Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

19 minutes ago, Dzep said:

 

Ja mogu samo iz sopstvenog iskustva da ti kažem da od tog prestanka praćenja nema ništa... Navučeni smo mi odavno, ali to ne znači da smo operisani od osećaja blama i da nam uvek srce pretegne nad razumom.

 

Samo lagano, gledaće se još sport i što se mene tiče, neće ne oterati, mada se zdušno trude, sa svih strana

 

Ja sam blizu toga da gledam F1 samo. Nema Srba.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/14/2023 at 9:47 AM, mfmilan said:

Izvini, ali o čemu ti pričaš?

 

Gde sam ja to napisao da nekome treba nešto dati na silu? Gde sam ja to pomenuo da sportski faktori ne treba da odlučuju? Gde sam ja to pomenuo ime bilo kog kluba?

 

Izvini sto tek sad odgovaram na post koji si napisao jos juce. Reagovao sam na ovaj deo tvoj posta:

 

Quote

Elem, ono što mislim da može malo da spusti tenzije i mržnju (pored odlaska Čovića i sličnih likova u penziju) jeste da nijedan tim više ne dominira po 10 godina u kontinuitetu. To stvori mnogo negativne energije na obe strane. Kod gubitnika očigledno, mrziš one koji te gaze godinama. Kod pobednika se stvori osećaj nadmoći, ako ne dobiješ, to je prevara. I onda i jedni i drugi isijavaju mržnju i tenzije.

 

Ovako, kad bi se smenjivali na godinu, dve, tri, oba osećaja imaju prostora da se izventiliraju i da ne dostignu tačku visokog pritiska.

 

Logika je bila - 1. Smanjivanje mrznje i teznija je dobra stvar, 2. To ce se postici tako sto ce dva kluba da se smenjuju na celu ABA lige. Zakljucak. Dakle, treba da prizeljkujemo da se KKCZ i KKP smenjuju na celu ABA lige.

 

Sad, mozda si ti mislio i na druge klubove (sto je pohvalno), ali ti drugi klubovi se svode na KK Buducnost (eventualno). Cedevita Olimpija nije imala konfliktne situacije, ostali bi mozda i imali, ali su pred gasenjem (Zadar, Split, Cibona...).

 

Ono sa cime se ne slazem je upravo sa pocetnom premisom (koja nije citirana), a to je da je dominacija jednog kluba nesto lose samo po sebi. Dok god je to rezultat rada, truda, boljeg odabira igraca, sistema, ne vidim razlog zasto jedan klub ne bi dominirao 5,7 ili 10 sezona. Kao sto je KKP dominirao (bilo je tenzija, mrznje, nemilih scena) - dominirali su jer su najbolje radili i lansirali najvise igraca u bogatije klubove.

 

Da zavrsim, ne bunim se ja ovde i na ostalim temama jer je KKCZ osvajala skoro sve titule ABA lige od 2015. godine (a pre nje Partizan), bunim se jer postoji tendencija da se kao normalnost prikaze da KKP i KKCZ izvan terena obezbedjuju sebi mnogo vecu moc (budzet, trenere, igrace) u odnosu na ostale klubove, pa je onda teren samo formalnost. I onda da, Buducnost ili Cedevita mozda dobiju ove klubove zbog domacinskog sudjenja, onda "Arena" zakaze specijalnu emisiju zbog "nevidjene kradje", a zaboravlja se da su uslovi tako postavljeni da je aksioma da KKP i KKCZ moraju da imaju znatno vise od prvog sledeceg. I to preko volje jednog coveka, koju vlast i likovi bliski vlasti momentalno sprovedu, sto mediji i 90% ljubitelja kosarke u Srbiji pozdrave jer tako treba. 

 

Link to comment
Share on other sites

Na stranu glupost koju je napravio u derbiju (za koju treba da popase kaznu), ja se nadam da cela ta situacija nije Lesora poremetila u smislu da pocne da se pribojava svoje igre, da previse razmislja o fizickom kontaktu dok ima loptu, kao i kada igra odbranu. Da ima na umu da je sve osim nesportskog obracuna sa protivnickim igracem, i te kako dozvoljeno i pozeljno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li je još neko primetio da mnogo igramo ekstra pas u poslednje dve, tri tekme i da se igrači dosta libe da šutnu? I da li vas to jako nervira? 😄

Mislim da je krenulo u Bolonji - finta šuta, prodor, pas i tako do iznemoglosti. Možda se nešto i htelo time, ali kao da smo onda izgubili samopouzdanje za šut. 

