Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

2 hours ago, Pacino said:

Evo da cestitam navijacima Partizana na tituli, dugo se cekala, ali eto vratila se, nadam se da nece stojati kod vas u vitrinama duze od 380 dana (kapiram da ce naredna sezona da se zavrsi nekada u avgustu kako smo krenuli). Nadam se da cete dostojanstveno proslaviti titulu, i da nece biti slicnih stvari kao jednom posle kupa cini mi se. 

Iskreno se nadam da ovo nece uticati na manji kvalitet rostera Zvezde naredne sezone (jer jelte, glupost je da jak Partizan znaci i jaka Zvezda, inace ne bismo imali tolike godine posta i jednih i drugih u poslednjih 20-30 godina) i da cemo i jedni i drugi da igramo u Areni barem EL, jer kako mozemo da vidimo, dovoljno je velika hala da se odrzi normalan derbi, a mislim da navijaci i jednog i drugog kluba to zasluzuju
Nista, uzivajte i samo dostojanstveno.

 

Navijaci i jednog i drugog kluba su u velikoj vecini (cast izuzecima koji postoje na ovom forumu) ljudi sa patoloskom potrebom za uspesima, trofejima, slavom i zeljom da se bude deo necega velikog i niko drugi u regionu nije ni blizu. Da stvarno postoji karma takva da svako dobije ono sto je zasluzio, imali bi veciti derbi u trecoj ligi grupa Centar. Prosto, na ovim prostorima ne postoji vise megalomanije nego kod navijaca ovih klubova koji umisljaju da su njihovi klubovi Bogom dani da osvajaju trofeje i igraju sa najboljim klubovima.

 

Sto se tice finala, drago mi je da se i ovaj uzas zavrsio - dobili smo smor od serije sa 5 meceva koji su zavrseni 8, 9, 11, 12 i 13 razlike. Milioneri iz oba kluba nisu mogli da se udostoje da se barem pojave na gostujucim mecevima, a i sto bi - samo bi dovodili do besa i ocaja mase koje su se skupile da slave pobede (i nista drugo ne priznaju).

 

1 hour ago, Nemam_ti_kad said:

Cestitke navijacima Partizana.

 

Da zanemarimo sve van parketa, ovogodišnji rosteri kkp i kkcz su bili nevjerovatnog kvaliteta. Mislim da nikad nije bilo vise igraca sa top rejtingom. Koliko cujem taj trend ce se nastaviti i u sledecoj sezoni tako da mozemo skoro sa sigurnoscu prognozirati da ce ovo biti finale i sledece sezone sto je potpuno ok. 

 

Dolazi "vrelo" ljeto formiranja rostera. 

 

Sta je potpuno OK? Da se igra regionalna liga u kojoj ce se znati ko igra finale jer samo gradjani Srbije imaju tu nesrecu da lik koji vlada tom zemljom baca milione evra na gluposti kao sto je ovakvo finale? Druze, evo ja tebi kazem da je sasvim OK da tebe u CG nastavljaju da pljackaju isto kao sto je to radio Milo, sta me briga ja ionako ne zivim tamo.

 

Hajde malo vise saosecanja, hajde malo vise sportskog duha i malo manje populizma. Nemoj pisati stvari samo zato sto ce vecina ovde da se slozi.

Link to comment
Share on other sites

Čestitke Partizanovcima, zaslužena titula, čista, izborena na terenu. Čestitke i Zvezdinim igračima i stručnom štabu na borbi, za kvalitetno finale je potrebno dvoje. Bilo bi dobro da ima još kvalitetnih rivala, neizvesnost je glavni razlog zašto je sport zanimljiv.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, medobrundo said:

žal je što je ovakva grupa šabana bila bolja na terenu

 

 

 

Ljudski minimum Alen Smailagic koji je pre tri godine pevao "Indija Pakistan", sa istim ovim zarom.

 

Ipak, sjajan kosarkas, mislim da bi mu najbolje bilo da se ovog leta posveti individualnom radu i da eventualne reprezentativne obaveze preskoci. Da se sto bolje utegne za sledecu sezonu u EL. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, goldberg said:

 

Navijaci i jednog i drugog kluba su u velikoj vecini (cast izuzecima koji postoje na ovom forumu) ljudi sa patoloskom potrebom za uspesima, trofejima, slavom i zeljom da se bude deo necega velikog i niko drugi u regionu nije ni blizu. Da stvarno postoji karma takva da svako dobije ono sto je zasluzio, imali bi veciti derbi u trecoj ligi grupa Centar. Prosto, na ovim prostorima ne postoji vise megalomanije nego kod navijaca ovih klubova koji umisljaju da su njihovi klubovi Bogom dani da osvajaju trofeje i igraju sa najboljim klubovima.

 

Sto se tice finala, drago mi je da se i ovaj uzas zavrsio - dobili smo smor od serije sa 5 meceva koji su zavrseni 8, 9, 11, 12 i 13 razlike. Milioneri iz oba kluba nisu mogli da se udostoje da se barem pojave na gostujucim mecevima, a i sto bi - samo bi dovodili do besa i ocaja mase koje su se skupile da slave pobede (i nista drugo ne priznaju).

