Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Cisto da napomenemo da je SP kvalifikacioni turnir za OI i da ce 7 ekipa obezbediti ucesce, po kontinentalnom kljucu. Samo 2 ekipe iz evrope overice odlazak na OI na ovom SP. 

Za preostala 4 mesta na OI igrace se dve runde turnira, pretkvalifikacije i kvalifikacije. tu ce u nepoznatim terminima pikati 16 ekipa sa SP koje nisu obezbedile direktan prolaz na OI plus jos neka bulumenta koja se nije kvalifikovala na ovo SP.

 

Edited by Olosh iz Junkovca
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marvin said:

Imamo nekoliko 2/3 igrača: Bogi, Gudura, Vanja... tako da možemo da rokamo 3 beka dok se boje ne rastope.

I naravno Luča (ako je zdrav) bez dileme.

 

U više navrata je rečeno da Lučić sigurno propušta predstojeće SP zbog operacije šake. Istu vest je potvrdio i Pešić.

 

https://www.espreso.co.rs/sport/kosarka/1284163/pesic-potvrdio-da-kapiten-vladimir-lucic-nece-igrati-na-svetskom-prvenstvu

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Inače nisam neko ko diže tri prsta, piše ćirilicom, drži srpsku zastavu na FB coveru i navija za Denver zbog Jokića, samo ne kapiram zašto bismo naturalizovali košarkaše? Ako igrač oseća povezanost sa Srbijom iz nekog razloga - igrao je ovde pa smo ga lepo dočekali, ili ima neko poreklo sa ovih prostora - mislim, okej, dobrodošao je. Ali ne vidim da mi moramo da ludujemo za tim i delimo pasoše.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Zbog toga sto to rade ostale reprezentacije i ostvaruju prednost na taj nacin.

 

Inace petorka koja nikad nece igrati.

 

353069670_659304679574122_40226229831613

13 hours ago, Tom Bombadil said:

Ok. Nisam znao da ta mogućnost postoji, da nastup za neku reprezentaciju „zastareva“. Onda kapiram da smo u igri mi i CG. 
Radi li uopšte naš savez na tome, zna li neko upućeniji?

 

Na spisku reprezentacije CG za SP trenutno nije.

 

Quote

 

Selektor Crne Gore Boško Radović objavio je širi spisak igrača na koje računa za predstojeće Svetsko prvenstvo u košarci.

Najveće ime na spisku je svakako Nikola Vučević iz Čikago Bulsa, a tu je i njegov saigrač Marko Simonović.

Okupljanje reprezentativaca planirano je za 21. jul. Baza crnogorskih košarkaša tokom priprema biće hotel Pinces u Baru. Planirano je da košarkaši 2. avgusta igraju protiv Francuske u gostima prijateljski meč, a tri dana kasnije ugostiće Srbiju.

Dogovoren je i nastup na turniru u Gruziji protiv domaćina i Irana.

Na spisku su Nikola Ivanović (Crvena zvezda), Kendrik Peri (Unikaha), Igor Drobnjak (Budućnost Voli), Balša Živanović (Mornar Barsko zlato), Mašan Vrbica (Sutjeska), Luka Bogavac (Mega), Petar Popović (Budućnost Voli), Vladimir Mihailović (Mornar Barsko zlato), Fedor Žugić (Ulm), Džona Radeba (Valensija), Dino Radončić (Saragosa), Andrija Slavković (SC Derby).

Pozvani su i Zoran Vučeljić (SC Derby), Đorđije Jovanović (Partizan), Emir Hadžibegović (SC Derby), Radosav Spasojević (Krka), Andrija Grbović (Mega), Aleksa Ilić (Budućnost Voli), Bojan Dubljević (Valensija), Nikola Vučević (Čikago Buls), Nemanja Radović (Mursija), Marko Simonović (Čikago Buls), Zoran Nikolić (Igokea) i Vasilije Baćović (SC Derby).

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nikakav problem, samo ne mora da se izdaje nov pasoš :classic_smile:

 

Quote

I developed a special relationship with this country. Honestly, I really love Serbia. I got a passport some time ago [2020]. I heard some speculation that it [a foreign player addition] could happen. If the invitation comes, I'm open to that possibility. Of course, it would reduce my free time between seasons, but it's a once-in-a-lifetime opportunity. I would be the first American in the history of the Serbian national team and I would be happy to help the squad.

Link to comment
Share on other sites

On 6/17/2023 at 8:49 PM, Tom Bombadil said:

Ok. Nisam znao da ta mogućnost postoji, da nastup za neku reprezentaciju „zastareva“. Onda kapiram da smo u igri mi i CG. 
Radi li uopšte naš savez na tome, zna li neko upućeniji?

Ne može Mirotić da igra za Srbiju. Pravilo glasi da može da dobije dozvolu da igra za drugu reprezentaciju ako je to u interesu razvoja košarke u toj zemlji. Znači, da smo neka Bocvana i da Mirotić ima neke veze sa nama, mogao bi. Već nam je jednom odgovoreno na to pitanje od strane FIBA-e.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Snjofko said:

Ne može Mirotić da igra za Srbiju. Pravilo glasi da može da dobije dozvolu da igra za drugu reprezentaciju ako je to u interesu razvoja košarke u toj zemlji. Znači, da smo neka Bocvana i da Mirotić ima neke veze sa nama, mogao bi. Već nam je jednom odgovoreno na to pitanje od strane FIBA-e.

