Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

2 minutes ago, DameTime said:

 

 

Sve je to super, osim što srpski igrači odjavljuju repku kako im dune, a po "tradiciji" bi trebalo da osećaju nekakvu pripadnost nacionalnom timu. 

 

To je njihovo, ima ko će se odazvati. Ne treba nikog terati ni moliti. Nije rezultat sve i ne treba ga juriti po svaku cenu. Postoje ciklusi u sportu i neće se uvak pojaviti sjajna generacija. Mi smo u svim tim kolektivnim sportovima imali sjajne programe koji su izbacivali vrhunske sportiste i mnogi su iste implementirali i dalje razvijali. Tu smo negde zastali, napustili neke fundamente i na tome treba raditi, ne samo u kašarci, potrebne su nacionalne strategije za svaki sport...Nije rešenje uzimati random strance da bi doneli neko mesto više na nekom prvenstvu...Ne mogu se ja radovati i osećati ponos zbog Panterovog uspeha na terenu, isto kao Jokićevog na primer...Ali dobro, svi smo različiti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nek gospoda koja je protiv Puntera u repki izvoli i navede jednog srpskog reprezentativca koji ima šut sa poludistance na njegovom nivou. I uopšteno scoring ability. Samo pazite, ne smete da navedete Bogdana Bogdanovića. 

 

Svako okupljanje čekamo kao ozebao sunce da Jokić javi da li će igrati, da se odazovu mlade nade Petrušev, Pokuševski, ili da se možda posvete individualnom razvoju, da nam se neko nedajbože ne povredi (Bogdan). Imamo igrača koji:

 

1. Igra dugo u Srbiji, ima konekciju sa navijačima, ljudima ovde

2. Ima naš pasoš

3. Voljan je da se odazove

4. Izjavljuje da oseća povezanost sa zemljom (evo kriterijuma i za patriote)

5. Vrhunski je igrač na svojoj poziciji

 

Čemu se protivimo? Što mu u krštenici ne piše da je rođen u Srbiji? Ako on kaže da oseća vezu sa ovom zemljom i da je voljan da se odazove - meni dovoljno. Ili da se odreknemo svih medalja u sportovima koje su nam doneli sportisti koje je naveo Stiletto.

 

@Kenozoik Osim što to uopšte nije logika. Meni nije cilj da nabavimo stranca za svaku poziciju za nedajbože, nego da iskoristimo ono što nam se nudi. Tradiciju treba sačuvati ali i prihvatiti nešto novo, jer se samo tako može opstati, a i napredovati. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

Ne vidim razliku između pozivanja Puntera i čekanja da dečko koji se preziva na -ić a odrastao je u Grčkoj, SAD ili gde god odabere da nastupa za Srbiju. 

 

Po meni bukvalno dva univerzuma. Dečko na -ić je sin našeg proslavljenog reprezentativca, i iz ugla navijača reprezentacije je skroz legitimno posmatrati ga kao potencijalnog reprezentativca. To što je on odrastao u Grčkoj, SAD ili gdje god, bi bila apsolutno zanemarljiva činjenica da on osjeća i želi da igra za SRB. Naravno, skroz je legitimno da ne želi, i da neke druge države osjeća svojim. Kao da neko sjutra stavi znak jednakosti između hipotetičkog nastupa Jokićeve ćerke (koja će izvjesno odrastati u SAD) za neku reprezentativnu selekciju Srbije i, bilo kog stranog sportiste koji je nastupao u nekom srpskom klubu. Makes no sense.

 

Panter sa druge strane nema apsolutno nikakve veze sa reprezentacijom Srbije, i po meni, ne postoji argument koji bi takve poteze saveza učinio prihvatljivim. 🙂

 

 

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Nikad ne bih voleo stranca u reprezentaciji. Ako bi se to desilo verovatno vise ne bih gledao. A ako posmatramo prakticnu stranu onda bi taj stranac trebalo da bude najbolji igrac na poziciji koju pokriva, bar. Na primer ako bismo naturalizovali nekog ranga Gordona to bi imalo smisla sa takmicarske strane. Ne vidim smisao naturalizovanja igraca na prepunoj poziciji koji pod uslovom da se svi odazovu mozda ne bi ni usao u 12. To je bas besmisleno. Plus Panter apsolutno ne bi mogao da taj hero ball iz Partizana prenese u reprezentaciju cak i da jeste na nivou naseg najboljeg beka jer takva kosarka nije najbolje resenje za nas tim.

