Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Topic uopste nije los suter, samo u Nisu izgleda nista ne moze da pogodi. Ima jos dve utakmice da popravi utisak, taman da pokida za zlatnu medalju. Ne svidja mi se to sto se povladjuje Musickom kada zajedno dele teren.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, dekifisher said:

Ovaj mali Bogoljub je, pa nemam reči.

2.10, tehnika, skok, odbrana, srce, glava...

 

Najbolji nas visoki igrac u 2005-om godistu. Dominirao je u mladjim kategorijama u prosloj sezoni. Juniorski tim Mege je gradio citavu igru oko njega i bili su  domnantni a onda su odustali od toga kada su doveli Jovica i poceli da igraju preko njega, iako je Markovic mnogo bolji i perspektivniji igrac.

Edited by Miki8
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Bojdo said:

Mene brine njegovo tijelo, vidjecemo koliko ga može unaprijediti.

Nisi jedini koji to govori za Topića ali meni nije jasno na šta konkretno se odnosi? Od onoga što sam video, visok je, duge ruke, brz prvi korak i ume da skoči. Jedino što su mu ramena niska tako da možda nema neki visok standing reach, ali i dalje ima dobar raspon ruku koliko vidim. Šta ne primećujem?

 

Hvala!

Edited by Darko
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Problem sa licnim greskama said:

Izgleda da je otpao Jovic za polufinale i finale sudeci po izjavama Stefanovica. Steta. To ce nas mozda i kostati finala/zlata.

Dobro, više prostora za druge. Valjda će ih iskoristiti.

Link to comment
Share on other sites

@Darko Da, upravo sam mislio na ramena. Nisam siguran da ce u seniorskoj konkurenciji moci na ovaj način koristiti tijelo u duelima kako ga sada koristi u kontaktu. Trebace mu vise snage i snaznija ramena. Ali dopustam sebi da grijesim i da ce ovu igru u potpunosti prenijeti.

 

@Problem sa licnim greskama

 

Na koju izjavu Stefanovića mislis, citiraj ako može.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

Priča se da je ovo najgore organizovano takmičenje u skorijoj istorji i verujem da to nema veze sa istinom. Naišli na domaćinsku atmosferu, masterplan Danilovića i odmah kuknjava.

 

Priča se po čaršiji da su Francuzi doveli Pogbinog šamana, što je onomad vračao da Mbape propadne. Mada džaba to, gde će on da se nosi sa vlaškom magijom i to još u gostima. 🥲

 

You shall not pass!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Bojdo said:

@Darko Da, upravo sam mislio na ramena. Nisam siguran da ce u seniorskoj konkurenciji moci na ovaj način koristiti tijelo u duelima kako ga sada koristi u kontaktu. Trebace mu vise snage i snaznija ramena. Ali dopustam sebi da grijesim i da ce ovu igru u potpunosti prenijeti.

 

@Problem sa licnim greskama

 

Na koju izjavu Stefanovića mislis, citiraj ako može.


Imas na kss.rs izvestaj gde kaze da smo igrali s Nemcima ali tada smo imali prvog centra, sada ne.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Darko said:

Marković ga valjda može nadomestiti?


Ja ne pratim te igrace ekscesivno, gledao sam ih na ANGT i u reprezentativnim mladjim kategorijama. Kakav je Jovic inace itd. ne mogu tumaciti. Za nasu igru je ovde prebitan. Eksplozivan je i stvara haos u reketu protivnika, Markovic je odlican prospekt i pokazao je mozda i najvise ali za neku utakmicu sa Francuskom ili Spanijom nisam siguran da li imamo kapacitet nadomestiti tako bitan sraf u ovoj ekipi. Mi igramo odlicnu spoljnu odbranu protiv ovih "indijanac" ekipa, ne verujem da ce toliko izgubljenih lopti imati Francuzi i Spanci na presing, udvajanje. Mi imamo po tekmi 20 lakih poena, protiv takvih ekipa to nemas, svaki poen je na kvalitet, disciplinu ili krvavu borbu.

