Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

50 minutes ago, Kenozoik said:

Ja uopšte ne razumem  prebacivanje Saletu taj poraz od Slovenije. Nisu igrali zbog povreda: Teo, Nedović, Raduljica, Kalinić, Bjelica, Milutinov, Markovic se povukao...nekog sam možda zaboravio.. 6 igrača koji su svoje odlične partije  bitno ugradili  u uspeh repke prethodnih godina (ne računam tu Nedovića u navedenim). Kakva su očekivanja bila od tog desetkovanog tima? Ko nam je uopšte davao šanse da dodjemo do finala?

 

Taj poraz Saletu može da prebaci samo onaj ko je i pre tog EP tvrdio kako smo favorit za osvajanje, a za to mora priložiti i neki dokaz. Mi smo tada bili toliko desetkovani da je bilo pitanje da li ćemo i grupu proći (uprkos nešto slabijoj konkurenciji), ali kad smo ušli u finale ispalo je da se moralo osvojiti zlato po svaku cenu. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

uhvatio sam sad samo kraj konferencije, jel saša ozmo pitao pešića o potencijalnom igranju sa dva centra? ako jeste, nisam čuo, pešić je odgovorio kako voli da mu ekipa igra onako kako je on naučio, odnosno, ono što zna i što je doveo do perfekcije /parafraziram/; završio je sa mi hoćemo da zbunimo protivnika a ne da zbunimo sebe.

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

uhvatio sam sad samo kraj konferencije, jel saša ozmo pitao pešića o potencijalnom igranju sa dva centra? ako jeste, nisam čuo, pešić je odgovorio kako voli da mu ekipa igra onako kako je on naučio, odnosno, ono što zna i što je doveo do perfekcije /parafraziram/; završio je sa mi hoćemo da zbunimo protivnika a ne da zbunimo sebe.

Upravo to je rekao nista specijalno, mozda neki specijal ali ne verujem, nisam ni ja za to 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, albatros said:

Upravo to je rekao nista specijalno, mozda neki specijal ali ne verujem, nisam ni ja za to 

 

krenuo je da priča i "voleli bi mi i sa tri beka da probamo ali da je neko drugo vreme.." 

što cenim da se odnosilo na mali broj dana za pripreme, pa da kari jednostavno ne želi da se petlja sa stvarima koje nisu uigrane, već drži do onog minimala koji može da se spremi i za odbranu i za napad (što i ja svakako podržavam. bolje raditi tri stvari dobro nego 7 onako)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

uhvatio sam sad samo kraj konferencije, jel saša ozmo pitao pešića o potencijalnom igranju sa dva centra? ako jeste, nisam čuo, pešić je odgovorio kako voli da mu ekipa igra onako kako je on naučio, odnosno, ono što zna i što je doveo do perfekcije /parafraziram/; završio je sa mi hoćemo da zbunimo protivnika a ne da zbunimo sebe.

Da voli da igra to što se trenira, al nema dovoljno vremena za sve ...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

"Razmišljamo o svemu, i da igramo sa tri beka i tako dalje... Uvek verujem da si u prednosti ako radiš svoje stvari onako kako si trenirao. Da je neko drugo vreme, a nažalost nije, mi bi i sa aspekta "meč-ap" situacija igrali... Ali, kažem, želeli bismo da zbunimo protivnika, a ne da zbunimo samo sebe. Da vidimo šta možemo da dobijemo, a šta da izgubimo"

 

citat to je rekoa

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, drgnk said:

 Čuj, tri finala, a trenirao bi Boleč. 🤣

 

"Vizionar" sa Srbijom ima 2 medalje manje od "Ograničenog". Kako to? Ah, da sreća je u pitanju i to ne jednom, nego tri puta. 😄

 

U toj situaciji je zaista bilo bitno da igraju Lazić i Jović. Prvi koji bi verovatno jednog od dvojca Dragić - Prepelič sveo na manji broj poena (nije značaj nekog igrača samo u broju poena koji ima u rukama). Bez Jovića, ostali smo na pleju samo sa Micićem koji je tada bio lošiji nego sada u pripremnom periodu, pa je Bogdanović morao da se troši u prevođenju lopte i organizaciji igre, što mu je zbog povećane potrošnje energije smanjilo poenterski učinak. I još pričamo o Đorđevićevoj "sreći" a gotovo sve vreme je porađao uspehe sa desetkovanim timovima (kad već pričaš o široj slici). Vidim, stigla nam je renesansa košarke nakon njegovog "nesupešnog" mandata.

