Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Ako pobedimo PAO, treba da se 8 utakmica završe loše po nas pa da ispadnemo (2 naše i po tri Baskonije i Žalgirisa). Ako je verovatnoća negativnog ishoda svake pojedinačne utakmice između 60-70% (u najgorem slučaju), šansa da se dese svih 8 je oko 3%. Tako da ništa se dramatično nije promenilo što se tiče naših šansi posle ovog kola (pre svega zbog poraza Armanija i Valensije).

Mada ne znam ni zašto sam vam sve ovo pisao kad dobijamo u petak.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Alex_Serbia said:

Kratko je trajala nada da ce nam biti dovoljno 18 pobeda.

 

A mogao bi Fener da ne ispadne peezda i pobedi u Baskoniji. Ono, za sebe i moguce 4. mesto, ako ne za nas.

Kako mislis?

 

Ako pobedite PAO, jedini slucaj gde ne idete dalje je da Zalgiris i Baskonija dobiju sve 3, je li tako? 
To sanse nema da se desi, tako da ne znam cemu takav stav

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedini koji realno mogu da prestignu Partizan su Baskonia, Zalgiris i Efes. Ali sva tri tima Partizan ima pozitivan medjusobni score (Baskonia 1-1 +11,  Zalgiris 2-0 +17 i Efes 2-0 +16). Necu racunati Armani, Zvezdu i Valensiju iako sa sve tri ekipe Partizan ima bas los medjusobni score (jedino ste Zvezdu pobedili jednom a i tu je negativn kos kolicnik), jer prosto nema mnogo sanse da ove ekipe dobiju sve tri do kraja a Partizan izgubi sve tri do kraja. 

 

Baskonija jos ima Fener i Asvel kod kuce i onda gostuje Olimpijakosu.

Zalgiris Valensiju i Makabi kod kuce i onda gostuje Bajernu.

Efes ima Virtus kod kuce, gostuje Feneru i ceka Monako kod kuce. 

 

Ako vi dobijete PAO (ili Real kod kuce ili Monako u gostima), barem dva od ova tri tima (Baskonija, Zalgiris i Efes) moraju sve tri da dobiju da bi vi ispali iz top8. To je ovo sto je @ChrisJudd racunao. 

 

Highly unlikely. 

 

A pre PAO imate jos 2 sanse... 

 

Necu jos da vam cestitam ali mislim da je pre pitanje da li mozete prestici Makabi (imate doduse 1-1 sa njima i -1 u poenima) i/ili Fener (takodje 1-1 ali -2 u poenima). Mozda neki trougao tu da se napravi... A Fener i Efes tek treba da igraju, dakle automatski ne mogu oba tima u tom kolu do pobede i odrzavanja razlike nad vama. 

 

A mi, komsije, potrudicemo se da vam sklonimo i Fener u poslednjem kolu 😉 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Arsenije Pesic said:

A imao sam cunning plan za osvajanje četvrtog mesta. I u ovom kolu sve došlo kako treba, samo me naši ujebaše.

 

Šteta, ostalo bi još možda desetak utakmica da se poklopi, izmače nam to za dlaku.

Vidi se da imaš 50+ godina u košarci, ni ti se ne palis na top8.

  • Like 1
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

Ukratko, sve računice se svode na to da nam je potrebna jedna naša pobeda i jedan poraz Baskonije ili Žalgirisa.

7 hours ago, Kooineeperk said:

Ako vi dobijete PAO (ili Real kod kuce ili Monako u gostima), barem dva od ova tri tima (Baskonija, Zalgiris i Efes) moraju sve tri da dobiju da bi vi ispali iz top8. To je ovo sto je @ChrisJudd racunao. 

Ako mi pobedimo bar jednu, Efes je u svakom slučaju iza nas, u svim kombinacijama ovih timova.

 

48 minutes ago, Arsenije Pesic said:

A imao sam cunning plan za osvajanje četvrtog mesta. I u ovom kolu sve došlo kako treba, samo me naši ujebaše.

 

Šteta, ostalo bi još možda desetak utakmica da se poklopi, izmače nam to za dlaku.

Kad sam malo detaljnije bacio pogled na tabelu skapirao sam na šta ciljaš u onom postu. :classic_smile: Mudri Arsenije.

 

Ajde to, nego nam propade onih manje od 0,1% šansi za drugo mesto i to protiv direktnog konkurenta. E to je muka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da sam Žoc, bgm ja bih jurio mesto koje mi obezbeđuje duel sa Olimpijakosom u plej ofu. Najverovatnije sedmo mesto. Bez da vadim patku, ako ćete na F4, imajući u vidu i sudijski kriterijum i to kako je specifično igrati sa Špancima, vama se najviše isplati da idete na našu braću. 

 

Sem ako ne postoji neka luda računica koja vas vodi na peto mesto i Monako.

Link to comment
Share on other sites

Ali Sport Klub analiza..

 

Netačan naslov u startu:

Quote

Partizanu neće biti dovoljan PAO

 

Pa nastavlja:

Quote

Sva je prilika da samo pobeda nad Panatinaikosom u Areni neće biti dovoljna, jer Žalgiris i Baskonija imaju realne izglede da ostvare sve tri pobede. Žalgiris redom dočekuje Valensiju, Makabi i gostuje na kraju Bajernu. Dok Baskijci dočekuju Fenerbahče, Asvel i na kraju gostuju Olimpijakosu

 

Na stranu koliko je realno da ove dve ekipe dobiju svih 6 utakmica, ali, ako je realno da Baskonija dobije Olimpijakos u gostima, onda je još realnije da mi zveknemo Real kod kuće.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, NMX said:

Da sam Žoc, bgm ja bih jurio mesto koje mi obezbeđuje duel sa Olimpijakosom u plej ofu. Najverovatnije sedmo mesto. Bez da vadim patku, ako ćete na F4, imajući u vidu i sudijski kriterijum i to kako je specifično igrati sa Špancima, vama se najviše isplati da idete na našu braću. 

 

Sem ako ne postoji neka luda računica koja vas vodi na peto mesto i Monako.

 

Razumem logiku savršeno, ali ovde je u pitanju borba da se na bilo koji način uvučemo u top8, a ne biranje protivnika 😄 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, realno *w said:

 

Razumem logiku savršeno, ali ovde je u pitanju borba da se na bilo koji način uvučemo u top8, a ne biranje protivnika 😄 

 

A jbm mu sve, ako se potrefi da pobeda protiv PAO nije dovoljna (meaning da dve od tri ekipe - Baskonija, Efes, Žalgiris dobiju sve 3 do kraja), onda ok, razumem...ali uz sve neočekivane rezultate do sada, ovo je SF scenario...tako da gadjajte taj Olimpijakos :s_d:

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mfmilan said:

Na stranu koliko je realno da ove dve ekipe dobiju svih 6 utakmica, ali, ako je realno da Baskonija dobije Olimpijakos u gostima, onda je još realnije da mi zveknemo Real kod kuće.

 

Žalgiris može da dobije sve tri, mislim da je tu samo Makabi upitan. 

 

Baskonija ima 2 teška meča, videćemo već u petak kako će to izgledati. Nadam se pobedi Fenera, da ne čekamo zadnje kolo i meč sa Olimpijakosom, kojem će taj meč biti nebitan možda.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...