Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

2 minutes ago, Darko said:

Loše ti je poređenje. Niko neće da umre ako stranac zaigra u reprezentaciji. 

 

Isto, zašto praviti skandal ako stranac zaigra u reprezentaciji? Pogotovo ako igra u najvećim konkurentima kao Španiji. 

Iskreno mislim da bi se poljulali odnosi i u timu i u javnosti. Duboko sam ubedjen. Da sam i neko kome ne smeta stranac, mislio bih da nije pametna odluka u ovom trenutku.

 

Imamo lep timcic, mir, podrska, rad i mozemo mnogo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Cak i da jeste, a nije ni blizu, ovo je kao da kazes Ilija Djokovic je najbolji plej domace lige, treba da igra.

 

To sto je Panter odigrao sezonu zivota na ovom nivou ne znaci da na sledecem nivou moze da doprinese. A na prvenstvu bi se susreo sa mnogo boljim igracima od onih koji su mu kompovi u Evropi.

Panter igra od Zvezde do danas "sezone zivota", po meni jeste najbolji bek u Evropi ali nebitno ni da li je 2. ili 3. Ili 4. Koji sledeci nivo, Mek? Igrao je F4 sa Armanijem, top 8 sa Partizanom, samo NBA je ostao.

Panter je preozbiljan igrac i mora da se "presece" s tim da necemo stranca u repki i ostajemo bez medalja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Snjofko said:

Imamo lep timcic, mir, podrska, rad i mozemo mnogo.

Imamo ... ako se odazovu. Kao što rekoh, ne bih želeo stranca da nam se odazovu svi naši najbolji i perspektivni igrači. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darko said:

Po meni je mnogo više igrača propalo u Čovićevom FMP-u, ali otom potom. Jokić je stasao u Megi, Mičić se tu rehabilitovao, Zubac igra u NBA. Da me ne shvatiš pogrešno, imam primedbe na rad dotičnog. 

 

A ako se naši ne odazovu?

 

Neka igraju oni koji zaista to zele, bolje nego da se igra bazira na onima koji imaju izrazen bol u preponama i igraju kao da ih je neko naterao.

 

Savez nam je upravo u tom preponskom delu, Danilovic koji je bio fantastican igrac dijametralno tome je los kao funkcioner.

 

Da ne govorim o izjavama kako je bolji od Jokica 🤣🤣🤣

 

Neka igraju oni koji su spremni da izginu na terenu, to je ono sto nam treba. Hemija, tim, duh, kult.

 

Link to comment
Share on other sites

A i da me ne vodi srce, nego da hocu samo rezultat po svaku cenu, u okviru pravila naravno, ja ne vidim igraca na poziciji tri kod nas.

 

Ako tu strpamo Kalinu, ostaje nam kocka na 4 sa mladim i nedokazanim igracima - Poku, Jovic, Petrusev i Smailagic.

 

Pitaj Boga kako Poku izgleda u FIBA kosarci, ako se uopste i odazove. Ne kazem ni da je dobar, a ni los nego da bukvalno niko ne zna i da je kocka za prvu opciju.

 

Naturalizovacemo Pantera da bude rezerva Bogdanu i da igra 5 minuta kad je bitno, a pozicija 3 i 4 ce nam ostati prazne?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Punter je pokazao da se profilisao ako ne u ponajboljeg, onda u top 3 EL beka. Ako takav igrač nikako ne može da pomogne reprezentaciji koja izgubi od skoro svakog protivnika sa iznad 40% šuta iz igre, onda jebiga.

 

Ti tvrdiš da nam pozicija 2 nije deficitarna, ja tvrdim da jeste i to će se verovatno videti tek kad se Bogdan povuče. Dok to osvestimo biće već kasno, a ne vidim neku mlađu opciju na vidiku. No dobro. 

 

Za prvi pasus: jedan Vasa je MVP EL pa je opet pokazao skoro nista u repki jer je to sasvim drugaciji ambijent, drugacije okolnosti, drugaciji protivnici.. 

Smelo je tvrditi za nekonstantnog igraca koji zivi i umire od suta da je sigurica pomoc rezultatima repke. 

 

Drugi pasus : Kada bude Bogdan prestao da igra za repku prestace i Punter da igra basket. Ne vidim uzrocno posledicnu vezu , obojica imaju 30 god. Aj da je Punter lik od 20 god. Ovako, ne znam šta si htela da kažeš?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Darko said:

A možda bude i suprotno. Šta ako osvojimo zlato sa strancem?  


