Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Bila bi ludost ne povesti Pavlovica da se osigura za buducnost. Meni se licno dopao na onim pipremnim utakmicama, dosta je agilan, dobar u odbrani, dugacke ruke tu je vec na oko 210 cm. Pogotovo sto Backa nema, otvara mu se prostor.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, realno *w said:

Da ne zaboravim, dobro je Stefanović ovo vodio.

 

Naročito oni prodori, koji deluju kao individualni potezi, a onda kad vratiš snimak, vidiš šta se tu sve desilo. Podsetilo me to na priču o KKPu prošle godine i poenima iz "izolacija".

 

Uglavnom, svi bekovi su radili ona "hostage" postavljanja, a onda centri prave blokove na centru i bek u suprotnom smeru polaganje.

Istina, bilo je dosta dobrih kombinacija za to napadanje obruca. Ja sam se pre meca pitao kako li ce Topic na te prodore pored Mare kad ovaj ima blizu 4 rampe po mecu, ali ocigledno je to odlicno spremljeno i Mara je cesto ostajao u losoj poziciji i bez sanse da zasmeta na tim prodorima. Pritom Mara nije ni izlazio Markovicu na liniju za tri poena, da je Bogoljub ubacio neku trojku bilo bi to jos bolje. Takodje je ekipa bila spremna na zonu Spanaca i u tom periodu smo i prelomili utakmicu. Tako da stvarno odlican posao Stefanovica.

 

Bio sam na finalu. Atmosfera je bila super, mislim da bi se lagano napunila i solidno veca dvorana. Utakmica je takodje bila odlicna. Obe ekipe imaju lepu buducnost. Mogu da se slozim da su spanski bekovi skolovaniji. Imaju tehniku, prodor, sut, poludistancu. Nekako lice jedni na druge, vidi se ta njihova skola. Superi je stvarno dobar, cetvorka isto. Ali bez sumnje Topic je najveci potencijal od njih. Hugo Gonzales je vrlo zanimljiv igrac. Ozbiljno telo, dobar sut. Jurio je Topica dobar deo meca, onda se i sa Bosnjakovicem borio. Mislim da je i Markovica cuvao u jednom periodu. Bilo ga je svuda, bas je izginuo. Na Mari je bio sigurno najveci skauting, ali nisam nesto impresioniran njime. Ocekivao sam da je pokretljiviji. 

 

Topic se zagreva kao Teo. Mrzi ga da zivi, jednu vezbu nije odradio kako treba. Ali stvarno brutalan potencijal. Prodor koji on ima je bolji od vecine bekova u Evroligi. Nije tako los suter kako je izgledao na ovom turniru. Tesko je tacno reci zbog cega je tako lose sutirao, mozda je jednostavno upao u losu seriju i to je to. Ali jeste malo problematican izbacaj, lopta ide prilicno pravolinijski i samim tim su manje sanse da ce uci. Ali sve u svemu bice Mega must watch zbog njega.

 

Bosnjakovic maestralan. Vecinu poena je izrudario, izmislio. Preuzeo je odgovornost, odlican karakter. Ne znam kakva mu je situacija u Spaniji, nadam se da ga taj Real nece pojesti.

 

Musicki je takodje jos jedan igrac sa ozbiljnim karakterom. Uradice sve za pobedu i uradio je to sinoc. Vrhunski defanzivac, pristojan na drugoj strani. Sasvim dovoljno da bude interesantan. Jos da ima koji cm vise.

Edited by Del Piero
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Cestitke momcima i strucnom stabu. 

 

Vec ste sve napisali ,  samo bih dodao da ova generacija na ovih 12 momaka ima sigurno jos 5 koji ce Boze zdravlja konkurisati za sva naredna takmicenja ove generacije a nadam se i seniorske. 
Odlicna generacija sa poslaganim talentima, radnicima, i onima cije se formiranje i uzlet tek ocekuje.

 

Posebne cestitkle Nesi Stefanovicu. Ozbiljan zalog za buducnost , gde stvarno imamo krizu kvaliteta.

