Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

4 minutes ago, Pero_Cameron said:

Je li nema više opcije da se pregleda kako bi post izgledao pre postavljanja? Odgovaralo mi je to prilikom postavljanja slika i linkova. 


Nisam ni znao da ta opcija postoji. 😄
Vidim sad da na desktop-u ima preview, ali na telefonu da nema. Verovatno @MetalHead može da ubaci.

Edited by uvrnuto
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Pero_Cameron said:

Je li nema više opcije da se pregleda kako bi post izgledao pre postavljanja? Odgovaralo mi je to prilikom postavljanja slika i linkova. 

 

A sad i to hocete?! :) Izbacio sam jer sam hteo na ovim manjim editorima (na telefonu) da ne bude dve linije ikonica. Dodacu. 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, DameTime said:

@Don Dusko Ako ovaj primer u spojleru treba da ilustruje problematiku, mislim da je loš jer se radi o sadržinskom postu koji doprinosi temi na kojoj je ostavljen. Jbg, kako mislite da se u 3 rečenice strpaju ovi linkovi, statsi i sl. za više igrača? Sem da ih stavi u spojler ili napravi neku plejlistu.

 

Upravo mi ovaj primjer pokazuje problematiku warn-a. Covjek je ulozio trud, sastavio jedan od kvalitetnijih postova (na onom smecu od teme) - smislen, sadrzajan, gramaticki ispravan, sa puno truda i dobije warn za flood-ovanje. Neko drugi kopira tweet/sliku/meme (didn't read buhaha) i dobije 100 lajkova. Meni je to pomalo razocaravajuce.

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Son_of_a_gun, kul doskocica ali ne govori apsolutno nista na temu;

 

niko ne pledira da ga proglasimo za literarnog klasika ali je smesno da na forumu bude problem to sto neko detaljno pise post.

 

ne moras da citas, zaista ne vidim problem koji se nesto pravi. ne citam ni ja gomilu upisa, bilo njegovih ili nekih koji su blizi tviter-duzini.

 

ja razumem da se logika postovanja promenila, u odnosu na onu pre npr 15ak godina, medjutim, to ne znaci da sada treba da teramo nekoga da krati svoje, zato sto mi tako volimo.

 

mene uzasno nervira kada neko napise outlandish tvrdnju u dva reda, bez da je potkrepi nekim pojasnjenjem, pa sta da radim.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Princeton said:

 

Upravo mi ovaj primjer pokazuje problematiku warn-a. Covjek je ulozio trud, sastavio jedan od kvalitetnijih postova (na onom smecu od teme) - smislen, sadrzajan, gramaticki ispravan, sa puno truda i dobije warn za flood-ovanje. Neko drugi kopira tweet/sliku/meme (didn't read buhaha) i dobije 100 lajkova. Meni je to pomalo razocaravajuce.

 

Možda je to moglo da se izvede u nekoj formi privatne sugestije, a ne kao upozorenje, jer upozorenje ljudi shvate kao korak do bana, što u ovom slučaju nikako ne bi bilo odgovarajuće. "Problem" je u tome što forumaš čak ni tu sugestiju ne mora da isprati, jer on ništa kažnjivo nije uradio. Tako da... kome se ne sviđa ima ignor listu i to je to.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Princeton said:

Upravo mi ovaj primjer pokazuje problematiku warn-a. Covjek je ulozio trud, sastavio jedan od kvalitetnijih postova (na onom smecu od teme) - smislen, sadrzajan, gramaticki ispravan, sa puno truda i dobije warn za flood-ovanje. Neko drugi kopira tweet/sliku/meme (didn't read buhaha) i dobije 100 lajkova. Meni je to pomalo razocaravajuce.

 

Stalno se vraćamo na ono da forumaši čine forum i da sami kreiramo njegov sadržaj. I onda imaš forumaša koji se trudi da ne bude klasičan shitposter, nego ostavlja smislene objave i ulaže trud u njih, a moderacija ga ohrabruje warn-om. 

 

KKCZ tema za prelazni rok ima svega par forumaša koji doprinose nekim boljim kvalitetom, realno je tema puna shitpostinga, zezanja (dobrog ili lošeg) i insajderisanja, i Kornet je jedan od njih.

 

Druga stvar je što je ovaj warn došao odmah nakon njegove i moje diskusije glede Kalatesa na KKP temi, ispade problem što je te duže postove ostavio na partizanskoj temi. 

