Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

kapiram da na internetu sa vecinskim srpskim zivljem ima sasvim dovoljno mesta na kojima se sa simpatijama gleda na to skidanje stega postliberalne ere i gde se covek moze na radost svih okupljenih izrazavati o odvratnostima navijanja za hrvatsku i druge narode koje ne volimo. zasto bi u tom obilju ponuda i ovo mesto moralo da gleda blagonaklono na takve nazore?

 

nije to nikakav lov na vestice, vec neki minimum korektne komunikacije. bar za ovo mesto, na nekom drugom mestu vaze drugaciji nazori, pa se okovi politicke korektnosti ni ne osete.

 

ne znam zasto bi to bio problem, izbor svakako postoji, @Valensija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je onaj dio vise licio na salu. Jbg, mozda grijesim….

Cak i da je tako, njegovo pravo je da mu navijanje za nekoga bude odvratno. Mozda se covjek samo pregrubo izrazio, mozda i nije. Razjasnice kada se vrati.

Meni je recimo igra Hrvatske bila odvratna, i tvrdim da su imali najvise srece na turniru. Cime sam ja ugrozio bilo koga, time sto sam navijao za Japan ili Brazil?

 

PS: Nisam za Brazil, navijam za Atgentinu.😃


I Dejo se slaze sa mnom. 😂

https://aktuelno.me/sport/savicevic-nakon-uspjeha-hrvatske-vi-kravu-da-ubacite-dala-bi-gol

Edited by Valensija
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, madafaka73 said:

15 dana hlađenja za generalizaciju, plus neki prethodni grehovi sa foruma.

Ne znam za opus dotičnog forumaša, nick mi je prilično nepoznat, tako da taj deo koji je uticao na kaznu ne želim da komentarišem.

Ali zato moram da pitam, gde je ovde generalizacija?

Čovek je izneo mišljenje o tačno određenoj grupi, navijačima Žalgirisa. To nije generalizacija. Nema afinitet ka zelenoj boji, uniformnosti neke grupe ili hive mind mentalitetu? To je njegov lični problem, ali nije za ban. Dalje, napravio je opasku na postkomunistički mentalitet koji dosta Litvanaca, a i sve ostale exSSSR države koje su doživele to zlo imaju u manjoj ili većoj meri, što je takođe na mestu. Isto ovo mogu da potvrdim iz ličnog i profesionalnog iskustva. Čak i u poslednjoj rečenici kada spominje Litvance to nije generalizacija, jer se precizno izrazio na koji deo Litvanaca misli - na one koje je lično video na EP u Berlinu i kasnijim takmičenjima, deo navijača košarkaške reprezentacije Litvanije.

Jedino što je po meni problematično je naziv "debili" koji je uvreda. Da li je za ban i koliki, ne znam.

 

Kapiram ogroman pritisak koju tzv. politička korektnost vrši na socijalni život u RL, a posebno na internet prostoru, ali moramo malo olabaviti te stege postliberalne ere jer inače ćemo se uskoro naći u situaciji da ništa ni o čemu nećemo moći da kažemo ili napišemo.

 

Da li bi onda bio problem da kaze nesto slicno za Afrikance. Nesto tipa "prosao sam pola sveta, ali ovi navijaci Angole mi ne lice na ljude nego na zivotinje"? Da se ne zezamo, pusio bi se odmah mnogo veci ban u roku od odmah. Pa zasto je onda dozvoljeno pisati onako o Litvancima?

 

Ili, hajde da ja napisem sta mislim o Srbima i njihovoj potrebi da pune hale iskljucivo da bi se slinilo na velike budzete, superzvezde, marketing i pobede? Da napisem kako se isti razbeze kad nema rezultata i koliku gledanost ima bilo koji drugi klub osim KKP, KKCZ i FKCZ u Evropi? Prvo, prisila bi mi se etiketa "autosoviniste", drugo naravno da ne pisem tako nesto jer znam da se tako ponasa manjina i da ti sto se tako ponasaju nisu takvi samo zato sto imaju genetski usadjenu potrebu da budu takvi (jer pripadaju srpskoj etnickoj grupi).

