Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Koliko brine poraz, toliko raduje Pokuševski, pratim mlade kategorije od generacije 87 i nisam video ništa slično... 

 

Što se tiče Simanića on je sa tehnikom na Vi od kako je napustio Čojića, atletski je specimen dobrog šuta i realna projekcija karijere mu je Zoran Erceg sa stranom pomoći, eventualno Bertans Davis. 

Link to comment
Share on other sites

kad je na startu tekme zviznuo asistenciju pod koš iz polukontre, flashirao sam kukoca 

 

inače, poteže brzo za tri iako ima vremena da se namesti, to će se isplatiti za dve godine. 

 

gledao samo prvo pa batalio 

 

inače, pt2, dugo je išla priča kako su naši igrači u mlađim kategorijama kao tim taktički superiorni pa osvajaju medalje a ne razvijaju talente 

 

ja ne gledam mlade pa nemam reper ali ovi definitivno sa taktikom nemaju pojma (:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Najimpresivnija je bila ona lagana kontrola lopte kroz noge uzastopno sa obje ruke. Opet kazem, daleko je od gotovog proizvoda pa i ako usavrsi taj sut za tri i jos par poteza bice ultra zajeban igrac. Sada je u fazi da zavrsava akcije na osjecaj i nema siguran potez. 

Iako je sinoc pogodio cetiri trojke nije bio ni blizu na nivou, pa i takav je uspio zamali da otme utakmicu iz ruku Litvancima i nasim kanturinama. 

 

Apropo price o tome da igramo takticki. U sustini to jeste istina i u tome se uvijek isticu neki momci kojim su ova takmicenja neki gornji limit, ali i oni su debelo podbacili. Krahirali su Zvezdini bekovi i Markovic, a Langovic je podsjetio na najgori moguci Rasko Katic stetocina mod. Nijednu loptu niie vratio, a upropastio je bar desetak odlicnih poteza. 

 

Sto se tice Zvezdinih igraca prejadan nastup bekova. Od tri ne mozes sastaviti jednog da valja. Manojlovic hvaljen tokom sezone, a neprimjetan ovde. Jedino mi se Pavicevic svidja. Imam osjecaj da on tek sazrijeva fizicki i izgleda kao da je mladji od drugih (a nije). A ima korektne ruke. Vidjecemo kako ce se razvijati 

Link to comment
Share on other sites

Suma sumarum

 

Prethodnih godina smo znali da izmemo medalju, a da opet ne budem posebno zadovoljan, jer smo istu osvojili nekom timskom igrom, tipa 4-5 poena po 10ak poena i slično. A u poraženoj ekipi neki igrač dao 30 poena i pokazao ekstra talenat.

 

Ove godine je ta druga situacija, videli smo Petruševa, Pecarskog, Pokuševskog, rezultati su izostali. Ako nešto treba da brine, to je nedostatak nekog ozbiljnijeg talenta među plejmejkerima, baš niko da se istakne.

 

I još nešto: Koliko god mi iskazivanje talenta bilo ispred kvalitetne timske igre, ovo što su ove godine pokazali treneri ovih U-selekcija je apsolutna komedija. Bućan, Klipa, Popović, ne zna se ko je gori bio. Totalno bez bilo kakvog osećaja, bilo kakve ideje. Kako nam protivnička ekipa nametne bilo kakav problem, isti ostane od kraja tekme. Svake tekme. Mislim da je tu vreme  za malo rezova i da se proba sa nekim novim imenima.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ako ćemo iskreno niko neće da radi sa mlađim kategorijama a u Savezu nema nikakvog plana da se pojedinačno radi sa momcima tokom sezone. Nećemo dobiti pleja pravo niotkuda pošto sa tim dečacima rade priučeni treneri koji možda i znaju teoriju ali praktični deo su užas.

Link to comment
Share on other sites

Treba da brine koliko su igraci fizicki zapostavljeni. Kosarka im izgleda kao hobi, a ne kao buduca profesija. Sto je svakako ok, ako im je takva ambicija.

 

Treneri isto tako, bez ikakve pripreme, plana i programa, kako dugorocnog tako ni ovog kratkorocnog, turnirskog. Nikakvog sistema, ideje, discipline. Ovako moze bilo koji random trener da uzme djecu i da ih vodi na isti nacin.

