Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

23 minutes ago, Chaos Is Me said:

Avdija maltene sam dobio Francuze. 

 

Bas, dosta su se ovde komentarisali njegovi procenti, ali se odmah videlo da je i kao 2 godine mladji uglavnom najbolji kosarkas na terenu, a danas je i odigrao liderski kada je bilo najbitnije.

Uspeli smo u toj generaciji '01 da zadrzimo Pokusevskog i po svemu sudeci privolimo Nakica da igra za nas, pa je to bar neki melem na cinjenicu da je propusten Deni. Nije se dugo u Evropi pojavilo krilo sa takvom kontrolom lopte i osecajem generalno.

 

Sutra u finalu Spanija- Izrael, iako je Spanija kvalitetnija, mislim da puna hala u Tel Avivu moze da pomogne Izraelcima da budu u egalu, tako da ocekujem zanimljiv mec i lep duel Avdije i Alocena za MVP-a.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Threekola said:

Sigurno nismo ispali u B diviziju i brukali se

Hteo sam da kažem da smo već dugi niz godina loši što se tiče mladih kategorija. Jeste, osvajali smo i zlata i šta god, ali ne toliko kao pre. Takođe, malo smo igrača izbacili iz tih kategorija. Mislim da je problem dublji nego samo Danilović.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Manu said:

 

Bas, dosta su se ovde komentarisali njegovi procenti, ali se odmah videlo da je i kao 2 godine mladji uglavnom najbolji kosarkas na terenu, a danas je i odigrao liderski kada je bilo najbitnije.

Uspeli smo u toj generaciji '01 da zadrzimo Pokusevskog i po svemu sudeci privolimo Nakica da igra za nas, pa je to bar neki melem na cinjenicu da je propusten Deni. Nije se dugo u Evropi pojavilo krilo sa takvom kontrolom lopte i osecajem generalno.

 

Sutra u finalu Spanija- Izrael, iako je Spanija kvalitetnija, mislim da puna hala u Tel Avivu moze da pomogne Izraelcima da budu u egalu, tako da ocekujem zanimljiv mec i lep duel Avdije i Alocena za MVP-a.

Baš tako, iz aviona se vidi Denijev talenat. Mnogo me podseća na Bodirogu, i igrom i izgledom. Can't miss prospect, ako ga zaobiđu povrede. Baš je brz i okretan takođe, prava šteta što ne igra za nas - mada apsolutno razumljivo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Darko said:

Hteo sam da kažem da smo već dugi niz godina loši što se tiče mladih kategorija. Jeste, osvajali smo i zlata i šta god, ali ne toliko kao pre. Takođe, malo smo igrača izbacili iz tih kategorija. Mislim da je problem dublji nego samo Danilović.

Sigurno je da ima dosta i do "pametne" procene saveza, ali jeste problem mnogo dublji. Deo slagalice je sledeći: Tri moja drugara posvećena radu sa mlađim kategorijama već nekoliko godina rade po inostranstvu. Pritom, dvojica bukvalno traće talenat, maltene dadiljaju razmaženu decu koja ni ne kapiraju košarku po Kini. Al' jbg, uslovi i kinta su vrh. Pa ti vidi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Po mom nekom misljenju, osnovni problem su roditelji, odnosno njihovo nestrpljenje i zelja da se sto pre dodje do nekog novca. Dosta lepo je to sazeo Zarko Vucurovic u skorasnjem intervjuu za SK. Inace, mislim da je jako bitna stvar za nasu kosarku to sto se on posvetio radu sa mladim kategorijama Partizana, doveo je puno dece sa kojom ce kvalitetno raditi i vec su se videli ozbiljni pomaci u prethodnoj sezoni. Sa druge strane, u Zvezdi u celoj skoli+FMP-u trenutno ne vidim domaceg igraca sa ozbiljnim potencijalom za prvi tim, eventualno bude nesto od ovih par Crnogoraca ali to me ne zanima.

 

Previse sam ja to sazeo i svalio na roditelje, naravno da ste i vi u pravu- ima velikih problema i u savezu, problem je i odlazak struke u inostranstvo, isto tako i prerani odlazak igraca preko i jos mnogo toga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Pavaroti said:

Uf kakva atmoska kosarka. Baslepo za gledati. Avdija je NBA talenat nivoa Doncica , hoce smeti Makabi da rizikuje i zasto ne

 

Ni blizu Doncica, Doncic je u njegovim godinama u euroligi čuda činio. 

 "U20 takmičenje polako gubi smisao, već godinama na njemu neigraju najveći talenti, koji izdominiraju na u16 i u18 (Doumbuya, Nikitlina, Porzingis itd. "

 

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Bojdo said:

 

Ni blizu Doncica, Doncic je u njegovim godinama u euroligi čuda činio. 

 "U20 takmičenje polako gubi smisao, već godinama na njemu neigraju najveći talenti, koji izdominiraju na u16 i u18 (Doumbuya, Nikitlina, Porzingis itd. "

 

Avdija je 2001,doduse Januar. Tako su RJ Beret, Doncic..Mali ima stila,karakter..

 

Kakva kretnja bez lopti Izraela.Sta je kosarka. Spnci ce imati par strasnih igraca

Edited by Pavaroti
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...