 

Tako da, ban je 1/1 ko vrata.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, uini said:

mene npr zanima zasto je samo navijanje za hrvatsku odvratnije od navijaca zalgirisa, tj da cujem pokusaj uspostavljanja neke veze i logike na temu, @madafaka73.

ja u nekim situacijama mogu navijati za zalgiris, ali za hrvatsku i partizan ne.

mozda za zensku kosarkasku reprezentaciju hrvatske dok je igrala ona zvezdasica antonija misura.

Link to comment
Share on other sites

Sa Hrvatskom smo rivali u sportu i sasvim normalno je navijati protiv njih.

Bas bih voleo da sad po Sao Paolu il Rio De Zaneiru vidim Brazilce kako navijaju da Argentina osvoji prvenstvo iz  nekih razloga. Ili Argentince kako tuguju jer je Brazil ispao. Kakvi li su forumi po Brazilu, kakve su reakcije prema onima koji iznad svega zele da ispadne  Argentina.

Zavrsice se rat u Ukrajini i nijedan Ukrajinac vise u zivotu nece navijati za Ruse. Nema tu sportskih razloga i slicno.

Sad da napise neko da mu je Galatasaraj nesto najodvratnije na svetu, da njegovim navijacima zeli sve najgore...Treba li tog banovati... A Jagodin ubica se smeska cekajuci jos neko smanjenje kazne..

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, berti said:

Sad da napise neko da mu je Zvezda nesto najodvratnije na svetu, da njenim navijacima zeli sve najgore...Treba li tog banovati... A Demirov ubica se smeska cekajuci da ga pronađu...

Rekao bi čovek da se slažeš i sa ovim, zar ne?

 

Važi i u slučaju da neko napiše nešto slično i za Partizan ili koji god klub.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jao brate kakvo femkanje, recite fino ko ljudi mrzim ih, ne podnosim ih, ne mogu očima da ih vidim.

Rat je bio, ubijali su nas, ubijali smo ih, kamo sreće da smo izašli negdje na teren, odigrali utakmicu pa ko pobijedi izgura svoju politiku. Ali nismo.

Sad, nije zdravo nikoga mrziti ali treba razumjeti. Najdublje poštovanje imam prema ljudima koji su izgubili nekog najbližeg a opet smognu snage da oproste. Lično ne mrzim nikog ali kad mi je najnegativnije osjećanje to što navijam protiv Hrvatske u nekom sportu, kontam da sam još dobar s glavom.

Što se nas tiče ovdje, mrzimo se međusobno zbog jebene kožne lopte, Hrvati su nam najmanji problem.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Barkley#34 said:

Rekao bi čovek da se slažeš i sa ovim, zar ne?

 

Važi i u slučaju da neko napiše nešto slično i za Partizan ili koji god klub.

Nije bas tako. Navijaci Galate su ismevali Markovu smrt, zvizdali kada je bio minut cutanja, sprdali sa na drustvenim mrezama, slikali se na Markovom grobu kreveljuci se i podjebavajuci. Ne secam se da se neko na Marakani sprdao sa Demirovim smrcu i radio ovo kao Galatini. Ispravi me, mozda gresim.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Sad, nije zdravo nikoga mrziti ali treba razumjeti. Najdublje poštovanje imam prema ljudima koji su izgubili nekog najbližeg a opet smognu snage da oproste. Lično ne mrzim nikog ali kad mi je najnegativnije osjećanje to što navijam protiv Hrvatske u nekom sportu, kontam da sam još dobar s glavom.

 

sve to razumem, potpuno ljudski. međutim, ako si u nekom zajedničkom prostoru sa ljudima, koji verovatno kao i ti, jesu podeljeni na npr hrvate i srbe samo zbog mesta rođenja, onda prosto zarad dobrih manira i ubave komunikacije, ne izbacuješ takve lajnere, jednostavno ne vodi ničemu dobrom, ni kratkoročno, ni dugoročno.

 

da banalizujem potpuno temu ali mislim da postoji negde poenta: ja se npr irl užasno neprijatno osećam u društvu određenog tipa ljudi, koji postoji i u srbiji i u hrvatskoj i u albaniji i u americi i rusiji i kini. ako sam u društvu tih ljudi a oni su prosto takvi kakvi su - neću pričati u tom prostoru kako su mi oni odvratni, jednostavno ću se baviti nečim drugim dok sam tamo. 

ili jednostavno izađem i odem na neko mesto gde takvih nema.

