Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

2 minutes ago, kalistenika u rutini said:

sa samo jednom cetvorkom i nekako jer ima ko da zakrpi, ali bez bobija spisak deluje  sujetno 😜

Bez Bobija. Bobi je protiv Slovenije pokazao koliko je sposoban na strasnom mjestu postojati. Raduljica djeluje fit, tako da imam vise povjerenja u njega, ionako se i jednom i drugom uloga u ovakvoj ekipi svodi na to da uguze 2-3 puta ako stane sut.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, The Walking Dravot said:

Elem, kad je vec ovaj gore zatrolovao, da se vratimo na Jokica.

Jokic ima man boobs, koje se kod nekih ljudi ne skidaju nikakvim vezbanjem.

Dwayne The Rock Johnson je isao na operaciju zbog toga.

Da, ima men bubz, ali to je potpuno nebitno, nije on maneken, ne vidim neki problem u tome, osim estetski. Sav je debeo i mlitav, stomacina dole, a ruke tanke, ocigledan primer nekoga ko ne trenira ili bar ne radi vezbe tela, a jede ko stoka. Uvek ce mu ostati te men bubz, sve i da bude u savrsenoj formi, ali one uopste nisu problem sto se tice njegovog sadasnjeg stanja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

KobeShaq.jpg

Ja mislim da je ovo slika iz njegovog vrhunca karijere 😄

Msm ok lepše za oko izgleda kad je muškarac metro, pa pločice, pa zategnut ko sajla i sve to... al brate pravda za nas manboob ekipu i mi smo nečija deca i mi volimo lopte da se igramo 😄

PS

Valjalo bi imati u vidu da pišemo o prvom centru NBA lige jbga 😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

OK.

 

 

imamo na talonu jednu temu: guste završnice na jokićev način (jokić i bogdan starring as murray)

 

druge teme se magija već dotakao, ja bih je malko fokusirao -> petorka koja igra dobru odbranu i zarad toga prelayi u sjajnu tranziciju za teove i/ili jokićeve "touchdown" pasove?

 

da li to mogu biti npr

jović-bogdan / micić-kalinić-lučić- jokić?

 

ili 

jović-teo-lučić-kalina-milutinov?

 

imamo li mi uopšte 5orku koja može da zakiva u odbrani, istrči tranziciju a da pri tome sakrije tea (mislim da jokić, osim što je napredovao defanyivno, ne bi trebalo da bude defanzivno liability kod 90% ekipa)?

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv mi je slucaj Nedovic. 

 

Sezona za zaborav usled ucestalih povreda i usled igranja u jednom ne narocito organizovanom kolektivu.

 

Narocito je steta jer prethodne dve sezone (pre ove) provedene u Unikahi su ga predstavile kao jednog izrazito ubojitog napadaca, sa ipak prihvatljivim osecajem za organizaciju ali i limitiranom defanzivom.

Naravno, trebalo bi pomenuti da u momentima inspiracije, Nedovic neretko odigra kao releventan clan NBA ekipa.

U prevodu, apsolutno razori protivnike.

 

Ova sezona je nosila mogucnost da te momente inspiracije napravi makar ucestalijim, i da time sebi (I ekipama u kojim igra) znacajno digne plafon mogucnosti.

 

Nazalost, odigralo se sve kako se odigralo.

 

Nedovic je jedan specijalan igrac za evropske uslove. To se cesto ponavlja, I pomalo zvuci otrcano, ali jeste tako.

Eksplozivnost I brzina koje ga krase su karateristike sa velikim potraznjom a malom ponudom, i osobine koje uz njegov dobar (if streaky) sut bi mogle da dovedu do jednog najblaze receno potentnog napadaca, i pravog gamechanger-a.

 

U ovom trenutku, I pored toga sto ima svoju svrhu I funkciju kao jedna specijalizovana alatka u ovom timu Srbije (a narocito u teoretskoj dobroj saradnji sa Jokicem) i sto sasvim odgovara filozofiji igre koju zagovara selektor, Nedovic usled nedostatka forme I postojecih limita, figurira samo kao potencijalni 11-12 igrac.

 

Sa te strane, ove pripreme ce biti vrlo korisne, da se ispita njegovo trenutno stanje, umesnost u ispunjavanju individualnih zadataka, pripadnost timskoj koheziji i narocito potencijalna "partnerska" hemija sa plejevima i centrima (usled njegove pozicije "kombo-beka") koja moze da bude odlucujuci faktor.

