Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

2 hours ago, Losmi17 said:

Jel se vi sprdate or what?

 

Ako se nastup desava zbog benefita porodice i nekog daljeg koriscenja resursa...onda jebeno ne mogu da verujem.

 

Ili samo odbijam da poverujem.

 

Pa ako se na veceri dogovaraju aka ubedjuju da ovaj zaigra za reprezentaciju, a to se inace bukvalno radi preko telefonskog poziva, cenim da je bilo vise od simbolicnog da. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Darko said:

Koristio bi nam Jović itekako, pogotovo u odbrani. Baš mi je žao što se oprostio od dresa, mnogo bi nam značio u timu :classic_sad: Pogotovo ako se ne daj Bože jedan od te dvojice povredi. 


Ima 34 godina, nekoliko nezgodnih povreda tokom karijere (najpre ledja). On je hteo da se oprosti od repke proslog leta. Kari je uspeo ga ubediti da igra. Ako je to njegova odluka ja to postujem i hvala mu za sve. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MikiMilane said:


Ima 34 godina, nekoliko nezgodnih povreda tokom karijere (najpre ledja). On je hteo da se oprosti od repke proslog leta. Kari je uspeo ga ubediti da igra. Ako je to njegova odluka ja to postujem i hvala mu za sve. 

Poštujem i ja, jednostavno me je smorilo. Mnogo nam znači kao igrač. Postoji razlog zašto smo osvojili 4 srebra sa njim u timu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Imam osećaj da će Vasilije imati neobično dobro prvenstvo. Mnogo se potcenjuje taj momak, a posle Jokića i Bogdana ubedljivo najbolji igrač and it's not even close. Ima pravo na novu šansu, on je samo ono EP igrao kao ozbiljna košarkaška faca, sve do tada samo kao neki igrač za budućnost.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Bogoljub Gagic said:

Васа никад ни у једној екипи није био вођа друге петорке па тако не може ни у овој. Он је играч за 30 минута или да не иде.

 

To je to, igrac koji bez veceg broja minuta ne moze mnogo da pruzi. 

 

14 hours ago, DameTime said:

 

Takođe 😄 

 

Btw, Jokića ne podnosim ali on nije neki sujetan tip što se košarke tiče. A ni Bogdan. Bukvalno je Vasilije tu najveći problem lol jer on nije imao lidersku ulogu sem kod Atamana.

 

Bogdan će da drži svlačionicu™  i teren (uz Luču ako bude u 12 a po spisku bih rekla da hoće), Jokić je igrački lider dok će Micić morati da prihvati da nije lider. Vođa 2nd unita treba biti G(M)udura jer mu to očigledno najbolje leži. 

 

Moje misljenje (ne mora da znaci i da sam u pravu) da u ovj selekciji nema igraca sa prevelikim egom sto je jako dobro i za hemiju i za sve.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Šteta za Jovketa, jedan od najkorisnijih i najzahvalnijih igrača koje imamo, a meni i najgotivnijih za gledanje. Bilo bi lepo da se oprostio na OI sa stilom, ali on je svoj odmor i penziju još odavno zaslužio. Hvala mu!

 

Srećom je Denver rano ispao, sada idemo po tu medalju da bar to izvučemo za sav mito, korupciju i životinje pobijene da se ishrane Jokićeva braća.

 

Borba Pokua i Dede za mesto u 12 će biti epska. Biće verovatno materijala i za neki dobar film koji će biti snimljen 2054. Tipujem da prolazi negativac.

Edited by Smrtokapa
  • Like 2
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Uh, takođe, Kalina bi legao kao budali šamar na ovu ekipu..

Što se tiče Vase, malo je korigovao igru u Šarlotu da se prilagodi i nađe svoje mesto i to bi itekako moglo da se pozitivno odrazi u reprezentaciji. Više je fokusiran na organizaciju i asistencije. A ranije je završio sezonu, i mislim da se ozbiljno sprema u BG već neko vreme, tako da će na maksimumu doći na pripreme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, HAMMER said:

stef, kalina i bobi i da se prosetamo do titule.

Bobi uveliko lista scenario za novi film - tesko da ce da pomogne.

Suska se po carsiji da ce Rados Bajic da radi novu ekranizaciju Nikoletine Bursaca....

