igraju.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ja cu biti razocaran ako Topic ne ode na SP i tamo ne dobije neke minute. Vreme je da i mi ubacimo nekog mladog  i talentovanog igraca. Plej nam treba u perspektivi i ovo je prava prilika da se ubaci jedan takav a mislim da sa Topicem i Stankovicem imamo veliku perspektivu na tim pozicijama , samo ako se budu kvalitetno razvijali i dobiju pravu sansu.

12 minutes ago, Miki28 said:

Posebno je igrati za reprezentaciju, jer je lakše kada treniraš sa svojim drugovima i iz te sportske perspektive ovo je i najčistije i uvek je teško kada nisi tu i kada nešto propuštaš kao ekskurzija i Nova godina, takav neki osećaj i eto tu sam sada", kaže Bogdanović.

 

O izostanku Jokića, a ujedno i ostalih, rekao je:

"Bilo je tako sa njim. Jokić je i mene okrenuo i prijateljski rekao da mentalno nije tu i da može da dođe, ali da nije to to. Ja kao košarkaš to razumem, ali razumem i ljude koji to ne razumeju. Kao što sam već rekao neki momci su igrali i obezbedili mesto tamo, a sada su tu neki drugi ljudi.

 

 

Decko je bas primjer za sve. Sjajni Bogdan. Ajde majstore pa da razbijes ovo SP

Udara taj alkohol opasno na usi, verujem da nije prestao da loce otkada je zavsena poslednja cetvrtina finala. Voli taj flasu vise nego ista u zivotu ukjucucjuci i konje.

Edited by Miki8
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

kvalifikacije za oi ce biti taman po zavrsetku nba lige ili mozda jos dok bude trajalo finale. dakle ako denver opet bude imao uspesan playoff, jokic opet najverovatnije nece igrati. 

 

neverovatno mi je da je jokic igrao kvalifikacije za sp a da nece igrati turnir. :twak:

Link to comment
Share on other sites

Pogledao kostur.

 

Sustinski treba da budemo prvi posle druge faze da bi izbegli Amere u 1/4, ako uspemo tu bi nam mogli doci Litvanija, Grcka, Crna Gora ... predpostavka da ce Ameri biti prvi u drugom delu kostura.

 

Italija ce nam biti verovatno najveca prepreka.

 

Edited by nunilo
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Kooineeperk said:

Nama za kvalifikacije za OI treba da budemo u top2 evropske repke na ovom SP a da tu ne racunamo Francusku (koja se kao domacin kvalifikovala). 

 

Tesko... 

 

 

 

Ne, prva dva iz Evrope (ne računajući Francuze), kao i dva najbolja iz Amerike (komplet Severna, Srednja i Južna) i po jedan najbolji iz Azije, Afrike i Okeanije idu direktno na OI. To je osam mesta.

 

Za preostala četiri se igraju četiri kvalifikaciona turnira sa po šest timova, gde prvoplasirani ide u Pariz.

 

Na kvalifikacione turnire idu 19 reprezentacija sa ovog SP po plasmanu a koje se nisu direktno kvalifikovale (bar jedno mesto moraju imati Amerike, Azija, Afrika i Okeanija), preostalih pet dolaze sa pretkvalifikacionih turnira po kontinentima na kojima igraju reprezentacije koje se nisu kvalifikovale za SP.

 

Opširnije na https://en.m.wikipedia.org/wiki/Basketball_at_the_2024_Summer_Olympics_–_Men's_qualification

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nunilo said:

Pogledao kostur.

 

Sustinski treba da budemo prvi posle druge faze da bi izbegli Amere u 1/4, ako uspemo tu bi nam mogli doci Litvanija, Grcka, Crna Gora ... predpostavka da ce Ameri biti prvi u drugom delu kostura.

 

Italija ce nam biti verovatno najveca prepreka.

 

 

Dominikanci predvođeni Karl Entoni Taunsom takođe neće biti mačji kašalj.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...