Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

8 minutes ago, Ne sam Safete said:

Ja mislim da nema ljudi koji su više vrijedjani na ovom forumu od Kupera i Kendrika i onda krene tužbalica kad im napišu paljba.

Digla se i kuka i motika (opravdano) kad je neko napisao Marti Mizerija  ali zato je u redu pisati Braća Bajić, Kupica i još hiljadu pogrdnih izvedenica od Kupera, to naravno nikoga ne pogađa.


Plus se banuju cestiti Grobari, od strane "naseg" moderatora i opet ne valja.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Ne sam Safete said:

Ja mislim da nema ljudi koji su više vrijedjani na ovom forumu od Kupera i Kendrika i onda krene tužbalica kad im napišu paljba.

Digla se i kuka i motika (opravdano) kad je neko napisao Marti Mizerija  ali zato je u redu pisati Braća Bajić, Kupica i još hiljadu pogrdnih izvedenica od Kupera, to naravno nikoga ne pogađa.

 

Pa tako je. Za ovo vreme koliko sam na forumu (što okej nije mnogo ali mislim da je dovoljno da se izvede neki zaključak odnosno obrazac ponašanja koji furaju pojedini), Kuper nije nikog uvredio lično. S druge strane na njegov račun bude mnogo uvreda i posle dva upisa u "diskusiji" to se spušta na lični nivo, implikacije na RL itd. I onda dođu ovde i zapomažu, upiru prstom; potpuno odsustvo vlasništva nad svojim pisanjem - nego to Kuper provocira. Što samo pokazuje da ne smeta njima suština njegovog pisanja nego što nije na njihovoj "strani". 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Ne sam Safete said:

Ja mislim da nema ljudi koji su više vrijedjani na ovom forumu od Kupera i Kendrika i onda krene tužbalica kad im napišu paljba.

Digla se i kuka i motika (opravdano) kad je neko napisao Marti Mizerija  ali zato je u redu pisati Braća Bajić, Kupica i još hiljadu pogrdnih izvedenica od Kupera, to naravno nikoga ne pogađa.

 

Nemoj da se ljutis, mislim da si jedan veoma korektan forumas ali ovo sto si napisao je klasicna relativizacija (knjiski primer). 

Sad to sto su oni vredjani, a jesu, cak i kad nisu zasluzili (a ima i kad jesu) treba da abolira to sto krse pravila foruma? Vazi. 

 

Razumem ja da se progleda kroz prste nekom zaista "ugodnom" forumasu koji je napravio nenamernu gresku, i znas da mu se to nece ponoviti, ali to ovde nije slucaj. 

 

I da, jos nesto - "Kupica" ako je pogrdno onda... jbg, gde je kriterijum i linija razgranicenja? Naravno zavisi i od konteksta ali ovako receno, meni ovo nije pogrdno. Mozda sam i ja nekada koristio i svakako ne u pogrdnom kontekstu. 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo što je napisao nikako nije relativizacija, a tek ne njen knjiški primer, nego činjenica. Ne pravda on njihovo ponašanje time nego ukazuje na licemerje onih koji konstantno ovde pišu tužbalice na njihov račun - a prvi su u liniji da ih izvređaju. Znači ne smeta ti Kupice ali smeta ti Sanja Marinković i ovo prvo nije pogrdno? Interesting, sigurna sam da to koristite kao pohvalu i od milja... Evo ja ću ti ponuditi interpretaciju u kojoj može biti pogrdno - obraćati mu se umanjenicom, ili da se time "umanji" značaj onoga što piše, ili da se izazove podsmeh, ili da mu se obraća kao detetu... Ima koliko hoćeš tumačenja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

Ovo što je napisao nikako nije relativizacija, a tek ne njen knjiški primer, nego činjenica. Ne pravda on njihovo ponašanje time nego ukazuje na licemerje onih koji konstantno ovde pišu tužbalice na njihov račun - a prvi su u liniji da ih izvređaju. Znači ne smeta ti Kupice ali smeta ti Sanja Marinković i ovo prvo nije pogrdno? Interesting, sigurna sam da to koristite kao pohvalu i od milja... Evo ja ću ti ponuditi interpretaciju u kojoj može biti pogrdno - obraćati mu se umanjenicom, ili da se time "umanji" značaj onoga što piše, ili da se izazove podsmeh, ili da mu se obraća kao detetu... Ima koliko hoćeš tumačenja. 

kakava solidarnost na delu.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, DameTime said:

Ovo što je napisao nikako nije relativizacija, a tek ne njen knjiški primer, nego činjenica. Ne pravda on njihovo ponašanje time nego ukazuje na licemerje onih koji konstantno ovde pišu tužbalice na njihov račun - a prvi su u liniji da ih izvređaju.