:default_coffee:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bilo bi lepo da se Jovicu priredi oprostajna utakmica za reprezentaciju u Nišu. Zasluzio je. Nikada se nije bunio, prenemagao. Igrao je i povređen često.

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, berti said:

Bilo bi lepo da se Jovicu priredi oprostajna utakmica za reprezentaciju u Nišu. Zasluzio je. Nikada se nije bunio, prenemagao. Igrao je i povređen često.

Da povede drustvo u kafanu, kao Teodosic i zasvira nesto?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Da povede drustvo u kafanu, kao Teodosic i zasvira nesto?

Pa generalno moze svim tim igracima da se organizuje. Ja onako Jovketa bas gotivim, a i voleo bih da u Nišu bude njegov oproštaj. Jbg, naš je.

Link to comment
Share on other sites

Just now, SteveFrancis#3 said:

 

 

Budi zato sivi soko pa se vini u visoko....

:thumbsup:

Just now, berti said:

Pa generalno moze svim tim igracima da se organizuje. Ja onako Jovketa bas gotivim, a i voleo bih da u Nišu bude njegov oproštaj. Jbg, naš je.

Treba da imse organizuje oprostajna utakmica u Areni sa slobodnim ulazom i da se prenosi na svim kanalima sa nacionanom frekvencijom a ne samo na SK,, Areni i RD_live.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Ima ovaj tim potencijalnih koncepcijskih problema na papiru naravno (uzimam u obzir da niko od onih koje uzimamo za sigurne nece otpasti) - na prvom mestu slabo profilisanje igraca koji su negde izmedju i u smislu pozicije i u smislu uloge, tu najpre mislim na Gudurica, Marinkovica, Petruseva, potencijalno Pokusevskog ako udje u 12. Dobric i Lucic (iako mi se ne svidja sto cemo se ocigledno osloniti na njega ponovo) su bolje profilisani, treba naci Vasi ulogu i on treba da prihvati da bude 3+ violina sto nikada u njegovoj karijeri nije dobro funkcionisalo. Avramovic mi je tu odlican kao kombo pitbul koji moze da dize intenzitet, a istovremeno ako je u kontraritmu nije da nema ko da ga zameni, a on da se ladi na klupi.

 

Naravno topla voda sve ce zavisiti od Jokica, pocinjati i zavrsavati se sa njim. Mi nemamo igraca koji moze da katuje kao on i zato je ogromna steta sto Kalinic ne igra. Da on igra, ja bih bio poprilicno siguran da igramo finale i cak i da mozemo da se posibamo sa Amerima, ovako smo u krugu ekipa koje se nadaju medalji podjednako, da ne nabrajam, svi znaju ko su.

 

Sve ostalo iz Denvera mozemo da kopiramo, imamo snazne ball handlere i imamo dobre spot up sutere, treba samo da dopustimo Nikoli da odradi svoju magiju i to je to. Jovic bi mogao eventualno da proba da glumi Gordona, on je jedini koji bi mogao dobro da trci u ledja potencijalno, mada nisam preterani optimista. Lucicevo vreme u tom pogledu je cenim proslo.

 

Koncepcijski je odlicno sto imamo Milutinova koji moze da odmara Jokica i tako pojaca odbranu, dok nece biti ni nepostojeci u napadu. On je, uz sve svoje mane i to sto meni iskreno nikad nije bio preterano simpatican kao igrac, objektivno sada bolji od bar pola prvih centara drugih reprezentacija, ukljucujuci tu i neke kandidate za medalju, sto nam je ogroman luksuz.

 

U sustini, zavisice nam turnir od Vasinog prilagodjavanja i nalazenja prave uloge kao prvom pleju, kao i resenja koje ponudimo na cetvorci i konstantnog intenziteta timske odbrane. Jovic je imao poprilicne oscilacije na SP, sto je i ocekivano, em prvo takmicenje em je jos mlad, ali se cini da je sazreo dodatno kao igrac ove sezone i mogao bi da bude pravi asset.

