Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Ako suspenzije ne budu prevelike i ako ne bude bas divljastva u Areni, ovo moze da ispadne odlicno.

 

Pretila je opasnost da se sve pretvori u festu pre pocetka utakmice i da se samo ceka da se finisira Real i krene slavlje.

 

Ovako se vraca ratnicka atmosfera i da im nanu  sad svima...

1 minute ago, SteveFrancis#3 said:

Da, delim misljenje. Cini se da Yabu nije imao uopste predstavu sta zapravo radi. Otkacilo se kvacilo u trenutku i pakao.

Tim gore.

Link to comment
Share on other sites

Hajmo malo o utakmici. Kako sam i pretpostavila, Mateo je bliži tome da ne zna šta bi bez Tavaresa, nego nekakvoj taktici sa small ball postavom. On radi veliki posao i u odbrani i u napadu, gde otvara prostor većini saigrača - Musi, Hezonji itd. Poarje nije mnogo pomogao. 

 

Željko, isto očekivano, je lagano rešio to pitanje odbrane Tavaresless Reala. Videli smo malo veću ulogu Lessorta i Exuma nego u prvoj utakmici, pogotovo u napadu. Bekovi Partizana su pretrčali bekovsku liniju Reala, gde su Rudy, Chacho i Llull istina postigli neke poene (Rudy ih je naročito vraćao u život), ali sa tim se moglo živeti. Madar im je napravio haos u odbrani u prvom delu utakmice, Exum u napadu (ovde je imao sigurne mismečeve i došla je do izražaja njegova igra na niskom postu i trčanje u ledja odbrani Reala). Probao je Real sa zonskom odbranom ali je Partizan to brzo razbijao šutem i vraćao sigurnu prednost. Jednostavno, imali su rešenje za sve na terenu, Španci ni za šta. 

 

Htela bih da se pospem pepelom za priču o nedostatku "pravog pleja" od pre par meseci. Baš sam se žestoko zeznula. Partizan ima tri igrača na poziciji 1 koja pružaju različita rešenja u napadu i taj redosled je obično: Madar/Aleksa -> Dante -> Aleksa/Madar. Njih trojica značajno utiču na pace igre. Naravno, ne bih se posipala pepelom da tim nije kliknuo 😁 Generalno Željko je napravio majstorsku selekciju rostera, gde je rotacija kratka za neke standarde, ali zato versatile. Exum/Madar/Aleksa, KP, Leday, Nunnally, Lessort/Smajli je rotacija koja može da njegove kreativne napadačke setove sprovede u delo. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, djole said:

dobro jutro

 

mogla bi da padne neka koreografija i setalica na granici morbidnog, ali ipak u sportsko-navijackim granicama

 

na primer, neki momak u uniformi grobara (pravog) koji bas slucajno podseca likom na Exuma stoji pored iskopane rake i smeje se psihopatski dok drugi sa krunom i grbom reala stoji usran od straha

 

sa tribina gotovo neprestano ide jer mi smo stoka sa tribine juzne, da bi pred kraj krenulo "sad ce stoka da vas nabije 30 razlike picke madridske", a ćus mateo i hezonja vode razgovor tipa "sta kaze ovaj" - "kaze ti da jedes govna"

 

Dovoljno je da se 20.000 ljudi 2 sata ponaša kao ovde mnogohvaljeni sportista i košarkaš Rudi. Znači, sve u okviru pravila. Biće zajebano naći i deset takvih, ali moramo svi dati sve od sebe

Link to comment
Share on other sites

ova serija je klasičan željkov TM.

epizoda br.1 u kojoj je uzeto sve što su kontekst & real ponudili, punter ulazi u pobedničku seriju, krunisanu pobedničkim šutem - nakon takvih situacija smatram da igrač više nikada nije ono što je bio pre te tekme, ma koliko bio dobar, sada je mnogo bolji.

