Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

moja 2 centa koliko god to bilo u dinarima:

 

- razumem i podržavam to što nismo spremali tekmu protiv napada italije. ne razumem zašto tako jednostavne 2na2 situacije (gdegod da su na terenu!) ne čitaju tako prekaljeni basketaši.

- heroin plejmejking loš i nikakav, osim kada jokić uzme stvar u svoje ruke (zašto tako malo i late in the game? nije kao da krijemo nikolin genij od ostaih)

- defanzivni skok je u ovoj prilici bio (čini mi se) očajan od strane centara i solidan od strane ostalih; da bi pobeđivali treba da bude izvrstan od strane centara i dobar od strane ostalih, jer nam je to forte.

- bolje moramo da rešavamo zidanja na centru.

- plejmejking!

----

jako je važno što smo pobedili uprkos svemu navedenom, jer nismo formirana ekipa već ekipa u formiranju.

Edited by uini
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ovaj short roll sa Jokicem se teško može braniti, pogotovo sto moras na njemu skupljati. Puno opcija daje u kombinaciji sa njegovom genijalnoscu. Ovim mozemo mnogo stete da nanosimo protivnicima, samo to treba dobro uigrati. Kalina je trebao ovdje ici na kucanje, a i Micic je malo brze mogao da pas u ovoj akciji. Ali kada ovo uigraju bice nam mocno oruzje.

 

Fai_IQrWIAAfPK8?format=jpg&name=medium

 

 

Edited by Bojdo
  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro krljanje sa italijanima. Fali malo napadackog potencijala i raznolikosti sa spoljnih pozicija ali da nije na ustrb timske odbrane i nadam se da to moze pruziti Guduric. Idealna koncepcija bi bila da je Bogdan tu gdje bi sa Jokicem i Micicem bio nosioc. Mnogo je bitno da igraci koji imaju defanzivne uloge tkz specijalci, u ovom slucaju dobric, jaramaz, marinkovic,kuridza...itd budu u suterskoj formi kada treba, bez tihih heroja nema medalja...

 

Bice prejako prvenstvo sa 5-6 ekipa koje su favoriti.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 Ovo je sve samo ne model kako igrati protiv ekipa sa tempo suterima.

 

definitivno nije. previse realnih suteva iz nekoliko dodavanja, pri cemu skoro nikada nije bio problem to sto imamo klasicnog centra na terenu, vec odbrana bekova. na sve to, manion probija kad i kako mu je drago. da vidimo danas vs schrodera.

 

sto se prepiske sa realnim od pre tekme tice, videli smo koliko nam je trebalo da uspostavimo proper pozicioniranje i pravovremeni pas ka centru. jednim delom su to fiba pravila a uglavnom su to nasi plejmejkeri koji nazalost nemaju osecaj za pravovremeni pas.

Link to comment
Share on other sites

S druge strane, video si da da Jokićem na terenu imamo x opcija, kojima ovakve ekipe ne mogu da pariraju. U vezi toga a i ovoga:

 

9 hours ago, uini said:

heroin plejmejking loš i nikakav, osim kada jokić uzme stvar u svoje ruke (zašto tako malo i late in the game? nije kao da krijemo nikolin genij od ostaih)

meščini da opet treba da se vratimo na to da je ovo pripremna utakmica na kojoj treba uvežbati ono što ne ide a ne ono što im je verovatno svima posle dva treninga bilo jasno da radi. Za tim smo posegli na kraju, zbog one "pokazne vežbe" koju si pomenuo a i da bismo pokazali stav i zube.

 

Zato je i DeDa pokušan na tri a ostatak meča je odblejao na klupi jer nema potrebe da se ponovo proverava ono što je pokazao da može.

9 hours ago, uini said:

defanzivni skok je u ovoj prilici bio (čini mi se) očajan od strane centara i solidan od strane ostalih

Opet sam stava da nisam uglavnom nezadovoljan def. skokom kad se setim koliko su nas razvlačili. Jokić 8, Milutinov 2, ali zato Kalina i Luča ukupno 9, što im i jeste uloga i po meni više je nego solidno. Verovatno bi i DD uhvatio koji više od Kuridže.