Protiv Bolonje 16, protiv Milana 18, u derbiju isto 16.

 

Inače, jako mi ludo zvuči, ali mi imamo najmanje šutnutih trojki po meču u celoj EL: 21.2! 

  • Like 1
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

A 4. po procentu uspešnosti.

To se zove Coaching.

Željko je skoro na svakoj kzš pominjao strpljenje, ekstra pas, pass the ball.

I primetio sam da uvek kod tih situacija i kad se promaši ide korak u teren i aplauz za ceo tim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, uvrnuto said:

Da li je još neko primetio da mnogo igramo ekstra pas u poslednje dve, tri tekme i da se igrači dosta libe da šutnu? I da li vas to jako nervira? 😄

Mislim da je krenulo u Bolonji - finta šuta, prodor, pas i tako do iznemoglosti. Možda se nešto i htelo time, ali kao da smo onda izgubili samopouzdanje za šut. 

Protiv Bolonje 16, protiv Milana 18, u derbiju isto 16.

 

Inače, jako mi ludo zvuči, ali mi imamo najmanje šutnutih trojki po meču u celoj EL: 21.2! 

Ono sto nas najvise interesuje u ovom trenutku je: Da li si u Turskoj?

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Ostao sam vam dužan putopis iz Milana.
A takođe smo @mfmilan i ja ostali dužni da @Stiletto prenesemo kakva je atmosfera pre meča. Mi smo tad pijuckali koktele, a potom je @mfmilan jurcao i mašio metroe, tako da izveštaj svakako ne bi dobio. 😄


Stavljam opet u spojler da ne čita koga smaram. 😄
 

Spoiler

Nisam stigao ranije da pišem, verovatno i ne bih, ali me @Ne sam Safete podsetio ovom "kamerunskom" slikom.
Zašto... Ulazimo konačno u arenu, jedva našli neka mesta uz ogradu i na prolazu. Hteo da okačim zastavu kad smo već kod ograde, al' već bila cela zauzeta pa reko' nema veze.
Kad u jednom momentu me zovu momci koji su bili ispred nas i kažu kako sad ima mesta i za moju zastavu jer su njihovu uzeli. Pitam ih koja im je zastava, kažu oni kamerunska. Ona na kojoj je minimalistički partizanov grb u kamerunskim bojama (mislim da je kačio neko ovde). Prvo pomislih da im je neko od drugara uzeo da se slika ili je premestio, kad ispostavi se da je došao neki mandril iz kopa i skinuo im zastavu uz reči da nas cigani zbog toga zajebavaju...

Jebote, koliko si glup! Uopšte ne kontaju da su te zastave reakcija na "podjebavanje".
Zbog toga mi se i čitava fora sa Kameruncima, pa čak i tom kontra reakcijom ne sviđa jer neki ljudi uopšte nisu svesni šta je problem u svemu tome. Siguran sam da i gomila naših kao fol kači kamerunske stikere, slike, zastave, a sutradan na utakmici je*e ma*er g*upu cr*u Lesoru kad omaši zicer. Naravno, @Ne sam Safete ne mislim na tebe tu, ne znam ni zašto napominjem. 
No... uvek će biti debila.
Na kraju su valjda i vratili momcima zastavu.

 

Od lepših stvari, upoznah još jednog strava forumaša. Kao što napisah gore - @mfmilan. I gospođu. 🙂 Nabrzaka smo obavili aperitivo, popili koji koktelčić, lepo proćaskali.


Organizacija oko navijača je bila mnogo ozbiljnija u Milanu. Pratnja policije, detaljnija kontrola, zadržavanje nakon tekme, metro samo za navijače... Ali generalno bez problema.
Utakmica je bila zanimljiva i neizvesna praktično do samog kraja, što je uvek dobro kad ideš na gostovanja (osim ako rešavamo lagano :D), al' da se ne vraćam na to. Atmosfera je bila ok (do jako dobra u pojedinim momentima). Milano, već provereno, odličan. Mada je krcat, što me uvek nervira.

Nadam se da ovo nije moje poslednje pisanije u ovoj sezoni i da ću je zatvoriti nekim top8 gostovanjem. 

Ajmo crno-beli oooo!