Da je srece i sistema, vec bi danas bio u strucnom stabu seniora kao Karijev pomocnik. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Borac iz Cacka, Mega i KKCZ (pa i Dinamik) svakako imaju najvise zasluga od nasih klubova. Iako su neki drugi klubovi zabranili svojoj talentovanoj deci da budu clanovi ove zlatne reprezentacije. 


Je l' su stvarno neki zabranili? Pošto ne mogu da izguglam, a nisam ispratio prvenstvo uopšte.

Link to comment
Share on other sites

Mikić i Drezgić jesu bolji od Romića i Kostića i mogli su da zauzmu njihova mesta, ali to ne znači da bi imali ikakvu ulogu (kao što nisu ni ova dvojica) jer od ostalih trenutno nisu kvalitetniji. 

Da li je to razlog što su odbili ili nešto drugo je već neka različita diskusija, ali je nepotrebno pominjati u ovom momentu. 

Edited by Manu
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, uvrnuto said:

Je l' su stvarno neki zabranili? Pošto ne mogu da izguglam, a nisam ispratio prvenstvo uopšte.

 

Tako sam razumeo MikiMilana:

  

On 7/21/2023 at 10:31 PM, MikiMilane said:

Mikić je bio na kampu NBA Academy koji okuplja talente iz SAD, Afrike, Australije, Okeanije. Svakako bi bio startni centar da je tu, ali nije. Drezgić, Stanković i Radosić kao prvotimci svojih klubova odmaraju se i pripremaju se za novu sezonu. 

 

Dakle, Partizan i Igokea su odlucili da je bolje da njihovi igraci ne igraju ovo prvenstvo. Iako bi neki od njih imali dosta bitnu ulogu. Steta je tako razdvajati ovu decu, generaciju... 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Manu said:

Mikić i Drezgić jesu bolji od Romića i Kostića i mogli su da zauzmu njihova mesta, ali to ne znači da bi imali ikakvu ulogu (kao što nisu ni ova dvojica) jer od ostalih trenutno nisu kvalitetniji. 

Da li je to razlog što su odbili ili nešto drugo je već neka različita diskusija, ali je nepotrebno pominjati u ovom momentu. 

Mislim da je Kostic dugorocno mnogo veci potencijal od pomenutog dvojca,a da su trenutno bolji igraci od njega jesu. Mada Drezgic ovde ne bi imao neke ozbiljne minute pored Topica,Curcica i Musickog. Stankovic bi bio starter, verovatno i Djulovic.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, MikiMilane said:

       
Takve komentare od navijaca KKCZ i KKP smo svojevremeno čitali i za Jokića. 

 

Bravo za komentar. 

 

Inace Zvezda mu je nudila da bude drugi(a bio bi treci centar) na tribinama, za Partizan je bio nedovoljno dobar i debeo....

 

Nesto slicno je i situacija sa Ratkovom u fudbalu, blizanci su isto procenili da kod njih moze da bude samo rezerva, i ode u mnogo jaci e klub i odmah starter 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Del Piero said:

Istina, bilo je dosta dobrih kombinacija za to napadanje obruca. Ja sam se pre meca pitao kako li ce Topic na te prodore pored Mare kad ovaj ima blizu 4 rampe po mecu, ali ocigledno je to odlicno spremljeno i Mara je cesto ostajao u losoj poziciji i bez sanse da zasmeta na tim prodorima. Pritom Mara nije ni izlazio Markovicu na liniju za tri poena, da je Bogoljub ubacio neku trojku bilo bi to jos bolje. Takodje je ekipa bila spremna na zonu Spanaca i u tom periodu smo i prelomili utakmicu. Tako da stvarno odlican posao Stefanovica.

 

Bio sam na finalu. Atmosfera je bila super, mislim da bi se lagano napunila i solidno veca dvorana. Utakmica je takodje bila odlicna. Obe ekipe imaju lepu buducnost. Mogu da se slozim da su spanski bekovi skolovaniji. Imaju tehniku, prodor, sut, poludistancu. Nekako lice jedni na druge, vidi se ta njihova skola. Superi je stvarno dobar, cetvorka isto. Ali bez sumnje Topic je najveci potencijal od njih. Hugo Gonzales je vrlo zanimljiv igrac. Ozbiljno telo, dobar sut. Jurio je Topica dobar deo meca, onda se i sa Bosnjakovicem borio. Mislim da je i Markovica cuvao u jednom periodu. Bilo ga je svuda, bas je izginuo. Na Mari je bio sigurno najveci skauting, ali nisam nesto impresioniran njime. Ocekivao sam da je pokretljiviji. 