 

Ajd' videćemo još i danas protiv Džrmans, ali mislim da će nam domet na prvenstvu zavisiti od toga koliko ćemo unaprediti snalaženje u odbrani i toga šta ćemo uspeti da prikupimo od igrača na jedan i dva (a i da li će Beli uspeti da se vrati i da liči na nešto). Sve manje brige imam oko dometa grupe Jokić, Milutinov, dva hrta Luča i Kalina i DD. Plejmejking se neće stvoriti sam i sa tim ćemo morati da živimo.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

u sustini, vasa mora da unapredi 1n1 defanzivu, plejmejking tesko ali ce onda morati da bude suroviji u trpanju.

 

nisam gledao boxscore ali imam utisak da je bio solidan u proturanju lopte.

 

milutinov dobar za prvu ali ocekujem od njega bolju kontrolu reketa.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da plejmeking nije problem, ima tu dosta igrača sa visokim bbiq da ih sad ne nabrajam. Kasni se u nekim padovima, ali ima nešto i do uigranosti, ipak je ovo skroz nov tim.

Vasa nije pass first plej i meni on za sad igra ono što igra u Efesu što je i poenta 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa baš to je i radio prodirao i šutirao nakon pika. Procenti nisu dobri, ali nada mi je veća nego strepnja da će to biti kako treba. Biće i tih bacanja u okolnostima normalnijeg suđenja.

 

Mora i on da nauči da iz ovih pikova sa Jokićem prvo gleda njega, pa koš što inače ne radi, malo je to i stvar hijerarhije.

 

Ono sinoć Jokićevo pokazivanje gde ko da stane me baš obradovalo kao pokazatelj da je on svoj na svome. 

I kao što je Kalina bio u fazonu šta ovaj hoće tako i Vasa i ostali jači karakteri imaju te momente. Verujem da je onog trenutka kad je akcija prošla Jokić ugradio još jedan kamen u svoju priču i svoj autoritet.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Milos 3.14 said:

Pa baš to je i radio prodirao i šutirao nakon pika. Procenti nisu dobri, ali nada mi je veća nego strepnja da će to biti kako treba. Biće i tih bacanja u okolnostima normalnijeg suđenja.

 

Mora i on da nauči da iz ovih pikova sa Jokićem prvo gleda njega, pa koš što inače ne radi, malo je to i stvar hijerarhije.

 

Ono sinoć Jokićevo pokazivanje gde ko da stane me baš obradovalo kao pokazatelj da je on svoj na svome. 

I kao što je Kalina bio u fazonu šta ovaj hoće tako i Vasa i ostali jači karakteri imaju te momente. Verujem da je onog trenutka kad je akcija prošla Jokić ugradio još jedan kamen u svoju priču i svoj autoritet.

Mislim da je Kalina bio u fazonu på stojim tu ne sikiraj se malo veći zalet sam uzeo a I da bas ne skontaju sta igramo. Taj zna sve i radi sve

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Najupečatljiviji mi je potez Kalinića na tipa 16,3 sec do kraja kad je ispod koša pivotirao, izbacio Melija i rutinski položio - kao na treningu. Jbt! I posle ladno daje 2 bacanja za definitivnu pobedu. 

 

Kolika m.da ima taj čovek!! Alal vera Kalina! 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, uini said:

slazem se, mada ispade kao da je jokic posluzio kalinarija na tacni ali osim dobre ideje, kalinin okret je kreirao poene

Meni se učinilo da bi da je bilo razumevanje od starta Kalina mogao da prikuca na obruču.

Naravno vrhunski je posle izjebao Melija, daleko od toga da želim da umanjim njegov bbiq i znanje

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

slazem se, mada ispade kao da je jokic posluzio kalinarija na tacni ali osim dobre ideje, kalinin okret je kreirao poene


Po meni je pas bio idealan iako je Melli dobro rotirao, Kalina je jednostavno trebao da ide instant na kucanje/polaganje. Svi se iznenadili (pa i Kalina) naspram te genijalnosti sem Melija 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

slazem se, mada ispade kao da je jokic posluzio kalinarija na tacni ali osim dobre ideje, kalinin okret je kreirao poene

Bratee, Jokic mu je poslozio na tacni, to sto ovaj nume da skoci i zakuca je kao da Gordon nije Jokarin problem 🤣

 

Mada, salu na stranu, moze i Kalina, nije se snasao odmah, ali je posle vrhunski odigrao i sjajno poentirao.