Link to comment
Share on other sites

^naravno kada se ta tema od odredjenog % tretira kao onaj spomenar koji se furao medju osnovcima 80ih; treba lepo pisati u mislima i citko u slovima, inace stize apel da se diskusija premesti, obrise, provetri.

 

evo kako je izgledala tema pre vase diskusije a kako posle:

 

skynews-hurricane-laura-before-after_507

Just now, McLeod said:

Kakav sam ja beli medved kad me niko nikad nije warnovao dok sam grobarima na njihovoj temi serijom carsava od postova objasnjavao neke stvari.

 

tebe se zentaju, jer bacis voodoo izmedju redova i to nesvesno. ne bih se ni ja kacio na njihovom mestu.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Kakav sam ja beli medved kad me niko nikad nije warnovao dok sam grobarima na njihovoj temi serijom carsava od postova objasnjavao neke stvari.

Tvoje predikcije su odlicne za kladionicare - uplate suprotno i siguran dobitak je tu.

:classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, uini said:

^naravno kada se ta tema od odredjenog % tretira kao onaj spomenar koji se furao medju osnovcima 80ih; treba lepo pisati u mislima i citko u slovima, inace stize apel da se diskusija premesti, obrise, provetri.

 

Ovo je utisak koji često imam i ja. Volela bih da nam se onda kažu tačne granice - koliko postova, koje dužine i na kojoj temi, kao i dnevna količina koju smemo da ostavimo. Ne želimo da dođemo u rizik da budemo upozoreni :classic_wink:

Link to comment
Share on other sites

sto bi rek'o cane cca 1994, salu na stranu i pazi svoju stranu (sam sebi odgovara na "uvek smo se zezali kako ce da nas sahrane pored sanka akademije")

 

ma ne, stvarno sam se salio, cisto da prikazem apsurd. mene ova odluka ne ugrozava, samo je bezveze. princeton je to sasvim dovoljno objasnio i u pozeljnom broju karaktera.

Link to comment
Share on other sites

Primecujem da su dve osobe koje se zale na warn za duzinu postova uprave one koje ne znaju da stanu kad ne mogu da ubede nekog u svoje misljenje

 

E sad, ne znam sto sam ovo rekao, posto su mi oboje dragi 🙂 ali eto, I've said it

Edited by Marvin
  • Like 3
  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Na svakom forumu uvek ima grupa ljudi koja se izdvaja od ostalih, neki iz te grupe na pozitivan način a neki na negativan. Ma šta ko neko mislio o njima, svi oni na neki način doprinose zanimljivosti foruma. Ovde mnogi ne vole Kupera, ali mnogi od njih koji ga ne vole rado čitaju njegove postove. Žao mi je što je Laki onako završio, opičen lik :classic_biggrin:, zato mi je i gotivan, verovatno je i on mnoge iritirao, ali je i rado čitan. Kronostime je prepoznatljiv po gifovima, klipovima, sličicama, da je više takvih e onda bi bio problem, ovako problema nema. Brat od Korneta je prepoznatljiv po svojim dugačkim komentarima, ako nekome oni izazivaju dosadu, ne mora da ih čita. Niko ovde nije u obavezi da pročita svaki napisani komentar. U obavezi su samo moderatori, tako da Kornet sada u inat Manuu i Don Dušku kreni da pišeš komentare dužine jednog metra. :classic_biggrin: Šalim se, za Korneta ne mora da brinete, kulturan momak, uvek ima uvažavanje za sagovornika. Dodao bih još nešto ali i ovo je za mene previše, ja posle jednog minuta gubim koncentraciju. Mlad ostarih.

Edited by Volter
  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Marvin said:

Primecujem da su dve osobe koje se zale na warn za duzinu postova uprave one koje ne znaju da stanu kad ne mogu da ubede nekog u svoje misljenje

 

to je potpuno drugi par cipela, tj nema veze sa duzinom postova.