 

epizoda br.2, demontiranje do nivoa u kojem je jasno još na poluvremenu da real nema šta da traži, jer partizanovi igrači sada nesvesno izvode kretnje i čuju željkov glas sa treninga još od one prošle sezone na leto a kamo od neke pripreme za seriju protiv reala.

 

potpuni automatizam i samopouzdanje, sa sinoćnom partijom teško da bi bilo ko od preostalih ekipa dobio partizan u jednoj tekmi.

..i onda na sve to ovaj pucanj racija, neću više da ga pominjem i koga sve smatram krivim ali mi je krivo kada se tako završi onakva demonstracija tehnike, taktike i koncentracije.

 

kao što rekoh, eyes on the prize, treba dobiti još jednu tekmu i da idete na f4.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

Exum u napadu (ovde je imao sigurne mismečeve i došla je do izražaja njegova igra na niskom postu i trčanje u ledja odbrani Reala).

Kad sam video u 1/2 da ga čuva Ljulj, a da nema zaštitu leđa u vidu Tavaresa, iskreno sam se nasmejao. Nije to dugo trajalo, ali je bilo slikovito. Bili su očekivani veći minuti za Eksuma, Nanelija i Ćaću nego u prvoj utakmici, mislim da je Željko isto to uradio jednom u drugoj utakmici duplog kola.

 

Mi smo ih na kraju zatrpali spolja ali do tada smo vodili i sa lošijim šutem za tri, ali ogromnim procentom za dva i sa bacanja. Izjednačeni u skoku, malo manje IL. Iskontrolisan meč u potpunosti.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Kad sam video u 1/2 da ga čuva Ljulj, a da nema zaštitu leđa u vidu Tavaresa, iskreno sam se nasmejao. Nije to dugo trajalo, ali je bilo slikovito. Bili su očekivani veći minuti za Eksuma, Nanelija i Ćaću nego u prvoj utakmici, mislim da je Željko isto to uradio jednom u drugoj utakmici duplog kola.

 

Mi smo ih na kraju zatrpali spolja ali do tada smo vodili i sa lošijim šutem za tri, ali ogromnim procentom za dva i sa bacanja. Izjednačeni u skoku, malo manje IL. Iskontrolisan meč u potpunosti.

 

Šut spolja je "proradio" taman na vreme, kad su se spustili u neku zonu. I jeste ona Zachova trojka bila poslednji ekser u kovčegu ovog poraza Reala, ali kao što kažeš iskontrolisali ste meč u potpunosti. Pohvalila bih i kontrolu skoka, što vam često zna biti problem. Jeste lakše bez Tavaresa, ali ipak, well done.

Edited by DameTime
slova
Link to comment
Share on other sites

U vezi kontrole skoka, iznenadio sam se kada sam video da Lesor ima samo pet u odbrani. Delovalo mi je da je uhvatio svaki važan odbitak, i to u buketu igrača.

 

Porazno za Real je da ovi veterani moraju da imaju toliku ulogu, baš smo ih razvalili bez Tavaresa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Manje vise sve receno.

 

Ali jedan detalj vidim niko nije komentarisao. Moj neki insekt (i skromna pravnicka karijera) mi govori da je ovo moguce dio scenarija. Plan C, jer je zona u 3/4 bila plan B.

 

Ljulj  u toku ovog opsteg meteza i fajta koji je izazvao, lagano  uzima loptu sa poda. U fazonu kao nista nije bilo.  Moguce da sve je bilo iscenirano da se Panter isprovocira. Jer nedostatak Pantera misle da je nenadoknadiv. Njima Ljuj vise nista dobro donijeti ne moze, svjesna zrtva. Sve poslije je posledica i nedostatak kontrole nekih igraca. Tu pre svega mislim na Lesora sa nase strane. Jabusele i Dek nisu ni za komentar, Musa je kolateralna steta kao i Dante. Pogledajte Nanalija kako je covjek odreagovao bukvalno tri vatre ugasio. I onaj sudija Poljak imao dobru reakciju.

