Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

15 minutes ago, drako said:

Gasol i Dončić sigurno ne igraju na istom nivou na kome je Jokić trenutno, a Janis je drugaciji mentalni sklop, takmicar.

Ponovo napominjem, a to se vidi i iz njegovog ponasanja i iz onog sto govori, za Jokica je kosarka posao. On se ne takmici, on se trudi da vrhunski obavi svoj posao, za koji je vrhunski placen. Zato i nema tu povezanost sa reprezantacijom.

Kako ne igraju, Giannis je osvojio titulu pre Jokica a Doncic je isao dalje od Jokica u plej of-u pretprosle sezone. Sve je to isti nivo, sva trojica su suprezvezde u NBA ligi. Kosarka mu jeste posao ali cemu onda dvosmislene izjave poput one da je igranje za reprezentaciju poseban dozivljaj, kao igra se srcem a onda ,5,6 meseci kasnije istu tu reprezentaciju odbije. Janis je sa porodicom prezivljavao rasizam i diskriminaciju u Grckoj i opet je tu svakog leta za reprezentaciju.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja uopste ne vidim sta Jovic S. moze da donese. Niti ce on imati priliku da bilo sta organizuje i drzi loptu u rukama pored BB i Gudure, niti je vise elitni defanzivac. Verovanto nije ni solidan. Bukvalno u svakom trenutku moze da se povredi. Nije ni za nosioca, ni za pomocno osoblje.

 

Dok je Jaramaz koliko god osporavan, odlican za ulogu od 10 minuta i moze na visokom nivou da isporuci odbranu i spotap sut. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, drako said:

Dobro, ako cemo bas za svako slovce da se hvatamo Gasol nikada nije bio na Jokicevom nivou.

Igrao je na mnogo visem nivou kada je reprezentativna kosarka u pitanju  a u NBA ligi je dosta zrtvovao svoj individualni ucinak prelaskom u Lejkerse. Sto se tice cistog talenta nista on nije slabiji igrac od Jokica. Cak imaju i dosta slicnosti u igri.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Miki8 said:

Kako ne igraju, Giannis je osvojio titulu pre Jokica a Doncic je isao dalje od Jokica u plej of-u pretprosle sezone. Sve je to isti nivo, sva trojica su suprezvezde u NBA ligi. Kosarka mu jeste posao ali cemu dvosmislene izjave poput one da je igranje za reprezentaciju poseban dozivljaj, kao igra se srcem a onda ,5,6 meseci kasnije istu tu reprezentaciju odbije.

Janis je sportista, takmicar, Jokic je poslovan covek.

Doncic je trenutno kilometrima daleko i od Janisa i od Jokica.

Janis je ispao ove godine u prvom ili drugom kolu PO, Jokic je sampion NBA.

Sta mislis, posle svega, koliko Jokica trenutno boli qrac i za kosarku i za svetsko prvenstvo i za otprilike 99,99 posto covecanstva.

Mislim, i ja bih voleo da ga gledam u dresu reprezentacije, samo kapiram i razumem ga koliko ga trenutno kosarka ne interesuje.

Ljutili se ne ljutili, njemu ni zlatna medalja sa svetskog nista posebno licno ne donosi, ali vama (pa i meni) donosi, jer je nama kosarka vise od zivota. Jokicu nije, njemu je kosarka posao, koji zna i da mu bude dosadan, pa onda namerno nece da sutira.

Edited by drako
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U pogledu opterećenja, uspeha  i trajanja Gasol je imao kilometražu kao retko ko.

 

9 minutes ago, Profesor said:

Ja uopste ne vidim sta Jovic S. moze da donese. Niti ce on imati priliku da bilo sta organizuje i drzi loptu u rukama pored BB i Gudure, niti je vise elitni defanzivac. Verovanto nije ni solidan. Bukvalno u svakom trenutku moze da se povredi. Nije ni za nosioca, ni za pomocno osoblje.

Kad je bio zdrav on i Bogdan nisu smetali jedan drugom, a ne sećam se ni da je smetao bilo kome drugom na terenu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki8 said:

Igrao je na mnogo visem nivou kada je reprezentativna kosarka u pitanju  a u NBA ligi je dosta zrtvovao svoj individualni ucinak prelaskom u Lejkerse. Sto se tice cistog talenta nista on nije slabiji igrac od Jokica. Cak imaju i dosta slicnosti u igri.

Ovo je vec cista ozlojedjenost, niti ima 2xmvp, niti ima mvp finala, ne verujem ni da ima brojke poput Jokica, a sigurno nije nikad bio glavni igrac fransize. Ne moze Gasol Jokicu da pridje ni po kom parametru, pa taman se sad ponovo vratio i zaigrao za reprezentaciju.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Satvise on i Bogdanovic su bili odlican tandem na Eurobasketu 2017, pisali smo o tome.

