Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Utakmica je bila prava play-off utakmica. Obe ekipe odlicne. Dosta i dobrih poteza propracenih publikom (radovanjem ili uzdasima). Kad bi mogli da je pogledate kao sto bi gledali Real-Olimpijakos recimo, bez emocija i nekog navijanja, uzivali bi. 

 

Prevaga je bila nepojavljivanje Ledeja. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Što bre Aleks meni tužan smajli? Pa ne treba ići stalno iz krajnosti u krajnost. Kao da se očekivala lagana pobeda Partizana od 20 razlike. Imali ste brutalnu ekipu za protivnika večeras. Da se ne ponavljam stalno, jebena je ove sezone Evroliga. Možete i protiv Albe izgubiti pa dobiti dve utakmice u Italiji. I dalje imate odlične šanse za TOP8.

Link to comment
Share on other sites

Prevaga je bila sto nam prodaju istu foru i daju trojku iz desnog ugla cca 63x tokom meca.

 

I da, Ledej. Na polivremenu sam rekao da bez Kevina i Đejmsa moze da ss pobedi, ali ne bez Zeka. Za jezik se ujeo.

1 minute ago, Volter said:

Što bre Aleks meni tužan smajli? Pa ne treba ići stalno iz krajnosti u krajnost. Kao da se očekivala lagana pobeda Partizana od 20 razlike. Imali ste brutalnu ekipu za protivnika večeras. Da se ne ponavljam stalno, jebena je ove sezone Evroliga. Možete i protiv Albe izgubiti pa dobiti dve utakmice u Italiji. I dalje imate odlične šanse za TOP8.

 

Ma posle ovakve odbrane vidim sve samo ne nas u PO...

 

Mislim da su imali max 2 contested pogodjene trojke...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Alex_Serbia said:

Ma posle ovakve odbrane vidim sve samo ne nas u PO...

 

Sad su i uzavrele glave. Kad prenoći videćeš sutra da sam bio u pravu. :classic_biggrin: U svakom slučaju odavno se nisu utakmice Zvezde i Partizana čekale sa ovakvim nestrpljenjem. A posle ovakvih poraza jedva čekaš narednu utakmicu da pobedom što pre ovu preboliš. :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, John Terry said:

Ovo sto Dimitris Itudis uziva u tome da odgovara na srpskom je jedno divno nasledje Zeljka Obradovica, dubok naklon za to.

 

Kako mislis nasledje Zeljka? Sto prica "nas" ili sto voli da prica "nas"?

 

Jer to sto zna srpskohrvatski (kako je jednom sam izjavio)nema veze sa Zeljkom. Koliko sam razumeo on je neko vreme proveo u Zagrebu.

Edited by FireKeeper
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je ovo bila najbolja utakmica ove godine u Areni, sasvim sigurno najbolji i najraspoloženiji protivnik protiv kojeg smo igrali i na kraju je bilo vrlo tesno. Nemam primedbi, osim nekih sitnica, ali nema se šta tu analizirati, duža klupa, bolja ekipa, zato su i dobili.

 

Hteo sam međutim nešto drugo da kažem. Ja imam relativno dobro mesto u Areni, rekao bi čovek da tu ne dolaze oni kojima preteže emocija u odnosu na razum. I grdno bi se prevario, isto kao što sam se i ja prevario. Ne možete da zamislite te salve uvreda na Gudurićev račun, međutim, ne samo na njegov, Itudisov, Vilbekinov, pa onda malo po našima, Smajli, Aleksa... 

 

U pravu je bio debeli Somborac, ne volimo mi sport, mi volimo pobede. Kao da iznova i iznova gledam jedan isti horor film gde sam užasnut istim stvarima i stalno se nadam da će nešto da se promeni, a naravno da neće. Baš sam puko, ozračili su me, imaju ispred sebe dva tima koja crkoše od bitke i oni samo kunu, pljuju, vređaju. 