 

Na kraju tresnjica na vrhu Rudy mirotvorac!? Ljudi Real je to oni ne bi bili to sto jesu bez kompletne price logistike, tradicije i svega. Zato Zoc smiruje jer ih je provalio osim sto ih je razvalio.

 

Njih treba sa ledenim osmjehom docekati od pasoske kontrole kojoj je nestalo tinte u onom pecatu, do kofera koji kasne 2-3 sata na aerodromu. Do vozaca busa cija firma je bas tad stupila u strajk, a mi smo poznati po postivanju radnickih prava pogotovo prava na strajk. Ako neko uzme taksi voditi ga do hotela i arene preko Kaludjerice, reci im da je to za njihovo dobro. Ma ako treba konsultovati doktora sa 50 godina tradicije u kosarci za ideje ili bar neko saosptenje.. Napuniti im gace na svakom koraku.

 

A onda pred svjetlima kamera napraviti festu u areni, praznik kosarke i razvaliti ih pregristi parket. 

 

Njih treba razvaliti stoka razlike u BG bez zelje za osvetom. Ko ce to uraditi? Pa Smajli, Avram, Trifa i Djusa, Madar. Ovaj put ce pokusati da glume zrtvu ali zaista ne treba nasjedati. Pojesce sami sebe.

Nadam  se da  Dante nije ozbiljno povredjen, nadam se da i mi malo mi duvamo pricu jer ima osnova.

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

hocu da kazem da ono sto on radi nije najsportskije ali je u okvirima pravila.

Pošto si raspoložen za četvorenje dlaka, stalno miješanje u sudijske odluke nije u okvirima pravila.

 

That being said, moja poenta nije u njegovom ponašanju tokom incidenta, nego kad kažem da ga je zakuvavao od početka serije, mislim na to da je njegovo ponašanje, uz činjenicu da je isto tolerisano od strane sudija, u velikoj mjeri doprinijelo dizanju tenzija i trenutku pomračenja u Ljuljovoj glavi od koga je sve krenulo.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Impresivno je kako je Partizan juče razmontirao Real. Za razliku od nekih prethodnih utakmica za koje je moglo da se kaže da je Partizan imao i sreće da neki bitan šut uđe i da od toga zavisi tok utakmice, Partizan je juče na 101 način cepao odbranu Reala; koja je neretko pucala posle 5-10 sekundi, a svaki igrač Partizana je uspevao smireno da pronađe višak i taj višak je bez ikakvog dvoumljenja cepao mrežicu. Kao na igrici, ali level easy. Real nije uspevao na duže od 2-3-4 minuta da poveže neku smislenu igru; pa čak i kad bi nekako odradili par odbrana, u napadu nisu znali šta bi. Nije ni lako proceniti koliko je to Partizan dobar, jer je jučerašnji Real stvarno nedorastao, ali meni se zaista čini da je tu samo Barsa ispred, i to ako odigraju potpuno koncentrisano. I tada je pitanje, jer je uvek protiv KKPa moglo da se računa da neko neće isporučiti, ali ona situacija u kojoj Madar, Aleksa i Smajli igraju ozbiljnu košarku..

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Samo da izjavim da mi je jako žao što se ovo desilo Exumu. Njega i Nanelija baš gotivim i mislim da su primer kako sportista treba da se ponaša.

 

Što se tiče incidenta, bilo je pitanje kada će se desiti, ja lično sam mislio u finalu ABA, valjda će ovo pomoći da se smire strasti bar u tom delu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, odupri se ludilu said:

Manje vise sve receno.

 

Ali jedan detalj vidim niko nije komentarisao. Moj neki insekt (i skromna pravnicka karijera) mi govori da je ovo moguce dio scenarija. Plan C, jer je zona u 3/4 bila plan B.

 

 

 

 

Vole ljudi da veruju kako je dosta nekih situacija u životu planirani, kako uvek postoje i plan B i plan C.

