Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

10 hours ago, MetalHead said:

Pokusavao sam jos nesto ali ne ide. Izvinjavam se na nedostupnosti u ovom nikad jacem prelaznom roku. Necu veceras vise da prckam, javite ako nesto ne radi kako treba.

Strasno.

Ne radi forum u najjacem prelaznom roku kad treba javito ko je sve obukao sveti zvezdasrbija dres.

Slucajno?

A kad bude onaj potpisao za onaj klub onda ce sve da radi, sistem ce da funkcionise.

Ali nema veze, predaja nije opcija, ceracemo se jos i sever pamti sve.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Rekao sam da nikada neću komentarisati odluke moderacije na  bilo kom forumu gde sam samo učesnik. 

 

Samo da skrenem pažnju da je situacija sa Snjofkom ista kao i pre sa Paćinovim prvim nalogom  u smislu da su obojica "pali" na preoštro dočekanu i shvaćenu šalu ili poetski izraz.

Ništa ne menja suštinu to  što je jedan kažnjavan dva tri puta a drugi nijednom. 

Siguran sam da  kod Snjofka nema ni u tragovima bilo kakve naznake šovinizma ( sinegdoha za sve i svakojake "izme") - šta god bilo ko mislio o njegovom doprinosu  diskusijama ovde. 

Ne znam da li je to jedino uticalo na odlučivanje moderacije. Ako jeste ..

Samo kažem..

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/17/2023 at 10:20 AM, Drug Crni said:

Pitanje za moderaciju: kada ćete (i da li uopšte) da zaštitite Goldberga od svojevrsnog stalkinga na raznim topicima?

 

Ovo prozivanje i sprdanje sa njim je ne samo ružno i neukusno već valjda i kažnjivo?

 

Verovatno je najvise takvih postova bilo na KKCZ temi, ali meni samo stizu obavestenja kada sam tagovan (kao i svima), tako da sam propustio neke od tih prozivki, a i nema sanse da vise posecujem KKCZ temu koja je olicenje svastare sa milion ovakvih i onakvih upisa.

 

Sto se pitanja koje si pokrenuo tice - bravo, upravo o tome se i radi! Primeri koje si naveo nisu mnogo drugaciji od "hahaha, vidi ovu saku sto protestvuje", "ma nece vas narod", "vladace nas predsednik jos dugo" i slicnih botovskih komentara. Radi se o navijanju za individue i organizacije koje imaju moc kako bi se i ti sto navijaju osetili mocno. Odnosno, "eto, KKCZ moze da radi sta hoce, da dovede koga hoce, mi smo na pravoj strani, a tebi je ostalo samo da se sklonis negde i places".

 

Mislim, valjda je sad jasnije (ako je ikada i bilo nejasno) zasto ne mogu da se poistovetim sa ovakvim nacinom razmisljanja i zasto ne mogu da podrzim klubove koji izazivaju ovakve reakcije kod ljudi?

 

Mislim da moderacija radi dobar posao dok god dozvoljava svakome da artikulise neki svoj stav/pogled/misljenje (sa naglaskom na artikulise, dakle da se ne svede sve na izbacivanje floskula). Samo treba nastaviti sa secom partizan.net i mcz narativa, to moderacija i radi iako ima i propusta (kao i svuda).

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Kenozoik said:

Rekao sam da nikada neću komentarisati odluke moderacije na  bilo kom forumu gde sam samo učesnik. 

 

Samo da skrenem pažnju da je situacija sa Snjofkom ista kao i pre sa Paćinovim prvim nalogom  u smislu da su obojica "pali" na preoštro dočekanu i shvaćenu šalu ili poetski izraz.

Ništa ne menja suštinu to  što je jedan kažnjavan dva tri puta a drugi nijednom. 

Siguran sam da  kod Snjofka nema ni u tragovima bilo kakve naznake šovinizma ( sinegdoha za sve i svakojake "izme") - šta god bilo ko mislio o njegovom doprinosu  diskusijama ovde. 

Ne znam da li je to jedino uticalo na odlučivanje moderacije. Ako jeste ..

Samo kažem..

