Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

17 minutes ago, OnionKnight said:

Ne vidim kvalitete ovog Mićovića, stvarno mu svaka čast na MVP tituli, ali ne vidim kako.

Ne mozes ni da vidis kad momak ne sme da pogleda na kos. Tu se zavrsava sva prica o njegovoj igri. Kako da vidis nesto od njega kad je nevidljiv na terenu, a ja cu to pripisati Bucanu jer je toliko insistirao na unutrasnjoj igri da smo spustali loptu i kad su oni imali 4 igraca u reketu. Igrali smo klasican bully ball koji nije mogao da prolazi doveka.

 

Bucan nume, to mislim odavno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bogami ozbiljan neuspeh koji ide Bucanu na dusu. Lepo je sto se on gospodski ponasa i sto je dobar pedagog ali je ova generacija zasluzila boljeg trenera i to je i savez morao da prepozna.

 

Zadovoljan sam ponovo sta sam video od ovih momaka individualno, ogromni potencijali.

Steta, bas sam zeleo da pokazu koliko mogu protiv Amera.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Del Piero said:

Inace, Jokubaitis je fenomenalan. Kakva zrelost u igri.

 

da, nesto sto se bas retko vidja u ovim godinama. ima potencijal da postane oldskul evroligaski plej.

Link to comment
Share on other sites

Nisu naši bekovi toliko užasni koliko su u kanalu sa samopouzdanjem, a kako i ne bi kad evo već drugu godinu jedini zadatak im je da spuste loptu u pun reket. 

 

Bućan bar stavio Ceru pre Altina i Kuzmanovića. 

 

Igrali smo lepo krajem obe četvrtine, pohađali, ali čim stignemo, reset i vraćanje na centaršuteve na centre. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Del Piero said:

Ne mozes ni da vidis kad momak ne sme da pogleda na kos. Tu se zavrsava sva prica o njegovoj igri. Kako da vidis nesto od njega kad je nevidljiv na terenu, a ja cu to pripisati Bucanu jer je toliko insistirao na unutrasnjoj igri da smo spustali loptu i kad su oni imali 4 igraca u reketu. Igrali smo klasican bully ball koji nije mogao da prolazi doveka.

 

Bucan nume, to mislim odavno.

 

Baš bih se iznenadio da smo ovakvom igrom pobijedili. 45 minuta guranja lopte pod koš, loši ulazni pasovi, nepostojeći izlazni pasovi. Dosta izgubljenih lopti Petruševa su posljedica plana igre. Užasna postavka Bućana, bez obzira na loše šuterske sposobnosti bekovske linije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam malo statistiku iz grupne faze. Saric je bio poslednji sa tripl dablom na U19 2013., a u na ovom prvenstvu je prvo Mikhailovski dosao do TD (20/13/12), a onda i Kinez Guo (to je ona desetka, i protiv nas je bio odlican) sa, pazi sad, 34 poena, 11 skokova i 11 asistencija uz 15 izgubljenih lopti :lol_2: Danas mu falio jedan skok za jos jedan TD.

Link to comment
Share on other sites

Širi spisak kadetske repke BiH

 

Ante Čović (KK Pepi Sport)

Danijel Puce (KK Pepi Sport) 

Zinedin Mulić (OKK Spars)

Danijel Rebić (OKK Spars)

Amsal Delalić (OKK Spars)

Aleksandar Smiljanić (KK Hunters)

Stefan Radinović (KK Hunters)

Aleksa Stanišić (OKK Igokea)

Veljko Arnaut (OKK Igokea)

Gabriel Čolak (HKK Široki)

Nikola Ješić (KK Budućnost)

Stefan Samardžija (KK Budućnost)

Aldin Mujezinović (KK Lions)

Boris Milić (KK Mega Bemax)

Vuk Bojanić (OKK Leotar)

Dino Merdanović (KK Kengur)

Link to comment
Share on other sites

Propade nam ovo SP, ne sastadosmo se ni sa jednom atletski ozbiljnom neevropskom selekcijom, sto treba da bude najveca vrijednost prvenstva. Svakako da je najbolje sa Amerima, ali velika bi skola bila odigrati i sa Malijem, cak i Kanadom i Australijom kao zemljama koje sigurno kvalitetno rade na fizickom aspektu razvoja igraca. 

 

Inace, ne treba dramiti oko ovog rezultata. Ova ekipa je bila tanka u onim segmentima u kojima smo uvijek medju najjacima, imali smo 4-5 igraca, mahom spoljnih, koji su bili potpuno neiskusni, ne znam da li su igrali ikada za reprezentaciju. 

 

Ne znam na koji je nacin Micovic dominirao juniorskom KLS, ocigledno je da je psihicki bio ubijen. Mozda se i prepao kad je vidio na kojem nivou treba da igra. Ali za nauk je da je za djecu bitnije omoguciti im priliku da odigraju sa sto ozbiljnijim protivnicima, a ne da igraju neke lige srednjeg i donjeg nivoa. A Micovic se nije susreo ni sa finalnim turnirom ABA, EL niti igrao U18 EP ranije. 

 

U smislu svega recenog ovo jeste uspjesna generacija, odigrala je sve sto je mogla. Jedan Pecarski je kroz mladje selekcije kao glavni igrac stekao vise iskustva nego neki prvoligaski igraci do 25. godine. Slicno je i sa Petrusevom, Paunovicem, Ilicem. Uzmu li se u obzir i nastupi na EL turnirima moze se reci da je to bio ful tajm staz do seniora, a to je velika stvar.

 

Sada je sve na njima. Do sad su i mazeni i gurani, prostor je imao svako ko je bio u 12 u svom godistu, nadalje ce morati dobro da se oznoje za mjesto u bilo kojoj selekciji, timu i sl. Istina postoji i u20, ali tu su vec karte otvorene kroz seniore.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oumar Balo iz Malija, prve dve utakmice u grupi nije igrao, DNP-CD. Inače, još nije napunio 17 godina. 

Treća utakmica protiv AUS, 20p, 7sk, 3as, 3bl, 2uk.

1/8 protiv NZ, 15p, 17sk, 3as, 5bl, 2uk.

1/4 protiv Portorika 21p, 17sk, 4bl, 2uk.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...