 

Mateo nije imao ni plan A da se razumemo. Ono što je Llull uradio nije nikakav plan, već nemoć. Da je bio plan, ne bi uleteli svi igrači na teren, već bi makar tu dvojicu ostavili na klupi; ne bi Jabusele napravio potez koji će ga pratiti kroz karijeru, ne bi Deck onoliko nervozan i nekontrolisan bio.

 

Jednostavno nemoć i frustracija.

 

Na to da se nadovežem da je Partizan juče imao vrhunsko suđenje. Vrhunsko u smislu da Real nije bio povlascen. 10ak bacanja više od Reala, u jednom momentu i 15. Dosta puta je radila pištalja kada su publika i igrači očekivali da se pusti nešto agresivnija igra. Ne bi svakako bio prvi put. Mislim da je dosta frustracije i odatle proizaslo. Oni nisu imali koncentraciju i strpljenje da igraju odbranu, ista je pucala nakon 5 sekundi, igrali su na kartu da se lopta iščačka, dozvoli malo bumpovnja i sl. Kada su videli da tako ne može, reagovali su kao dete kada mu se nešto ne dozvoli. Tantrum u lajvu.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Barkley#34 said:

Nakon sto puta odgledanog snimka mišljenja sam da Jabusele nije u trenutku bio svestan šta radi, tj. koliko opasno to može da bude, imajući u vidu razliku u masi i sam potez. Učestvuje u tuči, duplo je veći i ne kapira da može nekog da prelomi kao grančicu.

 

Naravno, to nimalo ne umanjuje ozbiljnost učinjenog. Samo mi deluje da nije svesno ušao da napravi najveće sranje, kao recimo Dek što je krenuo u obračun.

 

 

 

Jabusele je sve vreme bio nervozan. Isto je poput Deka samo čekao gužvu da istrese frustracije. Prvi je prišao ne da razdvaja nego da grudima odgurne Pantera. Svesno je bacio Egzuma na parket, još ustaje i gleda ga sa visine zadovoljan onim što je uradio. Zatim traži Pantera i zaleće se prema njemu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Barkley#34 said:

Nakon sto puta odgledanog snimka mišljenja sam da Jabusele nije u trenutku bio svestan šta radi, tj. koliko opasno to može da bude, imajući u vidu razliku u masi i sam potez. Učestvuje u tuči, duplo je veći i ne kapira da može nekog da prelomi kao grančicu.

 

35 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Da, delim misljenje. Cini se da Yabu nije imao uopste predstavu sta zapravo radi. Otkacilo se kvacilo u trenutku i pakao.

 

Meni je iskreno krivo što se to njemu desilo, posebno zato što je sad u Španiji kao stranac odma stavljen u ulogu žrtvenog jarca, bez ikakve sumnje dijelom i da se skrene priča sa uloge domaćeg repstativca i legeMde Reala Ljulja.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ljudi ja se ovog "kamena u želucu" nisam oslobodio ni posle dela prospavane noći. Sa nebeskih visina sam "ljuljnuo" :frusty: u dubine Hada, u roku od nekoliko desetina sekundi. Srećni su oni @goofy, koji su posle nekog vremena ili posle "nečega" mogli u potpunosti da se saberu. Nije ovo ni prva ni poslednja tuča koju sam video i koju ću vrv. videti na košarkaškom terenu, nekada davno i bio deo (kao što me sinoć podseti uini, ja volim rivalitet i naboj), ali do sada skoro pa savršena sezona u EL, može lako da se pretvori u nešto što niko od nas ne želi i to ne samo zbog već viđenih kazni i potencijalne ozbiljnije povrede (po meni) možda i najznačajnijeg igrača (kad se uzmu u obzir oba kraja terena),već zbog potencijalnog gubitka tog konstantnog "rasta" našeg tima, koji je možda nagoveštavao da su reči Duleta o realnosti i njenom prihvatanju, mogle zaista da postanu stvarnost. Ne volim da se mnogo raspisujem, to nije moj stil, nadam se da će sve proći uz najmanju moguću štetu i to prvo za našeg Dantea, a posle i ceo tim.

