Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

5 minutes ago, Dracarys said:

U Evropi nije ostalo ništa, oči su uperene na NBA ligu. Ostalo je baš dosta dobrih igrača koji u NBA nisu našli angažman. Zato je CZV u prošloj sezoni i dovela Kampaca nakon što je otpušten u Dalasu.

 

NBA pratim kladioničarski do plej-ofa, vidim da ima nekolicina veterana koji čekaju tamo ugovore, par igrača za koje sam siguran da će zabosti iste, nekoliko uništenih povredama kojima se smeši Tajvan i ovi što su između Evrope i G League o kojima znam između čuo sam za njega do ništa. 
 

BasketNews je danas objavio da Wall koketira sa Olimpijom, on je uz Dragića priželjkivan, koliko je realno to bih ostavio drugima. Možda dolazak nekog od njih negde stvori domino efekat...
 

Baš sam očekivao da ćemo nastaviti da jašemo pozitivni talas odlične sezone, te brzometno izleteti na tržište, kao i većina situiranih evroligaša. Kad ono...

 

Ostanak & produžeci igrača iz prošle sezone su mi, ipak, bitniji od bilo kakvih bombastičnih imena i nedelioca naroda, ali nešto je zapelo sigurno, da li planiranje rostera sa nedeliocem naroda,  ne znam, ali siguran sam da Željko i Big-Z nisu toliko probirljivi niti nesposobni da "sve što valja" iz prvog izloga proleti ispred njih. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Na trzistu bukvalno nema pleja koji moze da radi ono sto je radio Dante.

 

Centri su slicna prica, mada se tu moze dovesti neko jak i skocan iz razvojne i mozda pozitivno iznenaditi, makar na obrucu.

17 minutes ago, uini said:

 

 

pangos?

 

Eli Pangos bas ono, free? Ili je vise it's complicated?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Alex_Serbia said:

Na trzistu bukvalno nema pleja koji moze da radi ono sto je radio Dante.

 

... niti je ideja Zeljka da replicira ono sto je Dante radio prosle sezone. Verujem da je jedan od razloga zasto je bilo tako dobro, pored ociglednog Danteovog talenta, i to sto je bilo atipicno, drugacije nego sto je bilo koja ekipa u EL igrala. Siguran sam da ce nam napad u svom najboljem izdanju izgledati drugacije nego prosle sezone.

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, kendrick said:

 

... niti je ideja Zeljka da replicira ono sto je Dante radio prosle sezone. Verujem da je jedan od razloga zasto je bilo tako dobro, pored ociglednog Danteovog talenta, i to sto je bilo atipicno, drugacije nego sto je bilo koja ekipa u EL igrala. Siguran sam da ce nam napad u svom najboljem izdanju izgledati drugacije nego prosle sezone.

 

 

 

Ono sto je primeceno kao tendencija u ove 2 sezone je da Zeljko gleda da ugl kreira povoljne misemceve gde cemo imati prenost u 1 na 1. 

 

Dakle, ako ne mozemo da kloniramo Dantea, novi plej ce morati da bude uber brutalan u svom pool-u skilseta. A opet, trziste je otuzno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Ne mislim da su od stakla, nego da su povrede sastavni deo igre, naročito kod timova koji odigraju 80 utakmica gde se na svakoj očekuje pobeda i maksimalni pristup.

 

Vecina meceva u ABA ligi je kao setnja po parku.

 

1 hour ago, realno *w said:

Odigrao 31 od 34 meča u EL. 

 

Sad vidim, moja greska. Poenta je da su na tri pozicije imali samo 5 igraca, a tu pricamo o Efesu koji em ima novca, em je u pitanju dvostruki evropski sampion.

 

1 hour ago, realno *w said:

Ok je da se koristi 11 igrača, pitanje je šta radiš kad se neko bitan povredi. Da li imaš nekog polovnjaka ili mladog da ubaciš u mašinu, ili ćeš ekipu popuniti šesnestogodišnjacima.

 

Mislim da niko ozbiljno ne razmatra maloletne igrace, nego igrace od 19-21 godinu koji su tu da treniraju sa ekipom i uskoce u slucaju neke povrede. Tako je u skoro svakom klubu u EL. U Partizanu bi to mogli da budu onaj Petrovic, Jovanovic, Radovanovic, ne znam ko je tu jos ostao.

