Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

7 minutes ago, uini said:

pričao sam već kako je 2002, nakon užasnog početka turnira i generalno igre još od priprema, klečao na kolenima i tako molio igrače (profesionalce i igračke veličine) da se trgnu i igraju, daju sve od sebe. ovi bili u fazonu da je lud i da će ga poslušati.

Da, to je sada već poznata priča. Pominjali su igrači u medijima tu anegdotu. 

Slično je ponovio pred Amere, ako se ne varam. 

 

Ni ja ne mislim da je Kari sujetan lik. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Djilas radi ono sto zna - politicari i trudi se sa skupi koji poen. Pljucne one koji su promenljivi (Kucac, Kari), abolira one sa kojima bi eventualno saradjivao u buducnosti i cilje pljuckanje moze da napravi kontra efekat (Jokic), red 'ovako je bilo u moje vreme', red 'Vucicu seceru'. Intervju kao intervju prazna prica. Kampanja 'krvi je Kari, kriv je Sasa' je u pogonu vec par dana, clanci na direktno.rs idu redovno.

A naravno da je Djilas menadzerski mag, ekonomski ekspert i organizacioni master mind u odnosu na Danilovica, to nije ni za poredjenje.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Verujem da nije istina ovo za igrače i Karija, Djilas lupa. Ali ako je istina da igrači ne igraju jer im se ne svidja Kari, meni to iskreno još gore!

Više bi voleo da ih boli patka jednostavno. Jer ako ti ne možeš da iskuliraš mesec dana godišnje Karija dok ga ne smene zarad nekog višeg cilja, onda nemamo šta da pričamo, hvala lepo, dovidjenja.

 

Svi smo mi bili na lošem projektu, sa lošim menadžerom/šefom, igrali basket ili fucu sa nekim likom što je nervirao sve i unosio tenziju, ali prodje, pobediš, idemo dalje.

Mislite da se Gasolu, Skoli i Novickom svaki selektor svidjao? Sumnjam, pa opet nisu propustali prvenstva...

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, djenkoslav said:

Verujem da nije istina ovo za igrače i Karija, Djilas lupa. Ali ako je istina da igrači ne igraju jer im se ne svidja Kari, meni to iskreno još gore!

Više bi voleo da ih boli patka jednostavno. Jer ako ti ne možeš da iskuliraš mesec dana godišnje Karija dok ga ne smene zarad nekog višeg cilja, onda nemamo šta da pričamo, hvala lepo, dovidjenja.

 

Svi smo mi bili na lošem projektu, sa lošim menadžerom/šefom, igrali basket ili fucu sa nekim likom što je nervirao sve i unosio tenziju, ali prodje, pobediš, idemo dalje.

Mislite da se Gasolu, Skoli i Novickom svaki selektor svidjao? Sumnjam, pa opet nisu propustali prvenstva...

 

Klasična priča prebacivanja lokusa kontrole sa unutra na spolja, iliti - izbegavanje lične odgovornosti. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, djenkoslav said:

Verujem da nije istina ovo za igrače i Karija, Djilas lupa. Ali ako je istina da igrači ne igraju jer im se ne svidja Kari, meni to iskreno još gore!

Više bi voleo da ih boli patka jednostavno. Jer ako ti ne možeš da iskuliraš mesec dana godišnje Karija dok ga ne smene zarad nekog višeg cilja, onda nemamo šta da pričamo, hvala lepo, dovidjenja.

 

Svi smo mi bili na lošem projektu, sa lošim menadžerom/šefom, igrali basket ili fucu sa nekim likom što je nervirao sve i unosio tenziju, ali prodje, pobediš, idemo dalje.

Mislite da se Gasolu, Skoli i Novickom svaki selektor svidjao? Sumnjam, pa opet nisu propustali prvenstva...

A što ne bi verovao. Ja sigurno znam da je, recimo, u FK Crvena Zvezda isto tako bilo. Nije nijedan mladi igrač koji baš zna hteo da dodje u klub pošto zna koji je sistem selekcije bio tamo. Dolazili su samo oni koj su kombinacije menadžerske i imaju zagarantovane minute. Jedva ih se rešili.

Dolaskom Bahara to se potpuno promenilo pa je najperspektivniji fudbalski igrač Srbije Kabić bukvalno molio da dodje u Zvezdu pošto zna da ima pravog trenera.

Pre toga mladi Randjelović i Čumić iz Radičkog iz Niša nisu hteli ni pod razno da dodju u Zvezdu.

Možda nije baš pravo poredjenje ali igračima je veoma bitno ko im je trener/selektor i koja mu je vizija i ko ga je doveo i zašto.

Ako hoćemo da nam najbolji igraju za reprezentaciju moraju najbolji i da vode Savez svojim primerom.

Ne može se sa kompromitovanim ličnostima podstaći državno/nacionalni patriotizam

Edited by Alexandar
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, djenkoslav said:

Verujem da nije istina ovo za igrače i Karija, Djilas lupa. Ali ako je istina da igrači ne igraju jer im se ne svidja Kari, meni to iskreno još gore!