3 minutes ago, drako said:

Ovo je vec cista ozlojedjenost, niti ima 2xmvp, niti ima mvp finala, ne verujem ni da ima brojke poput Jokica, a sigurno nije nikad bio glavni igrac fransize. Ne moze Gasol Jokicu da pridje ni po kom parametru, pa taman se sad ponovo vratio i zaigrao za reprezentaciju.

Bio je glavni igrac Memfisa uvodio ih u plej of nekoliko puta u jakoj zapadnoj konferenciji sa krs ekipom. Verujem da bi prajm Pau u danasnjoj kosarci bio jedan od najboljih centara u NBA ligi.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, drako said:

Ovo je vec cista ozlojedjenost, niti ima 2xmvp, niti ima mvp finala, ne verujem ni da ima brojke poput Jokica, a sigurno nije nikad bio glavni igrac fransize. Ne moze Gasol Jokicu da pridje ni po kom parametru, pa taman se sad ponovo vratio i zaigrao za reprezentaciju.

giphy.gif?cid=6c09b952kt5dnuu164h45s5yq0

 

:classic_biggrin:

  • Thanks 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

 

 

Kad je bio zdrav on i Bogdan nisu smetali jedan drugom, a ne sećam se ni da je smetao bilo kome drugom na terenu.

 

Ali tog Jovica vise nema, plus ova reprezentacija mora da igra mnogo brze nego ta da bi imala neki rezultat. Jovic jednostavno konceptualno ne odgovara i to je to. Ne znam ni sto cimaju decka za ovaj siri spisak.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Barkley#34 said:

U pogledu opterećenja, uspeha  i trajanja Gasol je imao kilometražu kao retko ko.

 

Kad je bio zdrav on i Bogdan nisu smetali jedan drugom, a ne sećam se ni da je smetao bilo kome drugom na terenu.

 

Sve ok, ali momak je vec 4 godine bivši igrač.

Link to comment
Share on other sites

Jos jednom, pa se iskljucujem, jer me realno zabole i za Jokica, a i za reprezentaciju (ni jedno ni drugo mi ne donose hranu na sto, ako pobede super, ako izgube, jbg, izgubili su).

Jokic je glavni (po brojkama, uticaju, svemu) igrac vladajuceg NBA sampiona, dvoszruki mvp regularnog dela i mvp finala.

Gasol je vrhunski igrac, daleko ispod Jokica i Janisa.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, drako said:

Mislim, i ja bih voleo da ga gledam u dresu reprezentacije, samo kapiram i razumem ga koliko ga trenutno kosarka ne interesuje.

Ljutili se ne ljutili, njemu ni zlatna medalja sa svetskog nista posebno licno ne donosi, ali vama (pa i meni) donosi, jer je nama kosarka vise od zivota. Jokicu nije, njemu je kosarka posao, koji zna i da mu bude dosadan, pa onda namerno nece da sutira.

 

U pravu si za ove stvari, ali ako možemo da pređemo na fazu boli nas racku za Jokića i da pričamo o momcima koji su na spisku. 

 

19 minutes ago, Miki8 said:

Kako ne igraju, Giannis je osvojio titulu pre Jokica a Doncic je isao dalje od Jokica u plej of-u pretprosle sezone. 

 

Jednostavno su i Giannis i Luka takmičari u svakom pogledu, slično kao Bogdan, oni bi da se odmere u košarci gde god mogu. Nema to veze sa tim koliko daleko su išli u NBA sezoni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

 

Ali tog Jovica vise nema, plus ova reprezentacija mora da igra mnogo brze nego ta da bi imala neki rezultat. Jovic jednostavno konceptualno ne odgovara i to je to. Ne znam ni sto cimaju decka za ovaj siri spisak.

To je druga stvar. Osvrnuo sam se na tvrdnju da neće imati priliku da drži loptu i organizuje pored Bogija i Gudure.

 

Moguće je sasvim da nije u voznom stanju ali hajde da vidimo. Nije da će praviti gužvu na pripremama.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Stalno se potencira kako je Jokic nesebican, timski igrac, a niko da spomene da mu je Ristic omogucio onim trojkama protiv Turske da sakupi triling otkaza: SP,EP, OI. Diskretni heroj!

Jos jedno podrucije gde je ostvario tripl dabl!Plemenita kategorija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Najbolja imena na papiru ne znace i najbolja funkcionalnost na terenu(kad imas mnogo zvezda u ekipi a ne zna se ko je lider zajedano je zbog ega). U Sloveniji se npr sve vrtelo oko Doncica, svi su mu se podredili u ekipi, ali isto tako svaki igrac je znao svoju ulogu na terenu u napadu I odbrani. Nama je Bogdanovic lider ove sezone, a ostali moraju da ga isprate, a sasvim dobro mogu da ga isprate. 