 

inace, ne bih koristio "ne mogu da ubede" da sam na tvom mestu, jer,

challenge-accepted-actor.gif

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Marvin said:

Primecujem da su dve osobe koje se zale na warn za duzinu postova uprave one koje ne znaju da stanu kad ne mogu da ubede nekog u svoje misljenje

 

E sad, ne znam sto sam ovo rekao, posto su mi oboje dragi 🙂 ali eto, I've said it

 

Tbh, mislim da se svaka razmena koja je duža od 3 posta unapred doživljava kao da svaka strana ima za cilj da ubedi nekog kako je njegovo mišljenje jedino ispravno. Što zapravo mislim da češće i nije slučaj. Ali, to stvarno nema nikakve veze sa ovim u vezi dužine postova ;D 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Volter said:

Na svakom forumu uvek ima grupa ljudi koja se izdvaja od ostalih, neki iz te grupe na pozitivan način a neki na negativan. Ma šta ko neko mislio o njima, svi oni na neki način doprinose zanimljivosti foruma. Ovde mnogi ne vole Kupera, ali mnogi od njih koji ga ne vole rado čitaju njegove postove. Žao mi je što je Laki onako završio, opičen lik :classic_biggrin:, zato mi je i gotivan, verovatno je i on mnoge iritirao, ali je i rado čitan. Kronostime je prepoznatljiv po gifovima, klipovima, sličicama, da je više takvih e onda bi bio problem, ovako problema nema. Brat od Korneta je prepoznatljiv po svojim dugačkim komentarima, ako nekome oni izazivaju dosadu, ne mora da ih čita. Niko ovde nije u obavezi da pročita svaki napisani komentar. U obavezi su samo moderatori, tako da Kornet sada u inat Manuu i Don Dušku kreni da pišeš komentare dužine jednog metra. :classic_biggrin: Šalim se, za Korneta ne mora da brinete, kulturan momak, uvek ima uvažavanje za sagovornika. Dodao bih još nešto ali i ovo je za mene previše, ja posle jednog minuta gubim koncentraciju. Mlad ostarih.

AjkDwT5.gif

:classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marvin said:

Primecujem da su dve osobe koje se zale na warn za duzinu postova uprave one koje ne znaju da stanu kad ne mogu da ubede nekog u svoje misljenje

 

E sad, ne znam sto sam ovo rekao, posto su mi oboje dragi 🙂 ali eto, I've said it

 

Nisam se zalio, samo konstatovao.

 

Ali nisam ti ni drag.

 

Izaci cu sam.

 

 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:
1 hour ago, Marvin said:

Primecujem da su dve osobe koje se zale na warn za duzinu postova uprave one koje ne znaju da stanu kad ne mogu da ubede nekog u svoje misljenje

 

to je potpuno drugi par cipela, tj nema veze sa duzinom postova.

 

Meni se cini da je upravo ovo (bold) problem kod warn-a. 

 

Lepo kaze: 

Quote

Nema konkretnog posta, zato što nijedan sam po sebi nije problematičan, problem je u njihovoj količini koja prelazi u flooding.

Slobodno nekad dozvoli ljudima da se ne slažu sa tobom, umesto što pokušavaš da na svako neslaganje odgovoriš repetitivnim postovima.

 

Nije problem u duzini za koju ste se svi zakacili vec u kolicini, tj. broju postova, kada pokusava nekom nesto da "dokaze" a ta osoba se ne slaze sa njim. 

 

Ne znam sto ste se zakacili oko duzine i forme, kad nije (samo) to u pitanju. Meni ne smetaju dugacki postovi od bilo koga ako ima sta da se procita i vidi, ali kad se vrti jedno te isto, to zaista moze da smara. Ali onda prosto preskocim ako vidim da je ista stvar u izmenjenoj formi... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Kooineeperk said:

 

 

Lepo kaze: 

 

Nije problem u duzini za koju ste se svi zakacili vec u kolicini, tj. broju postova, kada pokusava nekom nesto da "dokaze" a ta osoba se ne slaze sa njim. 

 

Ne znam sto ste se zakacili oko duzine i forme, kad nije (samo) to u pitanju. 

 

zakačili smo se zato što je usledilo pitanje na ovo što si citirao a zatim i objašnjenje

On 8/7/2023 at 8:28 AM, Princeton said:

Obrazlozenje za Warn @Brat od Korneta ili nije vjesto srocen, ili je nesto drugo u pitanju. Ako forumas odgovori na necije neslaganje, i obrazlozi to koncizno i detaljno, onda se to zove diskutovanje, a ne flood-ovanje.

 

On 8/7/2023 at 8:51 AM, Don Dusko said:

Nije dobro srocen, upitanju je duzina posta. Da se ne uvredi @Brat od Korneta nije nam cilj da ga kaznjavamo(zato ide warn) zbog toga ali bi stvarno mogao da smanji duzinu postova.

  Reveal hidden contents

 

 Evo ovaj post sam njegov stavio u spoiler da ne bi skrolovali pola sata. Plus jos kad se nadoveze 3-4 slicna posta na stranici jer odgovara svakome ko se ne slaze sa njim.

