Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Baš tako.
Raspored je takav da je najbitnije da odigramo takmičarski sve do kraja, a posebno mi je drago što su sve 3 već rasprodate.

Mi ćemo ladno 17 utakmica puta 18 hiljada prosek izaći na preko 300.000 gledalaca.

Rekord koji će ostati i posle naših života...

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Neko ko voli statistiku kad bi pogledao učinak Tonuta pomislio bi šta je ovaj tražio na terenu, a imam utisak da se njegovim ulaskom promenilo stanje na terenu. Zabetonirao je i onako jaku odbranu Armanija. Večeras nema razloga za ljutnju, jednostavno pobedio je bolji tim. Partizan može biti zadovoljan posle Italije. Jedna ali vredna pobeda.

Edited by Volter
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ljudi nismo se mi ovdje pitali mnogo.

Skautirani smo od vrhunskog trenera i ekipe koja puca od kvaliteta i dubine.

Splet nesrećnih okolnosti i primljenih poena u zadnjim desetinkama, sve to se dešava. Imali su i oni otvorenih pogleda u prvom kao i izgubljenih lopti mnogo.

Oni će uzeti evroligu ove godine koliko god to sada smjelo zvuči to je moje mišljenje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, odupri se ludilu said:

Ljudi nismo se mi ovdje pitali mnogo.

Skautirani smo od vrhunskog trenera i ekipe koja puca od kvaliteta i dubine.

Splet nesrećnih okolnosti i primljenih poena u zadnjim desetinkama, sve to se dešava. Imali su i oni otvorenih pogleda u prvom kao i izgubljenih lopti mnogo.

Oni će uzeti evroligu ove godine koliko god to sada smjelo zvuči to je moje mišljenje.

Nece uci ni u top8 a kamoli da uzmu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Okruglo 0 zamerki momcima večeras. 

 

Ovo je toliko jača ekipa od nas, da je to teško rečima opisati. Jaki, su, klompletni, a na sve to, bukvalno prototip ekipa kakva nam ne leži.

Kao i svaka Mesinina, pojam discipline, vojničke košarke, kao stvorena da kazni sve naše dečije bolesti, naročito one rezervnih igrača.

Povrh svega, samo 2 dana nakon onog rata u Bolonji.

 

Idemo dalje, borba traje.

Edited by realno *w
  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Svaka vam čast kad ne biste ništa zamerali igračima. 🙃 Beton-odbrana Armanija na stranu, dosta poteza pre svega Smailagića i Ledaya mi ne ide u glavu. Građenje skoka je jedan od fundamenata košarke koji Alen obviously još uvek nije savladao. Lesor se takođe nije proslavio, čim ga protivnička odbrana malo stisne, pravi korake kao da je loptu uzeo u ruke treći put u životu. Generalno baš loša tekma ali ne može se reći da se igrači nisu borili, samo se nekako ne snalaze sa ovakvim protivnikom. Na drugoj strani sjajni Napier, Melli kog ne želim da vidim ni na slici ali radi rudarski posao i odličan skauting Mesine. Ona 2/4 (ili je bila 3?) me je podsetila zašto volim odbranu ali da sve ima svoje granice; jedna od najgorih napadačkih sekvenci oba tima koju ne želim više ponovo da vidim. Lopte su ispadale na sve strane. Ono da kažem pozitivno što možete izvući iz ove tekme jeste odbrana, većinom je to bilo zaista dobro. Ne želim da uračunam tzv. varijablu sreća, tj. ono izlaženje lopti iz obruča, jer to nije nešto što može da se (svesno) iskontroliše.

Htedoh da spomenem i ovo predskazanje u vidu rođendanske čestitke Želimiru, ali me Cooper preteče.

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo veceras nije vredno komentara

Bas lose

Oni 3/4 u napadu nisu mogli da se sastave, pocetnicke greske, na momente neozbiljno... i pored njihove odbrane MORALI smo da imamo prednost 

A mi egal sa njima

Jbg

 

U svakom slucaju 1:1 iz italije zvuci lepo...

Teraj dale, jos mnogo mnogoooo borbe nas ceka

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Alex_Serbia said:

Ok, ovako stoje stvari - od top 8 nema nista, AKO neko ne upita Lesora zasto daje omaž prošlosezonskom Lesoru i dokle to misli da radi. Gde je koriscenje mozga koje ga je dovelo do MVP kandidature? Sta je sa njim zadnjih nedelja?

 

Ovaj mec je prava kulminacija srozavanja njegove igre u poslednje vreme. Svako malo koraci, zabijanja u reket bez ideje, davanja lopte rivalu na kontru u pokusaju iznosenja, lopta koja je nakon skoka u obe njegove šake, ali ocito ni to vise nije garancija poseda jer mu Dejvis otme kao na kompjuterskom glitchu...

Zamor materijala, jbga, tada ni mozak, koji inace Lesoru nije jaca strana, ne radi kako treba

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DameTime said:

Svaka vam čast kad ne biste ništa zamerali igračima. 🙃

Uvek možeš da seciraš deo po deo meča i nađeš milion zamerki. Međutim, ako pogledaš ceo kontekst - niz jakih utakmica, putovanja, mentalni i fizički premor, zajeban protivnik... shvatiš da limit postoji i ne možemo se praviti da su najbolja izdanja pojedinih igrača njihov standard. 18 IL su dobrim delom rezultat umora i gubitka fokusa. Zatim, kako je meč odmicao sve češće smo šutirali u prvi obruč - opet isti razlog. Neuzimanje šuta iz relativno dobrih pozicija je isto delom posledica nedostatka komfora kod igrača. I pored svega toga mi smo vodili ili bili egal 3/4, sve do onog blic kriga.