 

Ono sto je takodje bitno, imamo stvarno NBA size kod igraca, a tehnicki smo brutalni tako da to ne trpi jer smo veliki. Mislim da cemo samo na to da cistimo lakse rivale rutinski, podseca situacija malo na period dominacije krajem devedesetih i pocetkom 2000ih kad smo imali ultra pokretljive petorke izuzetnih individualaca koji su bili preko 2 metra svi (ili tik ispod, Jaric je bio tipa 198 cm, ali jak i brz) i mogli da pokrivaju sve od 1 do 4.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kad se setim petorki iz Indijanapolisa: Jare, Bodi, Peja / Gure, Divac, Kotur 😅

 

Nadam se samo da ce Aleksa naci svoj mojo, jer nam on daje tu dodatnu agresivnost u odbrani bekova, koja nam uvek tako fali sa Vasom kao prvim plejom.

Edited by Marvin
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, McLeod said:

Ima ovaj tim potencijalnih koncepcijskih problema na papiru naravno (uzimam u obzir da niko od onih koje uzimamo za sigurne nece otpasti) - na prvom mestu slabo profilisanje igraca koji su negde izmedju i u smislu pozicije i u smislu uloge, tu najpre mislim na Gudurica, Marinkovica, Petruseva, potencijalno Pokusevskog ako udje u 12. Dobric i Lucic (iako mi se ne svidja sto cemo se ocigledno osloniti na njega ponovo) su bolje profilisani, treba naci Vasi ulogu i on treba da prihvati da bude 3+ violina sto nikada u njegovoj karijeri nije dobro funkcionisalo. Avramovic mi je tu odlican kao kombo pitbul koji moze da dize intenzitet, a istovremeno ako je u kontraritmu nije da nema ko da ga zameni, a on da se ladi na klupi.

 

Naravno topla voda sve ce zavisiti od Jokica, pocinjati i zavrsavati se sa njim. Mi nemamo igraca koji moze da katuje kao on i zato je ogromna steta sto Kalinic ne igra. Da on igra, ja bih bio poprilicno siguran da igramo finale i cak i da mozemo da se posibamo sa Amerima, ovako smo u krugu ekipa koje se nadaju medalji podjednako, da ne nabrajam, svi znaju ko su.

 

Sve ostalo iz Denvera mozemo da kopiramo, imamo snazne ball handlere i imamo dobre spot up sutere, treba samo da dopustimo Nikoli da odradi svoju magiju i to je to. Jovic bi mogao eventualno da proba da glumi Gordona, on je jedini koji bi mogao dobro da trci u ledja potencijalno, mada nisam preterani optimista. Lucicevo vreme u tom pogledu je cenim proslo.

 

Koncepcijski je odlicno sto imamo Milutinova koji moze da odmara Jokica i tako pojaca odbranu, dok nece biti ni nepostojeci u napadu. On je, uz sve svoje mane i to sto meni iskreno nikad nije bio preterano simpatican kao igrac, objektivno sada bolji od bar pola prvih centara drugih reprezentacija, ukljucujuci tu i neke kandidate za medalju, sto nam je ogroman luksuz.

 

U sustini, zavisice nam turnir od Vasinog prilagodjavanja i nalazenja prave uloge kao prvom pleju, kao i resenja koje ponudimo na cetvorci i konstantnog intenziteta timske odbrane. Jovic je imao poprilicne oscilacije na SP, sto je i ocekivano, em prvo takmicenje em je jos mlad, ali se cini da je sazreo dodatno kao igrac ove sezone i mogao bi da bude pravi asset.

 

Ono sto je takodje bitno, imamo stvarno NBA size kod igraca, a tehnicki smo brutalni tako da to ne trpi jer smo veliki. Mislim da cemo samo na to da cistimo lakse rivale rutinski, podseca situacija malo na period dominacije krajem devedesetih i pocetkom 2000ih kad smo imali ultra pokretljive petorke izuzetnih individualaca koji su bili preko 2 metra svi (ili tik ispod, Jaric je bio tipa 198 cm, ali jak i brz) i mogli da pokrivaju sve od 1 do 4.

 

OK, nismo toliko lose prosli. Nema najavljene sigurne medalje, nema setnje kroz grupu.

Ovo rutinsko ciscenje laksih rivala malo brine, ali ok sam i sa tesnom pobedom od 3 razlike protiv Sudana sve dok se dobija

 

  • Like 2
  • Love 3
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...