Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

3 minutes ago, pepe sancez said:

Hoce li neko reci, ako zna, sta je sa @... tj. Zoltanom. Ne znam da li je napisao post poslije onog slucaja sa banom.

 

Pretpostavljam da se naljutio zbog toga sto su ga ljudi iznapusavali (zasluzeno i s debelim razlogom) zbog ona dva masna bana s obrazlozenjem mizoginije. Koja je, osim u njegovoj glavi, bila fantomska.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, taliesin said:

 

Pretpostavljam da se naljutio zbog toga sto su ga ljudi iznapusavali (zasluzeno i s debelim razlogom) zbog ona dva masna bana s obrazlozenjem mizoginije. Koja je, osim u njegovoj glavi, bila fantomska.

 

E sad si probio dno.

 

I ti ces nekome da drzis pridike, a od top 10 najjadnijih postova u istoriji i ovog i proslog foruma, jedno osam su tvoji.

 

Jebena sramota.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

 

E sad si probio dno.

 

I ti ces nekome da drzis pridike, a od top 10 najjadnijih postova u istoriji i ovog i proslog foruma, jedno osam su tvoji.

 

Jebena sramota.

 

Evo ga opet ovaj na ciji racun je Radomir Konstantinovic napravio karijeru.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, pepe sancez said:

Nije tako kao sto si predstavio.

 

Imas li ti neko bolje objasnjenje?

 

Izmisljena mizoginija - check

Reakcija forumasa - check

Oprostajni Zumbulov post - check

Nema coveka - check

 

God riddance.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, taliesin said:

 

Imas li ti neko bolje objasnjenje?

 

Izmisljena mizoginija - check

Reakcija forumasa - check

Oprostajni Zumbulov post - check

Nema coveka - check

 

God riddance.

Imam. Imas li ti namjeru da uzmes u obzir ono sto napisem, razmotris, eventualno uvazis  ili ces me napenaliti na prvu?

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Sve to nas vraca na staro, dobro pitanje etike, koja je ubedljivo najjaci argument moderacije forumasa, veci i od profesionalnog znanja. Samo besprekornim etickim ponasanjem u duzem vremenskom periodu moderator forumas vremenom stice poverenje kod ucesnika procesa i obezbedjuje za sebe reputaciju koja mu je potrebna

 

 

Ista osoba juce pise ovo.

 

Trn i balvan klasika.

 

Ajde da je bilo ko drugi napisao ono, jeste jadno nevezano za to ko pise, ali Abraham... kao SNS, kad mislis da ne moze nikako nize da padne, on dokaze vrlo plasticno da dno ne postoji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, pepe sancez said:

Imam. Imas li ti namjeru da uzmes u obzir ono sto napisem, razmotris, eventualno uvazis  ili ces me napenaliti na prvu?

 

 

Zasto bih te penalio, na prvu, drugi ili desetu? Ja sam bio banovan kad se cela ta stvar desila i u njoj uopste nisam ucestvovao, ovo sto pisem je na osnovu citanja postova koji su usledili nakon tih banova do Zumbulove uvredjene objave. Sto se mene licno tice, njegovo postavljanje za moderatora je bila zajebancija u startu, tako da nisam nezadovoljan time  sto ga nema. Covek koji banuje dvojicu ljudi na 30 dana zato sto je glup nije dobar izbor za moderatora.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, taliesin said:

 

Pretpostavljam da se naljutio zbog toga sto su ga ljudi iznapusavali (zasluzeno i s debelim razlogom) zbog ona dva masna bana s obrazlozenjem mizoginije. Koja je, osim u njegovoj glavi, bila fantomska.

 

I u mojoj glavi, i u glavama ostalih moderatora to je bila mizoginija.

 

11 minutes ago, taliesin said:

 

Imas li ti neko bolje objasnjenje?

 

Izmisljena mizoginija - check

Reakcija forumasa - check

Oprostajni Zumbulov post - check

Nema coveka - check

 

God riddance.

 

Izmišljena - za tebe.

Reakcija forumaša - tačno nula reakcija na prvi ban, revolucija za drugi ban sledećeg dana, za istu stvar.

 

A 'zasluženo napušavanje sa debelim razlogom' sasvim dovoljno govori o tome koliko ima smisla s tobom raspravljati o odlukama moderacije.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, taliesin said:

 

Zasto bih te penalio, na prvu, drugi ili desetu? Ja sam bio banovan kad se cela ta stvar desila i u njoj uopste nisam ucestvovao, ovo sto pisem je na osnovu citanja postova koji su usledili nakon tih banova do Zumbulove uvredjene objave. Sto se mene licno tice, njegovo postavljanje za moderatora je bila zajebancija u startu, tako da nisam nezadovoljan time  sto ga nema. Covek koji banuje dvojicu ljudi na 30 dana zato sto je glup nije dobar izbor za moderatora.

Dobro. Iznio si svoj stav na temu. 