  • Like 7
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Španija koja dominira u svim kategorijama poslednjih 20 godina ima naturalizovane igrače

Francuska sa najvećim prospektom u poslednjih 20 godina i gomilom top NBA , visokih pikova i EL igrača naturalizuje Embida da bi na OI u Parizu uzeli zlato.

Grci i Italijani nude državljanstvo svakom ko rezerviše noćenje duže od 10 dana 

 

Sa druge strane mi se pravimo pametni i umesto da Daniloviću i ekipi jedan Končar bude prioritet ne radimo ništa po tom pitanju. Mi imamo dosta bekova, ali sem Bogdana i Marinkovića niko nije ono što nama treba uz igrača kao što je Jokić. 

Ako već imamo najboljeg igrača na svetu moramo da učinimo sve što je u našoj moći da maksimalno iskoristimo njegov prajm. Sa Nedovićem, Gudurom , Avramovićem, Jaramazom to ne može jer jednostavno ne donose ono što je potrebno da bi igrali uz Jokića veliki broj minuta. Bolji fit je Lazić.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Shonewizard said:

Po meni bukvalno dva univerzuma. Dečko na -ić je sin našeg proslavljenog reprezentativca, i iz ugla navijača reprezentacije je skroz legitimno posmatrati ga kao potencijalnog reprezentativca. To što je on odrastao u Grčkoj, SAD ili gdje god, bi bila apsolutno zanemarljiva činjenica da on osjeća i želi da igra za SRB. Naravno, skroz je legitimno da ne želi, i da neke druge države osjeća svojim. Kao da neko sjutra stavi znak jednakosti između hipotetičkog nastupa Jokićeve ćerke (koja će izvjesno odrastati u SAD) za neku reprezentativnu selekciju Srbije i, bilo kog stranog sportiste koji je nastupao u nekom srpskom klubu. Makes no sense.

 

Panter sa druge strane nema apsolutno nikakve veze sa reprezentacijom Srbije, i po meni, ne postoji argument koji bi takve poteze saveza učinio prihvatljivim. 🙂

 

Ma dobro, mi (Srbi) smo jedva prihvatili i da se Dončić i Dragić osećaju kao Slovenci, iako su srpskog porekla. Poenta mog upisa je da isto kao što neko ko se preziva na -ić i sin je proslavljenog srpskog reprezentativca ne mora da želi da nastupa za Srbiju, neki stranac može da želi da predstavlja Srbiju i oseća konekciju sa ovom zemljom. I ne vidim nijedan razlog da nekog odbacimo samo zato jer nije rođen ovde i sl. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DameTime said:

Nek gospoda koja je protiv Puntera u repki izvoli i navede jednog srpskog reprezentativca koji ima šut sa poludistance na njegovom nivou. I uopšteno scoring ability. Samo pazite, ne smete da navedete Bogdana Bogdanovića. 

 

Svako okupljanje čekamo kao ozebao sunce da Jokić javi da li će igrati, da se odazovu mlade nade Petrušev, Pokuševski, ili da se možda posvete individualnom razvoju, da nam se neko nedajbože ne povredi (Bogdan). Imamo igrača koji:

 

1. Igra dugo u Srbiji, ima konekciju sa navijačima, ljudima ovde

2. Ima naš pasoš

3. Voljan je da se odazove

4. Izjavljuje da oseća povezanost sa zemljom (evo kriterijuma i za patriote)

5. Vrhunski je igrač na svojoj poziciji

 

Čemu se protivimo? Što mu u krštenici ne piše da je rođen u Srbiji? Ako on kaže da oseća vezu sa ovom zemljom i da je voljan da se odazove - meni dovoljno. Ili da se odreknemo svih medalja u sportovima koje su nam doneli sportisti koje je naveo Stiletto.

 

@Kenozoik Osim što to uopšte nije logika. Meni nije cilj da nabavimo stranca za svaku poziciju za nedajbože, nego da iskoristimo ono što nam se nudi. Tradiciju treba sačuvati ali i prihvatiti nešto novo, jer se samo tako može opstati, a i napredovati. 

 

Hipotetički, Partizan i CZ u narednim godinama nastavljaju trend napadanja F4 EL, dovode se ozbiljni strani igrači koji ostaju godinama u Srbiji, dobijaju pasoše, a srodili su se i sa navijačima. Kvalitetom su daleko ispred srpskih igrača na svojoj poziciji (Jokić excluded). Napadamo li OI 2028 sa tim igračima (recimo odnos 8:4 u korist naturalizovanih igrača)? 🙂 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bojdo said:

Hahah....kakav Punter. Šta ćemo tek raditi kad ne budemo imali na papiru najjači sastav iza Amera?  