A ako ga osvojimo bez stranca? 😄 

Sala na stranu, kad izlazi spisak - da ove diskusije postanu produktivnije 😄 
Vidim da je gomila ekipa vec izbacila siri spisak. 
Ako je 20.07. tacan datum okupljanja treba ocekivati spisak ove nedelje. Pesic tradicionalni izbacuje spisak 14 dana pre okupljanja.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Indig0 said:

Neka igraju oni koji zaista to zele, bolje nego da se igra bazira na onima koji imaju izrazen bol u preponama i igraju kao da ih je neko naterao.

Neka igraju oni koji su spremni da izginu na terenu, to je ono sto nam treba. Hemija, tim, duh, kult.

Za zlato je potreban talenat, ne samo volja, hemija, tim, duh, trte mrte. Od govana se pita ne pravi. 

 

3 minutes ago, Indig0 said:

Savez nam je upravo u tom preponskom delu, Danilovic koji je bio fantastican igrac dijametralno tome je los kao funkcioner.

 

Da ne govorim o izjavama kako je bolji od Jokica 🤣🤣🤣

Slažem se. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Snjofko said:

Valjda se slazes da je lakse osvojiti zlato sa dobrom atmosferom i mirom u kuci nego sa turbulentnom atmosferom? 

Naravno. Ali valjda se isto slažeš da je lakše osvojiti zlato sa više talenta, ako atmosfera ne fali? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kenozoik said:

Za prvi pasus: jedan Vasa je MVP EL pa je opet pokazao skoro nista u repki jer je to sasvim drugaciji ambijent, drugacije okolnosti, drugaciji protivnici.. 

Smelo je tvrditi za nekonstantnog igraca koji zivi i umire od suta da je sigurica pomoc rezultatima repke. 

 

Drugi pasus : Kada bude Bogdan prestao da igra za repku prestace i Punter da igra basket. Ne vidim uzrocno posledicnu vezu , obojica imaju 30 god. Aj da je Punter lik od 20 god. Ovako, ne znam šta si htela da kažeš?

 

Vasa je to pokazivao i pre nego što je postao MVP EL. Problem je da smo mi očekivali kako će se nešto promeniti kad sazri na klupskom nivou, a nije se promenilo. Punterove godine nemaju previše veze, mislim da će i on lepo stariti, a kao što smo već naglasili, ne mora da bude on po svaku cenu, samo je naveden kao opcija na stolu.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, leki bg said:

Panter igra od Zvezde do danas "sezone zivota", po meni jeste najbolji bek u Evropi ali nebitno ni da li je 2. ili 3. Ili 4. Koji sledeci nivo, Mek? Igrao je F4 sa Armanijem, top 8 sa Partizanom, samo NBA je ostao.

Panter je preozbiljan igrac i mora da se "presece" s tim da necemo stranca u repki i ostajemo bez medalja.

 

Ne slazem se jednostavno, niti vidim da se on uklapa u reprezentaciju Srbije. Bogdanovic ce da radi ono sto on radi i za njega ne ostaje dovoljno prostora, a potpuno je besmisleno da ti takav igrac odmara Bogdana. Kao zamena za Bogdana bi imao smisla, ali to nije nikakav upgrade.

 

U NBA ne bi mogao da igra nikad, postoji 100+ undersized kombo bekova u svakom trenutku koji tamo nikad ne dobiju sansu.

 

A sto se tice dostignuca u Evropi, skidam kapu, samo treba imati u vidu da je ova sezona EL bez premca najgora od kako se igra u ovom formatu.

 

Jedan Panter ili igrac tog profila sigurno nece da bude tas na vagi koji bi doneo medalju. Aron Gordon i bolji od njega bi mogli da budu. Sve ispod tog nivoa ne pravi nikakvu razliku.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

 
Super, ja onda ne znam sto ti ne bi navijao za recimo reprezentaciju Madjarske imaju vec nekoliko stranaca i svi su dobrodosli.
...

Ja samo ne znam s kojim se pravom ti meni ovako obraćaš?

Šta ti tačno daje za pravo da bez ijednog kontraargumenta u diskusiji koja se ovde vodi spuštaš priču na lični nivo i nalaziš se pozvanim da mi određuješ za koga bi ja trebalo da navijam?

Pitanja su retorička.

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk


  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

A ako ga osvojimo bez stranca? 😄 

To bi i ja najviše voleo da vidim. Zato i palamudim o tome ko će da se odazove. P.S. Malo sam promenio mišljenje na ovu temu od mojih zadnjih upisa na istu pre par godina - i ja sam bio kategoričko protiv. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darko said:

Za zlato je potreban talenat, ne samo volja, hemija, tim, duh, trte mrte. Od govana se pita ne pravi. 

 

Slažem se. 