 

Što se tiče utakmice, opet samo pozitiva - bravo za kapitena, Madar je odigrao jako kvalitetno prvo poluvreme ali za mene je najveći heroj Lesor, šta je sve dečko izdržao, kakve bitke vodio, naklon!!

 

Idemo dalje, još smo živi, pošto sam zvanično prešao u tim vernika moram malo da propovedam optimizam 😃

 

  • Like 29
Link to comment
Share on other sites

Imam osećaj kao da niko u hali nije znao da Panter ima 4. Lesor daje 2 bacanja, a oni pre toga 2, 3 puta spuštaju dole i mi ne vadimo Pantera napolje. Naravno, opet spuštaju, on pravi faul. 

 

Aleksa i Trifa zaboravljeni u prvom. Pored užasnih Pape i Egzuma, pri čemu je Madar imao 3 već tada. 

 

Preskupih 60 min. za Ledeja i Papapetrua. Bez učinka. 

 

Ali Lesor 15+11, indeks 30. Nerealno. A nije mi delovalo uopšte da je u fokusu. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, John Terry said:

Ovo sto Dimitris Itudis uziva u tome da odgovara na srpskom je jedno divno nasledje Zeljka Obradovica, dubok naklon za to.

 

Itudis je znao srpsko-hrvatski mnogo pre nego sto je upoznao i poceo da saradjuje sa Zocom. 

Studirao u Zagrebu, vodio KK Zagreb juniore i bio asistent prvom treneru u seniorskoj ekipi. Tamo je sveukupno bio 7 godina valjda. 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, John Terry said:

Ovo sto Dimitris Itudis uziva u tome da odgovara na srpskom je jedno divno nasledje Zeljka Obradovica, dubok naklon za to.

Samo da ti kažem da je Itudis završio DIF u Zg i bio je godinu ispred mene. Često smo igrali basket na faksu. Inače sam se se dosta družio sa Grcima na faksu kojih je bilo dosta i koji  bi  došli i godinu dana prije početka studija da samo jezik savladaju. 

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dzep said:

Meni je ovo bila najbolja utakmica ove godine u Areni, sasvim sigurno najbolji i najraspoloženiji protivnik protiv kojeg smo igrali i na kraju je bilo vrlo tesno. Nemam primedbi, osim nekih sitnica, ali nema se šta tu analizirati, duža klupa, bolja ekipa, zato su i dobili.

 

Hteo sam međutim nešto drugo da kažem. Ja imam relativno dobro mesto u Areni, rekao bi čovek da tu ne dolaze oni kojima preteže emocija u odnosu na razum. I grdno bi se prevario, isto kao što sam se i ja prevario. Ne možete da zamislite te salve uvreda na Gudurićev račun, međutim, ne samo na njegov, Itudisov, Vilbekinov, pa onda malo po našima, Smajli, Aleksa... 

 

U pravu je bio debeli Somborac, ne volimo mi sport, mi volimo pobede. Kao da iznova i iznova gledam jedan isti horor film gde sam užasnut istim stvarima i stalno se nadam da će nešto da se promeni, a naravno da neće. Baš sam puko, ozračili su me, imaju ispred sebe dva tima koja crkoše od bitke i oni samo kunu, pljuju, vređaju. 

 

Što se tiče utakmice, opet samo pozitiva - bravo za kapitena, Madar je odigrao jako kvalitetno prvo poluvreme ali za mene je najveći heroj Lesor, šta je sve dečko izdržao, kakve bitke vodio, naklon!!

 

Idemo dalje, još smo živi, pošto sam zvanično prešao u tim vernika moram malo da propovedam optimizam 😃

 

Madar je odigrao neocekivano dobro, izgleda da mu je prijala pauza. Krajem prosle sezone je delovalo da ce mu ovo biti godina probijanja ( odusevljavala me je njegova koncentracija u odbrani za nekog tih godina ), ali i dalje igra toplo-hladno. A opet, deluje mi kao radnik i normalan decko ne avetinja kao Smailagic npr. Bas cudno.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Dzep said:

Meni je ovo bila najbolja utakmica ove godine u Areni, sasvim sigurno najbolji i najraspoloženiji protivnik protiv kojeg smo igrali i na kraju je bilo vrlo tesno. Nemam primedbi, osim nekih sitnica, ali nema se šta tu analizirati, duža klupa, bolja ekipa, zato su i dobili.

