Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Da, Kalina se muči i sa bržim krilima, a ne sa bekovima. Sa druge strane, i najteže četvorke će se zajebati ako krenu na uguz protiv njega.

 

 

Generalno, ako pričamo o defanzivi, izabrao bih uvek Jovića na 1 i Nikolicu na 5, a ovo između je manje više svejedno. Nikolica nije toliko dobar 1 na 1 sa low post igračima, ali je na preuzimanju bekova, kao i pokrivanja visokih igrača sa šutem, jako dobar.

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bosMan_jr said:

Ma nema mnogo smisla sastavljati petorke ovako usmeno, svi koji su se bavili kosarkom znaju da se prava petorka sama pronadje na datoj utakmici. Bitno je da u 12 imamo razlicitog,a kvalitetnog materijala. 

 

to da se prava 5orka pronađe na tekmi nije ni za diskusiju, jednostavno je tako. 

 

ali se ne slažem da selektor na sastav gleda isključivo kroz različitost, pošto će svakako 8-10 igrača poneti veći teret od ona poslednja 2-4. a u tih 8-10 imaš npr 2-3 na kojima gradis igru. 

 

jokić je, osim što je nba zvezda koja ulazi u prajm, najkorisniji kada podredis ekipu njemu - tako da je on sunce a ostali planete koje se vrte oko njega. 

 

bogdan je merkur, teo venera a bjelica uzemljenje (zemlja), ako me razumeš. 

 

i u tom kontekstu, ti tražiš situacije koje najbolje izvlače iz sunca i merkura. 

 

ne uvek ili obavezno ali svakako najčešće (:

 

(zato postavljam ona jokić - bogdan related pitanja) 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

 

to da se prava 5orka pronađe na tekmi nije ni za diskusiju, jednostavno je tako. 

 

ali se ne slažem da selektor na sastav gleda isključivo kroz različitost, pošto će svakako 8-10 igrača poneti veći teret od ona poslednja 2-4. a u tih 8-10 imaš npr 2-3 na kojima gradis igru. 

 

jokić je, osim što je nba zvezda koja ulazi u prajm, najkorisniji kada podredis ekipu njemu - tako da je on sunce a ostali planete koje se vrte oko njega. 

 

bogdan je merkur, teo venera a bjelica uzemljenje (zemlja), ako me razumeš. 

 

i u tom kontekstu, ti tražiš situacije koje najbolje izvlače iz sunca i merkura. 

 

ne uvek ili obavezno ali svakako najčešće 🙂

 

(zato postavljam ona jokić - bogdan related pitanja) 

Sve to što kažes je slikovito i tačno, ali ne možemo mi ovde napisati petorku i reći e ovo je petorka koja igra dobru odbranu i to je to. Premali je broj utakmica da bi se utvrdjivao nekakav sistem, nije to kao u nba 7. minut Janis izlazi zatim Midlton izlazi na kraju cetvrtine a ovaj se vraća itd...

Sve će se rešavati u hodu, ne treba mi sad da pravimo trejd pa da gledamo ko bi uz Jokićev stil igre najbolje išao na duge staze. Mi imamo jednog Bogdana jednog Bjelicu itd. i oni moraju ići. I verujem da se već zna deset najkvalitetnijih igrača koji svakako idu bez obzira na stil igre. 

Možda se ta preostala 2 mogu prilagoditi potrebama reprezentacije,zato i kažem da nam možda nisu potrebna 3 plejmejkera i 3 beka od kojih jedino Jovicu nije strana odbrana.

 

Edited by bosMan_jr
Link to comment
Share on other sites

Nema defanzivne ili ofanzivne petorke... svih 5 koji su na terenu moraju da igraju i dobru odbranu i dobar napad. Sada imamo kvalitet za to. 

 

Ja ne bih davao Jokicu ulogu koju je imao u Denveru.... zato sto je ovo reprezentacija a ne Denver. Imamo puno igraca koji mogu da kreiraju, i ne bih to gusio time da svaka lopta u napadu ide Jokicu, pa sta smisli. Teo, Bjelica, Bogdan, Jovic, i naravno Jokic.... svi fenomenalni asistenti, i to bi bilo lepo rasporediti na ravne casti tako da protivnik nikad ne zna odakle preti najveca opasnost. Na svakoj utakmici neko drugi da bljesne. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@bosMan_jr

 

ne razumem najbolje šta želiš da kažeš. 

pričam o slotovima tokom tekme. takođe i situaciono u odnosu na protivnika 

- ako cenis da xy ekipu možeš iz dobre odbrane pretrcati i poslati teo/jokić pas preko celog terena za jednostavnu egzekuciju. ili, kraj je tekme, one bestije stegle odbranu, igraš jokić - bogdan akciju iz denvera, zato što je nikola svoj na svome a bogdanu nije drama. 