 

Moj je. @... Samo da znas da te podrzavam u cijeloj ovoj prici vise od ostalih koji su dali svoj stav o svemu. Zao mi je sto se tebi desio ovaj slucaj i sto se uopste desio.  Ako je bilo gresaka, a bilo je, one nisu rezultat nekog tvog hira ili gluposti kako to @taliesin hoce da prikaze vec jednog nespretnog usmjeravanja politike nulte tolerancije za jednu anomaliju medju navijackom populacijom u kojoj je taj vid ponasanja maltene stvar navike.

 

Vaznije, zelim da istaknem da sam uvijek kod Zumbula prepoznavao spremnost da koriguje misljenje kada se normalno predoce argumenti, pa i u ovom slucaju. Ipak, kao sto postoji anomalija da se neki forumas namjesti na ban, tako postoji i igrokaz gdje se isto tako neki moderator pretvara u babarogu od strane forumasa. A to je bio slucaj ovaj put. Kolektivna galama i upadanje na pola diskusije, prvo tapsanje po ramenu, pa onda odjebavanje sa raznim epitetima, ne razumijem kako je zumbul mogao zauzeti drugi stav osim defanzivni. Ako zelimo bolje mjesto i ovaj vid komunikacije mora da se poboljsa.

 

Dalje, prica nije dovedena do kraja. Ja ne znam je li Zumbul otisao, dobrovoljno se samobanovao za vrijee ovih banova npr. Moderacija je rekla da ce razmotriti smanjenje kazni, nisam procitao da su igdje objavili. 

 

O tome kako jedni drugima cuvaju ledja u ovoj diskusiji tek je izlisno pricati. Ali to i nije toliko bitno, cisto napominjem da ne bude neprimjeceno.

Edited by pepe sancez
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

I u mojoj glavi, i u glavama ostalih moderatora to je bila mizoginija.

 

 

I to je veci problem od tog bana. Pojmovi imaju svoje znacenje koje je u najvecem broju slucajeva odavno razreseno, to sta je u vasoj glavi je irelevantno.

 

To sto je neko od forumasa, ne secam se vise ko, nazvao Zagorca Zagorkom naravno da nije nikakva mizoginija vec refleks patrijarhalnog kulturnog nasledja u kojem je praksa da nekoga koga hoces da prikazes slabijim ili manje bitnim nazivas imenima koje upucuju na zenski rod. To jeste odraz primitivnog i neuvremenjenog uma koji ne moze da dobaci dalje od te smesne tradicije ali nije mizoginija. Imate google, ljudi, nema potrebe da izmisljate toplu vodu. Ako je u tom postu uopste bilo mrznje (a nije, u pitanju je podsmeh) njen predmet je bio Rade Zagorac a ne zenski rod.

 

Ovo drugo oko reakcija necu previse da komentarisem jer nema veze s originalnim banom i sasvim je druga tema. To sto su se ljudi odlucili da reaguju kad je bio u pitanju "ugledan" forumas, docim su precutali ban za onog "neuglednog", govori dosta toga loseg o forumu i karakteru forumasa ali svejedno ne znaci da Zumbul onde nije promasio ceo fudbal. Taj post nije cak bio ni za brisanje, kamoli za ban od 30 dana. Neko vam je lepo poentirao sa izrazom "komsinica" kojim pojedini navijaci Partizana pokusavaju da uvredu Zvezdu, to je bukvalno isti motiv i ista demonstracija motiva. Vasi pokusaji da te dve stvari prikazete drugacijim lepo su me zabavili.

Edited by taliesin
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, taliesin said:

 

I to je veci problem od tog bana. Pojmovi imaju svoje znacenje koje je u najvecem broju slucajeva odavno razreseno, to sta je u vasoj glavi je irelevantno.

 

To sto je neko od forumasa, ne secam se vise ko, nazvao Zagorca Zagorkom naravno da nije nikakva mizoginija vec refleks patrijarhalnog kulturnog nasledja u kojem je praksa da nekoga koga hoces da prikazes slabijim ili manje bitnim nazivas imenima koje upucuju na zenski rod. To jeste odraz primitivnog i neuvremenjenog uma koji ne moze da dobaci dalje od te smesne tradicije ali nije mizoginija. Imate google, ljudi,

 


pa ako vam ne pokaže ovaj upis kao primer klasične relativizacije...  onda ko ima nalog na wikipediji da doda ovo pod obavezno.

Što bi se reklo Relativizacija 1/1, (za ove sa engleskog govornog područja) relativizacija 101.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Stondisha said:

Ima li koji PDF da posećuješ (i pišeš na istom) Talesine, a da nisi u nekoj vrsti sukoba sa moderacijom?

 

Ne postoji nijedan na kojem sam u sukobu s moderacijom, postoje brojni na kojima sam u "sukobu" sa pojedinim moderatorima. Ljude koji imaju neku poziciju moci, koliko god ona bila mala i besmislena kad je u pitanju forumska moderacija, treba stalno pritiskati i propitivati. Moc je zavodljiva.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stondisha said:


pa ako vam ne pokaže ovaj upis kao primer klasične relativizacije...  onda ko ima nalog na wikipediji da doda ovo pod obavezno.