Na kraju bez želje da produbljujem temu, niti  želje da "moja bude poslednja", ovo što ću napisati je teška generalizacija (koja je jedna od dve stvari koje najviše mrzim), ali za sve kojima nije jasna "krivica" rf-a i njegove male ili velike uloge u kreiranju "atmosfere" u kojoj se samo čekala "iskra" tj. izvršilac (pošteni llull) napisaću samo jedno: verovatno ni RTS, HTV, CNN, R1 ni gebels... nisu krivi svojim činjenjem tj. kreiranjam određene atmosfere, a u granicama dozvoljenog, jer oni/on nisu nikoga ubili. Znam da je poređenje nije adekvatno, ali oprostite  još uvek imam onaj "kamen" sa početka posta.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ne sam Safete said:

Neću uopšte hladne glave da komentarišem kako je trebalo iskulirati, jer nije ... Nauči da gubiš ili nemoj da igraš.

 

To sam ja zamerio i Lesoru u kupu kad je počistio Kampaca i to samo iz razloga jer izgleda ni on nije naučio da gubi. Iskuliralo se i nije bilo gužve, tako i treba. Egzum je iskulirao faul Teodosića na kraju utakmice portiv Virtusa i sve se brzo smirilo. Mogao je tako i Panter.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Beonegro said:

 

 

Meni je iskreno krivo što se to njemu desilo, posebno zato što je sad u Španiji kao stranac odma stavljen u ulogu žrtvenog jarca, bez ikakve sumnje dijelom i da se skrene priča sa uloge domaćeg repstativca i legeMde Reala Ljulja.

 

Uh Beo, ovo je "malo" relativizacija nasilja, u kojoj je Rudi neki mag i svo zlo, a Jabusele dobrocudni dzin iz zelene milje. 

 

Lull i Rudi su takvi kakvi su, to znamo, ali oni iza sebe imaju više od 20 godina karijere i ja se ne sećam da su učestvovali u nekim tako ozbiljnim incidentima. 

 

Nije čak ni bitno. Nije se Jabuseleu ništa desilo, već Exumu. Ona sirovina je mogla da mu povredi kičmu ili vrat i naravno da jeste najveći krivac, uz Deka koji je krenuo da pesniči.

 

U sportu, kao i životu, dozvoljeno je sve što nije zabranjeno. Llull i Rudy nisu presli granicu dozvoljenog, koliko god odvratni bili. Ova dvojica debelo jesu, narocito guzonja.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Znao sam da onaj epski ciklus od juce nece na dobro da izadje.

Sad sta je, tu je - u Areni ih odrati je pod prvom stavkom.

Takodje, zamolio bih bar ove sa foruma koji ce otici da gledaju da se uzdrze od bacanja bilo cega na teren.

Pominjanje familije Realovim igracima takodje.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, DameTime said:

 

 I jeste ona Zachova trojka bila poslednji ekser u kovčegu ovog poraza Reala, ali kao što kažeš iskontrolisali ste meč u potpunosti. P

 

Ma ta trojka je bila na 14 razlike i 2:18 do kraja.

 

Mi smo otvorili temu sa 7-0, za 39 minuta, najmanja razlika je bila 5, sve ostalo smo kontrolisali neverovatno. 14 razlike u zadnja 2 minuta, pa ne znam šta bi trebali da urade, da stignu ekipu koja je od lupam 80 poseda, zbrzala možda 5, sve ostalo vreme strpljivo tražila pozicije i uglavnom ih nalazila.

 

 

Edited by realno *w
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Znao sam da onaj epski ciklus od juce nece na dobro da izadje.

Sad sta je, tu je - u Areni ih odrati je pod prvom stavkom.

Takodje, zamolio bih bar ove sa foruma koji ce otici da gledaju da se uzdrze od bacanja bilo cega na teren.

Pominjanje familije Realovim igracima takodje.

Biće sigurno i pojedincima a i kolektivno tipa - "puta Real x2, ale x2"

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...