Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

Koliko je samo dobrih članova palo zbog one dzukele Ledey-a

Ja ne mogu da odredim tu granicu kada se kažnjava za opis dzukačkog ponašanja(tkz vređanje igrača) a kada se ne kažnjava? Dovoljno je se vratiti 30 dana unazad i šta je sve dozvoljeno reći za Ljulja, Jabuselea...dozvoljeno i od strane ovih što kukaju i skreću pažnju, a prvima je oprošteno takvo ponašanje (a i nekoliko ozbiljnijih prekršaja - jer zaslužni drug član). Kako je se samo vređao jedan Branko Lazić pa ništa.

Valjda ne moramo ponovo da prolazimo i nadam se da imamo konsenzus da se Ledey ponaša kao dzukela? Zašto je to zabranjeno napisati? Osim ako nije ban zato što se vređaju džukele poređenjem sa Ledey-om? Zašto je Ledey pod zaštitom moderacije a Ljulj nije?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

Sad vidim da je @Drug Crni opet dobio ban zbog vredjanja LeDaya.

 

Dakle, pricamo o forumasu koji je poznat po svojim progresivnim stavovima, izrazito je protiv srpskog nacionalizma, nije sipkas (cak je potpuna suprotnost), nije lik koji se napaja na "Indija Pakistan" RSB price, jedan od boljih i tolerantnijih ljudi ovde na forumu.

 

I onda, sta se desi - takav forumas dozvoljava sebi da toliko mrzi nekog tamo krilnog centra da mora da ga izvredja na forumu po cenu da i drugi put za kratko vreme popije ban.

 

Ma ko bi rekao da stvaranje ambijenta u kojem se od dva kosarkaska kluba prave nacionalni simboli i simboli moci drzave (moci koja ne postoji, ali necemo biti izdajnici koji ce da tvrde suprotno) toliko lose utice na ljude i rasplamsava mrznju cak i kod umerenih navijaca?

 

Mislim, od onih ekstremnih navijaca ionako ne mozes ocekivati neko samostalno misljenje ili preispitivanje nekog seta moralnih vrednosti, ali meni i ovi umereni pocinju da podsecaju kao na one zivotinje iz crtanih filmova koji se dave zabama koje nikako da progutaju.

 

Ja se slažem da podela na Zvezdu i Partizan izaziva najružnije stvari u ovom društvu. Ali ipak ovo posmatraš fatalistički, jer se ne radi o KKCZ ekstremisti sa šipke, već o čoveku koji očigledno ima problem sa Ledayem kao takvim. 

 

Nije Drug Crni svetac, kao što ni oni koji su pre njega pisali svašta za ovog košarkaša nisu zlikovci, niti ih je "pokvarila" ta podela. Jednostavno svaki čovek ima nešto što ga trigeruje više od ostalih stvari i na koje burno reaguje, pa se nekad ovako izrazi. Evo kako Druga Crnog trigeruje Leday, mene trigeruju Jokićevci i forumaši koji preispituju borbu za ženska prava 😄 

 

Uostalom, ako on preuzima na sebe rizik da svaki put bude banovan, to je njegova stvar. 

Edited by DameTime
typo
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Uostalom, ako on preuzima na sebe rizik da svaki put bude banovan, to je njegova stvar.

 

Još samo da skontamo šta on ima od toga što će više biti u banovini nego aktivan, a Ledej će i dalje komotno da igra basket... to mi nije jasno. Ne govorim o moralnim načelima čoveka, ima on pravo na svoj stav, samo mi nejasno šta on hoće da dobije od toga što će van konteksta da vređa tog lika, koga verujem malo ko podnosi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pitaću ga. Nije mi jasno da zbog nebitnog Ledeja neko rizikuje da ga non stop izbacuju. Ja se inače slažem sa njegovim stavom, samo nemam potrebu da to van konteksta neke situacije komentarišem.

Link to comment
Share on other sites

Koji je granicnik za opisivanje ponasanja Ledeja? Nestašan, živahan, "malo je preterao", drzak, neshvacen, hirovit, prgav..

Rasprava o tom čoveku odavno nije stvar navijackog prepucavanja, vec stvar normalnosti.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, LightWeight said:

Kako da mutiram nekog ovde ili blokiram?