 

Mi imamo razumevanja kada neko pise duge postove, i razumemo sve ali da ti svaki drugi post bude ovakav i u kratkom roku nije uredu.

 

daklem, jeste u pitanju dužina i forma posta.

 

btw, zašto stavljaš pokušava da "dokaže" pod navodnike? on je zaista pokušavao da dokaže nešto. 

i to što se neko ne slaže, možemo staviti u navodnike, ukoliko je objašnjenje neslaganja nelogično.

 

diskusioni forum i počiva na nekakvoj tezi, teoriji ili činjenici koju pišeš i nudiš nekakve argumente za to.

naravno da se u takvoj diskusiji, gde postoje različiti pogledi na xy temu, dešava da se pretera, jer svako želi da prikaže svoj ugao gledanja.

 

međutim, ukoliko jedna osoba diskutuje sa nekolicinom drugih, koji dele zajednički stav, logično je da će na po jedan post od strane četiri osobe, imati cca četiri svoja posta.

a kada jedna ili dve od četiri osobe još krene da baca aksiome, bez da ih potvrdi ičim ili se prosto ne obazire na napisano, takođe je logično i da se sagovornik iznervira tim pristupom i krene da ponavlja ono što je napisano.

 

---

kao korisnik foruma koji češće ne želi da odustane u takvom tipu rasprave, nemam ništa protiv warna tj sugestije da se kontroliše ponavljanje napisanog ali bi u tom slučaju trebalo razmisliti i kako zauzdati drugu stranu u diskusiji, koja svojim specifičnim pisanjem, makar isto toliko dovodi do cele situacije.

 

nisam pametan da ponudim kako se to rešava ali svakako ne bi trebalo da bude jednostrano.

 

edit typos

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, uini said:

daklem, jeste u pitanju dužina i forma posta.

Nisam video ovo @Don Dusko-ovo dodatno objasnjenje, tumacio sam sta je napisano u warn-u. Jbg onda mi je bezveze ovo dodatno objasnjenje. Ima mi logike jedino ono u warn-u.

 

20 minutes ago, uini said:

 

btw, zašto stavljaš pokušava da "dokaže" pod navodnike? on je zaista pokušavao da dokaže nešto. 

i to što se neko ne slaže, možemo staviti u navodnike, ukoliko je objašnjenje neslaganja nelogično.

Ne zbog toga sto mislim da nije u pravu ili da ne moze da dokaze, vec je nekada situacija i kome pokusava nesto da dokaze. 

 

 

20 minutes ago, uini said:

 

diskusioni forum i počiva na nekakvoj tezi, teoriji ili činjenici koju pišeš i nudiš nekakve argumente za to.

naravno da se u takvoj diskusiji, gde postoje različiti pogledi na xy temu, dešava da se pretera, jer svako želi da prikaže svoj ugao gledanja.

 

međutim, ukoliko jedna osoba diskutuje sa nekolicinom drugih, koji dele zajednički stav, logično je da će na po jedan post od strane četiri osobe, imati cca četiri svoja posta.

a kada jedna ili dve od četiri osobe još krene da baca aksiome, bez da ih potvrdi ičim ili se prosto ne obazire na napisano, takođe je logično i da se sagovornik iznervira tim pristupom i krene da ponavlja ono što je napisano.

 

---

kao korisnik foruma koji češće ne želi da odustane u takvom tipu rasprave, nemam ništa protiv warna tj sugestije da se kontroliše ponavljanje napisanog ali bi u tom slučaju trebalo razmisliti i kako zauzdati drugu stranu u diskusiji, koja svojim specifičnim pisanjem, makar isto toliko dovodi do cele situacije.

 

nisam pametan da ponudim kako se to rešava ali svakako ne bi trebalo da bude jednostrano.

Sa ovim iznad se slazem. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, uini said:

 

zakačili smo se zato što je usledilo pitanje na ovo što si citirao a zatim i objašnjenje

 

 

daklem, jeste u pitanju dužina i forma posta.

 

btw, zašto stavljaš pokušava da "dokaže" pod navodnike? on je zaista pokušavao da dokaže nešto. 

i to što se neko ne slaže, možemo staviti u navodnike, ukoliko je objašnjenje neslaganja nelogično.

 

diskusioni forum i počiva na nekakvoj tezi, teoriji ili činjenici koju pišeš i nudiš nekakve argumente za to.

naravno da se u takvoj diskusiji, gde postoje različiti pogledi na xy temu, dešava da se pretera, jer svako želi da prikaže svoj ugao gledanja.