 

Topic se zagreva kao Teo. Mrzi ga da zivi, jednu vezbu nije odradio kako treba. Ali stvarno brutalan potencijal. Prodor koji on ima je bolji od vecine bekova u Evroligi. Nije tako los suter kako je izgledao na ovom turniru. Tesko je tacno reci zbog cega je tako lose sutirao, mozda je jednostavno upao u losu seriju i to je to. Ali jeste malo problematican izbacaj, lopta ide prilicno pravolinijski i samim tim su manje sanse da ce uci. Ali sve u svemu bice Mega must watch zbog njega.

 

Bosnjakovic maestralan. Vecinu poena je izrudario, izmislio. Preuzeo je odgovornost, odlican karakter. Ne znam kakva mu je situacija u Spaniji, nadam se da ga taj Real nece pojesti.

 

Musicki je takodje jos jedan igrac sa ozbiljnim karakterom. Uradice sve za pobedu i uradio je to sinoc. Vrhunski defanzivac, pristojan na drugoj strani. Sasvim dovoljno da bude interesantan. Jos da ima koji cm vise.

Meni je na oba ova prvenstva i u20 i u18 sto sam gledao najociglednije bilo koliko su dobro ove selekcije vodjene sa klupe, prva od strane Canka a ova od Stefanovica i koliko god to ljudima bilo u drugom planu na ovakvim turnirima, napravilo je dosta razlike u oba takmicenja bas to sto ih vode dobri strucnjaci sa iskustvom u seniorskoj kosarci a ne vjeciti asistenti i "evaluatori" mladjih kategorija. Prvenstveno u20 selekcija koja je bila dosta skromna kvalitetom i talentom zavrsila na kraju peta cini mi se (ispred nekih selekcija dosta talentovanijih i sa vise kvalitetnih igraca), dok u18 je osvojila kao domacin iako je ova Spanija realno talentovanija ekipa i jedna od boljih generacija koju imaju. Naisao sam maloprije na neki thread u vezi finalne utakmice dje se moze vidjet bas ta priprema meca i dobre stvari koje su se radile sinoc koje su dovele do trijumfa na kraju i zlata.
 

 

Edited by MrTwister
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nisu Spanci imali generala na terenu, nekoga ko ima inteligenciju kao Topic da u svakom momentu kontrolise tempo i prilagođava se na razne vrate odbrane. Spanci nemaju takvog igraca, a to je I Stefanovicu dosta olaksalo posao.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izbaceno je njegovo ime na Fibinom sajtu, nije bio sa ekipom na onom turniru u francuskoj a Pavlovica nema na Fibinom sajtu  iako je igrao na pipremnom turniru u francuskoj, ne bi voleo da otpadne sa spiska, svidela mi je se njegova igra. Backo je takodje na Fibinom spisku ali on navodno ima ozbiljne zdravstvene probleme, steta ako je istina, pre svega sto je tako mlad a i odlican je potencijal na petici.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bojdo said:

Nisu Spanci imali generala na terenu, nekoga ko ima inteligenciju kao Topic da u svakom momentu kontrolise tempo i prilagođava se na razne vrate odbrane. Spanci nemaju takvog igraca, a to je I Stefanovicu dosta olaksalo posao.

 

A i Musicki je davio njihove organizatore igre, neverovatna napast. Tako je mucio i Topica na finalu Adidasovog turnira pre nekoliko meseci.

Link to comment
Share on other sites

Mega ce konacno nakon dugi niz godina, dati sansu nasim mladim gracima 

 

Od stranaca su tu hrvat, slovak, turcin i ukrajinac

 

Bekovi Topic 2005,Djurisic 2004,Miljenovic 2001,Paunovic 2002

 

Tu su i Popovic 2001,Kovacevic 2002 i naravno Filip Jovic 2005

 

 

Bogoljub Markovic 2005 i Musicki 2005 idu u Okk Beograd, tu ce biti i Djulovic 2005,i videcemo ko ce iri jos tu

 

Bilo bi lepo i da Stefanovic u Fmp da konacno da priliku nekom mladom igracu(Vukovic ili mozda Gacic) podrazumeva se Saranovic, mozda 

 

Mihailu Petrovicu 2003 bi mnogo znacilo da bude u 15 u Partizanu, znacilo bi zbog nase kosarke u budućnosti. Tako ce lakse naci neki klub

Ne znam sta je sa Radovanovicem... 