 

Idi na svoj profil, imas opciju Ignored users. Onda nadji taj nickname i cekiraj sve opcije da ga ignorises. Posts, mentions i jos dva...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne zauzimam strane, pogotovo ne u slučaju Kamarad Čjornoga :wicked: ali mi nešto pade na pamet, pogotovo što mi je reč koja je trigerovala veći deo sveže diskusije zazvučala nekako poznato...

 

I setih se.

 

Naime, zadnjih 9, pa skoro i 10 godina sam u kontaktu sa velikim brojem  domaćih košarkaških trenera mlađih selekcija... i ne jednom sam u razgovorima sa njima čuo sledeću konstrukciju:  "ja od njega/njih želim da van terena budu dobri ljudi / đaci / ... ali kad mi izađe na teren hoću da bude najgora džukela i da kida protivnike kao da mu život zavisi od toga..."

 

Upravo tim rečima.  I ne jedan, nego kao da je to mantra koju je neko usadio u njih jednom davno negde dal' na DIFu, dal' na višoj trenerskoj, dal' u YouTube videima iz kojih su "učili" da "postanu treneri", itd...

 

Sad znam da momak o kome se ovde priča ne pripada domaćoj košarkaškoj školi, ali... šta ako su to univerzalne trenerske "motivacione" reči? Pa zašto se posle čudimo ako ih neko i doslovno shvati i ode korak dalje od sportske borbe na utakmicama.  Svakodnevno to gledamo.  Košarka odavno više nije džentlmenski sport, već je borba gladijatora sa ne retko i teškim povredama, što od napora koijma se telo izlaže, što od stava da "[na terenu] bude džukela i mora da pokida protivnika"...

Uvek će se na ajde, lupam, 15-20 razumnih naći jedan koji će te, verovatno samo "motivacione", reči da shvati doslovno.  Ljudi su generalno takvi.  

 

Ne nisam advokat LeDay-a, nego mi samo ta crtica pala na pamet...

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

@uvrnuto Ja sam napisao da je budžet Partizana jednak Budžetu Zvezde i FMP-a ne da bih patkometrisao već upravo da bih dao pomirljiv stav kako su budžeti zapravo isti ili slični ali da mi imamo krpelja (FMP) na našim leđima.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, John Terry said:

@uvrnuto Ja sam napisao da je budžet Partizana jednak Budžetu Zvezde i FMP-a ne da bih patkometrisao već upravo da bih dao pomirljiv stav kako su budžeti zapravo isti ili slični ali da mi imamo krpelja (FMP) na našim leđima.


Sve ok. Da se opet ponovim, neki postovi budu obrisani kao kolateralna šteta, a eventualno i zbog toga što bi, iako su dobronamerni, samo produžili bespotrebnu diskusiju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, uini said:

@fancy, imaju i ameri to "he's a dog"

mada dzukela ima iskljucivo negativno znacenje

 

Da, dog, dawg... al u našem jeziku psi baš i nisu dobro prošli u opisu ljudskih osobina :classic_biggrin:
 

Spoiler


163yodawgcat.jpg

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, fancy said:

 

Da, dog, dawg... al u našem jeziku psi baš i nisu dobro prošli u opisu ljudskih osobina :classic_biggrin:
 

  Reveal hidden contents

 

 

163yodawgcat.jpg

 

 

 

Ne samo u nasem jeziku. Sto je zapravo vrlo cudno.

Psi i u stvarnom zivotu (i u istoriji i knjizevnosti/umetnosti i u popularnoj kulturi) su vrlo korisne i voljene zivotinje, a ipak se za njih masovno vezuju uvrede.

Edited by Horium
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, bosMan_jr said:

Molim nekoga, ko joj nije na ignore listi, da joj pita da li namerno ulazi u diskusije u kojima je sa ruske svemirske stanice jasno da nije u pravu samo da bi privukla paznju, ili je nesto drugo u pitanju.


Da li neko stvarno postavlja ovakvo pitanje a da se ne šali? 

ja stvarno ne verujem da neko ovo ozbiljno piše, a da ne navlaci ljude namerno

 

Juu, nisi mi bio na IL. Tj. nisam štiklirala ono najbitnije, postove, ali sad jesam. Elem, kvotujem ovo ovde vrlo namerno. Što se tiče tvojih pitanja, odgovor je:

 

O, pa ti to meni namerno

Radiš, pa ti to meni namerno...