Edited by Predragdjape
Link to comment
Share on other sites

Kada se za nekoliko godina Jokara bude oprostio od kosarke, nekako 'vako ce izgledati ta njegova/nasa prica...

 

<muzicka podloga, kome treba>

 

Kada se Jokara dva'es'devete vrn'o,
s dalekog zapada 'di košarkaš je biv'o,
prič'o nam kolk'o centara je obrn'o,
pa zavrt'o rukav i ožiljke pokaziv'o.

 

A mi, a mi smo bili derani*.
A mi, mi smo bili derani.

 

Prič'o nam Jokara o vonju znoja 
i o treninzima od kojih je bež'o,
pa kako je odvalio nekog kauboja,
i zbog tog posle suspenziju lež'o.

 

A mi, a mi smo bili derani.

A mi, mi smo bili derani.

 

Prič'o nam kako je preš'o eS-A-De,
igrao tekme, od obale do obale.
Rek'o je: "Košarka je krvava, da znate,
i nije mi žao ni navijača, ni repke.

Ej, žao mi konja..."

 

Kada se Jokara iz eN-Be-A vrn'o,
svake je večeri prič'o na šoru
kol'ko je Somobor Shuffle-a ćušn'o
i kako se nije javlj'o selektoru.

 

A mi, a mi smo bili derani.
A mi, mi smo bili derani.

 

Čim Jokara korak iz avlije kroči
skupi se društvo iz našeg sokaka.
A svi smo imali košarkaške oči,
prepukla srca i maštu navijača.

 

Pa da, jer tad smo bili derani.
Pa da, tad smo bili derani.

 

<ovde sad kulminira, kao u originalnoj pesmi>

Psov'o je Jokara, i Savez, i Karija,
pripreme i treninge i ručak bez piva.
Rek'o je: "Taj priča mnogo koještarija
al' nije bilo selektorskih alternativa...

Ej, žao mi konja..."

 

Negde u Jokari je paorski koren
i može Prvenstva i Igara da bude.
Kad nije paor za repstativca stvoren,
volije konje neg' Srbiju i ljude.

 

A mi, a mi smo bili derani
i ništa to nije vredelo za nas.

 

Hej, hej, konji beli nebom terani,
kroz san i kroz oblake u kas.

 

 

*ovo derani shvatite kao to koliko su nas drale druge repke u tekmama kad nije Jokara igrao (ili kad jeste, ali pod Karijem)...

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, drako said:

Janis je sportista, takmicar, Jokic je poslovan covek.

Doncic je trenutno kilometrima daleko i od Janisa i od Jokica.

Janis je ispao ove godine u prvom ili drugom kolu PO, Jokic je sampion NBA.

Sta mislis, posle svega, koliko Jokica trenutno boli qrac i za kosarku i za svetsko prvenstvo i za otprilike 99,99 posto covecanstva.

Mislim, i ja bih voleo da ga gledam u dresu reprezentacije, samo kapiram i razumem ga koliko ga trenutno kosarka ne interesuje.

Ljutili se ne ljutili, njemu ni zlatna medalja sa svetskog nista posebno licno ne donosi, ali vama (pa i meni) donosi, jer je nama kosarka vise od zivota. Jokicu nije, njemu je kosarka posao, koji zna i da mu bude dosadan, pa onda namerno nece da sutira.

Ne može da bude posao nekome ko igra na taj način. 

Ja dugo nisam uopšte gledala njega kako igra, ne volim NBA, više sam volela evropsku košarku i doživljavala je kao našu još u Jugoslaviji.

Ali kad sam naletala na tw klipove i videla Nikolu šta radi...nema šanse da to oseća kao posao.

 

 

Link to comment
Share on other sites

očekivano


sve je to miškova škola 
a i vremena su se promenila, ove klince boli kurac
ove generacije su tu ako je medalja izvesna i realne šanse za zlato
mi i kompletni bi bili favorit iz senke za zlato. ali top 3 favorita, ne


od ove generacije - ništa ne očekujem. nećemo se više sklopiti da budemo kompletni, a i ako bi se sklopili opet bi to bila polufinala, možda neko srebro.
fale nam bekovi za ovu eru košarke. mi i dalje furamo boša tanjević doktrine kod selekcije igrača, ko ispadne da je niži od 190, teraju ga govnjivom motkom.

postali smo dinosaurusi u košarci i to tome uopšte nema rasprave.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...