 

Nije baš ista situacija jer je Pacinu to bio prvi i jedini takav upis (doduše nije stigao da napiše više, ali eto pokazao se na drugom nalogu), dok je Snjofko imao kontinuirano ispoljavanje mizoginih stavova i sl.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

On 7/17/2023 at 10:20 AM, Drug Crni said:

Pitanje za moderaciju: kada ćete (i da li uopšte) da zaštitite Goldberga od svojevrsnog stalkinga na raznim topicima?

 

Ovo prozivanje i sprdanje sa njim je ne samo ružno i neukusno već valjda i kažnjivo?

 

Ja se sa Goldijem oko mnogo čega ne slažem,ali se u dva pitanja slažem: 

1) da političko krilo kriminalne organizacije mora da bude savladani

2) da su Crvena zvezda i Partizan dva čira

 

To su čirevi puni gnoja,koji rastu,a neminovno je da će morati da puknu. Goldberg na to istrajno i nepokolebljivo ukazuje,a dobrom delu forumaša se to otvaranje očiju ne dopada pa ga mrškaju,gurkaju..kao da je Goldi neki retard ili onaj lokalni alkos beskućnik ili neki lik sa psihičkim tegobama kojeg svi teraju nakon što izusti nešto.."dobro je,čuli smo te,ajde sad beži"..

 

"Goldberg na aparatima "

"Goldberg gleda i neverue "

"Nemojte javiti Goldbergu"

Itd

Itd

 

Ovim ne tražim da se neko mora slagati sa njegovim stavovima i viđenjima,ali ne mora ni da se sprda sa njima..na tako ružan način

 

Izvini, ali... dok je taj isti Goldberg, sa mesta moderatora i patronatom Barakude, nesmetano i nekažnjeno vredjao, omalovazavao i stalkovao  pojedine 4umase i sagovornike,  retko tko da je stao u zaštitu istih. Posebna prica je da su oni koji su mu odgovorili istim tonom i rečnikom, redovno kažnjavani.

 

Tako da, sam je krojač svoje 4umske sudbine.

Edited by Fat Zadd
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, goldberg said:

@Eddard

 

Lik je dezurna uhoda, ne vredi ni obracati paznju na takve.

 

Gde , kada, koga i kako sam ja to nekog uhodio?!!

 

Imas li kakav konkretan i/ili pametniji odgovor na ovo sto sam napisao?

 

Ili ces, pre vredjanja , nastaviti u trlababalan maniru?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pošto vidim da ste objavili određene banove, gde ste reagovali u roku od 10ak sati, zanima me kada će i na koji način biti sankcionisana osoba koja mi se na ovaj način obratila u inbox? Verujem da vam ne treba 24+ sati za odluku.

 

Spoiler

spacer.png

 

Samo što se registrovao i lik mi šalje ovako nešto, a možda nisam ni jedina koja je primila uvredljivu poruku (na osnovu prepiske sa uvrnutim). Zaista ne želim da brinem o tome kakve će me gadosti dočekati u PP. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DameTime said:

Pošto vidim da ste objavili određene banove, gde ste reagovali u roku od 10ak sati, zanima me kada će i na koji način biti sankcionisana osoba koja mi se na ovaj način obratila u inbox? Verujem da vam ne treba 24+ sati za odluku.

 

  Reveal hidden contents

spacer.png

 

Samo što se registrovao i lik mi šalje ovako nešto, a možda nisam ni jedina koja je primila uvredljivu poruku (na osnovu prepiske sa uvrnutim). Zaista ne želim da brinem o tome kakve će me gadosti dočekati u PP. 

Pa sta mislis kako je ta osoba prosla?

 

Sklonjen je odmah. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DameTime said:

Samo što se registrovao i lik mi šalje ovako nešto, a možda nisam ni jedina koja je primila uvredljivu poruku (na osnovu prepiske sa uvrnutim). Zaista ne želim da brinem o tome kakve će me gadosti dočekati u PP. 

 

Mislim da moderacija ne objavljuje trajne banove za ovakve padobrance jer nema ni potrebe. Jedino ako je ovaj Mrkonjic klon nekog drugog poznatog naloga, onda ima smisla da se ispita, inace imas objavu koja ljudima nista ne znaci jer nikada nisu videli nijedan post tog sto je trajno banovan.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...