Ali zapravo jeste. Kakve veze ima to sto su vredjani sa tim sto je jedan od njih nekog terao sa teme (sto je kaznjivo)? 

 

 

21 minutes ago, DameTime said:

Znači ne smeta ti Kupice ali smeta ti Sanja Marinković i ovo prvo nije pogrdno? Interesting, sigurna sam da to koristite kao pohvalu i od milja... Evo ja ću ti ponuditi interpretaciju u kojoj može biti pogrdno - obraćati mu se umanjenicom, ili da se time "umanji" značaj onoga što piše, ili da se izazove podsmeh, ili da mu se obraća kao detetu... Ima koliko hoćeš tumačenja. 

Nidje veze. Ti ako ne razumes razliku izmedju deminutiva (mada je sada pitanje da li je deminutiv ili hipokristik) i seksistickog menjanja necijeg imena, onda jbg. Zato sam i rekao da je kontekst vazan, daminutiv/hipokristik nije nuzno uvredljiv. Moze da se koristi i kad nekom tepas. Izneo sam svoje misljenje kako ja to percipiram kada bih ga upotrebljavao - svakako ne pogrdno. 

 

Inace, to prozivanje da je dete je imao direktno, ne treba mu deminutiv. 

 

Sanja Marinkovic, s druge strane, nikada nisam koristio i smatram prekrsajem i svako takvo ili slicno nazivanje treba da bude kaznjivo. 

 

Hajde onda svi lepo ovde da stavimo ime i prezime i da nema nikakvog igranja. 

Link to comment
Share on other sites

Ima forumasa koji pomesaju ovaj forum sa avangardom (puno tabova otvoreno, zezne se forumas), pa navijace sdcz nazivaju ciganima. Doduse to samo kad se jako iznervira, obicno se uspesno obuzdava.

 

To izgleda ne podleze kazni, pa ni brisanju. Tako i Vulin naziva ljude Siptarima, a opravdanje je - sta, pa oni sebe tako nazivaju.

 

Lepo je neko primetio, tom analogijom bi navijace Partizana trebalo zvati stokom. 

Edited by pantelia
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, pantelia said:

Lepo je neko primetio, tom analogijom bi navijace Partizana trebalo zvati stokom. 

 

Ne, tom analogijom bi bilo 'ološ' - 'stoka', ako ćeš već po pesmicama. Cigani-Grobari je nešto što je kroz istoriju bilo uvek jedno naspram drugog.

 

Mnogo ste hipersenzitivni od silne netrpeljivosti prema individuama, da smešno izgleda kad se jedan požali na glupost, pa i ostali izmile da pridodaju i dosole još malo.

Edited by fillam
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Opet ponavljam, ovdje sam lično dobio objašnjenje da je “cigani” dozvoljeno jer se ne odnosi na etničku pripadnost nego na navijačku grupu koja sama sebe tako naziva.


Doduše, stari forum je bio ali smo mi bili isti.

 

Osim ako je to neki N word rezon na domaći način pa je samo vama dozvoljeno da se tako čašćavate.

Edited by Son_of_a_gun
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, fillam said:

 

Ne, tom analogijom bi bilo 'ološ' - 'stoka', ako ćeš već po pesmicama. Cigani-Grobari je nešto što je kroz istoriju bilo uvek jedno naspram drugog.

 

Mnogo ste hipersenzitivni od silne netrpeljivosti prema individuama, da smešno izgleda kad se jedan požali na glupost, pa i ostali izmile da pridodaju i dosole još malo.

 

Ma nemam ja problem sa recju cigani, ali neko mozda ima. S druge strane, individua tu rec upotrebljava kao vredjanje, to je valjda jasno svima. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Son_of_a_gun said:

Doduše, stari forum je bio ali smo mi bili isti.

 

... znamo se, tako smo i navikli da ima nekoliko likova koji kuperove i kendrikove upise citaju sa velikom paznjom, trazeci mala ili velika slova, pogranicno-pogrdne nazive, saljivo koje je previse saljivo, pa dodju da zatraze sankcije...

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sto se ljudi tako kace za vas.

 

Mozda (ali samo mozda) sto vam je jedini forumaski doprinos da provocirate i nervirate druge forumase. Nikad nisam mogao da shvatim takve ljude, ne mogu da verujem ni da postoje. Da ti ulazes veliki trud da bi se neko osecao lose. Strasno.