 

Da nisi visokokvalitetni troler, pomislio bih da sa tvojim kognitivnim sposobnostima nešto nije u redu. 🤔 O klubaškoj ostrašćenosti zbog koje se orbušavaš na Đorđevića, drugom prilikom.

Naravno da sam klubaski ostrascen i sam Janakopulos je rekao da nikad sa gorim trenerom nije radio. Doveo lik Radulju, Saloa Pavlovica i Kuzmica.

 

Bitna je boje medalje, gubitnike niko ne pamti. Mi kao Srbija nemamo titulu, dok mala Slovenija ima, cak su i Makedonci bili cetvrti. 

 

Kari je stavio trenerski pecat odmah. Sta ce biti ne znam, ali to su dobri potezi.

 

Da mi neko sad opise koja je Djordjeviceva trenerska filozofija..pa ne bi niko mogao sastaviti recenicu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kari je rekao i da se mora odmeriti šta time (sa 2 centra) mogu da dobiju a šta da gube. Nije isključio tu opciju, ali jasno je da ako to uopšte  budemo gledali, biće improvizacija i izuzetak od pravila. 

 

Edit: otprilike ovo što kaže @albatros

Edited by Kenozoik
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

Bitna je boje medalje, gubitnike niko ne pamti. Mi kao Srbija nemamo titulu, dok mala Slovenija ima, cak su i Makedonci bili cetvrti. 

 

i mi smo mala srbija, od velike srbije smo odustali pre cetvrt veka, hvala bogu i svetosavlju.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Beonegro said:

Gudura kaže da im je Đovak otkrio neke tajne. Pretpostavljam da im je rekao da ćemo mi čipovani dumremo 🙄

A šta ako im je rekao kako da Deda vibracijama rivalu zamuti vodu?

I ako zagrlimo konstrukciju koša da će bolji biti procenti šuta,a?

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Beonegro said:

Polako, to je tajna koju će podijeliti sa vaterpolistima 😉

Prva poslanica Nolova sportistijema serbskijime pred prvenstvije zemaljsko i jevropsko.

Edited by Clash
  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, DameTime said:

 Mi smo tada bili toliko desetkovani da je bilo pitanje da li ćemo i grupu proći 

Vrhunac malera je valjda bila ona Simonova povreda usled pada sa motora, posle koje je Salo rekao da moraju od sad paziti kako ulicu prelaze.

Užas kako nam se tada roster “samoizabrao”

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KockoOblo said:

I 72ge su pripreme trajale od juna, danas ih gotovo nema. Za to kratko vreme do prve utakmice treba da spremiš 12/15 igrača da izvedu aut/i ostale "nevažne sitnice",+ igra u odbrani i napadu, tako da za specijale kojima se dave dončići i ostali, ostaje tačno nula vremena. Ako ga ima i za ovo što čini elementarni program. Osim ako nemamo vremeplov.

Bilivitimeni ili nemoj, tada se izdizalo na planinu i po 3 nedelje se radila suva aerobna priprema, a loptu su viđali tek toliko da ne zaborave kako izgleda, tako da su košarkaške pripreme trajale negdje kao i danas.

Uzgred, te priče o početku priprema u junu i tromjesečnom zlopaćenju sa repstacijom su onako malo mitologija ovih naših bivših igrača, pogledaj u kojim mjesecima su se igrala takmičenja, EP su od kraja sedamdesetih pa do Turske 2001. bila u junu i početkom jula, a u nekim godinama čak i krajem maja - početkom juna.

Nikad jače i duže pripreme koje svi oni po zlu pamte su bile za OI 1996., a košarkaški turnir je počeo 20. jula, znači pripreme su mogle da traju maksimalno 2 mjeseca, pa od toga skini ono dok su se jebavali sa Seadom Krdžalićem po šumama i gorama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Tom Bombadil said:

Vrhunac malera je valjda bila ona Simonova povreda usled pada sa motora, posle koje je Salo rekao da moraju od sad paziti kako ulicu prelaze.