Voljni momenat necu ni da spominjem.

 

Ovo sve vazi i za Nedoviceve direktne konkurente, Gudurica i Milosavljevica.

 

 

 

 

Edited by Horium
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Sto ti Bjelica nije ni u jednoj top defanzivnoj varijanti?

 

otkud znam tebratore. vidim da su svi u fazonu da vozimo sa bjelim na 4, pa mi je glupo da ga stavljam u svaku opciju :lol_2:

a i cenim da kalinić i lučić mogu brže da trče coast 2 coast

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

imamo na talonu jednu temu: guste završnice na jokićev način (jokić i bogdan starring as murray)

Prijaće mnogo Bogdanu da igra sa Jokićem, kao uostalom i svima, ali će prijati i Jokiću Bogdan koji je sposoban i za lakše i teže šuteve, te napadanje obruča i pametna dodavanja. Uopšte ne sumnjam da je ovo udarni dvojac naše reprezentacije za završnice, gde obojica kontaju kad ko treba da šutira i šta da radi.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, uini said:

a i cenim da kalinić i lučić mogu brže da trče coast 2 coast

Iskreno, nisam siguran.

Bjelica mi je cesto u nasoj repstaciji najvise od svih licio na rim protektaha, mislim da ne treba zanemariti ni tu dimenziju.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

jedino se magia i ja razumemo u tanane forme košarkaške igre. ostali samo ređaju 12orke  : i

 

@Magia

pozvan si kod pere & mene na summer league slack, nećemo da se mešamo sa ovim prostim plebsom

 

hahaha samo Niktilina i midrange :) 

 

2 hours ago, uini said:

OK.

 

 

imamo na talonu jednu temu: guste završnice na jokićev način (jokić i bogdan starring as murray)

 

druge teme se magija već dotakao, ja bih je malko fokusirao -> petorka koja igra dobru odbranu i zarad toga prelayi u sjajnu tranziciju za teove i/ili jokićeve "touchdown" pasove?

 

da li to mogu biti npr

jović-bogdan / micić-kalinić-lučić- jokić?

 

ili 

jović-teo-lučić-kalina-milutinov?

 

imamo li mi uopšte 5orku koja može da zakiva u odbrani, istrči tranziciju a da pri tome sakrije tea (mislim da jokić, osim što je napredovao defanyivno, ne bi trebalo da bude defanzivno liability kod 90% ekipa)?

 

Mislim da je najbolja defanzivna petorka, Jovic- Lucic- Kalina- Bjelica-Milutinov ali se zaista plasim sta bi oni radili u pozicionom napadu :) 

Mislim da Jokic na ovom nivou ne moze biti toliki defanzivni liability tako da ce svakako i on moci u ovakvu neku petorku gde bi on bio kreator i distributor. 


Takodje jako bih voleo da vidim visoke i niske petorke koje mislim da nam mogu biti svojevrstan missmatch sa svima sem sa USA naravno.

small ball- Micic-Teo-Bogdan- Kalina- Bjelica

tall ball- Bogdan- Lucic- Kalina-Bjelica-Jokic (ova petorka sa Milutinovim umesto Jokare moze i da preuzima sve u odbrani poprilicno uspesno)

Link to comment
Share on other sites

ne znam da li lučić ili kalina imaju šta da traže protiv bekova (stvarno ne znam, nije da tvrdim), nego je tema bila "iz dobre odbrane u tranziciju i poentiranje via touchdown". a za to ti trebaju jokić ili teo 

 

(smorio sam narod, sa'cu da napišem svoju 12oricu koja je zapravo kaosova od pre 3 meseca :)) 

 

@Magia

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ma nema mnogo smisla sastavljati petorke ovako usmeno, svi koji su se bavili kosarkom znaju da se prava petorka sama pronadje na datoj utakmici. Bitno je da u 12 imamo razlicitog,a kvalitetnog materijala. E tu se onda negde postavlja mozda i jedino pitanje vezano za odabir putnika,da li nam je potreban dobar defanzivni bek. 

Eventualno drugo pitanje je da li nam je potrebna druga klasicna cetvorka, ja mislim da ne ali moze se naci argument i za suprotno. Svakako ne vidim kako Bircevic ili Jelovac mogu da doprinesu u kljucnim utakmicama. Mozda su ok da protiv Angole sutiraju 3/5 trojke. 

Ipak, Sasa je pokazao da voli da ima takvog igraca u ekipi tako da me ne bi iznenadio da ga povede

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...