Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Nasi igraju prakticno bez centara sto ce biti veliki problem kada naidju na potentnije ekipe(Francuska,Spanija,Njemacka).  Nema Gacica(214cm),Mikica(212cm),Dozica(210cm),Malesevica(223cm).Da je tu bar neko od njih bilo bi lakse.Nema ni Stankovica,Radosica.Sramota je ovo u vezi sa klizavim parketom i (ne)uslovima za igranje.

Edited by tanasko
ispravljanje slova
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Malo su napumpane te visine. Nema sanse da su Mikic i Dozic toliko visoki , nisam siguran ni za Gacica da je 214 cm sa sve zirafinim vratom. Osim Mare i Samodurova nisam video jos nekog visokog igraca da pleni napadackom igrom kada su centri u pitanju. Ima dosta dugajlija ali nisu toliko vesti sa loptom u rukama. Ocekujem Markovica u startnoj petorci kada budemo igrali protiv visih centarskih linija posto treba graditi reket a Nikolic i Jovic su previse niski igraci da bi igrali ceo turnir u paru. Trebali su povesti Malesevica bez obzira na slabu proslu sezonu.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Djelimicno se slazem.Ali,kako zaista znati prave-tacne visine pojedinih kosarkasa.Primjer Lazara Gacica.Na eurobasket -212cm.,scoutbasketball-214cm,abaliga-214cm,eurospects-216cm,proballers-214cm.Koja visina je tacna?Pitanje bez odgovora.

Link to comment
Share on other sites

Sjetio sam se cuvene recenice pokojnog Aleksandra Nikolica.Pokusacu da je parafraziram "Nije bitno koliko si visok,nego koliko visoko igras".Jos jedna genijalna recenica jos genijalnijeg kosarkaskog stratega,sto ne znaci da se moze igrati na visokom nivou bez centara.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Topic razumevanjem igre i frejmom ne pripada ovoj konkurenciji. Samo u 3min druge cetvrtine upropascene su mu 4 asistencije. Ne sili, iako bi mogao. Steta za par zavrsetka na obrucu. Odbrana bekova moze biti problem, ovaj osuncani Finac ga je lepo mucio. Ne sme da dozvoli ulazak u muku s penalima ovako rano.

 

Ostali bekovi igraju automatski, ne prepoznaju kada krila udju u kretnju. Pride, sut za tri ostatka bekovske linije je (danas) tanak. Bas se vidi razlika.

 

Markovic mi se sve manje dopada. Igra nekako nisko, sa zemlje. Nizak izbacaj. Mlitav. Jedino opasan iq i sut za tri ga mogu izdici. Neki moderni Savan.

 

Pak, Bosnjakovic mi je kul. Ok, mozda je akcelerant, ali deluje kao lep paket. Iskoristiv u danasnjoj kosarci.

 

Nedostatak centara ste opevali. Defanzivni skok nas moze kostati medalje.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fali trener ovoj ekipi

 

evo cetvrta cetvrtina 7 minuta do kraja 5 razlike za nas,

jos i na domacem terenu

 

 

Steta fali dosta igraca,dobra generacija....

 

Na kraju smo uspeli da podignemo prednost

iako rezultat tako ne kaze na kraju,jako teska utakmica

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

Topic je veras mogao da ima petnaestak asistencija da mu se saigraci nisu ispromasivali u prvom poluvremenu. Ne svidja mi se sta trener radi sa Markovicem uopste.

1 hour ago, Geronimo said:

Topic razumevanjem igre i frejmom ne pripada ovoj konkurenciji. Samo u 3min druge cetvrtine upropascene su mu 4 asistencije. Ne sili, iako bi mogao. Steta za par zavrsetka na obrucu. Odbrana bekova moze biti problem, ovaj osuncani Finac ga je lepo mucio. Ne sme da dozvoli ulazak u muku s penalima ovako rano.

