Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

3 hours ago, Decembarski said:

Alal vera.

Objasnjenje na nivou.

Kad neko leži na zemlji šutni ga,jer ionako je pao.


Alal vera.

Komparacija na nivou.

Znači ti misliš da (irl) organi vlasti treba da saosećaju sa počiniocima prekršaja što ga više ponavljaju, kao jadan mukica, vidiš da ne može da se suzdrži, ajd da ga ne kažnjavamo više…? Ti nisi pao, ti si taj koji konstantno šutira.

 

Šta sve čovek neće ovde pročitati…

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ako se nešto ne kažnjava, a do sada se "glup" i "budala" nije kažnjavalo (po pravilniku)...onda ne vidim zašto bi bila razlika da li je to napisao neko ko je bio banovan više puta u skorijem periodu ili neko ko nije nikad. Ako se toleriše, onda se toleriše svima...osim ako ne preraste u takvo konstantno vređanje, a to ovde nije bio slučaj, ako mogu da primetim. 

 

I u real life-u se "povratnicima" u zločinu valjda daje duža kazna kad opet zaseru, a ne trpaju ih u zatvor zbog nečega što nije kažnjivo.

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

Ako se nešto ne kažnjava, a do sada se "glup" i "budala" nije kažnjavalo (po pravilniku)...onda ne vidim zašto bi bila razlika da li je to napisao neko ko je bio banovan više puta u skorijem periodu ili neko ko nije nikad. Ako se toleriše, onda se toleriše svima...osim ako ne preraste u takvo konstantno vređanje, a to ovde nije bio slučaj, ako mogu da primetim. 

 

I u real life-u se "povratnicima" u zločinu valjda daje duža kazna kad opet zaseru, a ne trpaju ih u zatvor zbog nečega što nije kažnjivo.

Realno .

Ali koga briga za to.

Može im se.

Link to comment
Share on other sites

Tu se sad namece i pitanje koliko kreativan neko moze biti u nazivanju drugoga glupim, tima "debilu retardirani" je onako, dzukacki, ali sta ako se ukljuci malo elegantnija varijanta, glupost se moze opisati na mnogo nacina.

 

Salu na stranu, mislim da za takve prekrsaje kao sto je Decembarski kaznjen ne treba nikad davati duze kazne. Nije to neka materijalna povreda forumaske kulture, pa i na fejsbuku te neko napsuje kao govedo, pa ga lepo blokiras i teraj dalje. Onaj ko se vredja za takve neke stvari, zarad svog mentalnog zdravlja ne treba ni da ucestvuje u online diskusijama, jer je tu vredjanje najcesce.

 

Veci je problem kada se za iste prekrsaje neko kazni a neko ne.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Hugo Punch said:

Tu se sad namece i pitanje koliko kreativan neko moze biti u nazivanju drugoga glupim, tima "debilu retardirani" je onako, dzukacki, ali sta ako se ukljuci malo elegantnija varijanta, glupost se moze opisati na mnogo nacina.

 

Salu na stranu, mislim da za takve prekrsaje kao sto je Decembarski kaznjen ne treba nikad davati duze kazne. Nije to neka materijalna povreda forumaske kulture, pa i na fejsbuku te neko napsuje kao govedo, pa ga lepo blokiras i teraj dalje. Onaj ko se vredja za takve neke stvari, zarad svog mentalnog zdravlja ne treba ni da ucestvuje u online diskusijama, jer je tu vredjanje najcesce.

 

Veci je problem kada se za iste prekrsaje neko kazni a neko ne.

Sto je najgore ja nikog nisam kvotovao i naveo vec samo postavio izreku Zorana Radmilovica.

 kad-umres-tine-znas-da-si-umro-i-nije-ti

 

E sad zasto Ih je to asociralo na  Garija ,to je druga strana medalje.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Decembarski said:

Sto je najgore ja nikog nisam kvotovao i naveo vec samo postavio izreku Zorana Radmilovica.

 kad-umres-tine-znas-da-si-umro-i-nije-ti

 

E sad zasto Ih je to asociralo na  Garija ,to je druga strana medalje.

Ne ulazim u razloge rasprave i bana , samo ovo nije izreka Zorana Radmilovica, greškom se njemu prepisuje, izreka je iz jednog francuskog stripa.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Decembarski said:

Sto je najgore ja nikog nisam kvotovao i naveo vec samo postavio izreku Zorana Radmilovica.

 kad-umres-tine-znas-da-si-umro-i-nije-ti

 

E sad zasto Ih je to asociralo na  Garija ,to je druga strana medalje.