 

U svakom slucaju, klub mora da pokusava i da progura igrace iz svog pogona (a ako ne umeju, onda barem mogu da posluze za ove lake meceve u ABA ligi). To se drasticno razlikuje od Crvene zvezde kojoj u 12 "uskacu" Lazic, Kuzmic, Lazarevic i Davidovac.

Link to comment
Share on other sites

Komšije, kod vas je baš tiho u dužem vremenskom periodu.

Za poziciju centra nemam predstavu koga bi mogli da izbunarite. Nešto ne verujem da ćete se kockati sa ovim Portugalcem iz Sakramenta, solidno on deluje, ali nema iskustva u EL i ne verujem da će ŽO da se osloni na takvog igrača u reketu.

Uzimajući u obzir kako je Željko birao do sada glavne poluge, rekao bi da ćete se osloniti na neke "stare EL kajle", ali je problem što takvih nema na vidiku.

Kod vas tek ne cure nikakve info, ali ne sumnjam da se predano radi.

Što se tiče pleja, imam neki utisak da odugovlačite i čekate, eventualno, Dragića i da vam je to prvi izbor.

Ako to ne upali verujem da će izbor biti neki Pengos/Kalates, a ne bi me čudilo i izlaz iz ugovora(uz neko obeštećenje) nekog iskusnog pleja (pass first) iz drugog EL kluba, jer ćete teško naći takvog igrača kao što je bio Dante (atipični plejmejker).

Naravno, sve što pišem je samo moje razmišljanje bez ikakvih insajderskih info, a voleo bi da se i kod vas kuva nešto kvalitetno, jer bi to (po meni) bio garant da će i kod nas ostala pojačanja biti kvalitetna (znajući kako naš predsednik voli da meri patku).

Svakako vam želim kvalitetan tim pa da se zajedno nađemo u top 8, ako Bog da.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Komsije, otisao vam danas Zoc za Barselonu. 


Covek ima kucu i restoran u Barseloni, svako malo je tamo. Nece sigurno jedan Zeljko Obradovic leteti na noge Laprovitoli ili Higinsu da ih ubedi da igraju za njega.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, goldberg said:

 

Vecina meceva u ABA ligi je kao setnja po parku.

 

Jeste, kad upregneš nosioce 20 minuta u prvih 25 minuta tekme, naprave razliku, pa onda uđu ovi ostali da je istope u korist protivnika. Onda opet vratiš ponekog nosioca na 5 min, čisto da se održi razlika.

Naravno, bio je poneki izuzetak kad svi sipaju, pa se reši lako.

 

 

11 hours ago, goldberg said:

Mislim da niko ozbiljno ne razmatra maloletne igrace, nego igrace od 19-21 godinu koji su tu da treniraju sa ekipom i uskoce u slucaju neke povrede. Tako je u skoro svakom klubu u EL. U Partizanu bi to mogli da budu onaj Petrovic, Jovanovic, Radovanovic, ne znam ko je tu jos ostao.

 

Šta tačno mogu oni? Ovo što sam pričao gore, da uđu na +20 u ABA ligi  i da većamo da li će ta prednost potrajati dok sudija ne svira kraj. Da uđu u EL, istog momenta svaka akcija protivnika ide pravo na njih, kažnjava se svaki sekund na terenu. 

To se ne zove proširena rotacija, to je čisto popunjavanje broja na sopstevnu štetu.

 

Pa nije to poenta. Proširena rotacije je da imaš nekoga ko će uleteti, pa povremeno čak i iskoristiti te minute i napraviti nešto više. A ako ne to, makar da odigra korektno u smislu da statiraju u napadu, odigraju poneku odbranu itd. 

Eto sam si spomenuo te vaše, iskusni veterani, svi vrhunski u odbrani. Da smo imali nekog tipa Kuzmić, svaki put kad je Lesor izostao, sve bi to lakše bilo.  

Ali opet kažem, ne mora baš tako iskustan veteran. Ali barem neko ko je imao kakav takav dodir sa ozbiljnom seniorskom košarkom.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/23/2023 at 11:31 AM, Arsenije Pesic said:

E da, poseban pozdrav ekipi koja je unosila optimizam na ovu temu, jednom i vi da budete u pravu :classic_biggrin: Ne ozbiljno, svaka čast za penduluma i kompaniju što su redovno donosili pozitivnu energiju ovde.