Užas kako nam se tada roster “samoizabrao”

 

Da! Upravo zato sam više puta i naglasila da mi je ta medalja najdraža od sve tri koje smo osvojili pod Saletovim vođstvom. Na SP i OI pre toga nije se očekivao uspeh jer se smatralo da nismo dovoljno dobri, iako su bili na okupu Teo, Beli, Bogdan, Kalina, beba Jokić, Raduljica kao više nego pristojan centar (pored našeg floor generala)... Ali na prošlom EP su poslati kao C tim za koji se smatralo da neće doći do eliminacione faze, no momci su svejedno išli na medalju i osvojili je. Na takvom primeru se videlo kakav je Đorđević šampion, što je sasvim dovoljno da bude uspešan selektor (trenerske mane svakako ima).

 

A ovi tipovi kao Devil koji u reprezentaciji navijaju za Zvezdu ili Partizan mi se gade, ali nažalost svako danas ima pristup internetu i pravo na svoje mišljenje. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Devil In My Pants said:

Naravno da sam klubaski ostrascen i sam Janakopulos je rekao da nikad sa gorim trenerom nije radio. Doveo lik Radulju, Saloa Pavlovica i Kuzmica.

 

Bitna je boje medalje, gubitnike niko ne pamti. Mi kao Srbija nemamo titulu, dok mala Slovenija ima, cak su i Makedonci bili cetvrti. 

 

Kari je stavio trenerski pecat odmah. Sta ce biti ne znam, ali to su dobri potezi.

 

Da mi neko sad opise koja je Djordjeviceva trenerska filozofija..pa ne bi niko mogao sastaviti recenicu.

Dva srebra sa dva najveca kosarkaska  takmicenja su za mene licno  vece ostvarenje od osvajanja evropskog prvenstva na kojem je bilo masa izostanaka.

2 hours ago, Kenozoik said:

Ja uopšte ne razumem  prebacivanje Saletu taj poraz od Slovenije. Nisu igrali zbog povreda: Teo, Nedović, Raduljica, Kalinić, Bjelica, Milutinov, Markovic se povukao...nekog sam možda zaboravio.. 6 igrača koji su svoje odlične partije  bitno ugradili  u uspeh repke prethodnih godina (ne računam tu Nedovića u navedenim). Kakva su očekivanja bila od tog desetkovanog tima? Ko nam je uopšte davao šanse da dodjemo do finala?

 

Slovenija je te godine igrala atomski basket, brutalno gazila sve pred sobom, dobijala po 20 razlike svakog ko joj se našao na putu. Nas je vukao Bogdan, jedini konstantan i ofanzivno istaknut na svakoj tekmi.  S obzirom na sve, odličan uspeh smo ostvarili. 

 

Evidentno je bilo i da je Kokoškov taktički pokidao Saleta u toj utakmici, ali je i pitanje šta je Sale mogao drugačije da smisli s obzirom na igrače kojima je raspolagao i stanje u kojem su se nalazili pojedinci.

Sale je dugo uspevao da sakrije svoju taktičku inferiornost u odnosu na rivale, što je takodje izvestan uspeh. Tek 2019 je došlo na bolnu naplatu. Posle  6 godina!

Najveci hendikep je bila povreda Jovica u polufinalu, koji je odsepao  prvo poluvreme  u finalu, u drugom maltene nije ni igrao. To nas je kostalo pobede u finalu . Ne samo da je Jovic bio  nas glavni organizator igre , nego je bio i nas najbolji defanzivni igrac. Odigrao je maestralno taj turnir do povrede.

Edited by Miki8
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Beonegro said:

Bilivitimeni ili nemoj, tada se izdizalo na planinu i po 3 nedelje se radila suva aerobna priprema, a loptu su viđali tek toliko da ne zaborave kako izgleda, tako da su košarkaške pripreme trajale negdje kao i danas.