 

Kako bi nazvao onda ovu pitu od ekipe Miamia koja je igrala finale NBA lige? 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Snjofko said:

Naturalizovacemo Pantera da bude rezerva Bogdanu i da igra 5 minuta kad je bitno, a pozicija 3 i 4 ce nam ostati prazne?

BTW ja ne govorim za Pantera, nego o strancu generalno. I meni su te pozicije važnije, ima ko će da puni. Treba neko da brani, pogotovo na kecu i četvorci. 

 

3 minutes ago, Indig0 said:

 

Kako bi nazvao onda ovu pitu od ekipe Miamia koja je igrala finale NBA lige? 

 

Vice šampioni. Nisu osvojili na kraju jer nisu imali dovoljno TALENTA.

P.S. Nadam se da si shvatio da karikiram i da ne mislim da su naši igrači govna. 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fancy said:


Ja samo ne znam s kojim se pravom ti meni ovako obraćaš?

Šta ti tačno daje za pravo da bez ijednog kontraargumenta u diskusiji koja se ovde vodi spuštaš priču na lični nivo i nalaziš se pozvanim da mi određuješ za koga bi ja trebalo da navijam?

Pitanja su retorička.

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk

 

 

Ja sam moje misljenje argumentovao, mozda ne direktno u prepisci sa tobom.

 

Ako ovo smatras atakom na tvoju licnost, onda prastaj, nije mi uopste bila namera. Napisah to ne znajuci da se mozes tako uvrediti. Moja greska.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mi nemamo problem kvaliteta (barem ne još uvek) niti imamo izražen problem na nekoj poziciji (kao npr Hrvati ili Litvanci što nemaju pleja ni za lek već 10 godina), imamo problem da se ono sa čim raspolažemo spoji u kohezivnu celinu. Ni tu neki Punter ne bi pomogao. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Eto, sto znaci da jos uvek ima 200+ zemalja koja to nemaju. 

Inace sam znao sam za 4 (Kanada, Francuska, Nigerija, Australija) i nas kao 5. Koja je 5.?

Evo proverio sam cak:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_NBA_players_born_outside_the_United_States

Ja sam pitao da nabrojiš igrače 2000. i mlađe koji mogu da igraju u repki ili u našim EL klubovima. Ti si nabrojao 4 igrača koja su talentovana, koji manje više igraju na istoj poziciji i upitne su želje da igraju za Srbiju pa si mi postavio besmisleno kontra pitanje u kom si Petruševa provukao kao NBA igrača što ne verujem da će biti.

Evo mogu da ti postavim novo pitanje?

Nabroj igrač '96 i mlađe koji mogu da igraju za reprezentaciju ili CZ/Par? To je raspon od skoro decenije.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Mi nemamo problem kvaliteta (barem ne još uvek) niti imamo izražen problem na nekoj poziciji (kao npr Hrvati ili Litvanci što nemaju pleja ni za lek već 10 godina), imamo problem da se ono sa čim raspolažemo spoji u kohezivnu celinu. Ni tu neki Punter ne bi pomogao. 

Kako bre kaose? Pa mi nemamo normalnu 4 otkako se Novica povukao iz repke izuzev Bjelice koji nije što je bio već 6-7 godina. Na tri smo isto tanki.

 

Dovoljno je da Oklahoma zabrani  Miciću zbog povreda i svega učešće na svetskom i već imamo muku i na pleju. Jović verovatno neće igrati, Poku i Petrušev nisam optimista. Smajli možda hoće, ali on je korisniji na 5, a nama će krpiti 4 pri čemu nije ono što treba uz Jokića.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ja sam pitao da nabrojiš igrače 2000. i mlađe koji mogu da igraju u repki ili u našim EL klubovima. Ti si nabrojao 4 igrača koja su talentovana, koji manje više igraju na istoj poziciji i upitne su želje da igraju za Srbiju pa si mi postavio besmisleno kontra pitanje u kom si Petruševa provukao kao NBA igrača što ne verujem da će biti.

Evo mogu da ti postavim novo pitanje?

Nabroj igrač '96 i mlađe koji mogu da igraju za reprezentaciju ili CZ/Par? To je raspon od skoro decenije.


Nisam ni mislio na Petruseva, vec na Vukcevica.  

Mozes postavljati pitanja koliko hoces, ne trebas uopste mene pitati da li ti je to dozvoljeno 😄 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam apsolutno protiv stranaca u repki sa izuzetkom KP <3.

Pa on, Bogi i Jokara imaju 75+ poena u rukama. Bila bi to šetnja do zlata.

Možemo i zonu da cepamo 35 minuta sa Kalinom na 4. Svi odmorni za trpanje.

Ova USA ciglana nas ne bi dobila da se igra po NBA pravilima 😄

Samo žabare da preguramo nekako...

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...