Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

22 minutes ago, Laki1988 said:

Generalno ljudi su protiv, ali cim nam stranac donese neku medalju, sve ce to biti ok

 

Kad je onaj Gruzin u rvanju osvojio, ili Amerinkanka u zenskoj reprezentaciji u kosarci niko se nije bunio.

 

ovo je istina. cim bi dao neki vazan kos sto bi odlucilo pobednika u nekoj nokaut fazi, zaboravilo bi se brzo da je stranac. ali opet, ne hvala. bolje dati to mesto nekom klincu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki8 said:

Nije Djordjevic kriv sto mu se Jovic povredio u polu finalu i uspso da odsljaka samo dve i po cetvrtine na jednoj nozi u finalu. Da  se nije povredio dobili bi to finale.

Slazem se, to nam je falilo ker Bogdan je crko jer je morao da igra i pleja i da zavrsava napade. 

Samo nam je trebao Jovic iole spreman jer je bio u tom periodu sjajan defanzivac i odlican organizator igre.

1 minute ago, Profesor said:

Dobili bi i da nas nisu brutalno pokrali.

E sad, da je Kuzmic dao ona bacanja za vodjstvo itd itd. Tu smo bili i pored svega ali Bogdan nije imao svezinu u poslednjih oar minuta, kao ni Dragic sa druge strane ali Randolph i Prepelic se ukazase

Link to comment
Share on other sites

Mozda sam subjektivan, sudeci po avataru,ali Kalinicu ne mogu previse zameriti otkaz. Uvek je bio za reprezentaciju ( cak i kada je jednom sramno preskocen ), davao je sve od sebe, a opet ulazi u neke godine kada mora voditi racuna o svom telu ako misli jos par godina da igra kosarku ( narocito ako vuce neke povrede ili mikropovrede ). Setite se da su i neki nasi veliki igraci znali da uzmu pauzu ili da se penzionisu u Kalininim godinama ili cak ranije

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Miki28 said:

@DameTime 2017 nije bila debakl ali ke bilo razocaranje jer smo mogli do zlata.

 

tada je Sale Djordjevic bio Sale Djorjdevic, covjek aura i imali smo jednog od najboljih igraca na EP u vidu Bogdana i onda Macvana, Bobija, Jovica ( tada je fenomenalan bio u Zvezdi ), Lucic ( ozb EL ime ), Kuzmic je bio ozb centar pa onda mlade Gudurica ( veliki talenat tada ), Micica. Tu je falio Pefi ( penzija ), Teo ( povreda, odmor i NBA ), Milutinov ( ne sjecam se sta ) i Kalinic, Nedovic.

 

Mislilo se da možemo do zlata otprilike od trenutka kad smo se plasirali u finale. Makar polovina rostera ne bi bila tu da su oni koji su otkazali tj. bili povređeni mogli da igraju. Micić i Gudurić su nedovoljno iskusni (mada se pokazalo da im iskustvo ne znači mnogo u reprezentaciji), Jovke i Laza su se povredili. Imali smo cheat code u vidu Bobija i Bogdana koji je u tom trenutku verovatno bio najbolji igrač Evrope. Ali da smo ih ispratili u euforiji i očekujući zlato - nismo.

 

Ne znam šta je tvoja teza uopšte. Moja je da te uloge favorita u turnirskom sistemu takmičenja više ne važe mnogo (sem kad Ameri pošalju najjači mogući sastav u datom trenutku na OI). Pokazano više puta na primeru Slovenije, nas 2017, Španije, Amera i nas 2019, Španije i nas 2021. itd. Zbog toga i verujem da ovi momci mogu da kliknu i da se ponovi 2017, kad nismo očekivali mnogo na osnovu imena koja smo poslali, a doneli su srebrnu medalju.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Mozda sam subjektivan, sudeci po avataru,ali Kalinicu ne mogu previse zameriti otkaz. Uvek je bio za reprezentaciju ( cak i kada je jednom sramno preskocen ), davao je sve od sebe, a opet ulazi u neke godine kada mora voditi racuna o svom telu ako misli jos par godina da igra kosarku ( narocito ako vuce neke povrede ili mikropovrede ). Setite se da su i neki nasi veliki igraci znali da uzmu pauzu ili da se penzionisu u Kalininim godinama ili cak ranije


Cini mi se da si zaista subjektivan i da samo nase igrace stizu te godine prilicno ranije od svih ostalih igraca u Evropi.