 

Hteo sam međutim nešto drugo da kažem. Ja imam relativno dobro mesto u Areni, rekao bi čovek da tu ne dolaze oni kojima preteže emocija u odnosu na razum. I grdno bi se prevario, isto kao što sam se i ja prevario. Ne možete da zamislite te salve uvreda na Gudurićev račun, međutim, ne samo na njegov, Itudisov, Vilbekinov, pa onda malo po našima, Smajli, Aleksa... 

 

U pravu je bio debeli Somborac, ne volimo mi sport, mi volimo pobede. Kao da iznova i iznova gledam jedan isti horor film gde sam užasnut istim stvarima i stalno se nadam da će nešto da se promeni, a naravno da neće. Baš sam puko, ozračili su me, imaju ispred sebe dva tima koja crkoše od bitke i oni samo kunu, pljuju, vređaju. 

 

Što se tiče utakmice, opet samo pozitiva - bravo za kapitena, Madar je odigrao jako kvalitetno prvo poluvreme ali za mene je najveći heroj Lesor, šta je sve dečko izdržao, kakve bitke vodio, naklon!!

 

Idemo dalje, još smo živi, pošto sam zvanično prešao u tim vernika moram malo da propovedam optimizam 😃

 

 

Lepo je što si pozitivan i što gledaš sa vedrije strane. Ja to ne umem. Što se tiče vređanja, skoro sam sa drugarom raspravljala o tome, pričali smo kako nisu uvek igrači krivi za sve i sl. I onda uhvatim sebe kako usred tekme opsujem nekog igrača ili imam neku drugu jezivu reakciju. Najteže je imati kontrolu nad sobom i držati je konstantno, pogotovo na ovom podneblju gde je sport pitanje života i smrti.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dzep said:

Meni je ovo bila najbolja utakmica ove godine u Areni, sasvim sigurno najbolji i najraspoloženiji protivnik protiv kojeg smo igrali i na kraju je bilo vrlo tesno. Nemam primedbi, osim nekih sitnica, ali nema se šta tu analizirati, duža klupa, bolja ekipa, zato su i dobili.

 

Hteo sam međutim nešto drugo da kažem. Ja imam relativno dobro mesto u Areni, rekao bi čovek da tu ne dolaze oni kojima preteže emocija u odnosu na razum. I grdno bi se prevario, isto kao što sam se i ja prevario. Ne možete da zamislite te salve uvreda na Gudurićev račun, međutim, ne samo na njegov, Itudisov, Vilbekinov, pa onda malo po našima, Smajli, Aleksa... 

 

U pravu je bio debeli Somborac, ne volimo mi sport, mi volimo pobede. Kao da iznova i iznova gledam jedan isti horor film gde sam užasnut istim stvarima i stalno se nadam da će nešto da se promeni, a naravno da neće. Baš sam puko, ozračili su me, imaju ispred sebe dva tima koja crkoše od bitke i oni samo kunu, pljuju, vređaju. 

 

Što se tiče utakmice, opet samo pozitiva - bravo za kapitena, Madar je odigrao jako kvalitetno prvo poluvreme ali za mene je najveći heroj Lesor, šta je sve dečko izdržao, kakve bitke vodio, naklon!!