Ostavili smo dobar utisak ali nam se ozbiljno otvorio zreb, Nemacka je dobra ekipa ali isto tako ekipa koja moze da nas dobije. Bice to pravedan test za ulazak u veliko finale. Vidim da smo ih tukli 2 puta na pripremama gde su bili bez prvog playa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Bojdo said:

@Darko Da, upravo sam mislio na ramena. Nisam siguran da ce u seniorskoj konkurenciji moci na ovaj način koristiti tijelo u duelima kako ga sada koristi u kontaktu. Trebace mu vise snage i snaznija ramena. Ali dopustam sebi da grijesim i da ce ovu igru u potpunosti prenijeti.

 

@Problem sa licnim greskama

 

Na koju izjavu Stefanovića mislis, citiraj ako može.

Gledao sam ga protiv U18 tima Reala gde je završavao protiv nekog dugačkog crnca od 210+. Nema mnogo takvih u seniorima, valjda ne bi trebalo biti problem. 

 

Gledao sam ga i protiv FMP-a, gde je spakovao 30 poena (i mnogo izgubljenih lopti doduše). Treba da popravi dribling, da mu bude tighter (ne znam kako se na našem kaže). Ali nisam primetio nikakav problem sa atletikom.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne fali Topicu nista kada su u pitanju fizicke predispozicije uz to je dosta brz sa loptom u rukama. Jovic se inace uvek povredjuje ili razboli kada igra za reprezentaciju , pravi maler. Tako je bilo i na U17 SP pre dve godine. Zato je trebalo povesti jos nekog visokog igraca na sam turnir. Mislim da mogu da dobiju Nemacku i ovako a onda u finalu sta bude. Ovde ionako nismo u najjacem sastavu ali dogurali smo poprilicno lako do polufinala. Jeste da nam je zreb bio laksi od one tamo strane kostura ali da smo kompletni dominirali bi  i one tamo ekipe, jedino Spanija sa Almansom bi nam bila adekvatan protivnik. 

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Miki8 said:

Jeste da nam je zreb bio laksi od one tamo strane kostura ali da smo kompletni dominirali bi  i one tamo ekipe, jedino Spanija sa Almansom bi nam bila adekvatan protivnik. 

 

I bez Almanse mogu nas dobiti,  Hugo Gonzalez i Aday Mara su izvanredni igrači.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MikiMilane said:

 

I bez Almanse mogu nas dobiti,  Hugo Gonzalez i Aday Mara su izvanredni igrači.

Ma govorim vise hipoteticki ,da smo i mi i oni u punom sastavu ovde . Nama fali dosta dobrih igraca koji bi ovde igrali veliku ulogu poput Stankovica,Radosica,Gacica,Makitana, Djulovica itd. Mozemo i mi da dobijemo Spaniju u eventualnom finalu ovde i sa ovim rosterom . Imamo kvalitet za to. Na primer dobili smo ih na  pipremnoj utakmici u Spaniji pred U17 SP, njima nije igrao Almansa na toj utakmici u nasem sastavu nije bilo Topica. Najbolje generacije  2005-2006 godista , imamo mi Spanija i Francuska. Da se na kratko vratim na onu raspravu o Nikolicu. Na primer Aleksa Stanojevic iz Dzokera je dosta bolji i talentovaniji igrac od njega, a tu su slicne visine i dimenzija i igraju na istoj poziciji . Stanojevic je bolje gradjen , ima duze ruke itd.  a napadacki je daleko svestraniji i talentovaniji igrac. I onda kada mi neko kaze da je ovaj tim sto je na EP najbolje sto imamo u ovoj generaciji, dodje mi da polupam monitor😀 Velika je steta sto ova mesana 2005-2006 generacija nece moci da ucestvuje na U19 SP. Napokon kada imamo tim koji bi bio legitiman izazivac za svetsku titulu, to leto se neodrzava svetsko prvenstvo.

Edited by Miki8
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...