Just now, DameTime said:

 

Mislilo se da možemo do zlata otprilike od trenutka kad smo se plasirali u finale. Makar polovina rostera ne bi bila tu da su oni koji su otkazali tj. bili povređeni mogli da igraju. Micić i Gudurić su nedovoljno iskusni (mada se pokazalo da im iskustvo ne znači mnogo u reprezentaciji), Jovke i Laza su se povredili. Imali smo cheat code u vidu Bobija i Bogdana koji je u tom trenutku verovatno bio najbolji igrač Evrope. Ali da smo ih ispratili u euforiji i očekujući zlato - nismo.

 

Ne znam šta je tvoja teza uopšte. Moja je da te uloge favorita u turnirskom sistemu takmičenja više ne važe mnogo (sem kad Ameri pošalju najjači mogući sastav u datom trenutku na OI). Pokazano više puta na primeru Slovenije, nas 2017, Španije, Amera i nas 2019, Španije i nas 2021. itd. Zbog toga i verujem da ovi momci mogu da kliknu i da se ponovi 2017, kad nismo očekivali mnogo na osnovu imena koja smo poslali, a doneli su srebrnu medalju.


Od starta se znalo da mozemo do finala a samim time i do zlata jer je zreb bio maksimalno povoljan. To se ponavlja jednom u 1000 godina. Jednostavno nas je usralo kao fudbalere 2010. koji naravno nisu uspeli da iskoriste to i pored pobede protiv Nemacke.

Link to comment
Share on other sites

Sto se price o strancu tice. Od svih trenutaka, a bilo je nekih bas losih u poslednjih 20 godina, ovaj je ubedljivo, ali bas ubedljivo najgori da se vodi prica o tome.
Ukratko, kada bi se u ovom momentu odlucili na takav potez, to bi za mene definitivno znacio kraj interesovanja za ovu reprezentaciju, oko koje sam inace redovno planirao leto i raspored odmora, tj. kad se igraju prvenstva. Svelo bi se na gledanje kad imam vremena i nema nista drugo zanimljivo ili kad se okupi drustvo. Otprilike kao za fudbalsku reprezentaciju godinama unazad.

Razloga je koliko oces, ali naravno ono sto se izdvaja je da prica zapocinje u trenutku gde je pre samo par sati objavljeno da pola ekipe otkazuje ucesce. Moze i o tome da se diskutuje, ali ne sumnjam da ce prica zamreti, kad krene lavina nakon objavljivanja spiska. Ako nije vec krenula.
A kad pogledam onaj tekst i razloge koji se navode, onda ova prica dobija jednu poptuno novu, nadrealnu dimenziju, za koju nemam reci da je opisem. Ne mogu jos da verujem u tu pricu, ne jer je smatram nemogucem, vec prvenstveno ne zelim da verujem. Posto ako je makar trecina onoga tacno, a narocito price o tome da su se igraci vec zalili i da nista nije preduzeto...sledi nam pakao i redovni otkazi svako leto.
Bez obzira sta mislio o tom savezu i ekipi koja vedri i oblaci tamo, a ne mislim nista dobro, ipak se nadam da nisu toliko pogubili razum da dovedu sve u ovakvu sitaciju.

Ako je pak tacno, a ne sumnjam da oni koji se (nazalost) za sve pitaju u ovoj nasoj Srbiji to znaju pre svih nas, bolje da cistka krene sto pre. Da padaju glave pre jutra, bez obzira sto je prvenstvo pred vratima. Jer bolje i smeniti citav savez sa sve trenerom, pa makar otisli i na prvenstvo bez istog, nego da izgubimo osovinu na ko zna koliko godina, jer se oklevalo i "to se ne radi pred prvenstvo". Sve i ako su to Danilovic i Pesic, koji jesu legende i zasluzuju postovanje. Uz jos neke zasluzne tamo. Ali sve ima svoju meru i granice. A neki su je debelo prekoracili.

Price o strancu ostaviti za vremena kada ce nam mozda zaista trebati. Moguce je da nisu tako daleko.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DameTime said:

 

Mislilo se da možemo do zlata otprilike od trenutka kad smo se plasirali u finale. Makar polovina rostera ne bi bila tu da su oni koji su otkazali tj. bili povređeni mogli da igraju. Micić i Gudurić su nedovoljno iskusni (mada se pokazalo da im iskustvo ne znači mnogo u reprezentaciji), Jovke i Laza su se povredili. Imali smo cheat code u vidu Bobija i Bogdana koji je u tom trenutku verovatno bio najbolji igrač Evrope. Ali da smo ih ispratili u euforiji i očekujući zlato - nismo.