 

Cooper je jedini bio u raspravi tada na tati sa grobarske strane, bilo je kristalno jasno da je njemu upućeno. Pretpostavljam da nisi aludirao da je umro, nego da je glup. Ili si se odjednom dosetio da na tati bacaš "umetničke" citate usred CZ-P diskusije, oće to. Osim toga, prilikom kažnjavanja (od 3 dana, jebote kakva rigorozna kazna!) uzeto je u obzir da si i ranije hlađen što će reći da ti ponašanje na ovom forumu (barem do sada) nije jača strana, a na patkometriji si među vodećima. Nema nigde, ni u jednom sistemu gde se primenjuju neke norme, da se ne uzima i prethodno ponašanje u obzir.

 

Što se tiče rasprave Safeta i Fendera (koji ni sam nije dizao frku oko ovoga, al našli se drveni advokati), neka on to bolje objasni ali on ni u jednom trenutku nije tvrdio da je Fender glup čovek već da je "ispadao glup" u nekoj KKP diskusiji, da je lupio i nešto tako, meni je skoro neko rekao da sam se nalupao za Kataija na FKCZ temi ali nisam to shvatio kao neko osporavanje mog intelekta generalno nego da sam ispao glup na datu temu, dešava se. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites



 
Cooper je jedini bio u raspravi tada na tati sa grobarske strane, bilo je kristalno jasno da je njemu upućeno.


Što misliš da je to apriori upućeno Kuperu jer je jedini sa grobarske strane a ne nekom sa ciganske strane? Recimo ima i par članova nominalno sa "naše" strane na koje bih, kad pročitam ovaj citat, uvek pomislio kako se odnosi na njih.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Martin Mystere said:


 

 


Što misliš da je to apriori upućeno Kuperu jer je jedini sa grobarske strane a ne nekom sa ciganske strane? Recimo ima i par članova nominalno sa "naše" strane na koje bih, kad pročitam ovaj citat, uvek pomislio kako se odnosi na njih.

 

 

Vredjati "Gurbete" nije kažnjivo, ne razumeš ti to, to je GTR, to je iznad tebe. Elita... avangarda...

Link to comment
Share on other sites

ubedljivo najgora stvar na ovom pdf jeste kada neko od moderatora napravi gresku(jbg desava se), i onda umesto da se greska prizna ili pokusa ispeglati, stize bezrezervna podrska kolega

tu onda na scenu dolazi i relativizacija, i podmetanje, i dupli arsini, i skakanje sebi u usta...klasicni autogolovi

 

a dovoljno bi bilo samo jbg (mozda) sam i pogresio....uzecu i to misljenje u obzir sledeci put

  • Like 4
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Martin Mystere said:

Pitanje za one koji tumače kontekst - koja je suštinska razlika između GTFO i Džonatan Edvards s obzirom da je značenje u oba slučaja isto a reakcija moderacije nije? Čisto da i drugi znaju za ubuduće...

 

Pitano je vec i ignorisano. 

 

Link to comment
Share on other sites

Prvo da malo odbranim Safeta jer rekoste da je najslabija karika, a ja mislim da sam to ja, jer prvo nisam bio tu na samom početku, preko 20 dana i to kad su se desili mnogi transferi i kad je bilo užasno biti moderator (ne i meni, ja bio na moru 🙂). Nakon toga je trebalo da se uhodam dok su oni već pržili.
Pored toga mislim da je i najvredniji od nas, što se tiče moderisanja.

 Da ga malo i pokudim, mislim da je ušao u neku nervozu. Bilo bi i čudno da ne uđe. Čak smo i on i ja imali neku mini raspravu što sam hajdovao neki post. Možeš misliti...  No, iskulira se, ćao zdravo. Biće to dobro. 😉 A evo vidim i da je razrešio problem sa @Kooineeperk, što mi je drago.

Što se mene tiče, ja imam "problem" što sam uvek kulirao tata postove, ne znam da li sam ikad i bio na tata temi dok nisam postao moderator. Kažem problem, jer sad kad sam moderator ne znam ko ima kakvu istoriju sukoba, ko je "mučki provokator", itd... Kao forumašu to mi je bio samo plus, upijao sam od pozitivnih likova i onih koji pišu kvalitetne postove i na takve sam se eventualno nastavljao, ostale sam ignorisao kolio sam mogao. Pa i vama savetujem. S te strane, mislim da je tata tema bespotrebna. Ali opet, uopšte ne znam kako je bilo dok nije bilo te teme, jer kao što kažem, jednostavno sam filtrirao takve postove.

Možda mi je Kinik istrenirao živce na politici...