 

On 6/25/2023 at 1:02 PM, Ne sam Safete said:

Nemojte sad da se brookate, mracilo se na topiku opasno.

 

On 6/25/2023 at 1:19 PM, DameTime said:

Ti si mi bio umeren, ova dvojica su oni što bacaju konfete dok su svi ostali smoreni na rođendanskoj žurci. :wink2:

 

Eto i mene sa malim zakašnjenjem. Elem, htedoh da se osvnrem na ovu priču jer ne stigoh ranije.

 

Već sam jednom to napisao na forumu - ja teško da sam baš neki ogromni optimista ("baca konfete" by DT) bio po pitanju KKP-a u RL a i ovako u životu oko raznih stvari ali me je toliko smaralo mračenje pojedinaca na forumu da sam prosto morao da unosim malo pozitive i optimizma i bacam kontru. Valjda je to do osobe. Nekima je ovaj forum kao ventil pa dođu ovde da istresu samo negativnu energiju kad sve ide loše, dok kad je sve bilo dobro onda se ili ne javljaju ili i dalje sumnjaju, strahuju ili šta već. To je baš deprimirajuće. Ja sam tu imao kontra razmišljanje - kad je išlo dobro bio sam pod euforijom i želeo da podelim to osećanje sa svima. Kad je loše ili se stišam ili prespavam pa pokušam racionalnije i trezvenije da posmatram stvari. Ipak mi imamo Željka na klupi i kakve god da se greške dešavaju on vidi više i dalje od svih nas ovde i treba mu verovati. A da li će na kraju doći titula - jbg često mogu da odluče neke sitnice, neka tuča, neka trojka...to je sport. Bitno je da smo mi uživali u jednoj vrhunskoj predstavi većim delom prošle sezone.

 

------------

 

Fast forward napred na Mirotić situaciju, sad kad je izvesno da je potpisao za Milano.

 

Ja sam bio jedan od onih koji iskreno nije bio previše oduševljen idejom njegovog dolaska. Uvek sam imao utisak da je u pitanju vrhunski, ali preplaćeni igrač koji nema taj "borba bre" nagon u krvi. Držao me neki predosećaj da bi došla ogromna očekivanja sa njim i da bi tim razočaranje bilo veće. No, sad kad se izjalovilo krivo mi je jer je Željko očigledno imao ozbiljnu ideju da igra sa njim i Ledejem u petorci i da dopunjuje dalje roster u skladu sa tim. To je možda bila neka Željkova kockica, X faktor koji bi gurnuo KKP ka poziciji ozbiljnog kontendera za EL titulu. Mirotić je svojom odlukom očigledno razjebao celu koncepciju koja je bila 99% isplanirana i dogovorena i to je bio baš jajarski potez. Njegova argumentacije je baš, baš slaba jer je u pitanju lik koji je delio i Barsu i Real i Srbe i Crnogorce u CG ali mu je sad kao naprasno došlo iz dupeta u glavu da će izazvati neke podele u Srbiji. Podele postoje i postojaće. On će posle ovoga biti dočekan možda i većim aplauzom od strane Zvezdine publike jer je odbio KKP, a na tekmi protiv nas će ga dočekati salva zvižduka zbog načina na koji je postupio. Da je rekao otvoreno na startu da ne želi ni u jedan, ni u drugi klub sve kul. Ali ovako...još sa dodatkom priče da su ga neki crkveni velikodostojnici ubeđivali da ne pravi razdor (ako je tačno)...imam neki utisak da su ljudi u i oko KKCZ znali mnogo pre Željka i Savića da će ovaj da nas ispali i da su zato javno obznanili kako se povlače iz pregovora sa njim. Opet njemu na dušu, ako je zavlačio Željka toliko. Kao što rekoh, krivo mi je jer nam je ukrao mnogo vremena i potencijalno sjebao celu koncepciju koja sad naknadno mora da se gradi drugačije sa ograničenm vremenskim resursima. Šteta. Imao je priliku da uđe u legendu, da ispiše jednu lepu stranici u istoriji KKP-a i možda uđe u legendu no idemo dalje.