 

međutim, ukoliko jedna osoba diskutuje sa nekolicinom drugih, koji dele zajednički stav, logično je da će na po jedan post od strane četiri osobe, imati cca četiri svoja posta.

a kada jedna ili dve od četiri osobe još krene da baca aksiome, bez da ih potvrdi ičim ili se prosto ne obazire na napisano, takođe je logično i da se sagovornik iznervira tim pristupom i krene da ponavlja ono što je napisano.

 

---

kao korisnik foruma koji češće ne želi da odustane u takvom tipu rasprave, nemam ništa protiv warna tj sugestije da se kontroliše ponavljanje napisanog ali bi u tom slučaju trebalo razmisliti i kako zauzdati drugu stranu u diskusiji, koja svojim specifičnim pisanjem, makar isto toliko dovodi do cele situacije.

 

nisam pametan da ponudim kako se to rešava ali svakako ne bi trebalo da bude jednostrano.

 

edit typos

 

Zamisli da ja sada tebi repliciram npr. postom ove dužine (prvi koji mi je pao na pamet):

 

Spoiler

Aha da tek sam sad izvalio da sam ga pogresno skapirao.

Bedni, nebedni, seniori su. 😃

 

Lountzis je imao solidnu ulogu sa 20 utakmica 6 minuta po mecu. Evo ga i sa ulogom u

Grckoj reprezentaciji na prijateljskim utakmicama.

 

Papas je imao ulogu u domacem prvenstvu.

 

Sad ovaj deo nastavljam njemu i njegovom istomisljeniku koji zagovaraju 12 seniora sto

nece imati nijedan jedini tim ove sezone i tek nekoliko sa 13, sto ce uvideti vrlo brzo da

ne pisem nista napamet a cak sam im sve i nacrtao. Tako da ne moras da se zamaras

da citas dalje. 😃

 

Dakle oni se ljute kao da svi imaju 12 igraca a mi imamo 16 i kod nas se pere lova,

uglavnom ide price u tom nekom smeru. Realnost kaze da niko nema 12. Da ce biti pola

Evrolige sa 15+ seniora na startu sad. Nije valjda da svi peru lovu preko igraca ili sta

vec.

 

Taj isti Olimpijakos ce sada uci u sezonu sa 14 seniora po svemu sudeci. Zasto? Zato

sto im je umesto Vezenkova dosao Sikma koji je manjeg kvaliteta i Goss koji je manjeg

kvaliteta od Slukasa. Sikma ulazi i u godine, Goss vuce povrede.

 

Tu dolazimo do onog dela da je Olimpijakos imao znacajno veci budzet od Zvezde

proslog leta kada su sastavljali tim, barem duplo vise nego mi proslog leta, a ide i na

puta 3 ako idemo sezone unazad.

 

Oni su imali dva visokokvalitetna plejmejkera Vokapa i Gossa. Imali su dva beka sutera

sa vrlo dobrim sutem za 3 poena. Kenana i Larentzakisa. Imali su dva solidno kvalitetna

igraca na poziciji 3 u vidu Mekisika i Papanikolaua. Imali su najbolju cetvorku u ligi

Vezenkova i pristojnu bek ap opciju Pitersa. Imali su 3 centra od cega je jedan Fal koji je

po meni u top5 centara u ligi i jos dva vrlo dobra centra Bolomboja i Bleka.

 

Dakle imali su 11 igraca koji su dokazani u Evroligi, gde svi do jednog imaju doprinos u

napadu i gde svaki igrac izuzev centara dokazano sutira za 3 poena od solidno do

odlicno.

 

Imali su 4 igraca ekstra kvaliteta (Vezenkov, Fal, Slukas, Vokap). I ostali igraci su od

solidnog do vrlo dobrog kvaliteta.

 

U takvoj konstalaciji ja prihvatam 13 seniora, ali mi nemamo toliki budzet. Sve i da

Kuzmica i Davidovca i ne znam koga bi jos izbacili tu zamenis jos jednim igracem to je

pola plate nego sto je Slukas imao u Oliju a kamoli sada, petina plate nego sto

Vezenkov ima u Sakramentu, mozda pola plate od Fala i Vokapa.