Ne mogu da prolazim kroz svaku žalbu koju ste ovde napisali (pomenuću samo jednu), ali morate da budete svesni da je generalno jako teško pronaći pravi kriterijum. Nemojte mi samo reći držite se pravilnika...
Najvažnije, što ne znam da li još svi shvataju, svi moderatori učestvu u izricanju kazne, nije jedan odgovoran. Jedan će samo napisati ko je, zbog čega i na koliko kažnjen. Takođe, nekad učestvuju i moderatori sa drugih pdf-ova. Tako da ulaženje u ratove lično sa moderatorima nije potrebno.

Izdvojio bih samo konkretan slučaj za Džonatana, jer je najsvežiji i jer sam hteo da pišem lično @Kooineeperku, da on ne bi shvatio kao neki napad na njega, već pre kao "molbu". Pa bih baš u stvari zato ipak ovde nastavio.
Za Džonatana nisam primetio report, ako i jesam, priznajem da nisam skontao u čemu je reč. GTFO je napisano na temi koja nije tata, prilično je jasno šta znači, i to kao odgovor na post koji nije bio uvredljiv, niti provokatorski, niti bilo šta slično. Kazna kakva je takva je, zajedno smo je izrekli.

E, sad, šta je meni bez veze. Ovaj tvoj post:

Ti, kao neko ko možda i najviše report-uje (ne u lošem smislu, već u dobrom, da nam tako olakšavaš rad, jer ne možemo sve da pročitamo) i koji se prema tome možda i najviše zalaže za čistoću foruma, nastavljaš sa ovakvim provokacijama, ne samo prema tom drugom forumašu, čime se đubri i ne-tata tema, već i prema moderaciji. Report-ovao si, izbrisaće se i gotovo (izbrisaće se - nismo ovde 24/7 i ne možemo sve da ispratimo prilikom jednog ulaska na forum).
Ajde da ne tražite rupe u zakonu i da ne nabijate na nos moderaciji loše odluke. Niko od nas ne kaže da su odluke ispravne, pravi se konsenzus od odluka više ljudi i nikada se nijedna neće svideti baš svima i mislim da je samo lakše da se pomirite nekad sa njom. Ovo je samo forum.

 

Edited by uvrnuto
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Nažalost to je posledica kada se odmah u startu ne reaguje na uzrok. Ako neko vidi da se na neke stvari ne reaguje ili reaguje na drugačiji način ne treba čuditi što nakon toga u nekom momentu odgovara na isti način.

Sa druge strane upravo ovaj tvoj post je čist primer kako moderator može (neću reći i da mora/treba) bez nervoze da odgovori, obrazloži i da po potrebi smiri situaciju mada ovde za smirivanjem nije bilo nikakve potrebe.

Ono što bi moralo da se uspostavi jeste da svi moderatori kažnjavaju ili ne kažnjavaju po istim principima. Na žalost to još uvek nije slučaj. Ja lično recimo ne tražim ban za Džonatan Edvards (da sam to hteo ja bih taj post reportovao) ali opet smatram da nema razlike između toga i GTFO jer je kontekst isti samo je jedno lepo uvijeno a drugo direktno izrečeno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Red je da odgovorim jer sam direktno prozvan 🙂

 

1. Safet i ja - teska je terminologija reci da smo imali problem. Ja to ne vidim tako 🙂 Razmenili par privatnih poruka (na moju inicijativu) da ne bi smarali ABA temu. Ja izneo misljenje, on izneo misljenje, usled kog mogu da kazem da sam uvideo i neki drugi ugao, prihvatio i to (samo budala ne menja misljenje) i to je to. Nadam se da je i on skapirao moj ugao gledanja. 

I dalje mi smeta kako se obratio i meni a i drugima ranije, nadam se da ce to ispraviti. 

 

2. To za Dzonatana ili "teranje sa teme" ima dublje korene - Prvi sam reagovao kad je lik terao @goofy-a sa KKCZ teme. Videlo se odmah da lik nije za ovaj forum, ja sam mu samo pomogao da se odmah pokaze a ne da mu dajete prvo kraci ban za to teranje, pa da se macujete sa njim opet. Onda je neko drugi dobio ban za nesto tipa "odjebi", nit se secam gde nit se secam ko (sad pogledah obavestenja - Tunji za GTFO). I onda imamo Dzonatana i "troskoke" koji su se i ranije javljali a sustinski to nije nista razlicito od teranja i odjebavanja (GTFO, odjebi). I eto, desi se jedan Dzonatan bas nakon Tunjievog bana i vi ne reagujete. Namerno sam citirao post ne bi li mozda bio primecen (nije bas da toliko reportujem, ali o tome u 3. tacki). I onda jos neko pitao ovde na PDF-u i nista... muk. Nema reakcije. I kako onda da reagujem kad mi neko napise "get a life" i sta jos pre toga? Odjebem ga, kao sto on odjebava druge i sto ocigledno smatrate OK. To je bilo upuceno kako njemu tako i vama u moderaciji. Nema skrivanja, cista provokacija. I eto, ocigledno je urodilo jer je konacno neko reagovao. Misija uspela, po cenu bana. Ne bi mi bio prvi put. 🙂 Ako treba snosicu posledice. 