Više bi voleo da ih boli patka jednostavno. Jer ako ti ne možeš da iskuliraš mesec dana godišnje Karija dok ga ne smene zarad nekog višeg cilja, onda nemamo šta da pričamo, hvala lepo, dovidjenja.

 

Svi smo mi bili na lošem projektu, sa lošim menadžerom/šefom, igrali basket ili fucu sa nekim likom što je nervirao sve i unosio tenziju, ali prodje, pobediš, idemo dalje.

Mislite da se Gasolu, Skoli i Novickom svaki selektor svidjao? Sumnjam, pa opet nisu propustali prvenstva...

Mislim da nije baš isto jer je podela odgovornosti drugačija u odnosu na član tima - vođa projekta. Posebno ako je on postavljen na tipa tri-četiri godine, prođe šansa da se uradi nešto dok ga smene isti oni šabani koji su ga i postavili. Ponekad je pobuna, tj. nepristajanje na saradnju sa nekim za koga smatraš da je nedostojan pozicije jedino rešenje.

 

Imali smo slične situacije u fudbalskoj reprezentaciji. Možda bi nam bilo bolje da su svi stali iza Ivanovića kad je Krstajić glumio selektora.

 

Naravno, to ne znači da treba dozvoliti javašluk, samo hoću da kažem da je situacija složenija od toga kako si je predstavio.

Link to comment
Share on other sites

Kari nije izlapotina kakvom se predstavlja, naprotiv vrlo je vitalan i mentalno i fizički. Ljudi ga percipiraju kao izlapelog jer je previše držao Jokića na klupi protiv Italije pri čemu je to pre bila neka njegova ideja ( očigledno pogrešna ) nego staračka zaboravnost.

Druga stvar koja mislim da će mu prijati je što će Bogdan i Gudura morati na pleja, možda čak i gore pomenuti Poku. Kari obožava da igra sa visokim plejmekerima, da spusti krilo ili beka na tu poziciju.

Mnogo nam zavisi od toga da li će Poku i Jović igrati, a i njima će značiti da samopouzdanje iz repke prenesu u NBA, videti pod Markanen

Edited by Milos 3.14
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Milos 3.14 said:

Mnogo nam zavisi od toga da li će Poku i Jović igrati, a i njima će značiti da samopouzdanje iz repke prenesu u NBA, videti pod Markanen

Već nekoliko puta vidim da se Nikola Jović pominje kao neizvjestan. Vjerovatno je uzrok tome i Pešićevo brkanje na konferenciji kad nije znao koji je koji Jović. Neizvjestan je Stefan Jović zbog zdravstvenih problema člana porodice, dok je nastup Nikole Jovića neupitan, odnosno zavisi samo od toga da li će proći filter u konačan roster u šta ne sumnjam.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Alexandar said:

A što ne bi verovao. Ja sigurno znam da je, recimo, u FK Crvena Zvezda isto tako bilo. Nije nijedan mladi igrač koji baš zna hteo da dodje u klub pošto zna koji je sistem selekcije bio tamo. Dolazili su samo oni koj su kombinacije menadžerske i imaju zagarantovane minute. Jedva ih se rešili.

Mešaš babe i žabe, klub i reprezentacija nije isto, sa Karijem si mesec dana godisnje, 20 treninga i (u poslednje vreme) 4 zvanicne utakmice. 🥲 Stisni zube i stavi interes reprezentacije ispred svoje razmaženosti, ako nećeš, to je ok, ali onda će djenkoslav da te pljuje po forumu. 😄

 

5 hours ago, Barkley#34 said:

Mislim da nije baš isto jer je podela odgovornosti drugačija u odnosu na član tima - vođa projekta. Posebno ako je on postavljen na tipa tri-četiri godine, prođe šansa da se uradi nešto dok ga smene isti oni šabani koji su ga i postavili. Ponekad je pobuna, tj. nepristajanje na saradnju sa nekim za koga smatraš da je nedostojan pozicije jedino rešenje.

Tvoje kao reprezentativcu je da se pojaviš i daš sve od sebe i niko ti ništa neće zameriti. Jokiću nisu zamerali kada se pojavio a nisu ga adekvatno koristili.

Ako dodju svi i daju sve od sebe i opet bude fijasko, menja se selektor, tako je uvek bilo, a ovako sa oslabljenim sastavima se samo daje alibi Pešiću za loš nastup.

Link to comment
Share on other sites

naravno uzeću u obzir da nemam pojma ništa o tome kakav stav potencijalni reprezentativci imaju o selektoru, samo bih podsetio da smo u eri jokićevog uspona, što je cca 2014a, kada je valjda imao onu sezonu u megi, pre odlaska u nba, pa do danas, 2023, imali tri potpuno različita trenera

- sale kao igračka legenda, koja nije vrhunski strateg ali je dobar motivator & ostavlja igračima da rešavaju situacije u duhu trenutka, što valjda igrači obožavaju

- kokoškov sa titulom prvaka evrope i prvog stranog nba head coacha, lik čija kultura bi trebalo da prija igračima kojima je dosta sfrj logike

- kari kao poslednji donosilac zlata, stara škola ali ne i autokrata

 

svi su imali izuzetno puno problema da okupe ekipu, tako da sam vrlo skeptičan oko toga da nekome ovaj ili onaj trener nije po volji, pošto svi imaju neke vrhunske momente i sca trojica su različiti po bukvalno svim bitnim aspektima.