 

Edited by uvrnuto
  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uvrnuto said:

Ostao sam vam dužan putopis iz Milana.
A takođe smo @mfmilan i ja ostali dužni da @Stiletto prenesemo kakva je atmosfera pre meča. Mi smo tad pijuckali koktele, a potom je @mfmilan jurcao i mašio metroe, tako da izveštaj svakako ne bi dobio. 😄


Stavljam opet u spojler da ne čita koga smaram. 😄
 

  Reveal hidden contents

Nisam stigao ranije da pišem, verovatno i ne bih, ali me @Ne sam Safete podsetio ovom "kamerunskom" slikom.
Zašto... Ulazimo konačno u arenu, jedva našli neka mesta uz ogradu i na prolazu. Hteo da okačim zastavu kad smo već kod ograde, al' već bila cela zauzeta pa reko' nema veze.
Kad u jednom momentu me zovu momci koji su bili ispred nas i kažu kako sad ima mesta i za moju zastavu jer su njihovu uzeli. Pitam ih koja im je zastava, kažu oni kamerunska. Ona na kojoj je minimalistički partizanov grb u kamerunskim bojama (mislim da je kačio neko ovde). Prvo pomislih da im je neko od drugara uzeo da se slika ili je premestio, kad ispostavi se da je došao neki mandril iz kopa i skinuo im zastavu uz reči da nas cigani zbog toga zajebavaju...

Jebote, koliko si glup! Uopšte ne kontaju da su te zastave reakcija na "podjebavanje".
Zbog toga mi se i čitava fora sa Kameruncima, pa čak i tom kontra reakcijom ne sviđa jer neki ljudi uopšte nisu svesni šta je problem u svemu tome. Siguran sam da i gomila naših kao fol kači kamerunske stikere, slike, zastave, a sutradan na utakmici je*e ma*er g*upu cr*u Lesoru kad omaši zicer. Naravno, @Ne sam Safete ne mislim na tebe tu, ne znam ni zašto napominjem. 
No... uvek će biti debila.
Na kraju su valjda i vratili momcima zastavu.

 

Od lepših stvari, upoznah još jednog strava forumaša. Kao što napisah gore - @mfmilan. I gospođu. 🙂 Nabrzaka smo obavili aperitivo, popili koji koktelčić, lepo proćaskali.


Organizacija oko navijača je bila mnogo ozbiljnija u Milanu. Pratnja policije, detaljnija kontrola, zadržavanje nakon tekme, metro samo za navijače... Ali generalno bez problema.
Utakmica je bila zanimljiva i neizvesna praktično do samog kraja, što je uvek dobro kad ideš na gostovanja (osim ako ne rešavamo lagano :D), al' da se ne vraćam na to. Atmosfera je bila ok (do jako dobra u pojedinim momentima). Milano, već provereno, odličan. Mada je krcat, što me uvek nervira.

Nadam se da ovo nije moje poslednje pisanije u ovoj sezoni i da ću je zatvoriti nekim top8 gostovanjem. 

Ajmo crno-beli oooo!

 

:lol_2:

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uvrnuto said:

Ostao sam vam dužan putopis iz Milana.
A takođe smo @mfmilan i ja ostali dužni da @Stiletto prenesemo kakva je atmosfera pre meča. Mi smo tad pijuckali koktele, a potom je @mfmilan jurcao i mašio metroe, tako da izveštaj svakako ne bi dobio. 😄


Stavljam opet u spojler da ne čita koga smaram. 😄
 

  Reveal hidden contents

Nisam stigao ranije da pišem, verovatno i ne bih, ali me @Ne sam Safete podsetio ovom "kamerunskom" slikom.
Zašto... Ulazimo konačno u arenu, jedva našli neka mesta uz ogradu i na prolazu. Hteo da okačim zastavu kad smo već kod ograde, al' već bila cela zauzeta pa reko' nema veze.
Kad u jednom momentu me zovu momci koji su bili ispred nas i kažu kako sad ima mesta i za moju zastavu jer su njihovu uzeli. Pitam ih koja im je zastava, kažu oni kamerunska. Ona na kojoj je minimalistički partizanov grb u kamerunskim bojama (mislim da je kačio neko ovde). Prvo pomislih da im je neko od drugara uzeo da se slika ili je premestio, kad ispostavi se da je došao neki mandril iz kopa i skinuo im zastavu uz reči da nas cigani zbog toga zajebavaju...