 

tako nekako. pričam o periodima od 3 ili malo više minuta, ne o nekim principima kojih se držiš pola tekme. situacionoe minijature (:

 

Link to comment
Share on other sites

Ma ja sam se samo usprotivio formiranju petorki i ocenjivanju sta koja radi, to mi besmisleno inace sve drugo je ok 😄

Bas si optimista sa pasom preko celog terena, to ako odigramo 3 puta za prvenstvo smatracu da smo uspeli na tom polju 😄

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Sector said:

Lucic je odigrao mozda i sezonu zivota. Bas ozbiljno pojacanje ukoliko ga opet ne zadesi neki maler. 

 

 

Setih se da, između ostalog, ima brutalne % za tri poena, a onda sledeći zaključak kako sigurno imamo puno igrača sa dobrim % za tri, pa reših da malo pogledam:

 

Podaci na nivou cele sezone:

 

Nedović 41,17%

Teo 37%

Micić 37,5%

Bogdan 36%

Gudura 41,24

Kalina 38,06%

Bjelkan 40,1%

Luča 42,54%

Jelovac 37,5%

Bobi 40%

Jokić 33%

 

jbt

 

 

 

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bosMan_jr said:

Ma ja sam se samo usprotivio formiranju petorki i ocenjivanju sta koja radi, to mi besmisleno inace sve drugo je ok 😄

Bas si optimista sa pasom preko celog terena, to ako odigramo 3 puta za prvenstvo smatracu da smo uspeli na tom polju 😄

 

ma narafski, nije taj pas preko terena presudan, čisto bih voleo da se odmaknemo od 12 imena i popričamo o nekim taktičkim varijantama, makar na nivou minijatura (ja lično za više nemam znanja :)) 

 

 

 

bezveze mi je da repka thread bude salo - miško - gume - uspeh /neuspeh. 

 

mislim da možemo bolje ((:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ma, bilo koji pn r/p gde i visoki ima mogućnost i šuta, i bacanja nekog dobrog extra pasa, je akcija sa maksimalnim brojem varijacija.. 

Još kad okolo imaš poređane ovakve šutere...

 

Ali opet, sve to zavisi od protivnika. Nekada će ti najefikasniji napad biti pnr Jović/Milutinov, gde su obojica ograničeni na nekin način, ali opet kad pogledaš - ipak Jović ima brutalan pas, čak i iz koraka, a Nikolica kuca sve što mu se baci metar i više, oko obruča.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, stefan81888 said:

Prijaće mnogo Bogdanu da igra sa Jokićem, kao uostalom i svima, ali će prijati i Jokiću Bogdan koji je sposoban i za lakše i teže šuteve, te napadanje obruča i pametna dodavanja. Uopšte ne sumnjam da je ovo udarni dvojac naše reprezentacije za završnice, gde obojica kontaju kad ko treba da šutira i šta da radi.

Ovo gotovo i da ne postoji u njegovoj igri. Isprofilisao se kao suter za 3 i sa poludistance. Tu i tamo baci  neki flouter(najcesce tako zavrsava kada krene na ulaza) i zavrsavanje oko obruca, ali napadanje obruca jako retko. Ovo pre svega vazi za ove 2 sezone u NBA ligi, gde je evidentno da se muci da napadne obruc kada se ispred njega nadju visoki i snazni igraci. 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, MrTripleDouble said:

Ovo gotovo i da ne postoji u njegovoj igri. Isprofilisao se kao suter za 3 i sa poludistance. Tu i tamo baci  neki flouter(najcesce tako zavrsava kada krene na ulaza) i zavrsavanje oko obruca, ali napadanje obruca jako retko. Ovo pre svega vazi za ove 2 sezone u NBA ligi, gde je evidentno da se muci da napadne obruc kada se ispred njega nadju visoki i snazni igraci. 

 

U svakom slucaju, Bogdan zeli unutra.

Videli smo gomilu puta kako zeli da postira manje bekove, bukvalno trci u post.

A I nemali broj puta krene unutra. To sto ( kad ne asistira ili protrci kroz reket, )uglavnom baca sigurne floatere I kratke dzampere

nije problem ako je efekat isti kao da je 'napao obruc'

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...