 

to je cela filozofija i mislim da nisu nikakve politički-korektne-neoliberalne-stege, već prosto dobri i ljudski maniri u komunikaciji i bitisanju u određenom prostoru.

 

i naravno da nema veze sa tim da li neko navija za ili protiv hrvatske ili nešto treće. ja mislim da nikada nisam navijao za hrvatsku a nemam nikakvih razloga da navijam ili ne navijam. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, pavijan2 said:

Kakve Zvezda ima veze sa tim?

Kakve veze ima Galata sa Markom?

30 minutes ago, berti said:

Nije bas tako. Navijaci Galate su ismevali Markovu smrt, zvizdali kada je bio minut cutanja, sprdali sa na drustvenim mrezama, slikali se na Markovom grobu kreveljuci se i podjebavajuci. Ne secam se da se neko na Marakani sprdao sa Demirovim smrcu i radio ovo kao Galatini. Ispravi me, mozda gresim.

Razlika je baš drastična i menja činjenicu ubistva.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Barkley#34 said:

Kakve veze ima Galata sa Markom?

Razlika je baš drastična i menja činjenicu ubistva.

Evo sad sam guglao ko je Demir Jukić i kako je ubijen.

Dve grupe idiota zakazale obračun u 45. bloku i jedan idiot upucao drugog.

I kakve veze ima Zvezda  sa tim?

Marko je ubijen ispred  košarkaške dvorane. Igrala se utakmica koju je organizovao Galatasaraj. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Barkley#34 said:

Kakve veze ima Galata sa Markom?

Razlika je baš drastična i menja činjenicu ubistva.

Cela navijacka tribina Galate je prakticno podrzala ubistvo Marka. Njihov trener se ponasao lose. Dovoljan razlog da im se zeli sve najgore.

Sever nije likovao zbog stradanja Demira, nije niko odavde nazvao Demirove drugove teroristima. 

Dakle, govori se o odnosu prema nekom klubu i navijacima. Mislim, razumes ti odlicno o cemu se radi, ali...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, berti said:

Nije bas tako. Navijaci Galate su ismevali Markovu smrt, zvizdali kada je bio minut cutanja, sprdali sa na drustvenim mrezama, slikali se na Markovom grobu kreveljuci se i podjebavajuci. Ne secam se da se neko na Marakani sprdao sa Demirovim smrcu i radio ovo kao Galatini. Ispravi me, mozda gresim.

 

Deo navijaca je to radio, ne podrzavaju to svi.

 

Kao sto je deo navijaca Partizana na partizan.net pisao da pred gostovanje Crvene zvezde treba sluziti jagode sa slagom, kao sto su neki navijaci Crvene zvezde teski nacionalisti koji mrze sve pripadnike odredjenih nacija.

 

Mislim, turski nacionalisti su jedna odvratna pojava jer su bas ekstremni i jer su neprijateljski nastrojeni prema nama. Isto kao i albanski ili hrvatski nacionalisti. Recimo, ruski ekstremni nacionalisti vec ne smetaju toliko jer njihov nacionalizam nije usmeren protiv nas.

 

No, skrecemo sa teme, a tema je vredjanje navijaca Zalgirisa. Ne znam, meni se njihova podrska ekipi mnogo vise dopada jer oni nisu pretplaceni za TOP 8, uvek su pri samom dnu kada je u pitanju budzet, preziveli su period kada se svako sprdao sa njima u EL i kada igraci nisu primali plate. To je jedna kosarkaska nacija koja se potpuno razlikuje od navijaca u Srbiji. Navijaci u Srbiji su uz KKP i KKCZ jer njih dozivljavaju kao klubove koji su prirodno deo "elite", koji su prirodno pretplaceni na vrh tabele i igranje EL pa i kad se ne osvajaju trofeji to stanje se smatra "nepravednim", "neprirodnim", "nametnutim" koje ce samo od sebe proci kad pocnu da duvaju povoljniji vetrovi.

 

Sto opet ne znaci da treba da napisem da su svi navijaci KKP i KKCZ pacenici koji umesto lekova za smirenje gledaju milionere u klubovima za koje navijaju kako rasturaju neka tamo sela u ABA ligi dok se hrabro bore za sansu za evropski trofej. To bi, jednostavno, bilo pogresno i prvi sam za to da se bilo ko banuje ako tako nesto napise.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...