 

Jedini za kojim iskreno žalim je Egzum. Sve ostalo je zamenjivo. Drago mi je što smo ostalu okosnicu sačuvali. Mnogo će zavisiti od izbora pleja i centra. U svakom slučaju jedva čekam novu sezonu.

  • Like 15
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pendulum said:

Već sam jednom to napisao na forumu - ja teško da sam baš neki ogromni optimista ("baca konfete" by DT) bio po pitanju KKP-a u RL a i ovako u životu oko raznih stvari ali me je toliko smaralo mračenje pojedinaca na forumu da sam prosto morao da unosim malo pozitive i optimizma i bacam kontru. Valjda je to do osobe. Nekima je ovaj forum kao ventil pa dođu ovde da istresu samo negativnu energiju kad sve ide loše, dok kad je sve bilo dobro onda se ili ne javljaju ili i dalje sumnjaju, strahuju ili šta već. To je baš deprimirajuće. Ja sam tu imao kontra razmišljanje - kad je išlo dobro bio sam pod euforijom i želeo da podelim to osećanje sa svima. Kad je loše ili se stišam ili prespavam pa pokušam racionalnije i trezvenije da posmatram stvari.

 

Fyi, nisam želela da te uvredim, niti sam mislila kao nešto negativno. Zapravo se uvek divim ljudima koji su u stanju da gledaju na stvari sa neke pozitivne strane. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam ni mislio da si želela da me uvrediš, ali sam kontao da je to jasno i bez smajlija 🙂

Shvatio sam ja to kao pozitivan komentar još tada samo htedoh da pojasnim da ipak nisam ja skroz taj lik u RL iako bi po pisanju ovde moglo da se zaključi tako nešto. Samo biram na forumu da ipak imalo pozitivnije gledam na stvari, a ono negativno zadržavam više za sebe.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@pendulum

 

#1 Ako nam je koncepcija bazirana na Miroticu, onda jebes tu koncepciju jer je svakako promasaj.

 

#2 Uvek sam od onih koji su za finisiranje posla sa sklapanjem ekipe sto pre je moguce, ali u ovim okolnostima i sa stanjem na trazistu i ovde i preko, ne moze se reci da nam je ovo oduzelo nesto specijalno vremena i manevarskog prostora. Na kraju krajeva, ako su smatrali (Zhoc i Savic i ko jos ucestvuje u tom delu procesa) da je bas on taj koga vredi cekati toliko i ulaziti u hazard, opet je to saml njihova (odnosno nasa, KKP-ova) pizdarija.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pendulum said:

Već sam jednom to napisao na forumu - ja teško da sam baš neki ogromni optimista ("baca konfete" by DT) bio po pitanju KKP-a u RL a i ovako u životu oko raznih stvari ali me je toliko smaralo mračenje pojedinaca na forumu da sam prosto morao da unosim malo pozitive i optimizma i bacam kontru

 

 

Ja sam prvi dežurni pesimista, ali mi nije jasno kako neko može da bude pesimista kada čekamo 3 pojačanja, od toga 2 startera. Dok ne vidimo šta smo tu uradili, teško je šta proceniti.

Jedino što sada možemo da konstatujemo da smo propustili većinu proverenih evropskih rešenja, ujedno i neverovatno preskupih.

 

 

6 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

@pendulum

 

#1 Ako nam je koncepcija bazirana na Miroticu, onda jebes tu koncepciju jer je svakako promasaj.

 

#2 Uvek sam od onih koji su za finisiranje posla sa sklapanjem ekipe sto pre je moguce, ali u ovim okolnostima i sa stanjem na trazistu i ovde i preko, ne moze se reci da nam je ovo oduzelo nesto specijalno vremena i manevarskog prostora. Na kraju krajeva, ako su smatrali (Zhoc i Savic i ko jos ucestvuje u tom delu procesa) da je bas on taj koga vredi cekati toliko i ulaziti u hazard, opet je to saml njihova (odnosno nasa, KKP-ova) pizdarija.

 

 

1. Grubo je to nazvati koncepcijom. Jednostavno da ako treba da dovedeš još 2 igrača pored njega, da ćeš prilagoditi izbor prema njemu, što je sasvim logično. 

