Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

18 minutes ago, mirko_pet said:

Jos samo ovo, obecavam :classic_biggrin:.

 

Nije meni problem nicije misljenje, znamo dobro da ga svak ima :smiley2:.

 

Problem je sto se to misljenje prodaje kao sveto pismo, odgovorno se tvrdi da je jedino ispravno, bez i jednog jedinog dokaza. I kad se pojavi majstor, da po hiljaditi put napise da nema nikakvih dokaza za to misljenje, ispadne on problem, i njega upozoravas da prekine.

 

Meni to ,nekako, ne djeluje ispravno. Pametniji (zaposleniji/onaj sa vise obaveza/ manje vremena) popusta, a istina postaje ono sto "onaj drugi" nastavlja da ponavlja (nije problem cak ni forum, vec citavo drustvo).

 

Znate kako kazu: samo glup covjek je 100% siguran u nesto, a ja sam 100% siguran da je to istina :classic_biggrin:.

 

Toliko od mene na ovu temu, necu vise ni slova, Tita mi.

 

sve se slažem,  @mmajstor  opomenut zbog floodovanja teme sve pet jer je 25 ljudi pisalo jedno, a on im svima odgovarao po na osob.  sve se slažem

Daj predlog kako bi ti rešio baš ovu situaciju od danas?

da sam ja mod ja bi:  prvo, a onda drugo, pa treće...   


čisto da vidimo kakav si kapacitet za moderaciju, to prvo, a drugo da vidiš kako je biti moderator... ja ću da budem  naizmenično @mmajstor  i @VoodooDerina  u zavisnosti od odgovora koje dobijem :s_d:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stondisha said:

 

sve se slažem,  @mmajstor  opomenut zbog floodovanja teme sve pet jer je 25 ljudi pisalo jedno, a on im svima odgovarao po na osob.  sve se slažem

Daj predlog kako bi ti rešio baš ovu situaciju od danas?

da sam ja mod ja bi:  prvo, a onda drugo, pa treće...   


čisto da vidimo kakav si kapacitet za moderaciju, to prvo, a drugo da vidiš kako je biti moderator... ja ću da budem  naizmenično @mmajstor  i @VoodooDerina  u zavisnosti od odgovora koje dobijem :s_d:

Evo ideje: ko god iznese misljenje u koje je 100% siguran, a ne moze da da nijedan dokaz za isto, fasuje bananu. Pa ako je to mirko/majstor onda njemu banana, a ako je dekar/vudu ista prica. Tako ce istina biti zasticena, a i svako ce imati pravo na svoje misljenje. 

 

I ovo oko fludovanja: ako je 25 ljudi posalo isto, to znaci da je laz vec postala istina, a majstor je onda don kihot? 

Edited by mirko_pet
Dopuna
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne, nego se na forumu ne banuje zbog gluposti, jer onda 90% kosarkaskog PDFa ne bi moglo da pise, ukljucujuci tu i moju malenkost razume se, a isledjivanje sada ko je kriv je kao da pricamo o kokoski i jajetu.

 

A sta je istina naravno ne zavisi od toga koliko ljudi nesto tvrdi.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mirko_pet said:

...ko god iznese misljenje u koje je 100% siguran, a ne moze da da nijedan dokaz za isto...

Drugim recima - ko god iznese bilo sta sto nije vec utvrdjena cinjenica. Onda ovo ne bi bio Forum vec Enciklopedija. 

 

Sta ces sa misljenjima tipa "Ja mislim da bi sa jos jednim plejmejkerom, Zvezda usla u Top8"? Cekamo da se dovede plej (ako se dovede) i da dodje kraj sezone pa onda da odlucujemo o banovanju? A sta ako ne dodje plej? A sta ako ne dodje plej a Zvezda udjemo u top8? 😄

 

Ne mozes tako... 

 

Misljenja su OK, i treba svako da ima svoje, sve dok se svi normalno izrazavaju, pokusavaju da obrazloze to misljenje, prodiskutuju o tome sa drugim clanovima, ispostuju to da neko moze imati drugacije misljenje. 

Link to comment
Share on other sites

Pogresno se izrazio... umesto "ko god iznese misljenje" bi trebalo reci "ko god iznese informaciju". I ne u koju je 100 posto siguran, vec 100 posto koja je bazirana na nekom izvoru. Koliko je izvor relevantan ili ne, o tome se moze imati misljenje. 