 

Covece, imao si redak pokusaj normalne diskusije, gde te je forumas sa kojim si diskutovao zamolio da Zvezda pises velikim slovom. Ti si odustao od daljeg pisanja. Samo to je dovoljno da se vidi o kakvoj se osobi radi.

 

Ti i tvoj drugar ne krsite zvanicna pravila, ali vam se kompletan opus svodi na podjebavanje i nerviranje drugih. Ne znam za (normalan) forum gde je to dozvoljeno. Sa svakog drugog mesta biste bili isutirani odavno. I ti jos imas obraza da se na nesto zalis.

  • Like 5
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Opet ponavljam, ovdje sam lično dobio objašnjenje da je “cigani” dozvoljeno jer se ne odnosi na etničku pripadnost nego na navijačku grupu koja sama sebe tako naziva.


Doduše, stari forum je bio ali smo mi bili isti.

 

Osim ako je to neki N word rezon na domaći način pa je samo vama dozvoljeno da se tako čašćavate.

isto je i sa "stoka".

kad sami sebe tako nazivate to je u redu.

ako bi vas neko drugi tako nazvao to je uvreda.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Son_of_a_gun said:

Opet ponavljam, ovdje sam lično dobio objašnjenje da je “cigani” dozvoljeno jer se ne odnosi na etničku pripadnost nego na navijačku grupu koja sama sebe tako naziva.


Doduše, stari forum je bio ali smo mi bili isti.

 

Osim ako je to neki N word rezon na domaći način pa je samo vama dozvoljeno da se tako čašćavate.

 

To kad bismo se lagali.

 

Obično uz to "cigani" ide gomila epiteta karakterističnih baš za etničku pripadnost.

Link to comment
Share on other sites

Aj ne zajebavajte. Meni nimalo ne smeta "Cigani", sami sebi pevamo "Mi smo cigani, najjači smo najjači". Nema potrebe da PONOVO potežete ovo, raspravljano je više puta i došlo se do konsenzusa da je dozvoljeno. Uostalom, kada je upotrebljen naziv "Gurbeti" bilo je kažnjeno, kako i treba. I tačno je ovo što kaže @fillam da su cigani i grobari uvek bili jedno naspram drugog. Ako se delijama ne sviđa da budu cigani oni neka budu delije, ja ću u ove druge.

Edited by Knipex
slovo
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pantelia said:

Covece, imao si redak pokusaj normalne diskusije, gde te je forumas sa kojim si diskutovao zamolio da Zvezda pises velikim slovom. Ti si odustao od daljeg pisanja. Samo to je dovoljno da se vidi o kakvoj se osobi radi.

 

I jos sam ga pohvalio sto je krenuo u normalnu diskusiju 🙂 

 

Eno i danas je imao jednu normalnu razmenu komentara na KKP temi 👏 ima nade! 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pantelia said:

Ne znam sto se ljudi tako kace za vas.

 

Mozda (ali samo mozda) sto vam je jedini forumaski doprinos da provocirate i nervirate druge forumase. Nikad nisam mogao da shvatim takve ljude, ne mogu da verujem ni da postoje. Da ti ulazes veliki trud da bi se neko osecao lose. Strasno.

 

Covece, imao si redak pokusaj normalne diskusije, gde te je forumas sa kojim si diskutovao zamolio da Zvezda pises velikim slovom. Ti si odustao od daljeg pisanja. Samo to je dovoljno da se vidi o kakvoj se osobi radi.

 

Ti i tvoj drugar ne krsite zvanicna pravila, ali vam se kompletan opus svodi na podjebavanje i nerviranje drugih. Ne znam za (normalan) forum gde je to dozvoljeno. Sa svakog drugog mesta biste bili isutirani odavno. I ti jos imas obraza da se na nesto zalis.

Zar Fender ne pise partizan iskljucivo malim slovima? Izvinjavam se unaprijed ako grijesim, ali zaista ne mogu sad listati postove. Mozda je to sa starog foruma...

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam to hteo da napišem. Ne mogu da tvrdim ali mislim da nije jedini. Par puta je to primećeno ali više niko ne diže dževu.

 

2 hours ago, pantelia said:

Mozda (ali samo mozda) sto vam je jedini forumaski doprinos da provocirate i nervirate druge forumase.

 

2 hours ago, pantelia said:

Ti i tvoj drugar ne krsite zvanicna pravila, ali vam se kompletan opus svodi na podjebavanje i nerviranje drugih.