 

Idemo dalje, još smo živi, pošto sam zvanično prešao u tim vernika moram malo da propovedam optimizam 😃

 

Jedna od najgorih osobina-navika kod ljudi koji u Srbiji idu na utakmice je da idu da izvređaju nekog ako može i ponize nekog. Krene se na protivničke igrače ali nekad bude i isti taj tretman i za igrači ili trenere koji au u timu za koji kao navijaju. Vodio sam mnogo polemika čak i ualzio u konflikt sa takvim likovima ali džaba, njemu je dolazak na utakmocu prilika da izdivlja i izbaci sve svoje probleme i kraj. Najmanje tu ima podrške za svoj tim.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Ma cuti, sve je dobro dok ne pocnes po forumu da pises "oruzana pljacka". Psovanje igraca je OK, ali ovako nesto napisati za sudije kad naprave gresku je apsolutni primer nemanja samokontrole. 😄 

 

 

  Reveal hidden contents

 

 

 

p.s. nisam hteo da nastavim kod komsija na temi, pa evo ovde. 😄 

 

Ne odvlači me na Tatu, ne komentarišem tamo... Ako želiš da nastaviš van KKP teme, pošalji mi PP. Što se tiče ovoga, nije ok ni jedno ni drugo, ali postoji razlika ako to uopšte ne radiš, ili biraš da zadržiš za sebe ili dođeš na javno mesto (forum prim.prev) i prosipaš to... Postoji razlog što ja sport gledam isključivo sama ili sa baš bliskim ljudima, da ne bih nekog izlagala takvoj negativnoj energiji. Mislim, ukoliko utakmicu smatram punom energetskog naboja za sebe lično. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Dzep said:

duža klupa, bolja ekipa

 

Zeljko je koristio 10 igraca a Itudis 9, plus Andjusic nije ni ulazio a njima su na klupi tanki Biberovic, Hazer i Mahmatoglu koji nisu ulazili i rekao bih za Mahmatoglua koji se tu mozda izdvaja od njih trojice da je nesto losiji igrac od Andjusica koji takodje nije ulazio a moze da strpa 10ak poena za ne veliku minutazu, mada slican su profil igraca obojica cisti suteri.

 

Svakako nesto kvalitetnija ekipa Fenera al nije razlog duzina klupe ovog poraza. Em jedan manje igrac u rotaciji em je Itudis dvojicu koristio po 37 minuta a u Partizanu je bila izbalansiranija minutaza.

 

Dobar upis tvoj svakako slazem se u skoro svemu samo sam ovo izdvojio da nije bio razlog uopste, a mislim da ima jos gomile faktora zbog cega je Partizan izgubio veceras po meni kljucno zbog gomile propusta u odbrani ali naravno ima velikog faktora kvalitetnog Fenera koji je bio veceras odlican u napadu ali su igrali i vrlo dobru odbranu iako su primili 94 poena ali su dosta poena primili iz teskih suteva preko ruke (sto govori za sebe o kvalitetu Partizana u napadu) a Partizan je dopustio previse otvorenih suteva, losa odbrana na strani pomoci, previse losih preuzimanja i lose komunikacije u odbrani generalno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, DameTime said:

 

 Najteže je imati kontrolu nad sobom i držati je konstantno, pogotovo na ovom podneblju gde je sport pitanje života i smrti.

 

Ne znam kada se to desilo, ali prestao sam da posmatram KKP utakmice kao pitanje života ili smrti. Nema te sile koja će me naterati da urlam na Vilbekina nakon što on izbaci Madara i šine trojku u facu, neću mu ni aplaudirati ali sigurno se neću drati aaaaa slomi mu ruku, iskopaj mu oko i slično što sam večeras mogao da čujem. 

 

Ljudi su neverovatno frustrirani, apsolutno zapanjujuće. 

 

@Brat od Korneta više upotrebljenih igrača ne znači i duža klupa, al stvarno sad ne mogu da otvaram rasparavu, tuš pa krevet, probudiće me mala partizanka u 5, najebo sam...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dzep said:

neću mu ni aplaudirati ali sigurno se neću drati aaaaa slomi mu ruku, iskopaj mu oko i slično što sam večeras mogao da čujem. 

 

Ljudi su neverovatno frustrirani, apsolutno zapanjujuće. 

 

Beg od svakodnevnice i (ružne) stvarnosti u sport i kompenzacija toga sportskim (ne)uspesima. Nažalost, sve dok ljudi ne shvate da se ne treba poistovećivati sa uspesima sportista, neće biti drugačije. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...