Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

9 minutes ago, Beonegro said:

Najavio je da će da igra, pa je nakon toga imao povredu (napuknuće?) nadlaktice. Ako ta povreda nema komplikacija, može da bude fit do početka priprema, ali ostaje da vidimo da li mu je povreda promijenila planove treninga i priprema za sledeću sezonu. Ukratko, za sada ništa ne znamo 😄

E to,jos kad se nadam da cu ga videti u nasem dresu ali nikako da se dogodi,nadam se da ce biti sve okej sa njim

Link to comment
Share on other sites

@Beonegro me je pokrenuo, pa da nastavimo ovde.

 

Mi u poslednje vreme uzasno patimo od odbrane linije za tri poena, a ja velicam Milutinova kao top-defendera osnove mnogih napada... Ok, Milutinov je sa Olijem i CSKA bio deo bolesnih defanzivnih masinerija i tu je njegova uloga zaista velika. Ipak, ima tu i drugih stvari.

 

1. U dropu, bek mora biti jako agresivan u prelasku preko bloka - problem sto sem Vanje i Avrama nemamo takve bekove. Narocito sto su nam oni koji su dobri ofanzivno pomalo primadonasti.

2. Drop je najosetljiviji na sut sa poludistance iz naskoka koji je umrla kategorija, ali i na pick and pop - to smo gledali i znamo koliko je to nezgodacija.

3. Drop zahteva od odbrane da dise (ok, to zahteva svaka odbrana od picka sem odbrane preuzimanjem, mada i preuzimanje u odredjenoj meri trazi). Drugim recima, treba nam tu pameti i fizike od igraca na pozicijama od lopte. Lenjost bude brzo kaznjena, narocito sto kretnje u repki nisu dovedene do automatizma zbog manjka treninga.

 

Drugim recima, potrebni su nam defanzivni terijeri na lopti i fizika i mozak 'iza'. Marinkovic i Kalinic su mi na pameti, prebitni su nam. Micica, Gudurica i bilo kog od milenijalaca (Poku/Jovic/Smajli/Petrusev) se bojim malo.

 

Marinkovic i Kalinic su potrebni i kao podrska Jokicu - Jokic u Denveru najcesce igra hedge, odnosno kratko preuzme beka odbijajuci mu sut, dok se iza njega Gordon skuplja. I Jokic to igra jako dobro, narocito kad se uzma protiv kakvih zivotinja igra svako vece. Ali ja bih jos jednom istakao Gordona, kao vrhunskog cuvara ledja. Fali nam taj neko, ko ce Joki cuvati ledja? Filip koji hronicno kasni na close out kad pas izadje spolja? Smajli koji je bolje minute u sezioni imao na petici? Tezak udarac povreda Luce ili sto Beli nije 10godina mladji...

 

S druge strane, Zvezda je igrala jako fine odbrane u poslednjih 10 godina. Ice odbrana bekova je jedan od bitnijih elemenata, a drugi je hard hedge, ili ajmo visoko iskakanje centra uz aktivnost beka da pokrije pas. Sinhronizacija Kuzmica na izlasku i bekova koji pokrivaju pas je bila kljucna i izuzetna. Ja ne vidim da to mozemo igrati sa ovim ljudstvom. Eventualno Smajli kao treci centar (uz Petruseva i sve minuse i pluseve koje donosi), ali to nece videti minute na velikim utakmicama.

 

I mene sve ovo vodi u smeru da ce Karijeva ideja biti da budemo dugi i napadacki orijentisani. Znaci neka Partizan 2022/23 varijanta, s time sto bi protok kretao od Jokica na postu (a ne Eksuma), sa Bogdanom u ulozi Pantera. Nadje se tu Naneli (Gudura), Papa (Kalina)... Svi koji znaju da sutnu, i da se igra siroko. A u odbrani svi oni imaju duzunu uz nedostatak agilnosti, ali valjda ce ta duzina ciniti da protivnik nama daje manje nego sto primi. Samo ce pitanje odbrane linije za 3 biti zajebano sa ovim personelom... 

 

Stoga, ludih ekipa (ala Letonija, Italija) koji mogu sa nama na kos vise se znatno vise bojim nego nekih koji bi mozda rudarili sa nama.

 

Uh, kako jedva cekam prvenstvo. Kontam, suvise je bilo razocaranja poslednjih godina, nadacu se manje, pa ce me vise momci nagraditi 😉

 

(Pravim racun bez krcama time sto sam uvrsio Jokica i Kalinica u 12, al jebga, mora se, da bi se nadao 🙂 )

Edited by Geronimo
Slovo
  • Like 10
  • Love 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Kakav macan.

