Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Ja uopšte ne mislim da bi bili mnogo manje kompetitivni bez Jokića, samo bi akcenat trebao više biti na igri spoljne linije. Tada se ne bi previše spuštalo na centre, već bi bekovi i krila vodili igru, kako je to uvek i trebalo biti. Španija uze titulu sa Hernangomesom i Garubom na centru, ne vidim da bi kombinacija Milutinov, Mitrović, Petrušev i Smailagić, bila mnogo gora. Možda bi nekakve small-ball kombinacije poput Petrušev-Smailagić, čak i dodatno ubrzale našu igru. Mnogo me više zabrinjava Micić na pleju, nikako da se uklopi u igru reprezentacije.

Edited by drgnk
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ti ako mislis da bi mi bilo mnogo bolji ili  dobri bez Jokica u timu, onda sa tobom nesto nije u redu. Bogdanova karijera je u silaznoj putanji. A Gudric i Micic su jos uvek nepouzdani reprezentativni igraci. Ja mislim da smo bez Jokica totalni autsajderi na svetskom prvensvu. Sa Jokicem imamo barem neku nadu da mozemo da napravimo neki znacajniji uspeh.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Reprezentacija treba da se podredjuje najboljem igracu svakako i da se tom nekom da kljuc u ruke,sto je normalna pojava,

a posto je stanje takvo da je ovaj slucajno jedan od najboljih igraca na svetu i da je razlika u odnosu na ostale velika...

..onda treba reprezentacija da se podredi kome? Nikoli Kalinicu  Sta ti pises???

 

 

Kako spinujes i dalje.

Cuj nije davao izjave za medije i ne treba da daje,kakve medije,kakvi bakraci ni Vidic nije davao i kakve to veze ima sa taktikom.

Za kilograme sam vec rekao onda mozes sve zajedno da ih okarakterises kao takve...pocevsi od Teodosica pa nadalje.

Inace jeste vecito ima problem sa kilogramima ima ih od malena,sta ces to je jace od njega.Pa oni iz kluba su morali kondicionog da dovode ovde ne bi li ga urazumili,to nije vezano za reprezentaciju i opet kazem nije u tome problem.

 

U cemu je to Djordjevic njega ispostovao?

 

Cuj reprezentacija nije privatan klub,ali je zato Djordjeviceva privatna selekcija gde igraju zasluzni clanovi iz proslih okupljanja,a najbolji od njih sedi na klupi za rezerve i ulazi kao cetvorka...dok Radulja i Boban plesu na njegovoj poziciji.

 

Ti stvarno mislis da je potpuno svejedno koju poziciju igra? Ajd onda da ga saltamo od jedan do pet,sta fali to je sve isto.

 

 

Da naravno da je Pesic bolje iskoristio Jokica stvarno tako mislim to je toliko ocigledno da mi je glupo i polemisati ,e jesi lik kada to ne mozes da skontas.

 

Lepo sam ti dao primer tvog grka,da ga je sadasnji selektor mnogo bolje koristio od prethodnog ,a ti nista,a tvojom logikom bi njegovu igru od pre trebalo okarakterisati sa nezainteresovan,a dosao kao prva zvezda.

 

 

 

Edited by miance189989
Link to comment
Share on other sites

Pričamo o ponašanju igrača koji je trebalo da bude prva zvezda reprezentacije, a ponašao se kao da ga boli k za tu reprezentaciju. Janis kako god da je igrao nije nikad imao takav odnos prema nacionalnom timu. 

 

Dakle, hajde da ostanemo na temi. Moja tema nije to da li treba da se igra podredi najboljem igraču (svakako da da), kao ni to koje je taktičke greške napravio Đorđević (jeste ih napravio). Moja tema je spinovanje Jokićevih navijača kako je on tu jadan neispoštovan, a otprilike samo što mu nismo prostrli crveni tepih.

 

Nijedan igrač nije vredan toga, jer na kraju krajeva, prihvatanje poziva u nacionalni tim je dobrovoljna stvar. Smešno mi je poređenje s Teom, kad je čovek kasnio na pripreme jer se bavio svojim konjima. To je otprilike reklo sve o tome koliko mu je bilo stalo do reprezentacije. Ali ok, Đorđević je kriv za sve.

@miance189989

Link to comment
Share on other sites

Inace, ta prica o debelom Jokicu 2019. na SP je pocela da se uzima kao cinjenica, evo, i ja sam verovao do pre dva minuta da je bio debeo.

 

Sad gledam slike i snimke i ne vidim debelog Jokica. Moze link ka slici ili videu debelog Jokica?

Link to comment
Share on other sites

Da, tu ima ona slika podgojenog Jokica na konferenciji pred pocetak NBA sezone.

 

Ipak, imao je pauzu od vise od mesec dana od kraja SP-a do pocetka NBA-a.

 

Ja pricam o debelom Jokicu u repstaciji, ne u Denveru. Ne vidim ga. Mandela efekat? 😁

 

Bukvalno je isti kao i u finalu NBA-a ove godine gde je bio FMVP

 

nikola-jokic-serbia.jpg?w=1600&h=1600&q=

 

s2vlcb62p2otkvukzi6j.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pa imao je veću pauzu i prije reprezentativnih obaveza, hoces reci da je pazio na ishranu zbog reprezentacije i da ga je bolio kurac kakav ce doci u NBA. Ma da, kako da ne. 