Ovo apsolutno nije tačno ma koliko se puta ponovilo. Meni smeta kada odu u patkometriju gde joj mesto nije ali mogu da posvedočim da neretko pišu smislene i obrazložene postove npr. na obe Partizanove teme koje pratim, bez obzira na to da li se slažem ili ne sa iznetim.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kooineeperk said:

Ali zapravo jeste. Kakve veze ima to sto su vredjani sa tim sto je jedan od njih nekog terao sa teme (sto je kaznjivo)? 

 

Nema veze sa tim nego sa činjenicom da se jedni isti ovde iznova javljaju da zahtevaju ban i kad treba i kad ne treba, a sami napišu jače uvrede nego njih dvojica. I to je očigledan ciklus: neko svesno ode na Tata temu, gde zna da njih dvojica znaju da isprovociraju, svesno uđe u vrzino kolo sa njima, a kad mu se ne svidi u tom vrzinom kolu dođe ovde da zahteva ban za njih. Da ne kažem, priroda se obnavlja. 

 

4 hours ago, Kooineeperk said:

 

 

Nidje veze. Ti ako ne razumes razliku izmedju deminutiva (mada je sada pitanje da li je deminutiv ili hipokristik) i seksistickog menjanja necijeg imena, onda jbg. Zato sam i rekao da je kontekst vazan, daminutiv/hipokristik nije nuzno uvredljiv. Moze da se koristi i kad nekom tepas. Izneo sam svoje misljenje kako ja to percipiram kada bih ga upotrebljavao - svakako ne pogrdno. 

 

I jedno i drugo je uvredljivo. Ako ćemo meriti težinu uvrede i biti u fazonu ne može jedno ali može drugo, onda batali. Ili je ok uvredljivo ako je upućeno Kuperu, jer jbg on "zaslužuje, pošto nas provocira i troluje"? To bi bio primer relativizacije, što bi ti rekao - knjiški. Druga stvar, pronađi mi primere gde je neki forumaš iskoristio "Kupice" kao hipokoristik (od milošte). Nećeš naći nijedan. Svaki put kad mu se neko obrati na takav način, taj neko je bio osoba koja je u najmanju ruku s njim imala neslaganja, a u najveću ga terala sa foruma, prijavljivala, tražila ban na ovom topiku itd. Dakle, od strane forumaša koji ga očigledno ne podnosi te sigurno nema namere da mu tepa.

 

4 hours ago, Kooineeperk said:

 

Inace, to prozivanje da je dete je imao direktno, ne treba mu deminutiv. 

 

Sanja Marinkovic, s druge strane, nikada nisam koristio i smatram prekrsajem i svako takvo ili slicno nazivanje treba da bude kaznjivo. 

 

Hajde onda svi lepo ovde da stavimo ime i prezime i da nema nikakvog igranja. 

 

Ovde nikako nije tema da li je Sanja Marinković okej (naravno da nije), već zašto je tebi okej uvredljivo obraćanje Kuperu (i ne samo tebi, očigledno). 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

Nema veze sa tim nego sa činjenicom da se jedni isti ovde iznova javljaju da zahtevaju ban i kad treba i kad ne treba, a sami napišu jače uvrede nego njih dvojica. I to je očigledan ciklus: neko svesno ode na Tata temu, gde zna da njih dvojica znaju da isprovociraju, svesno uđe u vrzino kolo sa njima, a kad mu se ne svidi u tom vrzinom kolu dođe ovde da zahteva ban za njih. Da ne kažem, priroda se obnavlja. 

To opet na abolira prestupnika u njegovom prekrsaju. To je samo licemerno. Isto sam to rekao i Kendricku kad se on zalio na tatisanje, licemerno je da se on na to zali kad on do toga i dovodi (ne samostalno i ne iskuljucivo on) - ali to ne znaci da nije u pravu kad se zali. Itekako je upravu, ok, mozda malo preteruje, ali u pravu je. 

 

 

8 minutes ago, DameTime said:

I jedno i drugo je uvredljivo. Ako ćemo meriti težinu uvrede i biti u fazonu ne može jedno ali može drugo, onda batali.

 

Pa nije i jedno i drugo uvredljivo po default-u, deminutiv moze imati negativnu konotaciju, hipokristik ne (evo ne pada mi na pamet neki primer osim ako se ne koristi ironicno). Zato i kazem da je bitan kontekst. 

S druge strane, kod "Sanje", kontekst nije potreban - sve je jasno. 