 

Ne znam šta je tvoja teza uopšte. Moja je da te uloge favorita u turnirskom sistemu takmičenja više ne važe mnogo (sem kad Ameri pošalju najjači mogući sastav u datom trenutku na OI). Pokazano više puta na primeru Slovenije, nas 2017, Španije, Amera i nas 2019, Španije i nas 2021. itd. Zbog toga i verujem da ovi momci mogu da kliknu i da se ponovi 2017, kad nismo očekivali mnogo na osnovu imena koja smo poslali, a doneli su srebrnu medalju.

Evo ovo. 

Ja ti kazem cinjenice, da smo bili 2 favoriti iza Spanaca ( zbog Pau Gasola ) a imali smo i dalje ozbiljna imena u vidu Bogdana, Macvana, Bobija i ozb EL imena kao sto su Lucic, Jovic, Kuzmic itd.

Nisam izmislio kvote, vec sam i sam igrao kako na nas prije prvenstva gdje je bila kvota 5 i u finalu na live u toku 2/4 na -11 ( a prije pocrtka bila kvota 1.45 pa malo porasla zbog Jovica.

 

Znaci apsolutno ovo sada i tada nema nikakve veze jer sada jesu mala ocekivanja, tada nisu bila. 

 

Sve u svemu, nebitno vise. Bilo proslo, okrecemo se ovom sad. Podrska momcima, nek daju sve od sebe.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

https://www.google.com/amp/s/www.telegraf.rs/amp/sport/1568631-bogdan-uz-tea-naravno-da-nam-ne-trebaju-stranci-u-reprezentaciji

 

Teodosicev stav, isti kao gore naveden, sam vec kacio

 

Trenutak pozivanja stranca ce biti trenutak kada ja prestajem da pratim Srbiju, i apsolutno me nece zanimati plasman.

 

I, da, da li ozbiljno poredite Zuraba rvaca i kosarkasku reprezentaciju?

 

Kad smo vec kod toga, ja se nisam radovao njegovoj medalji. Mislim, ok mi je sto je uzeo, bolje on nego 150-a sovjetska medalja, ali da sam se nesto obradovao i nisam. Reprezentacija nije klub, a mi nismo Katar.

  • Like 21
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, dekifisher said:

 

Ma usralo nas.


Naravno da nas je usrao zreb jer smo imali od 1/8 finala Madjarsku, slabu Italiju, Rusiju - u grupi smo imali odlicnu Letoniju koju smo dobili i poraz od Rusije i ipak smo zavrsili prvi zbog kos razlike. Odlicno prvenstvo, meni omiljeno ali nemojmo se lagati da smo imali put kao 2014. do finala.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, dekifisher said:

 

Ma usralo nas.

 

Kakva bi to epska priča bila da 6 godina kasnije kao kapiten uzme svetsko zlato! Koliko su momci morali da riljaju na tom turniru, počevši od Turske, preko Italije do Rusije, sve su to realno bile teške tekme.

 

Nismo igrali najlepši i najlepršaviji basket na svetu, ali su se borili i došli do kraja. I onda se Jovke povredi, ostanemo faktički bez pleja u finalu i Bogdan je morao još i da prenosi loptu. Moraće jednom i taj poraz da nam se vrati, pa bilo bi lepo da bude sad! 

 

@Miki28 Ni 2017. ni 2019. nisu bila realna očekivanja, pričam o javnosti ne o jbn kladionicama. Nismo 2017. bili toliko loši niti smo 2019. bili toliko nadmoćni, što se i pokazalo na samim turnirima.

Edited by DameTime
  • Like 2
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 

Kakva bi to epska priča bila da 7 godina kasnije kao kapiten uzme svetsko zlato! Koliko su momci morali da riljaju na tom turniru, počevši od Turske, preko Italije do Rusije, sve su to realno bile teške tekme.

 

Nismo igrali najlepši i najlepršaviji basket na svetu, ali su se borili i došli do kraja. I onda se Jovke povredi, ostanemo faktički bez pleja u finalu i Bogdan je morao još i da prenosi loptu. Moraće jednom i taj poraz da nam se vrati, pa bilo bi lepo da bude sad! 

 

@Miki28 Ni 2017. ni 2019. nisu bila realna očekivanja, pričam o javnosti ne o jbn kladionicama. Nismo 2017. bili toliko loši niti smo 2019. bili toliko nadmoćni, što se i pokazalo na samim turnirima.