 

 

Sta je potpuno OK? Da se igra regionalna liga u kojoj ce se znati ko igra finale jer samo gradjani Srbije imaju tu nesrecu da lik koji vlada tom zemljom baca milione evra na gluposti kao sto je ovakvo finale? Druze, evo ja tebi kazem da je sasvim OK da tebe u CG nastavljaju da pljackaju isto kao sto je to radio Milo, sta me briga ja ionako ne zivim tamo.

 

Hajde malo vise saosecanja, hajde malo vise sportskog duha i malo manje populizma. Nemoj pisati stvari samo zato sto ce vecina ovde da se slozi.

Ne znam dje si mogao zaključiti da pisem stvari koje bi svidjele navijacima blizanaca?

 

Ja stvarno ne mogu da komentarisem da li gradjani imaju ludaka na čelu ili nemaju. I da li on baca pare ili ne baca. Mogu da imam misljenje o tome ali tko sam ja iz druge drzave da o tome pišem. Zar ne?

Link to comment
Share on other sites

Čestitke Partizanu i njegovim navijačima na tituli. Rijetko kad se u potpunosti slažem s Acom Petrovićem, ali mogu samo staviti potpis na njegov posljednji tweet.

Stvari van terena mislim da nema smisla komentirati, ja bih radije da se maksimalno priča o onome prikazanom na terenu, a to je po meni najviši level košarke (s obje strane) otkako je moderne jadranske lige. Želim i jednima i drugima zanimljivo i sadržajno ljeto što se prijelaznog roka tiče i da uđu u novu sezonu EL sa sastavima barem ovog ranga na kojem su bili pretkraj sezone, ako ne i jačega. 

  • Like 7
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Ne znam dje si mogao zaključiti da pisem stvari koje bi svidjele navijacima blizanaca?

 

Ja stvarno ne mogu da komentarisem da li gradjani imaju ludaka na čelu ili nemaju. I da li on baca pare ili ne baca. Mogu da imam misljenje o tome ali tko sam ja iz druge drzave da o tome pišem. Zar ne?

 

KKP i KKCZ su pretplaceni na finale i ucesce u EL je nesto sto je dominantni narativ kosarkaske javnosti u Srbiji.

 

Napisao si:

 

Quote

Da zanemarimo sve van parketa, ovogodišnji rosteri kkp i kkcz su bili nevjerovatnog kvaliteta. Mislim da nikad nije bilo vise igraca sa top rejtingom. Koliko cujem taj trend ce se nastaviti i u sledecoj sezoni tako da mozemo skoro sa sigurnoscu prognozirati da ce ovo biti finale i sledece sezone sto je potpuno ok. 

 

Zasto smatras da bi skoro pa sigurno finale dva kluba koje finansira SNS mafija bilo "potpuno OK"? Evo, da izuzmemo SNS i Vucica iz price, zasto bi tebe kao nekoga ko nije navijac ni KKCZ ni KKP interesovalo da svake sezone gledas jedno te isto finale i ligu koja sluzi samo kao trening pre toga?

 

Naravno da cu reagujem na ovakve upise koji blage veze nemaju sa kosarkom, isto kao sto bi prosecan navijac KKCZ reagovao na upis nekoga iz regiona da se nada da ce "KKP nanizati opet 5 ABA titula" (i pritom pomenuo da se KKCZ mrzi zbog toga sto je simbol srpstva i takvu neku glupost).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

KKP i KKCZ su pretplaceni na finale i ucesce u EL je nesto sto je dominantni narativ kosarkaske javnosti u Srbiji.

 

Napisao si:

 

 

Zasto smatras da bi skoro pa sigurno finale dva kluba koje finansira SNS mafija bilo "potpuno OK"? Evo, da izuzmemo SNS i Vucica iz price, zasto bi tebe kao nekoga ko nije navijac ni KKCZ ni KKP interesovalo da svake sezone gledas jedno te isto finale i ligu koja sluzi samo kao trening pre toga?

 

Naravno da cu reagujem na ovakve upise koji blage veze nemaju sa kosarkom, isto kao sto bi prosecan navijac KKCZ reagovao na upis nekoga iz regiona da se nada da ce "KKP nanizati opet 5 ABA titula" (i pritom pomenuo da se KKCZ mrzi zbog toga sto je simbol srpstva i takvu neku glupost).

Ja sam napisao da po informacijama koje imam trend ulaganja u blizance ce se nastaviti i normalno dosao do zaključka da je to skoro sigurno finale i sledece godine. A ok je iz razloga sto ti timovi imaju najvise novca i igraju najjace takmicenje. Ako me pitas da li bi volio da im neko pomrsi racune...mislim da znas odgovor 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam preterao i izvinjavam ti se. Shvatio si sta sam zeleo da napisem, ali trebalo je to da napisem daleko takticnije. Tako da, izvini jos jednom.

 

Sto se tice sigurnih sampiona, finala, polufinala - samo bih voleo da ljudi imaju vise sklonosti da se stave u tudji polozaj. Dakle, ako je nekome smetalo to sto je KKP osvajao 13 titula zaredom, ne bi trebalo da ima problem sa tim sto nekome smeta da KKCZ stalno osvaja ABA ili da je jedino moguce finale ABA veciti derbi.

 

Tim insistiranjem da svi treba da zelimo to finale ili da te ekipe dobiju A licencu zanemaruju se misljenja i osecanja zagrizenih navijaca KKP, zagrizenih navijaca KKCZ, ljubitelja kosarke koji zele da gledaju jako i neizvesno takmicenje i navijaca drugih klubova ABA lige.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...