 

 

Naveo sam ti primer Francuza i Španaca, a ti odlično znaš koga oni imaju i kakve talente imaju.

To što su Gudurić i Nedović dobri igrači ne znači da oni mogu da igraju sa Jokićem koji je specifičan igrač. 

22 minutes ago, Shonewizard said:

 

Po meni bukvalno dva univerzuma. Dečko na -ić je sin našeg proslavljenog reprezentativca, i iz ugla navijača reprezentacije je skroz legitimno posmatrati ga kao potencijalnog reprezentativca. To što je on odrastao u Grčkoj, SAD ili gdje god, bi bila apsolutno zanemarljiva činjenica da on osjeća i želi da igra za SRB. Naravno, skroz je legitimno da ne želi, i da neke druge države osjeća svojim. Kao da neko sjutra stavi znak jednakosti između hipotetičkog nastupa Jokićeve ćerke (koja će izvjesno odrastati u SAD) za neku reprezentativnu selekciju Srbije i, bilo kog stranog sportiste koji je nastupao u nekom srpskom klubu. Makes no sense.

 

Panter sa druge strane nema apsolutno nikakve veze sa reprezentacijom Srbije, i po meni, ne postoji argument koji bi takve poteze saveza učinio prihvatljivim. 🙂

 

 

Stojak proslavljeni prvi ima vrlo malo veze sa Srbijom pa je igrao i to preko one stvari, odradio profesionalno i takmičarski. To može i Panter, Končar, Kaminski 

1 minute ago, Shonewizard said:

 

Hipotetički, Partizan i CZ u narednim godinama nastavljaju trend napadanja F4 EL, dovode se ozbiljni strani igrači koji ostaju godinama u Srbiji, dobijaju pasoše, a srodili su se i sa navijačima. Kvalitetom su daleko ispred srpskih igrača na svojoj poziciji (Jokić excluded). Napadamo li OI 2028 sa tim igračima (recimo odnos 8:4 u korist naturalizovanih igrača)? 🙂 

Maksimalan broj naturalizovani je 2 ili 3

Link to comment
Share on other sites

Čuj Stojak ima malo veze sa Srbijom, pa da li si ti normalan, pa svi Srbi u regiji promatraju Srbiju kao maticu (u kulturološkom i nacionalnom smislu). Dovoditi u istu ravan Puntera i nekog Srbina iz ijekavskih krajeva je perverzno. Punter nije znao ni da postoji država Srbija a kamoli od malena mastao da igra za nju kao većina talentovanih Srba iz regije.

Edited by Bojdo
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, DameTime said:

 

Ma dobro, mi (Srbi) smo jedva prihvatili i da se Dončić i Dragić osećaju kao Slovenci, iako su srpskog porekla. Poenta mog upisa je da isto kao što neko ko se preziva na -ić i sin je proslavljenog srpskog reprezentativca ne mora da želi da nastupa za Srbiju, neki stranac može da želi da predstavlja Srbiju i oseća konekciju sa ovom zemljom. I ne vidim nijedan razlog da nekog odbacimo samo zato jer nije rođen ovde i sl. 

 

Znas kako, nije isto kada pricamo o nekome a la Veseli, koga je srpski kosarkaski sistem oblikovao, koji je odrastao u Srbiji i koji je trajno povezan sa Srbijom (pritom i ozenjen srpkinjom) i nekom Panteru (Ili Voldenu ili Dzenkinsu ma koliko mi on simpatican bio.

 

Taj hipoteticki slucaj Veselog je bukvalno jedini izuzetak gde mi ne bi smetala naturalizacija stranca.

Edited by Horium
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Shonewizard said:

 

Hipotetički, Partizan i CZ u narednim godinama nastavljaju trend napadanja F4 EL, dovode se ozbiljni strani igrači koji ostaju godinama u Srbiji, dobijaju pasoše, a srodili su se i sa navijačima. Kvalitetom su daleko ispred srpskih igrača na svojoj poziciji (Jokić excluded). Napadamo li OI 2028 sa tim igračima (recimo odnos 8:4 u korist naturalizovanih igrača)? 🙂 

 

Odgovorile su ti kolege, ne može baš da se povede 2/3 tima od naturalizovanih igrača. 

 

Još jednom, objasnite mi zašto tugujemo za nekim na -ić ko ne oseća nikakvu povezanost sa ovom zemljom, a da odbacimo nekog ko oseća povezanost i voljan je da se priključi?