Mikic 2005,Plisnic 2006 i Drezgic 2006,vec sada trebaju da igraju seniorsku kosarku

 

Idealno bi bilo da blizanci kad vec troše besno drzave pare, da naprave neke kls ekipe, gde bi igrali njihovi mladi(da uzmu neke filijale)

Idealno bi bilo Sloga i Zdravlje(posto kubure sa novcem,

da makar malo opravdaju bacanje u bunar narodnih para... 

Da im ne nestaju deca nakon igranja mladih kategorija, puno igraca se tu izgubi... 

 

Borac konacno nekome da da sansu tj. Curcicu i Nikolic, konkretno

 

Spartak je napravio zanimljivu ekipu...uz iskusne Tejica, Kutlesica, Bojica, Milosavljevic, Cupkovica

Tu su mladi Milijasevic 2004,Medarevic 2002, Stepanović 2002, Ilic 2000,Radosavljevic 2001

 

Dinamik pravi opet mladu ekipu, tu su 2 zlatna momka(Ristic i Romic) 2005, Joksimovic 2002, Agoc 2002,Paunovic 2003,Dabovic 2003,Petojevic 2003, Stefanovic 2003, Malesevic 2005, Ilija Petrovic 2005 iz Konstantin,

mozda dolazi i Radosic 2006 na pozajmicu... 

 

Zanimljivo ce biti u Igokei. 

Radosic 2006,Stankovic 2005,Makitan 2005 i Boskovic su u prvom timu, Kosta Kondic 2001

 

U Igokei i Borcu iz Banja Luke, skoro svaki igrac u mladjim kategorijama ima nas pasos,

tako da i Kosta Kondic ima pravo da igra u prozorima za nas(nije igrao za seniore BiH) 

Edited by vlaDixXx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, MikiMilane said:

Kosta Kondić je igrao za juniorsku repku BIH, nema pravo nastupa za nas.

 

Igrao je  Matkovic za Bih... za mladje selekcije, pa je promenio reprezentaciju....

 

Nije valjda uvedeno opet neko novo pravilo 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, vlaDixXx said:

 

Igrao je  Matkovic za Bih... za mladje selekcije, pa je promenio reprezentaciju....

 

Nije valjda uvedeno opet neko novo pravilo 

 

Quote

Dino Rađa: "Primjera radi, uložili smo puno i novca i energije da bi Karlo Matković zaigrao za Hrvatsku. Zbog njega smo skoro zaratili sa Savezom BiH s kojim imamo odličan odnos."

 

Razlika je da je su HKS i Matković svojevremeno pokrenuli proceduru i verovatno platili nešto pod stola da bi dobili saglasnost KSBIH za to. 

 

Da li su KSS i Kondić pokrenuli proceduru, da li je KSS spreman da plati za njega ??? 

 

Veći propust je Grujičić koji će za par dana zvanično zaigrati za kadetsku reprezentaciju 🇩🇪, nego Kondić. Sa Grujičićem, uz Topića, mogli smo imati udarni plejmekerski tandem za deceniju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Potcenjujes Stankovica koji je odlican plejmjeker od preko dva metra. Imamo dva sa loptom u rukama veoma kreativna pleja, ako uspiju u seniorskoj kosarci , pozicija keca je resena u narednih deset godina.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bojdo said:

Samo sto Stankovic ne da ima loš šut, već ga uopšte nema. Bukvalno je Edin Vrabac na tom polju.

Ako je Micic uspeo da nabaci kakav takav respektabilan sut, verujem da moze i Stankovic. Eno Giddey igra uspesno u NBA ligi a ne moze vola da ubode, inace Stankovic me dosta podseca na njega po stilu igre.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...