Jebote, koliko si glup! Uopšte ne kontaju da su te zastave reakcija na "podjebavanje".
Zbog toga mi se i čitava fora sa Kameruncima, pa čak i tom kontra reakcijom ne sviđa jer neki ljudi uopšte nisu svesni šta je problem u svemu tome. Siguran sam da i gomila naših kao fol kači kamerunske stikere, slike, zastave, a sutradan na utakmici je*e ma*er g*upu cr*u Lesoru kad omaši zicer. Naravno, @Ne sam Safete ne mislim na tebe tu, ne znam ni zašto napominjem. 
No... uvek će biti debila.
Na kraju su valjda i vratili momcima zastavu.

 

Od lepših stvari, upoznah još jednog strava forumaša. Kao što napisah gore - @mfmilan. I gospođu. 🙂 Nabrzaka smo obavili aperitivo, popili koji koktelčić, lepo proćaskali.


Organizacija oko navijača je bila mnogo ozbiljnija u Milanu. Pratnja policije, detaljnija kontrola, zadržavanje nakon tekme, metro samo za navijače... Ali generalno bez problema.
Utakmica je bila zanimljiva i neizvesna praktično do samog kraja, što je uvek dobro kad ideš na gostovanja (osim ako ne rešavamo lagano :D), al' da se ne vraćam na to. Atmosfera je bila ok (do jako dobra u pojedinim momentima). Milano, već provereno, odličan. Mada je krcat, što me uvek nervira.

Nadam se da ovo nije moje poslednje pisanije u ovoj sezoni i da ću je zatvoriti nekim top8 gostovanjem. 

Ajmo crno-beli oooo!

 

 

Ja sam Italiju već arhivirao u glavi, osim što i dalje uživam u onom snimku kojim ložim klince na Partizan (i koji trenduje na YT, haha).

 

Spoiler

Al kad smo se već dotakli, meni je Bolonja bio jedan od najluđih provoda na utakmici do sad. Komplet doživljaj, od crno-bele atmosfere u gradu pre utakmice, saznanja uživo da im je arena jedna velika skela, veći broj navijača od očekivanog, neizvesna utakmica koju smo dobili, energija koja nije stajala celu tekmu, posle toga zajebancija, kvar gradskog autobusa punog navijača, ... sve zajedno, postavljen visok standard.

 

 

Samim tim su za Milano očekivanja porasla pa je bilo teže biti oduševljen. Kad se na to doda kašnjenje na tekmu zbog nedostatka koncentracije u metrou, lošija mesta, umor, itd, nije bilo kao Bolonja. Utisak mi je bio da su i navijači bili malo umorni, kao i igrači na terenu. Ali je bilo dobro.

 

I, naravno, kolega @uvrnuto i njegovo društvo, malo je falilo da se uopšte ne sretnemo, što bi bila šteta. Zavidim im što ih ima u društvu koji vole ovakva putovanja pa im nikad nije dosadno.

 

Do sledećeg gostovanja, top 8, Barsa.

 

 

 

 

  • Like 5
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uvrnuto said:

Da li je još neko primetio da mnogo igramo ekstra pas u poslednje dve, tri tekme i da se igrači dosta libe da šutnu? I da li vas to jako nervira? 😄

Mislim da je krenulo u Bolonji - finta šuta, prodor, pas i tako do iznemoglosti. Možda se nešto i htelo time, ali kao da smo onda izgubili samopouzdanje za šut. 

Protiv Bolonje 16, protiv Milana 18, u derbiju isto 16.

 

Inače, jako mi ludo zvuči, ali mi imamo najmanje šutnutih trojki po meču u celoj EL: 21.2! 

 

Pisala sam o tome tokom mislim svake od tih tekmi, ništa me ne izludjuje više nego kad jedan primi loptu - fintira pa asistira, pa taj kome je asistirano isto fintira i na kraju Andjušić polomi obruč iz neke random pozicije. And I'm like 🥲🥲🥲

Edited by DameTime
reč
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 

Pisala sam o tome tokom mislim svake od tih tekmi, ništa me ne izludjuje nego kad jedan primi loptu - fintira pa asistira, pa taj kome je asistirano isto fintira i na kraju Andjušić polomi obruč iz neke random pozicije. And I'm like 🥲🥲🥲

Ne, Ivana, ostavi pusku, PREKINI ISPRAZNI BRE!

 

57741_ivana-andjusic-maksimovic-3x20_sq-

 

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...