 

NBA i igraci i treneri i analiticari i dalje imaju neku pricu da on izgleda tako i tako, a ubije vas. Retko cujem da ga neko cisto pohvali bez nekog dodatnog komentara o fizickom izgledu. Red je i da se to promeni, kao sto je i sto glupih narativa palo do sada.

 

Gde ces na ovakvom lika od 213, vidje ramena, vidi se i snaga i da nije bangav... I da nema IQ kakav ima i onakav osecaj u rukama, bio bi zajeban ko kratko cebe

 

IMG-20230702-232805.jpg

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je sazrelo vreme da Panter zaigra u repki. On nije puki stranac, on je kapiten Partizana, imao zapaženu ulogu i u Zvezdi, srodio je se sa zemljom, vreme je.

Na stranu što bih ja osim njega naturalizovao i neku četvorku ( ne Ledeja zbog ljudskih kvaliteta ), ali Panter mi je no brainer 

Edited by Milos 3.14
Končar, Kaminski imaju naše korene, to već radimo u fudbalu, što da budemo gordi
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

On 6/18/2023 at 10:38 AM, DameTime said:

Nikakav problem, samo ne mora da se izdaje nov pasoš :classic_smile:

 

Quote

I developed a special relationship with this country. Honestly, I really love Serbia. I got a passport some time ago [2020]. I heard some speculation that it [a foreign player addition] could happen. If the invitation comes, I'm open to that possibility. Of course, it would reduce my free time between seasons, but it's a once-in-a-lifetime opportunity. I would be the first American in the history of the Serbian national team and I would be happy to help the squad.

 

@Milos 3.14 Predložih to još 18. juna!

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Na stranu sto sam apsolutno protiv stranaca u reprezentaciji, ali ako na nekoj poziciji ne trebamo stranca to je pozicija 2 jer imamo Bogdana koji je bolji igrac od Pantera, Gudurica, Nedovica, Marinkovica... Ne znam u kakvoj ulozi vidite Pantera, ali on sigurno ne bi bio srecan, a verovatno ni koristan, ako bi bio rezervni igrac.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milos 3.14 said:

Mi smo svi navijali da Andrej Stojaković igra za Srbiju, a on nema skoro nikakav osećaj pripadnosti Srbiji jer ni njegov otac  i po tome se malo razlikuje od recimo Končara koji bi bio odličan dodatak ekipi.

А који би то Пантер имао осећај припадности осим што од ове земље узима 2 милиона годишње? Плус што нам је тотално непотребан.

  • Like 8
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, СтелаРоса said:

Na stranu sto sam apsolutno protiv stranaca u reprezentaciji, ali ako na nekoj poziciji ne trebamo stranca to je pozicija 2 jer imamo Bogdana koji je bolji igrac od Pantera, Gudurica, Nedovica, Marinkovica... Ne znam u kakvoj ulozi vidite Pantera, ali on sigurno ne bi bio srecan, a verovatno ni koristan, ako bi bio rezervni igrac.

Panter je bolji od svih nabrojanih sem Bogdana.

Micić, Avramović

BB, Panter,Končar

Kalina, Gudurić(Marinković)

Poku, Petrušev

Kaminski

Jokić, Milutinov

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Milos 3.14 said:

Mislim da je sazrelo vreme da Panter zaigra u repki. On nije puki stranac, on je kapiten Partizana, imao zapaženu ulogu i u Zvezdi, srodio je se sa zemljom, vreme je.

Na stranu što bih ja osim njega naturalizovao i neku četvorku ( ne Ledeja zbog ljudskih kvaliteta ), ali Panter mi je no brainer 

 

otkud znas da se srodio sa zemljom?

ovo je kao kada se jenkins slikao sa sajkacom, pa kao, dugo je tu, da zaigra.

 

nebojsa "domaca osovina" chovic & ja se ne slazemo.

 

pri cemu bi jos da uzmes tog strsnog placdnika na poziciji jednog bogdana bogdanovica.

..

i zasto bi kaminski zauzimao mesto jovicu? decko ima potencijala da bude dobar nba igrac, za razliku od kaminskog.

 

evo namerno zanemarujem pravoverni patriotizam kojem sam inace sklon, pricamo samo o upotrebnom aspektu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

 

otkud znas da se srodio sa zemljom?

ovo je kao kada se jenkins slikao sa sajkacom, pa kao, dugo je tu, da zaigra.

 

nebojsa "domaca osovina" chovic & ja se ne slazemo.