Na SP se kretao kao da ima 50 godina. Poslije dvije-tri akcije lik je jedva hodao, totalno je bio nespreman. Ni sjena poletnosti kao recimo na zadnjem okupljanju.   Bukvalno je Skola djelovao mladji i poletniji.  

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

Jeste dosao na pipreme gojazan ali on je na samom turniru itekako bio koristan iako je bio mozda treca,cetvrta opcija u napadu. Djordjevic ga je lose koristio na citavom turniru , u kakvim je sve nakaradnim petorkama bio, delio je teren i sa Marjanovicem, a protiv Argentine je bio potpuno zaboravljen u drugom poluvremenu iako je izdominirao prvo poluvreme i drzao nas u igri . Zato smo gledali bravure Bjelice i Bogdanovica, pogotovo ovog prvog koji nas je urnisao svojom nekontrolisanom igrom u napadu ali veliku krivicu u tome je imao i sam selektor, koji je od pocetka imao neki nadrkan odnos sa Jokicem. A takav odnos datira jos od Olimpijskih igara u Brazilu 2016 godine.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, baš izgleda isto, ovaj Jokić iz 2023. koji ima sve mišiće definisane, fizički je jedan od najspremnijih sportista i onaj iz leta 2019. koji je imao šlaufe na sve strane. 

 

7 hours ago, drgnk said:

Ja uopšte ne mislim da bi bili mnogo manje kompetitivni bez Jokića, samo bi akcenat trebao više biti na igri spoljne linije. Tada se ne bi previše spuštalo na centre, već bi bekovi i krila vodili igru, kako je to uvek i trebalo biti. Španija uze titulu sa Hernangomesom i Garubom na centru, ne vidim da bi kombinacija Milutinov, Mitrović, Petrušev i Smailagić, bila mnogo gora. Možda bi nekakve small-ball kombinacije poput Petrušev-Smailagić, čak i dodatno ubrzale našu igru. Mnogo me više zabrinjava Micić na pleju, nikako da se uklopi u igru reprezentacije.

 

Bila bi mnogo gora kad bismo naleteli na tvrdo, pardon, Francusku :lol_2: Svakako da nam on kao najbolji košarkaš današnjice dosta podiže plafon, ali se slažem da se konkurentan tim može napraviti i u slučaju da otkaže. Mi smo uvek koristili centre u igri, prvenstveno kroz p'n'r jer imamo košarkaški pismene bekove (Teodosić, Bogdanović, Jović, Micić itd). Mogao bi Kari da prepiše nešto i od tog Đorđevića iz perioda 2014-2016, samo je pitanje da li Vasa može da bude "the" plejmejker.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Snjofko said:

Inace, ta prica o debelom Jokicu 2019. na SP je pocela da se uzima kao cinjenica, evo, i ja sam verovao do pre dva minuta da je bio debeo.

 

Sad gledam slike i snimke i ne vidim debelog Jokica. Moze link ka slici ili videu debelog Jokica?

 

ima video, kada pre priprema on i vasa idu krunskom

 

 

Link to comment
Share on other sites

Čini mi se da se Jokić dosta promenio u poslednjih par godina, u pogledu stvaranja i prihvatanja svojih obaveza, kako liderskih, tako i glede održavanja svoje spremnosti i dugovečnosti.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Meni je neverovatno da se krivi Jokic za to da ga Djordjevic terao da juri Decka oko blokova. Neverovatno. 

A to je samo jedan od fejlova Djordjevica sa tog takmicenja, nije vodio Kalinu ni Nedovica zbog popularne sujete, pa mu se povredio Teo pa njegov ljubimac Milosavljevic, pa je ostao na 2 i po beka na prvenstvu gde je djavo vec odneo salu - tada vise nije bilo nazad i krenuo je sa megalomanskim kurcenjem na konferencijama za stampu u Kini gde je, u to sam siguran, svakom normalnom coveku bilo pomalo neprijatno.

 

Vasi umrla majka i cao zdravo.


Ne verujem u karmu i slicne gluposti, jednostavno bad luck, ali da je tada trebao da naknadno pozove neke igrace - trebao je. I to ga je kostalo rezultata. Pored Jokica na 4, zlocinom nad kosarkom.

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Beonegro said:

 

Prosto Jokićevo, kao Kardeljevo, ili Nikola Jokić, kao Jaša Tomić.

 


Tu smo bar svoj na svome: Svetozar Miletić, Aleksa Šantić, Kljajićevo, Stanišić… šta nas košta jedno Jokićevo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nini3112 said:

Nisam bas upoznat,hoce li na kraju Poku igrati za nas ovog leta?

Najavio je da će da igra, pa je nakon toga imao povredu (napuknuće?) nadlaktice. Ako ta povreda nema komplikacija, može da bude fit do početka priprema, ali ostaje da vidimo da li mu je povreda promijenila planove treninga i priprema za sledeću sezonu. Ukratko, za sada ništa ne znamo 😄

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...