 

Mene je na ovoj turneji razočarao jedino Aleksa jer je delovao kao izgubljen ponekad. S druge strane, dosta zrele i angažovane partije kapitena, u oba pravca.

 

Ćeraćemo se još. Odmor pa da napadnemo Zvezdu i Efes. Sledeće nedelje bismo mogli da napravimo velike korake.

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Uvek možeš da seciraš deo po deo meča i nađeš milion zamerki. Međutim, ako pogledaš ceo kontekst - niz jakih utakmica, putovanja, mentalni i fizički premor, zajeban protivnik... shvatiš da limit postoji i ne možemo se praviti da su najbolja izdanja pojedinih igrača njihov standard. 18 IL su dobrim delom rezultat umora i gubitka fokusa. Zatim, kako je meč odmicao sve češće smo šutirali u prvi obruč - opet isti razlog. Neuzimanje šuta iz relativno dobrih pozicija je isto delom posledica nedostatka komfora kod igrača. I pored svega toga mi smo vodili ili bili egal 3/4, sve do onog blic kriga.

 

Mene je na ovoj turneji razočarao jedino Aleksa jer je delovao kao izgubljen ponekad. S druge strane, dosta zrele i angažovane partije kapitena, u oba pravca.

 

Ćeraćemo se još. Odmor pa da napadnemo Zvezdu i Efes. Sledeće nedelje bismo mogli da napravimo velike korake.

 

Ne zamjeri, ja sama sam izrazito kompetitivna osoba pa na ovo gledam iz svoje perspektive... 😄 Slažem se oko bolda, no, bold 2 je moj "problem" sa igračima koje sam spomenula večeras. Mada, može se reći sa celim timom. Svi su delovali potpuno van fokusa, čak i dok je tekma bila egal. Mislim da ste mogli već včrs da šenlučite za Top 8 da ste i ovo nekako izvukli. 

 

Od ostalih vesti, malo šale nije na odmet

 

spacer.png

 

https://www.instagram.com/p/CplY0WTIwsU/

 

spacer.png

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Zamor pre svega psihički.  Kako da zamerim momcima kad se ni ja kao navijač nisam ni približno ložio na ovu utakmicu kao na onu u utorak. Mini cilj ispunjen. U ponedeljak ipak široka rotacija, jer treba pokušati u bitku sa ranjenim Efesom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pazi, ja se iznenadim kad Smajli ima fokus, ovo mi je ipak bliže realnosti. Ostali su jednostavno bili ispražnjeni. Napisao sam na lajvu, nadao sam se da ćemo ući u pet minuta u egalu pa da ratujemo. Jbg, desilo se šta se desilo i ćao

3 minutes ago, DameTime said:

Mislim da ste mogli već včrs da šenlučite za Top 8 da ste i ovo nekako izvukli. 

Da, tome sam se i ja nadao jer će biti sve samo ne lako u narednih pet mečeva. Mora težim putem. Ali, neće ni protivnicima biti svejedno protiv nas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tako blizu a tako daleko.

 

Falilo nam je u prvom poluvremenu da pogodimo dve trojke zaredom, da se opustimo, fokusiramo, zaigramo.

 

S druge strane, oni su baš jaki. Kod njih izmena ne utiče na kvalitet igre (kao kod nas). Odbranu su odigrali vrhunski, čisto. Tri četvrtine ni mi nismo bili loši. Onda su oni ispogađali, opustili se i to je bilo to. Lako je moglo i suprotno da se desi.

 

Sve u svemu, jedva čekam derbi.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Marvin said:

Jedno pitanje za @Barkley#34 ili ako ima jos koji Pancevac: hteo bih u ponedeljak sa nekim ortacima u vasem gradu da pogledam ABA derbi, moze li preporuka za neki lokal - bar i slicno (a da nije bas kladza) gde ce se gledati tekma a da je ili navijacki neutralno ili grobarski nastrojeno? Hvala 🙂

Слад има највећи избор тих крафт пива, али не знам да се тамо гледају утакмице и атмосфера ми је тамо некако како да кажем сива... 

 

Паб да није клаџа, пробај Публика. Сад су отворили и нови део у подруму, у том делу нисам био. Добар избор пива а имају и неку клопу. Има тв или два у старом делу и један у башти, а колико је мени познато више је гробарско место и да је газда раније и ишао на утакмице или се бар дружио са већином гробара.

 

Имаш и Круну, они исто пуштају текме, део у подруму има 4-5 телевизора, 1 на приземљу и 1 на спрату, бар је тако било раније. Тамо нема гужве, поготово што је понедељак. Немају клопу.

 

Та три места су удаљена 5 минута пешака у центру.

 

Има и Дилема своју пивницу, она је даље али то морате да проверите да ли има места и да ли пуштају дерби. Имају и неку клопу.

 

Кладионице и локална места по крајевима прескачем, а ова мирнија места ти је већ Баркли навео.

 

Да будеш задовољан посетом, клопом и пићем али не и резултатом дербија.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ali neverovatno koliko perspektiva navijača utiče na praćenje jedne jednostavne utakmice.

 

Čovek kad pročita live topik KKP i EL kao da se piše o različitim utakmicama.

 

A onda pogledaš zvaničnu statistiku i npr. izgubljene, ukradene, procenat za 3... 

 

LM, danas lep dan za laganiji trening i gledanje kazeta i pripremu sledeće utakmice.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...