Link to comment
Share on other sites

 

37 minutes ago, DameTime said:

 

Juu, nisi mi bio na IL. Tj. nisam štiklirala ono najbitnije, postove, ali sad jesam. Elem, kvotujem ovo ovde vrlo namerno. Što se tiče tvojih pitanja, odgovor je:

 

O, pa ti to meni namerno

Radiš, pa ti to meni namerno...

Pa dobro, to mogu da razumem, lakše nego da u ozbiljnom razgovoru pitaš ovakve stvari.

 

Racunam da i za to ima neki pravilnik sta znam ja.

Link to comment
Share on other sites

@uvrnuto

 

Kazes ne krsi covek pravila foruma, ok. Onda nisam ni ja za moj cini mi se drugi ban po redu ili i on krsi a vi niste sankcionisali na isti nacin. Ili jedno ili drugo, tesko da ima izmedju ovde.

 

Pre jedno godinu i nesto dana sam dobio ban i osim za deljenje dijagnoze (koju sam argumentovano objasnio sta je definicija patologije i doslovno nacrtao upisom primer toga i idalje stojim pri tome) dobio sam ban i za takozvano floodovanje. Sto bi trebalo da znaci valjda spamovanje iliti pisanje vise istih upisa za redom, valjda. Guru je sam za taj moj ban pisao da je to flooding (mogu i da nadjem taj upis) kad sam se ja bunio sto sam dobio ban za to sta god sam pisao tad dok jos nije bio admin a sad kad je admin coveka koji rekao bih izrazenije flouduje, spamuje temu ili sta vec slab sam tim gejmerskim izrazima, cak je podrzao ovo sto si napisao u njegovu odbranu.

 

Covek samo menja imena igraca a pise iste stvari, iste reci, iste recenice. Isto je povodom Covica ostavio 20 identicnih recenica u kratkom periodu. Da u toj kritici ima neceg konstruktivnog al mozda i ima nekih 10% vecina je napisano sa prenaglasenom negativnom emocijom i rekao bih ociglednom frustracijom (ne ovo nije deljenje dijagnoze vec konstatacija a vidite to i sami) i snaznom emocijom kao da pise pod nekim adrenalinom, ali konstantnom bez prekida. Svi mi smo nekad nervozni pa napisemo nesto sto ne treba, ali ovo je vec ravna linija negative i frustriranosti, bukvalno samo to. Ne mogu naci slicnog forumasa da je iskljucivo negativan. Da ne kazem da dnevno lupi jedno 20ak ironicnih smajlija (ponekad cak i na svima poznate ili objektivne stvari) a skoro ste skretali paznju za veci broj tih smajlija i sad nista. Zasto zelite da gajite to ovde samo vi znate i sam znas da nece promeniti stil pisanja.

 

Ovo cak ne pisem iz perspektive da imam nesto licno protiv njega, ja se malo nasalio, zapravo nemam nista nek pise 500 upisa dnevno sto se mene tice vec samo pisem u odnosu na sebe sta se meni spocitavalo. Da ne bi dobio odgovor postoji ignore lista i slicno.

 

Tebi pisem jer ti si jedini od admina , posto dobro pamtim sve (sve sto bilo je ooo) i to 2 puta skretao paznju forumasima nesto slicno kao sad tacnije da ko ne zeli da cita moje upise da ih ne komentarise i to na Zvezdinoj temi. Samo sto su moje upise komentarisali najmanje 100 ako ne i 150 puta u ovih godinu ipo-dve koliko pisem ovde otprilike. Sto negativno ironicno, sto nesto kao uvijeno kroz salu, sto izrazito i otvoreno negativno i tek par ljudi da sam primetio da sala nema neku losu nameru. Ovom ste nakon sto mu je 5 ili 10 (mozda 15 izvini ako nisam ispratio bas sve) ljudi komentarisalo upise i brisali upise povodom toga i vidim slozili se u zastiti istog, sto je mozda i ok iz vase perspektive, al cisto da ostane zabelezno da si jedini ti od admina tad tako postupio a neki drugi su pisali vise puta ironicne komentare povodom broja i duzine mojih upisa, a ne vidim da sad to rade.

Link to comment
Share on other sites

Док је пауза у прелазном року ми смо осуђени на " Шутеров интермецо ".  Ja разумем да је интерес да се сузбија хиперпродукција постова на једну тему, али Шутер је кад кад управу за неке стари, па стога се и коментарише, а ви бришете постове као неку вашу меру тј. оцену релевантности поста. Разумем шири контекст па се и не буним за неке обрисане ствари. 

Edited by suptil
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...