Što bi se reklo Relativizacija 1/1, (za ove sa engleskog govornog područja) relativizacija 101.

 

Da, ovo je tacno ono o cemu pricam. Nije bitno sta odredjeni pojmovi znace, dajte da se dogovorimo kao ljudi pa da dodamo na vikipediji (sta se desava s tom vikipedijom u Sumadiji pa je tamo postala toliki autoritet) ono sto mi mislimo da znaci, pa da nesto proguramo na silu. Prosli put mizoginiju, ovog puta relativizaciju. Slika i prilika palanackog diskursa koji bi da ceo svet funkcionise onako kako sam ja u svom selu zamislio.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, taliesin said:

 

Ne postoji nijedan na kojem sam u sukobu s moderacijom, postoje brojni na kojima sam u "sukobu" sa pojedinim moderatorima. Ljude koji imaju neku poziciju moci, koliko god ona bila mala i besmislena kad je u pitanju forumska moderacija, treba stalno pritiskati i propitivati. Moc je zavodljiva.



ima li Talesine koji PDF da posećuješ (i pišeš na istom) Talesine, a da nisi u nekoj vrsti sukoba sa moderacijom            moderatorima pojedinim? 

I ako može taj PDF i taj moderator s kojim nisi u sukobu :whistling:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

Nesrecnik nego kako, i ja i svi mi koji smo cutali posle tvog zasluzenog trajnog bana na Politici i pustili te da te kloniras i krili te, dozvoljavajuci ti da pises na Sportu, da bi se ti poseravao po svakom moderatoru sa Sporta posle toga godinama, kada god ti dune da lecis komplekse na forumu.

 

A sad si resio i da uredjujes forum i poseravas se i po moderaciji i na Politici, jer jelte, novi forum, novi pocetak, uspeo si i jednog Arsenija da potkacis dva puta.

 

Istrosio si sve kredite koje si imao, svoj nicim zasluzeni status izgubio.

 

Ti si bas nekako ljut covek, mora da ti je neko opasno zadrmao kavez.

Link to comment
Share on other sites

@taliesin Svedok si da sam u poslednjih nedelju-dve imao ozbiljne nesuglasice sa moderacijom -- i dalje imam vezano za političke teme i nemam nameru tamo više da zalazim, dok god je botovanje legitimno na ovom forumu i naziva se razmenom mišljenja -- ali ti ozbiljno preteruješ. Zaista i više nego ozbiljno. Šta ti misliš, ko treba da budu moderatori na ovom forumu? Doktori nauka, koji će da formiraju stručnu komisiju za čitanje postova? Sorry, ali šta god ti mislio pod tim -- razumevanjem termina -- nije ovo suđenje ili akademska rasprava, već je u 90% slučajeva jasno iz samog sadržaja i tona posta šta je kontekst, naročito kada se radi o LBGt pravima, šovinizmu i sl. Ti si sam odabrao da hodaš po ivici, često i da prelaziš granicu dobrog ukusa dok hodaš po ivici.. i ne možeš se buniti što si banovan -- uglavnom opravdano. Ugrizi se za jezik, lupi ruku, uvedi pravilo da sačekaš malo.. ili šta god, ali nije u redu kako se ophodiš prema ljudima koji su moderatori na ovom forumu. Moje mišljenje je da to i treba da budu mlađi ljudi, sa dovoljno osećaja za "prave" stvari, i kojima je srce na mestu, koji imaju dovoljno vremena da posvete forumu, a koji svoje neiskustvo mogu da nadomeste konsultacijama sa starijim kolegama. Tako da, iz te vizure, ovaj sastav moderacije je sasvim ok. U teoriji -- može bolje sigurno, u praksi teško.

 

@Arsenije Pesic Puna podrška borbi protiv mizoginije, kao i svim drugim oblicima mržnje, nipodaštavanja, i omalovažavanja samo zbog toga što je neko druge rase, vere, pola, ili nečega četvrtog. Zaista puna i iskrena podrška. I u implementaciji toga, jako je bitno da se moderatori više bave suštinom -- više nego formom. Za prvi ban -- jasno je za čoveka videlo da je prsotina, zalutala na forum -- prema tome kako je odgovarao na Dravotove postove. Čovek nije ni razumeo zašto se to smatra mizoginijom, je rje očigledno deo standardnog folklora. Sa druge strane, Sprivel, koji je tradicionalni sprdač, nadovezao se na to i malko provocirao -- a sasvim je jasno moderatorima koji čitaju da li je lik mizogin ili jednostavno od svega pravi sprdnju i šegu. Ja, pak, mislim da je ovo drugo u pitanju, i da umesto da se neodmereno zalepi ban od 30 dana, treba takve stvari rešavati PM-om i brisanjem, te molbom da se ipak ne sprda sa tako -- za ovaj forum -- ozbiljnim temama. Radi se o jednoj ipak neodmerenoj reakciji moderacije, potpuno van konteksta i potrebe.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...