 

Ja sam lepo pitao, gde je onda neka granica, neka se kaze pa da se zna.

 

 

8 minutes ago, DameTime said:

Ili je ok uvredljivo ako je upućeno Kuperu, jer jbg on "zaslužuje, pošto nas provocira i troluje"? To bi bio primer relativizacije, što bi ti rekao - knjiški.

Ja ovo nigde nisam rekao niti zastupam tu tezu, niti branim one koji to eventualno tako gledaju. 

I to jeste relativizacija, samo u kontra smeru od onog koju sam ja pomenuo (ja sam istakao, kod Safeta cini mi se, relativizaciju Kuperovog prestupa time sto ga neko vredja, a ti istices relativizaciju vredjanja Kupera jer je on takav kakav je).

 

Kad god se pronalazi neko opravdanje za nesto lose nekom drugom pojavom, to je relativizacija tog loseg. 

 

 

8 minutes ago, DameTime said:

Druga stvar, pronađi mi primere gde je neki forumaš iskoristio "Kupice" kao hipokoristik (od milošte). Nećeš naći nijedan. Svaki put kad mu se neko obrati na takav način, taj neko je bio osoba koja je u najmanju ruku s njim imala neslaganja, a u najveću ga terala sa foruma, prijavljivala, tražila ban na ovom topiku itd. Dakle, od strane forumaša koji ga očigledno ne podnosi te sigurno nema namere da mu tepa.

 

Jos jednom nisi u pravu. 

 

Ne moze da se kvotuje jer je tema zatvorena, imas primer gde ga kolega sa njegove strane tako naziva. 

Imas primer gde mu se jedan forumas tako obraca (u istoj toj temi - KKP 21/22) sasvim normalnim postom. 

Imas primer gde ga tako oslovljava i jedan moderator (istrazi sama ako te interesuje). 

 

Ajde sada da ih sve po default-u banujemo. 

 

 

27 minutes ago, DameTime said:

Ovde nikako nije tema da li je Sanja Marinković okej (naravno da nije), već zašto je tebi okej uvredljivo obraćanje Kuperu (i ne samo tebi, očigledno)

Apsolutno netacno. Nije mi ok da ga neko vredja. Nemoj da mi ucitavas tako nesto, ruzno je. 

 

Meni je ok da mu neko kaze "Kupica" ako to nema negativan kontekst (a kao sto moze da se vidi iz primera, ima takvih slucajeva). 

 

 

Da rezimiram: 

Ako je neki covek sam po sebi djubre (generalno, u zivotu, ne mislim ovde na Kupera), ne znaci da je dozvoljeno vredjati ga. 

Isto tako, to djubre od coveka pred zakonom (pravilima foruma) mora biti jednako kao i neko ko je fin. Naravno, visestruki povratnik i slucajni prestupnik nece imati istu duzinu kazne, ali ce to biti isto kategorisano, kao isti prestup, ali ce visestruki prestupnik biti jace kaznjen zbog toga sto mu se to ponavalja.  


 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Barkley#34 said:

 

Ovo apsolutno nije tačno ma koliko se puta ponovilo. Meni smeta kada odu u patkometriju gde joj mesto nije ali mogu da posvedočim da neretko pišu smislene i obrazložene postove npr. na obe Partizanove teme koje pratim, bez obzira na to da li se slažem ili ne sa iznetim.

 

I koliki je, po tvom misljenju, odnos takvih postova i provokacija? Neretko je sirok pojam. Da, umeju da napisu normalan post, nisu ni glupi ni blesavi. Cak i onaj mucenik "Zoc moze da gazi kolima jer je najveci" napise 3 opsta mesta da bi ispalo kako doprinosi nekoj diskusiji. 

 

Sto se tice pisanja vlastite imenice malim slovom, za mene je to najveca glupost koja postoji. Sad ces ti nekog da unizis time sto mu ne stavis veliko slovo na pocetku imena, mozes misliti. To mnogo vise govori o tebi. Za Fendera nisam primetio (sto ne znaci da nije tako, nemam pojma), ali jesam kod pojedinih forumasa za koje se moze zakljuciti da su ove prostore naselili tokom velike seobe sa rsb-a, kojima je na takvu debilanu sa malim slovom i ukazano. Razlika je u tome sto takvi forumasi uglavnom shvate da ovo bas i nije mesto za njih, za razliku od zasticenih trovaca sa avangarde (jer je ovde ionako malo grobara, pa gdi sad i njih da teramo).

