Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

Bok !

 

Što mislite o sezoni Loren Jackson?

 

Sportski je bio prilično dobar, zar ne? Dok je igrao u Francuskoj, imao je velikih problema s ponašanjem i poštovanjem prema stožeru, suigračima, pa čak i navijačima...

 

Po vašem mišljenju, zašto ne ostaje u prvenstvu?  zašto nije našao bolji klub od Gravelinesa u Francuskoj koji igra samo "Fiba Europe Cup"?
 

Link to comment
Share on other sites

Nesto ne verujem da Cedevita Olimpija moze da ima uspesnu sezonu. Mislim ni da oni ne znaju sta hoce - Cobbs nije jeftin igrac, a onda kao novog centra dovedes jednog Shawna Jonesa koji je igrao u Splitu pa ni tamo nije ostavio nikakav utisak. Umesto koga on uopste dolazi? I Omic i Matkovic su mnogo bolji igraci.

 

Za sada im tim izgleda ovako:

 

Cobbs?, Holatz

Blazic, Glas

Dragic?, Muric, Radovic

Sow

Omic?, Matkovic, Jones

 

Prica se da su ugovori Dragica i Omica preskupi, ali onda ne dovodis Cobbsa i ne vracas Blazica koji isto tako nisu jeftini igraci. Opet, ako imas neke ambicije ne moze Jones da menja Omica.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gore u postu sam zaboravio na Armanda u Cedeviti Olimpiji.

 

Dakle, na 1 i 2 imaju:

 

Cobbs, Holatz

Armand, Blazic, Glas

 

Na 3 je tu Dragic koji nije siguran i Muric koji je povredjen. Na 4 je samo Saw od pristojnih igraca, na 5 se suska da ce Omic da ide. Po meni bi i imali neke pristojne sanse sa svom trojcom Slovenaca u sastavu, dakle i sa Dragicem i sa Muricem i sa Omicem. Jer, ionako nemaju neki veliki pojedinacni kvalitet, pa onda barem da imaju 10 igraca koji se ne zovu Radovic, Kosi ili Saskov.

Link to comment
Share on other sites

On 7/27/2023 at 10:12 PM, goldberg said:

Nesto ne verujem da Cedevita Olimpija moze da ima uspesnu sezonu. Mislim ni da oni ne znaju sta hoce - Cobbs nije jeftin igrac, a onda kao novog centra dovedes jednog Shawna Jonesa koji je igrao u Splitu pa ni tamo nije ostavio nikakav utisak. Umesto koga on uopste dolazi? I Omic i Matkovic su mnogo bolji igraci.

 

Za sada im tim izgleda ovako:

 

Cobbs?, Holatz

Blazic, Glas

Dragic?, Muric, Radovic

Sow

Omic?, Matkovic, Jones

 

Prica se da su ugovori Dragica i Omica preskupi, ali onda ne dovodis Cobbsa i ne vracas Blazica koji isto tako nisu jeftini igraci. Opet, ako imas neke ambicije ne moze Jones da menja Omica.

 

 

 

 

I ja mislim da su oni malo pogubili konce i da neznaju šta ustvari žele

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dreznjak i sledece sezone u Zadru. Trener Jusup ce i dalje na raspolaganju imati osovinu Ramljak - Dreznjak - Zganec. Bozicu se nudi 12 000 evra mesecno, ali su velike sanse da ce otici iz Zadra. Pozicije PF i C su skoro pa popunjene, ostaju bekovi.

 

Isaiah Cousins potpisao za Krku. Prosle sezone je igrao za Hapoel iz Haife. U pitanju je bek koji moze da igra i na mestu ogranizatora igre. Pre njega slovenacki klub je doveo Jairusa Hamiltona (verovatno PF/C, visina 2,03 metra) i beka Nika Bacvica iz Heliosa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uh dosta je komplikovano to sad da se pise sve i objasnjava, ni meni neke stvari nijesu najjasnije al moze tamo da zaradi za sledecu sezonu vise nego neki top EL igraci sad od NIL para, pogotovo ako si neki top koledz kao sto je Kentaki. Bivsi igrac Kentakija koji je do prosle godine bio tamo samo prosle sezone zaradio je 2,75M , cak im je trazio 8m NIL para da se vrati tamo za 5 sezonu 😄 

Neki koledzi poput UCLA i Arizone su medju prvim to krenuli da rade sa ovim evropskim igracima da ih regrutuju da dodju tamo, nudeci bolje pare nego sto bi dobili u Evropu i vecu ulogu + blize NBA ko god ima ambiciju za to a vecina ima. Evo sad se i Kentaki ukljucio u tu pricu, a ne mislim da ce im ovo biti jedini izlet jer su se sprijateljili 2 zalizana momka proslog ljeta kad je Kalipari ucestvovao na trenerskoj klinici pa za ocekivati je da se i tu obrnu neki igraci koji budu interesantni a drzi ih Beobasket.

Edited by MrTwister
  • Like 3
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znaju oni sta rade - dovodis Cobbsa koji je izgradio ime u ovom takmicenju i cena mu uopste nije mala, a onda skoro istovremeno objavljujes da Omica zamenjujes centrom kojeg se ni u Splitu ne secaju po necem dobrom.

 

Staro dobro bacanje para za malo brukanja u EC i jedno mocno cetvrto mesto u ABA ligi.

Link to comment
Share on other sites

Meni to nije loš potez jer je Omić old school centar koji je realno prošao svoj zenit i pitanje je koliko još može igrati na nivou na kojem je bio zadnjih nekoliko sezona. Matković je moderna petica i netko tko tek ulazi u svoje najbolje godine i puno više smisla ima gurati dalje s njim kao prvom peticom nego da ga blokira igrač profila Omića s kojim ne može igrati u paru ni pod razno, dok sa Jonesom (koji je ništa posebno igrač, tu se slažem) u nekim varijantama čak i može. 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam bas kako sa Jonesom moze - lik je nepokretna stvrina od dva metra i koji centimetar, moze igrati cetvorku samo zbog visine. Po meni su i M.Jones i Williams iz Buducnosti klasa u odnosu na njega.

 

Da su doveli nekog ko moze igrati i 4 i 5, pa da se i slozim sa ovakvim razmisljanjem (koje nije sasvim bez osnova), ovako oni su sa dabl dabl masine spali na nepokretnog i niskog centra kojeg su i u Splitu jedva cekali da se rese.

 

No, mozda me Jones i pozitivno iznenadi, videcemo vec kroz pripremne meceve.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...