 

Zvezda od ekstra kvaliteta ima samo Sabaza i neka bude i Nedovica mada nije to rang

Sabaza svakako ili Vezenkova i Fala koji su u top5 na svojoj poziciji. A onda vec

dolazimo do toga da Slukasa i Vokapa poredimo sa Teom i recimo Hangom,

jednostavno ne ide. Od solidnog do vrlo dobrog kvaliteta gde svi doprinose u napadu

kao sto je slucaj u Olimpijakosu imamo Tea, Hangu, Gedraitisa, Tobija, Bolomboja i

Mitrovica. Neka bude i Davidovac tu jer je vec imao odredjeni doprinos na nivou

Evrolige.

 

Jago i Simonovic su nedokazani na nivou Evrolige. Lazic i Lazarevic su Lountzis fazon

otprilike. Kuzmic je mizerno upotrebljiv.

 

Dakle em u startu razlika u 2 esktra kvaliteta 4vs2 em oni imaju ukupno 10 igraca koji

doprinose u napadu a ni 8 i to 8vs8 njihovih znacajno su bolji. (iz perspektive prosla

Olimpijakosova sezona vs nasa ova).

 

Znam da pisem ovo uzalud i da ce zanemariti deo ovih cinjenica. Ali eto postace mit

kroz par godina da smo i mi trebali ko Olimpijakos da imao 13 igraca, da smo umesto

Holanda i Raduljice kao zasigurno dva najjaca promasaja i nesto sto je bas visak mogli

da dovedemo jednog igraca od 700k posto su toliko vredeli 400k+300k i sta onda,

otisli ni na f4 i igrali finale? Za 700k smo mogli da imamo samo jos jednog Martina ili

Bentila otprilike manje vise.

 

Forsirali su i Monako. Evo i Monako usao u sezonu sa 14 seniora.

 

Ja pristajem na 13 seniora ako imamo kvalitet ranga Olimpijakosa i Monaka.

 

Ovako nam je potrebno 14-15 igraca jer:

-Sabaz rizik od povreda

-Nedovic rizik od povreda

-Teo rizik od povreda

-Mitrovic je propustio po 3 utakmice i prosle i pretprosle sezone sto je i znacajno manje

od Tea i Nedovica iz prethodne 2-3 sezone.

-Hanga je propustio prosle sezone 7 a pre toga 3 utakmice.

 

Radonjicu se desavalo da je igrao sa rotacijom od 8-9 igraca kad je imao 13 igraca. Cak

se i Dusku desilo da je 3-4 kola tamo oko nove godine igrao sa 10 graca u rosteru a

imao je 15-16 igraca, a gotovo uvek koristi svih 12 u rotacij jer se zalomilo tad i povrede

Vildoze, Dzonija, Martina i jos neke sitnije pa su mu u rosteru bili Ilic, Kuzmic, Raduljica,

Holand, cak su i Topica poveli u tu famoznu Valensiju gde su napravili gresku sa

prijavom pa dodas na ove igrace + Pefija, Lazica, Lazarevica i dobijes Evrokup roster uz

Nedovica, Dobrica, Petruseva i Bentila. Strasno dobro smo igrali tih nekoliko kola bez

obzira sto smo nesto dobili nesto izgubili.

 

Radonjicu se desilo da je u sezonu usao sa 4 povredjena igraca: Vajta (zapravo bez kog

je bio par meseci i koji nije bio vise isti igrac), Davidovca, Lazica i Cirbesa za kog se

ipak planirala neka uloga 3. centra kako je Radonja zamislio kad ga je dovodio. Protiv

Fenera tamo u rosteru mu bili Gusic i Uskokovic. Simonovic morao da igra 20 minuta.

Dakle 8 ipo igraca. Ono je bukvalno bio Evrokup roster i s takvim za malo da dobijemo

Fener na strani koji je imao Henrija, De Koloa, Veselog, Pjera, Bukera, Polonaru... Samo

jos jednog upotrebljivog igraca da smo imali dobili bi taj mec, podsetio bih da smo mi

bili na 2 pobede od top8. Bilo je jos meceva gde smo imali po 3-4 povredjena igraca.

Radonjic je sve nabrajao na zavrsnoj konferenciji ako se neko seca. Da smo imali 14

upotrebljivih seniora usli bi u top8, jer smo meceve sa punom rotacijom dobijali, a sa

uzom gubili. Sa uzom moze da se dobija ako imas 5-6 top igraca kao sto je Partizan

imao ili Monako pa skarabudzis 80% budzeta u 5 igraca i imas 12-13 igraca i gledas u

pasulj da ti se ne povredi neko. Zamisli povrede ti se 2-3 od tih top5-6 takva igraca u

isto vreme u samo 2-3 kola. Cao top8. To se desilo Efesu, Armaniju, Virtusu, donekle i

nama.