 

pri cemu bi jos da uzmes tog strsnog placdnika na poziciji jednog bogdana bogdanovica.

Prvo živi tu 3 godine, živeće još godinu dve, ima dobar odnos sa navijačima partizana ni Cigani ga ne mrze i sigurno ne bi ostao toliko da mu nije ok jer mu milionskih ponuda ne nedostaje.

On Micić i BB bi mogli da budu baš dobra kombina, bez problema on i Bogdan igraju zajedno na bekovskim pozicijama u istoj petorci vrlo često 

Edited by Milos 3.14
Čak sva trojica istovremeno, uživao bih da to gledam
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Iznad sam okačila doslovno Panterovu izjavu. Ja sam prva uglavnom protiv naturalizovanja igrača, ali kad već ima srpski pasoš jer smo se izleteli da mu isti obezbedimo, a on je voljan - why not?

 

I ne vidim kako nam nije potreban, mi sem Bogdana nemamo vrhunskog igrača na poziciji 2. Slažem se sa bratom Lošmijem da bi on i Bogi mogli zajedno u petorku. Uh, to bi bio bborgasm. :classic_smile:

  • Like 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Postoji nešto što se zove tradicija...Ako se krene sa tom naturalizacijom, nema kraja...za 10 godina ćemo imati naruralizovanu petorku...Neka nas i Litvanaca ovakvih pa dokle doguramo.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Nije dobro uključivati naturalozovanog igrača samo zato što ovaj ima pasoš. 

Punter svojim igračkim kvalitetima ne donosi ništa spektakularno što već nemamo. 

Ako bismo već naturalizovali, uvek bih radije nekog pleja razigravača gde smo realno u deficitu posle odlaska Tea. Ili na četvorici gde imamo ozbiljan Gap izmedju odlazećeg Bjelice i Pokua u stasavanju.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kako ne donosi ništa spektakularno? Ne znam da li ste svesni, ali sem Bogdana mi nemamo skorera na vrhunskom nivou i nemamo pouzdanog šutera. Videli smo šta se desi kad on izostane.

 

Ne vidim razliku između pozivanja Puntera i čekanja da dečko koji se preziva na -ić a odrastao je u Grčkoj, SAD ili gde god odabere da nastupa za Srbiju. 

7 minutes ago, ZiS said:

Postoji nešto što se zove tradicija...Ako se krene sa tom naturalizacijom, nema kraja...za 10 godina ćemo imati naruralizovanu petorku...Neka nas i Litvanaca ovakvih pa dokle doguramo.

 

Sve je to super, osim što srpski igrači odjavljuju repku kako im dune, a po "tradiciji" bi trebalo da osećaju nekakvu pripadnost nacionalnom timu. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Panter beše dobio državljanstvo "na brzaka" još dok je igrao u Zvezdi?

 

Koliko ja znam, uslov da stranac regularno dobije državljanstvo Srbije je da je do podnošenja zahteva najmanje tri godine neprekidno imao prijavljeno prebivalište na teritoriji Republike Srbije. Ima li Panter toliko? U Partizanu tek počinje treću godinu.

 

Što se mene tiče, ako neko ima regularno državljanstvo Srbije, bio beo, crn ili žut, rođen u Kuršumliji ili na Karibima, može da igra za reprezentaciju.

 

Pejdž i Anderson su košarkašice Srbije, Zurab Datunašvili rvač Srbije, Vahid Abazov i Vladimir Mirončikov bokseri Srbije...

 

S druge strane, Arpad Šterbik je Španac, Danijel Šarić Kataranin, Nikola i Luka Karabatić Francuzi...

 

Toga će u budućnosti biti sve više i više, Evropsko prvenstvo u atletici je već postalo otvoreno prvenstvo Afrikanaca i Afrikanki u dresovima evropskih zemalja. Ne rođenih u evropskim zemljama, već naturalizovanih.

 

Globalizacija.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

Kako ne donosi ništa spektakularno? Ne znam da li ste svesni, ali sem Bogdana mi nemamo skorera na vrhunskom nivou i nemamo pouzdanog šutera. Videli smo šta se desi kad on izostane.

 

I naturalizovani igrač može da izostane. 

Imaš Bogdana kao elitnog skorera. Kada Bogdan izostane ni Punter to ne može nadoknaditi. Osim toga, Punter je nekonstantan isto kao Vasa, Gudura ili Nedovic. Jedino za Bogdana znaš da će zatrpati, čak i kad mu nije dan.

 

Po logici koju zastupaš trebalo bi imati barem po jednog naturalozovanog na svakoj poziciji. Jer može izostati Jokić, Vasa, Kalina... 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...