 

Ali ne moze se imati misljenje o relevantnosti informacije ako je njen izvor - predrasuda, i onda takva "informacija" postane predmet diskusije koja se posle nekog vremena uzima zdravo za gotovo. Ja mislim da to ne treba da se tolerise... ne mora banom, ali upozorenjem, brisanjem da se ne bi otislo u offtopic, i da se ne bi obeshrabrivali ostali koji bi stvarno zeleli da izraze svoje misljenje o necem stvarnom, a ne o necijoj masti koja se ne predstavlja kao masta, vec kao stvarnost. To rade Informer i Pink. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Predrasude cesto budu osnov za necije misljenje, ali sve se to moze razumeti i tolerisati sve dok se misljenje predstavlja kao misljenje, a ne kao informacija ili univerzalna istina, kao ispod:

 

Nadam se da je tebe bar malo sramota sto tvrdis da vucic jednom Saletu Djordjevicu sastavlja tim.

 

Tvrdim.
Treba da me bude sramota što govorim istinu umesto da je zataškavam i guram pod tepih zbog idola iz mladosti!?

A sramota treba bude tog Aleksandra Đorđevića koji je pristao na to zarad "mira u kući".

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Aha. Cisto diskusije radi, je l' si ti Aleksandar Vucic ili drugi Aleksandar Djordjevic pa da tvrdis da to nije istina? Jer samo njih dvojica i eventualno jos neki nepoznati ljudi koji su eventualno bili upleteni u taj navodni nesrecni dogadjaj mogu to da tvrde.

 

Posto si usao na taj klizav teren. To sto nesto zvuci tebi neverovatno ne znaci da se nije desilo. Da ne pricamo da bi iskustvo trebalo da nas uci da u ovoj zemlji apsolutno nista gde politika umesa prste nije neverovatno. A takodje je opste poznato, nikakva predrasuda niti pretpostavka, da je politika nabila ruku do lakta u sport. Samim tim, pretpostavka ili predrasuda ima osnova taman koliko i tvoja, koji u to ne verujes.

 

Misljenje vam ima apsolutno istu tezinu.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, McLeod said:

Aha. Cisto diskusije radi, je l' si ti Aleksandar Vucic ili drugi Aleksandar Djordjevic pa da tvrdis da to nije istina? 

 

Ja ne tvrdim, vec ne postoji informacija koja govori u prilog da to jeste istina. Sve sto imate to su vase predrasude...tako da nije u redu da se tvrdi da je nesto tacno, da je istina, samo na bazi predrasude i da se na takvoj "istini" bazira diskusija. 

 

Tako ovi na Pinku izmisle drzavni udar na velikog vozda.... i onda danima raspredaju o tome gde je nadjeno neko oruzje, koliko je udaljeno od kuce velikog vozda, kada je to stavljeno, kada je otkriveno - a da niko i ne postavlja pitanje odakle vam ideja da je uopste i i postojao drzavni udar, koga naravno nije ni bilo vec je to bila samo fikcija sa tendencioznom namerom. 

 

Ako se tvrdi da se nesto desilo bez ijednog dokaza i izvora da se to desilo, to znaci da namera NIJE da se o tome diskutuje sto je poenta foruma, vec da se tendenciozno nametne neka svoja predrasuda ostalima. 

Edited by mmajstor
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koja je to informacija koja govori u prilog da je to istina, sto se zahvalio Djilasu? Pa evo ti, isto tako je organizovana grupa vredjala Kalinica pre neki dan, pitam se po cijem nalogu. Kako je ta jedna, kako kazes, informacija, jaca od ove druge, koja je zapravo cinjenica?

 

U redu je da pricas o predrasudama i teorijama zavere i spinovanju. Nije u redu da svoje "izvore" i "dokaze" koje su u rangu tih informacija koje si nazvao predrasudama promovises i pokusavas na taj nacin da zatvoris diskusiju. Jer onda radis apsolutno isto ono sto prebacujes protivnicima u diskusiji i tako prakticno izbijas i taj malecni poluargument, da ne kazem predrasudu, sebi iz ruku.

Edited by McLeod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...