 

3. Reportovanje - iskreno, trebalo bi i vise to da radim, koliko djubreta i gluposti se ovde nadje. Pomislim nekada da je neko vec reportovao (jer kasno stizem) pa preskocim.

 

Eto odgovor u 3 tacke, da ne kazem skoka 🙂  

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

9 minutes ago, Martin Mystere said:

mada ovde za smirivanjem nije bilo nikakve potrebe.

 

 Nema, ali kad si moderator veruj da ima. Stižu report-ovi, pišu se ovde žalbe, vode ratovi na ostalim temama, a, pazi, tatu ni ne čitam skoro... Koliko sam razumeo, Lavrnja je bio jedini moderator ovde. Kako to? 😄
Pored svega toga bih želeo i da učestvujem u običnom forumaškom životu.

Da opet ne bude samo loše, da nije ovakav kakav je, ne bih ni učestvovao u ovom forumu i prihvatio se pozicije. Ali jednostvano, lako bukne, ali i onda 10 dana bude mirrno. A u tih 10 molim boga da niko ne dođe u KKP da ne bukne opet. 😄

 

9 minutes ago, Martin Mystere said:

kontekst isti samo je jedno lepo uvijeno a drugo direktno izrečeno.
 


Ovo u poslednje vreme i jeste najveći problem i stvara nam najveće muke. Kao da su sad svi provalili tu foru, pa ajmo udri. Očigledno i milicija treba jače da udari. 🙂

 

5 minutes ago, Kooineeperk said:

Red je da odgovorim jer sam direktno prozvan 🙂

 

1. Safet i ja - teska je terminologija reci da smo imali problem. Ja to ne vidim tako 🙂 Razmenili par privatnih poruka (na moju inicijativu) da ne bi smarali ABA temu. Ja izneo misljenje, on izneo misljenje, usled kog mogu da kazem da sam uvideo i neki drugi ugao, prihvatio i to (samo budala ne menja misljenje) i to je to. Nadam se da je i on skapirao moj ugao gledanja. 

I dalje mi smeta kako se obratio i meni a i drugima ranije, nadam se da ce to ispraviti. 

 

2. To za Dzonatana ili "teranje sa teme" ima dublje korene - Prvi sam reagovao kad je lik terao @goofy-a sa KKCZ teme. Videlo se odmah da lik nije za ovaj forum, ja sam mu samo pomogao da se odmah pokaze a ne da mu dajete prvo kraci ban za to teranje, pa da se macujete sa njim opet. Onda je neko drugi dobio ban za nesto tipa "odjebi", nit se secam gde nit se secam ko (sad pogledah obavestenja - Tunji za GTFO). I onda imamo Dzonatana i "troskoke" koji su se i ranije javljali a sustinski to nije nista razlicito od teranja i odjebavanja (GTFO, odjebi). I eto, desi se jedan Dzonatan bas nakon Tunjievog bana i vi ne reagujete. Namerno sam citirao post ne bi li mozda bio primecen (nije bas da toliko reportujem, ali o tome u 3. tacki). I onda jos neko pitao ovde na PDF-u i nista... muk. Nema reakcije. I kako onda da reagujem kad mi neko napise "get a life" i sta jos pre toga? Odjebem ga, kao sto on odjebava druge i sto ocigledno smatrate OK. To je bilo upuceno kako njemu tako i vama u moderaciji. Nema skrivanja, cista provokacija. I eto, ocigledno je urodilo jer je konacno neko reagovao. Misija uspela, po cenu bana. Ne bi mi bio prvi put. 🙂 Ako treba snosicu posledice. 

 

3. Reportovanje - iskreno, trebalo bi i vise to da radim, koliko djubreta i gluposti se ovde nadje. Pomislim nekada da je neko vec reportovao (jer kasno stizem) pa preskocim.

 

Eto odgovor u 3 tacke, da ne kazem skoka 🙂  


b1 - Nadam se da je smajli jer si razumeo moj post i da nije bila želja da te napadnem, već da i kroz primer objasnim muke kroz koje prolazimo.

b2 - Skontao sam ja da ti ne vidiš tako, ali je Safet zapenio i ipak je nastao problem. I kažem, drago mi je što ste rešili.

2. Fair enough
3. Hvala, zaista.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...