Uzgred, te priče o početku priprema u junu i tromjesečnom zlopaćenju sa repstacijom su onako malo mitologija ovih naših bivših igrača, pogledaj u kojim mjesecima su se igrala takmičenja, EP su od kraja sedamdesetih pa do Turske 2001. bila u junu i početkom jula, a u nekim godinama čak i krajem maja - početkom juna.

Nikad jače i duže pripreme koje svi oni po zlu pamte su bile za OI 1996., a košarkaški turnir je počeo 20. jula, znači pripreme su mogle da traju maksimalno 2 mjeseca, pa od toga skini ono dok su se jebavali sa Seadom Krdžalićem po šumama i gorama.

 

sve tacno zboris, medjutim, tada su glavni igraci repke igrali zajedno od omladinaca svako leto, ako vec nisu po timovima a jesu.

 

zato je spancima u ovih 15ak+ godina bilo dosta nedelju dana da se dogovore sta igraju i usklade vreme kada se bude ili rucaju. isto zato amerima samo najboljih 20 igraca donosi sigurno titulu, dok onih 20-40 i ne bas, iako su bolji pojedinacno od prakticno svih osim par pojedinaca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DameTime said:

 

Da! Upravo zato sam više puta i naglasila da mi je ta medalja najdraža od sve tri koje smo osvojili pod Saletovim vođstvom. Na SP i OI pre toga nije se očekivao uspeh jer se smatralo da nismo dovoljno dobri, iako su bili na okupu Teo, Beli, Bogdan, Kalina, beba Jokić, Raduljica kao više nego pristojan centar (pored našeg floor generala)... Ali na prošlom EP su poslati kao C tim za koji se smatralo da neće doći do eliminacione faze, no momci su svejedno išli na medalju i osvojili je. Na takvom primeru se videlo kakav je Đorđević šampion, što je sasvim dovoljno da bude uspešan selektor (trenerske mane svakako ima).

 

A ovi tipovi kao Devil koji u reprezentaciji navijaju za Zvezdu ili Partizan mi se gade, ali nažalost svako danas ima pristup internetu i pravo na svoje mišljenje. 

Naravno, rispekt za taj podvig zbog odnosa kvaliteta rostera i postignutog uspeha.

Meni je ipak omiljena medalja iz 2014.

Ona teško ponovljiva košarka, bar što se ofanzive tiče. Svaki meč eliminacione faze da staviš na neki dve platinum edišn i da zavrtiš opet 10 godina posle. (Ovde na lajv temi sam posle svake tekme čitao komentare tipa : “ljudi, šta ovo bi”)

❤️

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DameTime said:

 

Da! Upravo zato sam više puta i naglasila da mi je ta medalja najdraža od sve tri koje smo osvojili pod Saletovim vođstvom. Na SP i OI pre toga nije se očekivao uspeh jer se smatralo da nismo dovoljno dobri, iako su bili na okupu Teo, Beli, Bogdan, Kalina, beba Jokić, Raduljica kao više nego pristojan centar (pored našeg floor generala)... Ali na prošlom EP su poslati kao C tim za koji se smatralo da neće doći do eliminacione faze, no momci su svejedno išli na medalju i osvojili je. Na takvom primeru se videlo kakav je Đorđević šampion, što je sasvim dovoljno da bude uspešan selektor (trenerske mane svakako ima).

 

A ovi tipovi kao Devil koji u reprezentaciji navijaju za Zvezdu ili Partizan mi se gade, ali nažalost svako danas ima pristup internetu i pravo na svoje mišljenje. 

Nisi tu bila davne 2019. da vidiš koliko je kancerogen podforum bio SP 2019.

 

Da sam ja bio moderator, to bi sve išlo u banovinu. Za svaku oštru kritiku prema Đorđeviću. Doneo je toliko toga i jbg napravio je neke greške na poslednjem prvenstvu, tim nije funkcionisao i ispadosmo u QF od Kampaca i Skole, ali to nije način da bi se ophodio prema selektoru i bivšem igraču takođe. Nije to samo ovaj forum, već i šira javnost u Srbiji, klubaštvo je jače od repke. Ako pravda negde postoji, smatram da Srbija više ne zaslužuje da uzme neku medalju na prvenstvu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...