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Kooineeperk said:

To opet na abolira prestupnika u njegovom prekrsaju. To je samo licemerno. Isto sam to rekao i Kendricku kad se on zalio na tatisanje, licemerno je da se on na to zali kad on do toga i dovodi (ne samostalno i ne iskuljucivo on) - ali to ne znaci da nije u pravu kad se zali. Itekako je upravu, ok, mozda malo preteruje, ali u pravu je. 

 

Ko je rekao da bilo šta koga abolira, ti si taj koji to konstantno poteže iz ne znam kog razloga. Već sam hiljadu puta napisala ovde - Kuper je i te kako banovan za svoje prekršaje. 

 

9 hours ago, Kooineeperk said:

 

 

Pa nije i jedno i drugo uvredljivo po default-u, deminutiv moze imati negativnu konotaciju, hipokristik ne (evo ne pada mi na pamet neki primer osim ako se ne koristi ironicno). Zato i kazem da je bitan kontekst. 

S druge strane, kod "Sanje", kontekst nije potreban - sve je jasno. 

 

Ja sam lepo pitao, gde je onda neka granica, neka se kaze pa da se zna.

 

A ja tebi kažem da ne znam ko je koristio "Kupice" kao hipokoristik da bi tom Kuperu tepao. Izvlačenje na "kontekst" je jako bezveze. 

 

Granica je: obraćaj se sagovorniku sa minimum pristojnosti. 

 

9 hours ago, Kooineeperk said:

 

 

Ja ovo nigde nisam rekao niti zastupam tu tezu, niti branim one koji to eventualno tako gledaju. 

I to jeste relativizacija, samo u kontra smeru od onog koju sam ja pomenuo (ja sam istakao, kod Safeta cini mi se, relativizaciju Kuperovog prestupa time sto ga neko vredja, a ti istices relativizaciju vredjanja Kupera jer je on takav kakav je).

 

Kad god se pronalazi neko opravdanje za nesto lose nekom drugom pojavom, to je relativizacija tog loseg. 

 

Bold: Ne. Malo je ta reč počela da se trpa svuda i upotrebljava kad treba i kad ne. Ti si istakao relativizaciju kod Safeta koja ne postoji, a ja sam ti rekla zašto to nije relativizacija.

 

9 hours ago, Kooineeperk said:

 

Jos jednom nisi u pravu. 

 

Ne moze da se kvotuje jer je tema zatvorena, imas primer gde ga kolega sa njegove strane tako naziva. 

Imas primer gde mu se jedan forumas tako obraca (u istoj toj temi - KKP 21/22) sasvim normalnim postom. 

Imas primer gde ga tako oslovljava i jedan moderator (istrazi sama ako te interesuje). 

 

Ajde sada da ih sve po default-u banujemo. 

 

Volela bih da vidim te primere, slobodno screenshot i u inbox da ne zatrpavamo ovde. Pošto se ne sećam da sam naišla na primer gde je "Kupice" iskorišćeno neironično i neposprdno. Nebitno da li je moderator, Zvezdaš ili Grobar. 

 

Ne treba sve banovati, samo vas je Safet podsetio kako se obraćate tom istom Kuperu (a i kendricku). 

 

9 hours ago, Kooineeperk said:

 

 

Apsolutno netacno. Nije mi ok da ga neko vredja. Nemoj da mi ucitavas tako nesto, ruzno je. 

 

Meni je ok da mu neko kaze "Kupica" ako to nema negativan kontekst (a kao sto moze da se vidi iz primera, ima takvih slucajeva). 

 

9 hours ago, Kooineeperk said:

 

 

Da rezimiram: 

Ako je neki covek sam po sebi djubre (generalno, u zivotu, ne mislim ovde na Kupera), ne znaci da je dozvoljeno vredjati ga. 

Isto tako, to djubre od coveka pred zakonom (pravilima foruma) mora biti jednako kao i neko ko je fin. Naravno, visestruki povratnik i slucajni prestupnik nece imati istu duzinu kazne, ali ce to biti isto kategorisano, kao isti prestup, ali ce visestruki prestupnik biti jace kaznjen zbog toga sto mu se to ponavalja.  

 

Opet, moderacija se pozabavi time. Ako smatraš da je neko napravio prekršaj prijaviš post i to je to. A ako neki forumaš  smeta staviš ga na IL. E sad zašto određenoj grupaciji Kuper nije odavno na IL nego vode kampanju da bude isteran sa foruma - to je pravo pitanje. 😉 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...