 

Ostali bekovi igraju automatski, ne prepoznaju kada krila udju u kretnju. Pride, sut za tri ostatka bekovske linije je (danas) tanak. Bas se vidi razlika.

 

Markovic mi se sve manje dopada. Igra nekako nisko, sa zemlje. Nizak izbacaj. Mlitav. Jedino opasan iq i sut za tri ga mogu izdici. Neki moderni Savan.

 

Pak, Bosnjakovic mi je kul. Ok, mozda je akcelerant, ali deluje kao lep paket. Iskoristiv u danasnjoj kosarci.

 

Nedostatak centara ste opevali. Defanzivni skok nas moze kostati medalje.

 

 

 

Kako moze da bude to kada jos nije napunio ni sedamnaest godina??? Na zalost i ovde igra kao u Realu. Sa ovom nasom generacijom vec tri reprezentativne akcije gde igra malo sa loptom u rukama a zna da igra. Mozda sledeceg leta gde ce biti lider svoje generacije. Fascinira sa kojom lakocom i brzinom  menja pravac kada prodire u reket, oni cik cak ulazi ka obrucu.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, vlaDixXx said:

Fali trener ovoj ekipi

 

evo cetvrta cetvrtina 7 minuta do kraja 5 razlike za nas,

jos i na domacem terenu

 

 

Steta fali dosta igraca,dobra generacija....

 

Na kraju smo uspeli da podignemo prednost

iako rezultat tako ne kaze na kraju,jako teska utakmica

Topic je bio u problemima sa faulovima vec u drugoj cetvrini. Zbog toga je bila patnja u organizaciji igre. Tu se najvise oseca izostanak Stankovica. Da je on tu, ne bi bilo problema kada je jedan od njih u problemima sa licnim greskama.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Miki8 said:

Kako moze da bude to kada jos nije napunio ni sedamnaest godina??? Na zalost i ovde igra kao u Realu. Sa ovom nasom generacijom vec tri reprezentativne akcije gde igra malo sa loptom u rukama a zna da igra. Mozda sledeceg leta gde ce biti lider svoje generacije. Fascinira sa kojom lakocom i brzinom  menja pravac kada prodire u reket, oni cik cak ulazi ka obrucu.

Svakako sam nedovoljno gledao momka, ali mi deluje da je telesno ispred svoje generacije, pa cak i od nekih starijih. Odrudario je i odsmecario na zaista visokom nivou. Svojim razumevanjem odbrane, postavljanjem sebe (i saigraca), pa i odbranom na pleju 1na1 je u potpunosti opravdao defanzivnu 10tku na serbiahoopsu. Zaista mi deluje u svakom pogledu zrelo za svoje godine. Naravno, nadam se da ce izrasti u jednog djavolskog svingmena, i vidi se da je plodno tle za to. 

Edited by Geronimo
Link to comment
Share on other sites

On je sa 5,6 godina bio  najvljivan kao kosarkaski prodigy,  mana mu je sto igra u Realu. Tamo retko ko uspe od stranih igraca , mislim kao proizvod njihove skole kosarke. Ova mesana 2005-2006 generacija nam je najveca nada da bi u neko skorije vreme mogli da dobijemo nekolicinu igraca na spoljnim pozicijama. Topic,Bosnjakovic,Stankovic,Radosic.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/22/2023 at 12:58 PM, Del Piero said:

Hoce li biti online prodaja, bar za zavrsnicu?

 

Nemam tu informaciju. Na ovim prvim mečevima je bio otvoren samo deo hale, ne znam da li će biti promene u narednoj fazi.

 

Ja sam iz okoline Valjeva tako da sam iskoristio priliku da pogledam ovih par mečeva za vikend. Nažalost, naredni vikend sam zauzet.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Bojdo brate, svakoga koga kritikuješ proigra kao Marković danas 😄

 

Ajd pljuni 2,3 igrača pred knockout fazu 😄😄

 

Meni se on ne svidja zbog gradje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...