Edited by uini
  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, djenkoslav said:

Mešaš babe i žabe, klub i reprezentacija nije isto, sa Karijem si mesec dana godisnje, 20 treninga i (u poslednje vreme) 4 zvanicne utakmice. 🥲 Stisni zube i stavi interes reprezentacije ispred svoje razmaženosti, ako nećeš, to je ok, ali onda će djenkoslav da te pljuje po forumu. 😄

 

Tvoje kao reprezentativcu je da se pojaviš i daš sve od sebe i niko ti ništa neće zameriti. Jokiću nisu zamerali kada se pojavio a nisu ga adekvatno koristili.

Ako dodju svi i daju sve od sebe i opet bude fijasko, menja se selektor, tako je uvek bilo, a ovako sa oslabljenim sastavima se samo daje alibi Pešiću za loš nastup.

Ne možeš ti Jokića/e da pljuješ po forumu.

Mi smo imali kult Reprezntacije u košarci i kad je Sale davao sve one trojke, kad je Danilović zakucavao preko Sabonisa, kad je Bodiroga uzimao peškir NBA-ovcima da se obriše al više ga nikad nećemo imati.

Neka igraju oni koji mogu/hoće i neka su mladi i neka postignu koliko mogu. Nema goreg sranja nego kad kao pre dve godine odemo na EP *sa Jokićem i budemo u TOP 16.

Neka igraju mladi pa šta se postigne. Neka ovi matoriji igraju ko hoće/može ali da ostanemo NAŠI.

Ima u Vojvodini, Partizanu, Zvezdi, i još drugde  talentovanih igrača. Neka igraju bez opterečenja medalje nego baš iz srca.

---

Mislim...gledam juče Zvezdu protiv Fiorentine u fudbalu, drugo poluvreme. Skoro ceo tim NAŠ a klinci svi oko 18 -20 godina.

Biće to strašna reprezentacija za koju godinu u fudbalu.

Pa da tako počnemo i u košarci. Što se mi moramo pozivati na kultne godine naše košarke od pre 20-30 godina.

Druga su vremena ali dajmo malo da damo polet tim našim mladim košarkašima

Edited by Alexandar
*sa Jokićem
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Alexandar said:

Ne možeš ti Jokića/e da pljuješ po forumu.

Gledaj me: Jokić je ispao teška jajara koji put već. Svake godine se on čeka do avgusta, drhti cela nacija, 90 članaka dnevno, ko ga je gde sreo u kafani i šta mu je rekao. Mene više ne zanima, da se ja pitam, ne bi ga više zvao, jer nije fer prema ostalim igračima.

Neću više o Jokiću, završavam ovde.

 

10 minutes ago, Alexandar said:

Mislim...gledam juče Zvezdu protiv Fiorentine u fudbalu, drugo poluvreme. Skoro ceo tim NAŠ a klinci svi oko 18 -20 godina.

Tema je košarkaška reprezentacija Srbije....

 

14 minutes ago, uini said:

svi su imali izuzetno puno problema da okupe ekipu, tako da sam vrlo skeptičan oko toga da nekome ovaj ili onaj trener nije po volji, pošto svi imaju neke vrhunske momente i sca trojica su različiti po bukvalno svim bitnim aspektima.

Bravo, Djilas lupa, teško mi je da poverujem u tu priču.

Edited by djenkoslav
tajpo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, djenkoslav said:

Gledaj me: Jokić je ispao teška jajara koji put već. Svake godine se on čeka do avgusta, drhti cela nacija, 90 članaka dnevno, ko ga je gde sreo u kafani i šta mu je rekao. Mene više ne zanima, da se ja pitam, ne bi ga više zvao, jer nije fer prema ostalim igračima.

Neću više o Jokiću, završavam ovde.

 

Tema je košarkaška reprezentacija Srbije....

 

Bravo, Djilas lupa, teško mi je da poverujem u tu priču.

Jokić je trenutno najbolji košarkaš planete i rodio se u Srbiji.

Nadam se da si završio

 

  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, djenkoslav said:

Tvoje kao reprezentativcu je da se pojaviš i daš sve od sebe i niko ti ništa neće zameriti. Jokiću nisu zamerali kada se pojavio a nisu ga adekvatno koristili.

Ako dodju svi i daju sve od sebe i opet bude fijasko, menja se selektor, tako je uvek bilo, a ovako sa oslabljenim sastavima se samo daje alibi Pešiću za loš nastup.

Jes, kad bi stvari bile tako jednostavne.

 

27 minutes ago, Alexandar said:

Biće to strašna reprezentacija za koju godinu u fudbalu.

'Oće, oće, kao i sve do sada.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...