 

6 hours ago, Crni said:

Meni je Milutinov najznacajniji igrac u tzv drugoj petorci, a fakat je da je covek zaoravo prva petorka.

Da li bi mogao neki minut da provede Jokic na 4?

Greh je da takav igrac ne igra zavrsnice!

Ova akcija o kojoj gore pricamo je razlog zasto Nikola ne moze na 4. Ta akcija se ne moze desiti ako Nikola igra na 4. Nemojte da me nervirate da uzimam da vam crtam zasto, razmislite tri sekunde i shvaticete. A narocito ne ako je neko kao Milutinov na 5, mada je generalno tesko.

 

A to treba da nam bude najjace i neodbranjivo oruzje.

 

Ovo

 

 

Edited by Snjofko
Link to comment
Share on other sites

Žabari su vrlo neprijatna ekipa posebno ovako naloženi, nekog od favorita će dobiti, ali nemaju kvalitet da odu do kraja.

 

Kod nas vrišti neravnoteža spoljne i unutrašnje linije. Juče su ispogadjane neke trice, ali u globalu sa ovako skromnim doprinosom bekova u smislu prodora i kreiranja neće to baš ići sjajno. Ok, fale gudura i neda, nadam se da će oni pomoći u tom segmentu.

Link to comment
Share on other sites

Gledam statse, Lučić najveća minutaža, 30 min uz to 15 poena i dobri procenti. Na SF i C smo mirni, ali ostale pozicije će da zavise od povratka povrijeđenih igrača, dok nam na PG svakako ne gine krpljenje sa Jaramazom ili Nedovićem.

 

Ne znam u kakvom će sastavu Njemci izaći ali ako bude isti kao protiv Čeha, tu su opasnost Sroder, Wagner, Voigtman, Thieman i Lo. Djeluju mi ipak malo jače od italijana, solidna provjera.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Snjofko said:

Bratee, Jokic mu je poslozio na tacni, to sto ovaj nume da skoci i zakuca je kao da Gordon nije Jokarin problem 🤣

 

Mada, salu na stranu, moze i Kalina, nije se snasao odmah, ali je posle vrhunski odigrao i sjajno poentirao.

 

Ova akcija o kojoj gore pricamo je razlog zasto Nikola ne moze na 4. Ta akcija se ne moze desiti ako Nikola igra na 4. Nemojte da me nervirate da uzimam da vam crtam zasto, razmislite tri sekunde i shvaticete. A narocito ne ako je neko kao Milutinov na 5, mada je generalno tesko.

 

A to treba da nam bude najjace i neodbranjivo oruzje.

 

Ovo

 



Ista akcija iz 2019. sa Milutinovim na 00:47. Moze se to odigrati sa Milutinovim. Protiv Ceske je takodje bila uspesno izvedena. 
 

 

 

2 minutes ago, Sector said:

Gledam statse, Lučić najveća minutaža, 30 min uz to 15 poena i dobri procenti. Na SF i C smo mirni, ali ostale pozicije će da zavise od povratka povrijeđenih igrača, dok nam na PG svakako ne gine krpljenje sa Jaramazom ili Nedovićem.

 

Ne znam u kakvom će sastavu Njemci izaći ali ako bude isti kao protiv Čeha, tu su opasnost Sroder, Wagner, Voigtman, Thieman i Lo. Djeluju mi ipak malo jače od italijana, solidna provjera.



Da se nadovezem da propusta utakmicu Theis zbog sitne povrede. Inace su kompletni.

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

Trebaju nam utakmice i to što više to bolje jer je očigledno da se ekipa upoznava i igra na cist kvalitet. Dve tekme kvalifikacija i laksa grupa ce biti taman zagrevanje za završni deo Eurobasketa. 

Gledajući ostale reprezentacije biće dosta prostora da Guduric bude na 3 i da igramo sa nizim i brzim postavama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...