 

Zamislite sad da nam se desi da nam se povrede 3 vazna igraca. Recimo Sabaz,

Nedovic i Tobi u isto vreme ili bilo koja druga slicna kombinacija vaznih igraca. Posto

nam se to desilo i u prosloj i u pretprosloj sezoni. Zasto ne bi i ove? Treca sreca jel? Mi

smo bez 2 bilo koja vazna igraca od 5-6 da kazem glavnih dosta tanki. Pogledajte

druge timove, ima 10 jacih na papiru. Treba da udjemo sa 12-13 upotrebljivih igraca u

sezonu da se povredi 3-4 igraca da igras sa rotacijom od 8-9 igraca da izgubis i posle

da kukamo opet sto nam fali pobeda ili dve za top8? Posto nam je 16/17 falila kos

razlika, 19/20 smo bili dve pobede udaljeni od top8 mada sezona jos nije bila gotova,

21/22 2 pobede od top8, 22/23 2 pobede od top8. 

 

Mi ako dovedemo dvojku i cetvorku nama ce verovatno Davidovac, Lazic, Lazarevic i

Kuzmic van 12. Raduljicu ni ne racunam, Ilic valjda ide na pozajmicu. Sva cetvorica su

ipak upotrebljivi da odigraju nesto. Lazarevic i Lazic odbranu, Davidovac ima svojih

kvaliteta. Kuzmic moze da odigra 5-10 minuta barem neke odbrane. Nisu Raduljica za

kog kapiram da nema promil sanse da ostane, Uskokovic, Gusic, Cirbes iz treceg

mandata, Radanov, Keselj, Rakicevic, Apic, Tejic, Nastic...

 

Dakle ne trebamo da imamo u rosteru isluzene igrace koji nicemu ne doprinose poput

Raduljice, Cirbesa i Keselja i ne trebamo da imamo juniore po svaku cenu koji jasno nisu

pravili razliku u seniorskoj kosarci pre toga. Topic je redak primer kog smo vec sad

mogli da imamo al tu se zna epilog.

 

Zamisli imas 12 seniorskih igraca, povredi ti se 3. Ti sa 9 igraca igras duplo kolo u

Evroligi i za vikend ti zapadne u Aba neki derbi ili Cedevita i Buducnost na strani. Sve i

da dobijes, tolika potrosnja umor i iscrpljenost ce da se oseti kasnije u nekom trenutku

sigurno. A tek zamisli da ti se desi povreda u Februaru ili Martu kad se lomi El povredi ti

se neki nosioc do kraja sezone a ne mozes vise da uradis doselekciju. Pa posle da

kukamo na zlu sudbinu i nesrecu sto nismo imali vise igraca. Mora o svemu da se misli,

a u Duska ne sumnjam ni najmanje da misli o svemu.

 

Potrebni su Davidovac, Lazarevic i Lazic (Kuz po meni visak) kao igraci koji mogu da

doprinesu u odredjenom segmenu igre kada bude bilo potrebe i takve igrace

jednostavno moramo da imamo kao 12. 13. 14. i 15. igraca ukoliko nam se povredi par

igraca ili ukoliko zelis da odmoris neke nosioce protiv slabijih protivnika iz Aba lige. A a

ako ocemo 6-7-8 stranaca onda ti trebaju jos vise da bi imali s kim da igramo Kup i Kls.

Svestan je toga i Partizan pa ce tako ove sezone izgleda ipak igrati Kls i imaju 6

domacih, plus Pantera sa pasosem plus jos 4 stranca. Lagano 11 igraca.

 

Obratite paznju na broj domacih igraca u Grckim timovima, Turskim, Francuskim,

Italijanskim svi ih imaju po 6-7-8 jer imaju pravilo od 4 ili 5 stranaca u domacoj ligi. Cak i

Real i Barsa imaju solidan broj domacih igraca a cini mi se da nemaju to pravilo ako se

ne varam ni Litvanci takodje al oni svejedno svakako dosta cene svoje. Cak i Makabi

vecita legija stranaca ima 5-6 domacih igraca. Jedino Baskonija nema i Nemci. I to

pisem napamet za njih a imaju i Alba i Bajern bar po 4 iz glave.