 

2. Ovo se slažemo, upravo ono što sam napisao i u odgovoru Pendulumu. Ako ćeš da tražiš pojačanja među igračima koji su izvisili za NBA, taj period tek počinje.

 

Link to comment
Share on other sites

Ta prica o podelama i nekim konkretnim pritiscima mislim da je samo izgovor.

 

Covek je samo kad je krenula cela frka procenio da mu ne treba u zivotu da razmislja da li ce neki lik koji sedi pored terena u Pioniru da samo poteze stolicu, ili ce i da stvarno udari.

 

Malo ovde karikiram, ali to je sustina.

 

Njemu je deo price zbog koje je inicijalno prihvatio Zeljkovu ponudu sigurno bio i faktor zivota u Srbiji, zemlji koju smatra svojom.

 

Sva ova desavnja cak i pre nego sto je potpisao su mu pokazala da mu se to ipak mozda i ne radi + je mozda doslo i jos vise love od Armanija.

 

Jasno je da jr koncepcija razjebana, ali kad je vec tako ja glasam da bude ponovo situacija

 

Milt i Miloje -> Bo i Roberts

 

 

  • Like 3
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Sad je jasno zašto ređe pišeš - skupljaš oni pozitivno dok se istovremeno boriš da te negativno ne potopi. :classic_biggrin:

 

Pa ono, jes' vala...

Treba vremena da se skupi pozitivno dok te negativno bombarduje svakodnevno.

 

Sam sam kriv, ja sam i na +18 u G5 u Madridu bio pesimista... lično sam kriv za poraz.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, realno *w said:

Jeste, kad upregneš nosioce 20 minuta u prvih 25 minuta tekme, naprave razliku, pa onda uđu ovi ostali da je istope u korist protivnika. Onda opet vratiš ponekog nosioca na 5 min, čisto da se održi razlika.

Naravno, bio je poneki izuzetak kad svi sipaju, pa se reši lako.

 

Pricamo o igracima koji ne bi ni bili u 12, a ako Koprivica, Trifunovic, Andjusic ne mogu da dominiraju protiv Cibone, Borca, Mornara... mozda je problem u strucnom stabu sto ne zna da koristi takve igrace.

 

10 hours ago, realno *w said:

Šta tačno mogu oni? Ovo što sam pričao gore, da uđu na +20 u ABA ligi  i da većamo da li će ta prednost potrajati dok sudija ne svira kraj. Da uđu u EL, istog momenta svaka akcija protivnika ide pravo na njih, kažnjava se svaki sekund na terenu. 

To se ne zove proširena rotacija, to je čisto popunjavanje broja na sopstevnu štetu.

 

Pa nije to poenta. Proširena rotacije je da imaš nekoga ko će uleteti, pa povremeno čak i iskoristiti te minute i napraviti nešto više. A ako ne to, makar da odigra korektno u smislu da statiraju u napadu, odigraju poneku odbranu itd. 

Eto sam si spomenuo te vaše, iskusni veterani, svi vrhunski u odbrani. Da smo imali nekog tipa Kuzmić, svaki put kad je Lesor izostao, sve bi to lakše bilo.  

Ali opet kažem, ne mora baš tako iskustan veteran. Ali barem neko ko je imao kakav takav dodir sa ozbiljnom seniorskom košarkom.

 

Na 1 i 2 imas novog igraca, Puntera, Andjusica, Avramovica i Jaramaza. Na 3 Nunnallija, Ponitku i Trifunovica. Na 4 i 5 Smailagica, Ledaya, Koprivicu i dovode se jos dva igraca. To je 13 igraca koji ce imati prednost u EL. Sve preko toga sto dovodis mora da bude neko ko i nije toliko kvalitetan jer inace, zasto bi cekao u redu na tribinama da se neko povredi? Zato sto voli klub i navijace?

 

To sto radi Crvena zvezda je ludilo, ne moze igrac kao sto je Lazarevic da bude van 12 ili da Ilic skoro da ne vidi minute ni u ABA ligi. Ti igraci kasnije nisu ni za donji dom ACB lige jer ih niko nece ako nemaju minute, sto znaci da moras ekstra da ih platis da bi pristali da cute i ne bune se zato sto zevaju na tribinama.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...