 

Meni je cudno da neko ne bude zadovoljan medaljom kroz timsku igru. Ovi mladi reprezentativci moraju da uce da se kroz timsku/disciplinovanu igru usavrsavaju, i da njihove vrline tako izadju na djelo. Kada kroz takvu igru ispliva individualac, onda se treba skidati kapa. Dati nekom loptu da se izivljava je kontraproduktivno i njemu kao individualcu, a i reprezentaciji kao instituciji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, perkos said:

Ako ćemo iskreno niko neće da radi sa mlađim kategorijama a u Savezu nema nikakvog plana da se pojedinačno radi sa momcima tokom sezone. Nećemo dobiti pleja pravo niotkuda pošto sa tim dečacima rade priučeni treneri koji možda i znaju teoriju ali praktični deo su užas.

 

valjda ima nekih trenera u klubovima za mlade? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

valjda ima nekih trenera u klubovima za mlade? 

Ima samo što su po meni to pre trenerčići a ne pravi iskusni treneri. Savez mora da se izbori za par termina gde će okupljati mlade igrače i da tad obezbedi da sa njima rade iskusni treneri

Naravno da se i selektira po kvalitetu a ne po tatinoj i maminoj liniji 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Princeton said:

 

Meni je cudno da neko ne bude zadovoljan medaljom kroz timsku igru. Ovi mladi reprezentativci moraju da uce da se kroz timsku/disciplinovanu igru usavrsavaju, i da njihove vrline tako izadju na djelo. Kada kroz takvu igru ispliva individualac, onda se treba skidati kapa. Dati nekom loptu da se izivljava je kontraproduktivno i njemu kao individualcu, a i reprezentaciji kao instituciji.

 

Ovo jeste istina i model koji treba njegovati. Kroz postavljeni model igre treba mladim igracima usaditi ispravne navike i odgovornost u bilo kom segmentu igre. 

Problem je samo s tim koji sistem u igri ti treneri postavljaju. 

Sta se dobija time da se igra odbrana usko na ekipama koje nemaju kvalitet, da se igra prljavo rukama. Da se igra spori tempo u napadu jer igraci nemaju sigurnost u igri iz punog trka, imaju problem sa duzim pasom i slicno. Ovako polako predji, odigraj pik pa pas, pa cekaj gdje da pukne odbrana i dijeli loptu do suta. Sve je to suvise siromasno u tehnicko-taktickom smislu. I kako u reprezentaciji tako i u klubovima. Knda dodjes u situaciju da cisto polaganje desnom Langovic okrece na lijevu ruku vise puta ili jos dramaticnije da niko ne smije da zavrsi zadnji napad jer vjerovatno od svoje 14 godine urucuje loptu pleju i ne pokusava da igra na otvorenom terenu sa njom. Hajde sto ne smije Langovic nego ne smije ni Manojlovic koji je krilo i to ne visoko.

 

Posljednja prava generacija koja je igrala timski i izbacila igrace je 94-95. I to je zabrinjavajuce.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Princeton said:

Meni je cudno da neko ne bude zadovoljan medaljom kroz timsku igru. Ovi mladi reprezentativci moraju da uce da se kroz timsku/disciplinovanu igru usavrsavaju, i da njihove vrline tako izadju na djelo. Kada kroz takvu igru ispliva individualac, onda se treba skidati kapa. Dati nekom loptu da se izivljava je kontraproduktivno i njemu kao individualcu, a i reprezentaciji kao instituciji.

 

Nama ta disciplina nikad nije bila problem, ali pre ćeš nedisciplinovanog talentovanog igrača naučiti da igra timski, nego što ćeš "izmisliti" talenat nekome kome istog manjka, ma koliko timski, vredan i radan, on bio.

 

I ne mora da se taj neko iživljava, evo kod Pokuševskog na primer, nema tu iživljavanja, a pokazao nam je talenat.

 

A kad vidiš generaciju, koja uzme medalju (u18 2014), a glavni igrači S. Lazarević, Vučetić, Đoković, pa tu iz aviona vidiš da je najbolji scenario da jedan od njih postane roll-player u Partizanu/Zvezdi i to je to. Čime tu biti zadovoljan?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, perkos said:

Ima samo što su po meni to pre trenerčići a ne pravi iskusni treneri. Savez mora da se izbori za par termina gde će okupljati mlade igrače i da tad obezbedi da sa njima rade iskusni treneri

Naravno da se i selektira po kvalitetu a ne po tatinoj i maminoj liniji 

 

ne znam, ne može po meni mesec ili dva dana godišnje da vadi 10 meseci 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...