Turska je tada bila domacin ali je imala katastrofalnu ekipu ciji najbolji igrac bio Melih Mahmutoglu (imali su mlade nade Osmana i tada bas premladuv veliku nadu Turske Korkmaza kojima je to prvenstvo bio prevelik zalog - bili su na pocetku smene generacije koja na kraju, eto, nije uspela). Vodili smo 20ak razlike i stigli su nas na njihovu karakteristicnu run and gun kosarku kao svaki put kada se igra tamo. Domacinska ekipa ali na kraju rutinska pobeda. Turska je ispala u 1/8 finala kuci i imala 3 poraza u grupi. Imali smo jednu dobru ekipu do finala, koja je zaista bila kvalitetna i tu utakmicu smo pobedili protiv sjajne Letonije koja je mogla lako i da bude finalni protivnik. Utakmica Letonija - Slovenija je bila najbolja na prvenstvu. 

 

Ruska ekipa je bila zasluzeno u polufinalu jer su pregazili Hrvate koji su se tradicionalno raspali ali i sa Vorontsevichem, Shvedom i Mozgovim ta ekipa nominalno nije bila jaca od nase 2017.

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Priča o zemlji košarke umire, ironično, uz najboljeg igrača na svetu, koji nema nikakav odnos, niti obaveze prema reprezentaciji. Treba biti jasan i reći i to, da je to njegova odgovornost. Ili kako bi rekli, njegovo pravo je da ostavi reprezentaciju na cedilu i provede leto kako želi.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Problem sa licnim greskama said:

Utakmica Letonija - Slovenija je bila najbolja na prvenstvu. 

Ovo da, fantastičan meč.

 

Mi na tom prvenstvu nismo imali slabu ekipu, već jako oslabljenu u odnosu na najjači sastav, zbog čega su i očekivanja bila mala.

 

Da je navijačima ponuđeno srebro pre turnira, mislim da bi 98% reklo pakuj odma.

 

Razočaranje je isključivo stoga što smo pre samog finala skoro svi očekivali zlato, jer smo mislili da nam se otvorilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vruce su glave i misljenja sam da Jokic treba uvek biti dobrodosao u selekciju makar igrao sledeci put 2028. za oprostaj karijere kvalifikacije za OI. 
Ali ako je svake godine ovakva atmosfera i ako planira da otkazuje non stop je mozda bolje da sam podvuce crtu i oprosti se od reprezentativnog dresa. Dugorocno je to najbolja odluka za obe strane. Svi znaju na cemu su, njega niko ne smara, atmosfera u javnosti nije u kurcu od samog starta.

A mi tkzv. Jokicevci mozemo navijati za Denver iz sveg srca bez nekih dodatnih tripovanja da ce se to prenositi u reprezentaciju. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, medobrundo said:

Priča o zemlji košarke umire, ironično, uz najboljeg igrača na svetu, koji nema nikakav odnos, niti obaveze prema reprezentaciji. Treba biti jasan i reći i to, da je to njegova odgovornost. Ili kako bi rekli, njegovo pravo je da ostavi reprezentaciju na cedilu i provede leto kako želi.

Misliš li da bi situacija bila bolja da kojim slučajem Jokić ne postoji?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Naravno da nas je usrao zreb jer smo imali od 1/8 finala Madjarsku, slabu Italiju, Rusiju - u grupi smo imali odlicnu Letoniju koju smo dobili i poraz od Rusije i ipak smo zavrsili prvi zbog kos razlike. Odlicno prvenstvo, meni omiljeno ali nemojmo se lagati da smo imali put kao 2014. do finala.

Pa to prvenstvo je generalno bilo veoma siromasno, sa dosta otkaza. Mislim da se potcenjuje  Rusija koja je dogurala do samog final 4 tog prvenstva. Jedino je Spanija bila izraziti favorit pre pocetka EP. Slovenija je bila hit EP koje je na kraju i osvojila iako im mnogi nisu davali velike sanse pre pocetka turnira. To je bilo jedno izjednaceno prvenstvo sa jednim izrazitim favoritom koji je podbacio.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Del Piero said:

Pa da su Jokicu razne dozvole i gradnja kojecega po Somboru uslovljeni igranjem za reprezentaciju, umesto toga da je na SNS spisku, mozda bi i zaigrao. 

Pa zar nisu ??? Pricalo se da je dobio razne povlastice tamo da rusi i gradi.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

@Smrtokapa naravno. Da eto njega nema, nama bi najbolji igrac bio Bogdanovic a pazi sad. 

SP '14, EP'15, OI '16, EP '17, SP '19 sve bio tu i propustio zbog povrede EP '22 iako je bukvalno do zadnjeg dana pokusavao. 

Bogdanu kapa dole, naravno.

 

Ali kako bi to popravilo situaciju u srpskoj košarci?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...