 

Dakle:

-Mora se imati 14-15 igraca jer 12-13 je hard core rizik ako nemas barem 6 visoko

kvalitetnih a i tako je opet dosta veliki rizik. Nismo u situaciji da rizikujemo i da

isprobavamo to kao da igramo top8 5 todina za redom jer je svaki novi nas ne ulazak u

top8 jos jedna nova polufristraciju u vidu samo da smo dobili Albu, Bajern, Pao i tako

svake sezone...  I kao sto nam je svake falio po jedan igrac ranije. Uvek je falio neki

centar, plej, bek suter, krilo... Treba da se osiguramo da nam ne fali nijedan igrac ni na

jednoj poziciji ako se neko povredi da ima kvalitetne zamene i plan B to pod 1 pa posle

cemo lako traziti druge razloge ako ne udjemo u top8 ali da udjemo sa 12 igraca i da se

molimo da budemo zdravi cele sezone a vec u startu imamo bar 4 injury prone igraca,

znam da Dusko nije bas toliko lud.

-Pod 2: Moras imati domace igrace svidelo se to nekom ili ne jer Kls i Kup moraju da se

igraju ako smo ozbiljan klub. Svi ostali Evroligasi igraju svoja domaca prvenstva i

kupove.

 

Kakva će biti tvoja reakcija kada vidiš ovoliki tekst, da li ćeš ga uopšte pročitati? Recimo da pošto sam te već citirao ti rešiš da me ispoštuješ, pročitaš sve i konstatuješ da se ne slažeš sa gomilom stvari koje sam napisao. Da li ćeš mi replicirati, koliko će ti vremena za to biti potrebno, odakle ćeš uopšte početi? Recimo da se odlučiš da mi taksativno odgovoriš na sve sa čime se ne slažeš, a ja ti onda odgovorim jednako dugim ili još dužim postom. Da li ćeš se nastavljati, ili ćeš dići ruke? Ako rešiš da mi opet repliciraš i nastavimo da razmenjujemo čaršave, šta misliš kako će na to da gledaju ostali forumaši koji prate temu? Šta ako još neko napiše stav suprotan mom, pa ja i njega/njih zveknem sa jednim ili više čaršava? Onda npr. neko na moje zatrpavanje teme reaguje ironičnim komentarom, a ja se čudim kakva je to netolerancija kada ja pišem samo činjenice i argumente, očigledno ti nisu u stanju da mi odgovore kontraargumentima, a ni da prihvate i uvaže ono što sam im bukvalno nacrtao i što je neosporno... 

 

Jel' ne misliš da je ovakav stil komunikacije neuviđavan prema sagovornicima, ali i drugim forumašima koji samo čitaju? Jel' ne misliš da je forumaša koji to često radi ok opomenuti da: 1. skrati postove* i 2. ne replicira rafalno svima koji se ne slažu sa njegovim stavom dok ne pokleknu pred njegovim neospornim činjenicama, argumentima, istinama i košarkaškim zakonitostima? Da li bi u tom slučaju diskusija (pošto je ovo jelte diskusioni forum) bila mnogo lakša i zdravija, u odnosu na ovo kada je ona prakitčno nemoguća, što zbog rekordne dužine postova, što zbog količine istih, što zbog stava "moja mora biti poslednja"? Meni ovo zaista ne deluje kao nešto što je teško ostvariti, ukoliko postoji dobra volja da se forumaš prilagodi.

 

 

* i naravno da kada se ovo napiše ne znači da treba da pređe na one liner-e i gifove, on da skrati postove za 50% opet će biti prilično opširni... Al' će takvi svakako biti značajno lakši za čitanje i omogućiće ljudima koje je citirao da mu odgovore, ovako uopšte ne deluje da on želi diskusiju, nego pre liči na nametanje svog stava prostornom dominacijom. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

zato i kazem, daj neki pozeljan broj karaktera, jer ocigledno ljudi gore da mu odgovore ali su odbijeni kolicinom teksta.

 

besmisleno je ovo uopste za diskusiju, jer, sta je najgore sto moze da se desi?

 

- ljudi nece odgovoriti na post, odnosno nece zeleti da ulaze u diskusiju, pa ce se on prilagoditi ako zeli sa svima da diskutuje, ili nece, ukoliko ne zeli.

 

-ljudi koji citaju, nasi dragi citaoci, koji kapiraju valjda da su platili mesecnu pretplatu za the athletic, pa se zale svako malo kako je xy tema "necitljiva", ce, pazi sad, skrolovati sekund ili dva.

 

..ali eto, moze i to sa preporucenim brojem od-do karaktera, plus broj reply-a koji nije neukusan.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...