Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

Како вам делују ови играчи које је Будућност довела? Има ли ту неког квалитета да ураде нешто више у Еврокупу? И неко поређење са Цедевитом?

 

Укупно 8, а 3 су играли аба лигу. Знам да су најављивали већи буџет у односу на прошле сезоне. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni su Freeman i Williams najveca pojacanja. Igrali su vec EC, Freeman je igrao i u CSKA, u najboljim su godinama i ocekujem da imaju odlicnu sezonu.

 

Freeman je nesto kao Green/Seeley, kombo bek koji je mnogo vise skorer nego organizator igre. Tu je Buducnost uvek nalazila dobre igrace, osim prosle sezone kada je amater na klupi izabrao Bootha (koji je, malo je reci, bio tragican).

 

Williams je pravi undersized centar koji bi u donjem domu EL mogao da ima minute. Mana mu je sut i uzasno izvodjenje slobodnih bacanja, ali ono sto donosi je pik igra u oba pravca i tu bi trebalo da bude zverina.

 

Jones je igrac za kojeg se interesovala i Crvena zvezda u januaru. Komplementaran igrac sa Williamsom, ima i visinu i osecaj za sut. Veliki korak napred u odnosu na amatera i njegovo gomilanje istih igraca (mislim, Kaba i Kamenjas, pa to je bas isti tip igraca - no, Jovanovic je takav, ne ume da bira kako treba).

 

Ovaj Ross je odlican asistent i trebalo bi da prestavlja bolju verziju mucenog Bell Haynesa. Isto kao i TBH nije neki suter, ali deluje da je mnogo jaci igrac sa mnogo vecim prostorom za napredak.

 

Wright je nizak, ali je jak, ima veliki raspon ruku i ume da izvrsi pritisak na loptu. Takodje je odlican asistent i ne tako dobar suter.

 

Magee je Baron za siromasne, americka verzija Sasu Salina. Mijovic ce moci da ga koristi kao dodatnu opciju kada plej i Williams budu igrali pik, pa se odbrana skupi. Sta znam, zato bi i na 4 trebalo da stigne neko ko je suter.

 

Uglavnom, dosta bolji tim nego prosle sezone, grupa u EC je takva da je sve ispod treceg mesta veliki neuspeh, a ni u ABA ne bi trebalo ocekivati blamiranje na gostovanjima kao prosle sezone.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

KK Mega MIS je započeo pripreme za košarkašku sezonu 2023/24!

 

Na prvom treningu u novoj sezoni u hali Mega Factory kod trenera Marka Baraća su bili sledeći igrači:

 

Nikola Đurišić

Petar Kovačević

Luka Paunović

Oleksandr Kobzistij 🇺🇦

Stefan Miljenović

Omerdžan Ilijasolu 🇹🇷

Nemanja Popović

Andrija Jelavić 🇭🇷

Timotej Malovec 🇸🇰

 

Sa juniorskom reprezentacijom Srbije su

Filip Jović

Bogoljub Marković

Andrej Mušicki 

 

Očekivao sam Đurišića na spisku seniorske reprezentacije.

Link to comment
Share on other sites

Zasto ne spominju Topica da je sa juniorskom reprezentacijom Srbije ako je pozajmljen tamo??? I ja sam  ga ocekivao. Ali eto Beslac je veca perspektiva srpske kosarke za vizionare is KSS-a.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Miki8 said:

Zasto ne spominju Topica da je sa juniorskom reprezentacijom Srbije ako je pozajmljen tamo??? 

Zato što još uvijek nije ništa zvanično izašlo po pitanju te pozajmice.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Kooineeperk said:

Ima li dobrovoljaca za otvaranje teme ili da se ja pozabavim opet time? 

 

Mislim da je bolje da sacekamo da vecina ekipa oforme svoje sastave pa da onda neko otvori temu onako kako @Chaos Is Me to radi za EL.

 

Ne sumnjam da bi mogao da napises lep uvodni post, samo ce taj uvodni post morati da sadrzi recenice poput "Cibona do sada nikoga nije dovela" ili "Videcemo da li ce Mornar uopste da se takmici sledece sezone".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goldberg said:

 

Mislim da je bolje da sacekamo da vecina ekipa oforme svoje sastave pa da onda neko otvori temu onako kako @Chaos Is Me to radi za EL.

 

Ne sumnjam da bi mogao da napises lep uvodni post, samo ce taj uvodni post morati da sadrzi recenice poput "Cibona do sada nikoga nije dovela" ili "Videcemo da li ce Mornar uopste da se takmici sledece sezone".

 

Slazem se... dajmo im jos vremena. 

 

BTW igrace Mornar, spremaju se i za FIBA LS. 

Link to comment
Share on other sites

Adem Mekic (dosao u toku prosle sezone iz MZT) ce i ove sezone biti igrac Zadra.

 

Jambrovic (PF), Ramljak (SF), Mekic (SG), Mazalin (SF/PF) i Zganec (PF/C) su za sada sigurni, pregovara se sa Dreznjakom (vrlo blizu dogovora) i Bozicem (razmatra i druge ponude).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...