 

 

Hvala!

Da se onda stavi tačka na temu Mirotić- naša repka

Link to comment
Share on other sites

Avatar promenjen, sukladno najbitnijem košarkaškom događaju godine koji nam ide u susret. Na mom avataru je čovek koji jedini može da stane ispred Damiana na mojoj lestvici, kad obuče ovaj sveti dres. Zbog kog sam 2014. ludovala na maturskoj ekskurziji u Budimpešti, iako su nas Ameri razbili 40 razlike. 

 

Srećno nam loženje na Mundobasket! 💙

P.S. @Manu brži 😍

P.P.S. Svake godine kažem da neću da se ložim i svake se ložim, bez izuzetka. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

Avatar promenjen, sukladno najbitnijem košarkaškom događaju godine koji nam ide u susret. Na mom avataru je čovek koji jedini može da stane ispred Damiana na mojoj lestvici, kad obuče ovaj sveti dres. Zbog kog sam 2014. ludovala na maturskoj ekskurziji u Budimpešti, iako su nas Ameri razbili 40 razlike. 

 

Srećno nam loženje na Mundobasket! 💙

P.S. @Manu brži 😍

P.P.S. Svake godine kažem da neću da se ložim i svake se ložim, bez izuzetka. 

Kako su prolazili ovi na avataru do sada, ja sam ovaj mundobasket vec otpisao :lol_2:

 

Spoiler

Maturska srednje ili osnovne? :classic_biggrin:

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pacino said:

Kako su prolazili ovi na avataru do sada, ja sam ovaj mundobasket vec otpisao :lol_2:

 

  Reveal hidden contents

Maturska srednje ili osnovne? :classic_biggrin:

 

 

Boki mi je već bivao na avataru, i nikad mu nisam bila maler. :classic_sleep:

 

Spoiler

Srednja.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Boki mi je već bivao na avataru, i nikad mu nisam bila maler. :classic_sleep:

 

  Hide contents

Srednja.

 

E onda samo neka isporuci kao treba, da ne prodjemo kao prosli put na SP u tim krajevima. 

 

Spoiler

Nikada ne bih rekao da smo skoro generacija. Cool

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Numem da sastavim 12, sve moram neke likove koji mi se bas ne ubacuju.

 

Pozicija jedan problematicna osim Micica, ne bih nesto Avramovica, Jaramaza tek ne, na kraju ispada da bih najvise voleo Jovica, ali da nekako potpise da ce biti zdrav 🤣

 

Na 3/4 Kalinic i ajde Dobric, ali ne bih ni njega ako ne mora 🤣 I onda ova ekipa macki u dzaku - Petrusev,Pokusevski, Jovic i Smailagic.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Del Piero said:

Je l' su stigle nekom karte na mejl, nesto konkretno kao sedista i slicno?

 

Ništa ne šalju Filipinci i dalje. Ograničili su sami sebe sa Junom, imaju još nedelju dana.

 

Edit: Imam neki utisak da će kategorija 500 biti general admission na osnovu mape koja se vidi sad kad uđeš da kupiš karte. Ako tako i bude sigurno ćemo imati najbolja moguća mesta :s_d:

Edited by Manu
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Manu said:

 

Ništa ne šalju Filipinci i dalje. Ograničili su sami sebe sa Junom, imaju još nedelju dana.

 

Edit: Imam neki utisak da će kategorija 500 biti general admission na osnovu mape koja se vidi sad kad uđeš da kupiš karte. Ako tako i bude sigurno ćemo imati najbolja moguća mesta :s_d:

Ali mislim da je isto trenutno za sve. Kad kliknes na kategoriju 400 isto ti izbacuje samo koliko karata hoces, ne i da biras mesta. Za 200 je cini mi se isto, ali kad kliknem na 200 izbacuje me iz nekog razloga, mozda znaju da nemam pare za to:classic_biggrin:

Uglavnom ja sam nasao ovo pa sam zbog toga i pitao.

Quote

Seat numbers will be automatically assigned to the pass holders in June 2023.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Covek ratnik na terenu i veliki borac i neko ko nam je bio bitan na nekoliko velikih takmicenja i znacajno doprineo osvajanju tri srebra.

 

Ipak, isto tako sa 28. godina zavrsio reprezentativnu karijeru. Ne treba ga sad pljuvati zbog toga, ali nije ni neki heroj sto se tice nacionalnog tima.

 

I ova slika od gore je slika pred utakmicu sa klubom.

 

Ok, postovanje za veliku karijeru, ali na ovoj temi on i nije neki veliki heroj.

 

Otrprilike kao Jokic sada da objavi da nece vise igrati za resptaciju. Kada zavrsi karijeru, treba slaviti veliku karijeru, ali ne na temi o repstaciji.

 

28.godina je ipak bas prerano i prilicno nepostovanje prema dresu nacionalnog tima. Mogao je da preskoci par takmicenja pa da vidi posle sta i kako. Imali smo posle i ove retardirane kvalifikacije npr. gde bi nam dobro dosao par puta jer su nam igrali Peno, Novak... Nije morao da ide na takmicenja i po pripremama, verovatno poslednjih godina ne bi ni imao mesta, ali mogao je biti neko ko ce da uskoci ako treba.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...