 

@Barkley#34 Banalizuješ, naravno. Šta ste pisali ovde kad je postojala mogućnost da Meloun bude deo stručnog štaba samo zbog Jokića? Ruku u vatru da se mnogi nisu bunili.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cooper said:

FIBA pravilo je maksimalno 1 naturalizovani igrač.

Tako da ne postoji mogućnost o nekakvoj legiji stranaca.
 

sto je sport nebitniji i bedniji, to su ova pravila fleksibilnija. 
 

u fudbalu mozes da sanjas ovakve gluposti, ali zato u rukometu mozes da igras za 3 reprezentacije u karijeri, samo ako prodje 3 godine od poslednje utakmice za prethodnu. Tako smo dosli do Katarovog srebra na SP, ili u vaterpolu do cenjenog direktora VK NBG u dresu Brazila sa jos 7 stranaca.

 

To je smesno i besmisleno. Bukvalno nema nikakvog smisla. 
Zasto bi mogao 1 naturalizovani igrac? Zasto ne 2? Zasto ne 3? 
 

to je bio pokusaj da se neke nekosarkaske zemlje podignu uz pomoc jakih imena, a zavrsili je klasicnom zloupotrebom gde Spancima igra Lorenzo Braun sto je najveca sramota u istoriji EP. Decko nije krocio u Spaniju osim mozda na odmor jednom. 
 

Da neko dodje kao dete u Srbiju odakle god (kao Janis i braca u Grcku) onda je prica potpuno druga i ima puno pravo da igra.

 

A da lik iz Baltimora dodje u 27. godini u neku Srbiju, i odigra 2 godine za 2m godisnje i da igra za reprezentaciju. Nikada i nikako.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Lepo je sto jedan stranac oseca nasu zemlju kao svoju, ali me bas zanima da li bi odbio da nastupa za reprezentaciju Amerike da je dobio poziv? Naravno da ne bi, ipak je to njegova broj 1 zemlja i oseca se kao Amerikanac, a niko mu ne brani da voli jos 100 zemalja pored toga. Pa mi imamo reprezentativce koji su vise godina proveli igrajuci i zivecu u inostranstvu nego u Srbiji, i oni su sigurno zavoleli te zemlje, ali im je Srbija najbitnija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

Još jednom, objasnite mi zašto tugujemo za nekim na -ić ko ne oseća nikakvu povezanost sa ovom zemljom, a da odbacimo nekog ko oseća povezanost i voljan je da se priključi?

A na osnovu čega se zaključuje da neko na ić ne oseća nikakvu povezanost sa ovom zemljom a neki strendžer koji dobije sošku odjednom oseti povezanost? 

 

Priznanje iz spomenara, izveštaj sa lobotomije? 

 

Sigurno da je mnogi strancima izazov da budu prvi naturalizovani u timu Srbijе , а mnogo su retki oni "naturalizovani" koji godinama nastupaju za tešku. Poput Šilba. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ko garantuje da bi Panter preneo igru iz Partizana u reprezentaciji? Prvi problem je sto bi imao loptu u rukama jedno 3 puta manje. Liability u odbrani, kao i drugi nasi bekovi. Nije bas disciplinovan igrac.

 

Bukvalno kao da sad uzmemo nekog kombo beka iz ABA lige, bacimo ga u Evroligu, damo loptu u ruke i kazemo evo ti decko dominiraj na duplo visem nivou kosarke kako si i na proslom, u potpuno drugacijem timu i drugacije koncipiranoj kosarci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kenozoik said:

A na osnovu čega se zaključuje da neko na ić ne oseća nikakvu povezanost sa ovom zemljom a neki strendžer koji dobije sošku odjednom oseti povezanost? 

 

Priznanje iz spomenara, izveštaj sa lobotomije? 

 

Sigurno da je mnogi strancima izazov da budu prvi naturalizovani u timu Srbijе , а mnogo su retki oni "naturalizovani" koji godinama nastupaju za tešku. Poput Šilba. 

 

Pa zašto inače ne bi nastupao za Srbiju? Meni je i potpuno prirodno da oseća veću povezanost sa državom u kojoj je odrastao, nego sa svojim prezimenom na -ić. S druge strane, nije mi neočekivano da stranger oseti povezanost sa Srbijom jer znam gro takvih primera van sporta. Poznajem devojku koja je došla na razmenu ovde i ostala da živi, otprilike je veća Srpkinja od mene. 

 

Ako je do toga da Puntera zauvek vežemo ovde, no problem, evo ja ću se udati za njega, možemo odma da se razvedemo ali čisto da uvek može da kaže i kako je bio oženjen ovde. Pa da štikliramo i taj "kriterijum" :classic_smile:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...