Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

25 minutes ago, Instinkt said:

 

Fener ima određeni kvalitet, ali ne za f4. Ući će u top8, i tu će biti lak plen za Olimpijakos, Real, pa i Barsu. Na konto Itudisa koji je trenerski krem, mogu otkinuti pobedu, dve. Ne možeš sa Gudurićem kao prvom napadačkom opcijom (uz Wilbekina) više od toga. E sad, ako si za Olimpijakos napisao da su najprecenjenija ekipa u EL, to ne može biti dalje od istine. 

 

Mislio je na Fener. Sta znam, uprkos skorijem raspadanju i povredama, oni su i dalje na 14 pobeda, napravili su ogromnu "zalihu" u prvih 10tak kola, a to se svakako ne moze slucajno.

Link to comment
Share on other sites

Uticu na to i povrede Motlija/Jekirija i losa forma Vilbekina u prethodna 2 meseca posle povrede.

 

Protiv nas ce biti kompletni i odmorni.

Samo je pitanje u kakvoj ce formi doci posle ove tragedije i sutuacije u zemlji.

 

Na papiru je to paklen tim sa odlicnim trenerom.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

 

Del Pjerova logika je odlična, ali naravno ovo što kažeš, svaka varijanta ima svoje prednosti i mane.

 

Po meni ključna stvar je početna pozicija, recimo od marta. Dve varijante:

 

1. Ako bi uspeli dobiti Fener i Albu, svakako da nam ne odgovara ovakav raspored. Mi tu bili u situaciji da nam budu dovoljno čak i 2 pobede do kraja, max 3.

U tom smislu, svakako da bih više voleo da je imaš recimo Milano, Virtus i slične, na domaćem terenu.

 

2. Sa recimo 1-1 u ova dva meča kući, sigurno nam trebaju bar 3 pobede, i tu svakako da je bolja ova varijanta kakva jeste.

 

Suma sumarum, mislim da u životu nikad nisam  ranije krenuo u kalkulacije 😄  Treba sačekati još 2 kola, mnogo jasnija će biti slika.

Kako god okreneš, svi igraju dva meča protiv svih, ne možemo da pobegnemo od toga. Što je lepo primećeno iznad, bolje je u to ući sa šestog nego sa šesnaestog mesta ali ne treba ni zaboraviti da bi skor verovatno bio drugačiji da smo se ranije susreli sa vodećom trojkom.

 

Dobro je što pobede i dobre igre, posebno na gostovanjima, dodatno hrane samopouzdanje tima pa ulazimo lepo naprženi u svaki naredni meč. Generalno, verujem da sa pristupom i igrom kao u poslednjim mečevima možemo da se pošibamo na svim gostovanjima, i u Italiji i u Monaku. Da nastavimo tako.

 

Mislim da je još uvek rano za neke velike kalkulacije jer je desetak timova u igri a bukvalno poslednja sekunda nekog meča promeni kontekst.

Link to comment
Share on other sites

Odgledah snimak iz Minkena, moram reci da sam i hladne glave bas ispizdeo zbog izgubljenih/bačenih/nicim iznuđenih lopti u prvom poluvremenu (najvise pasovi ka Lesoru).

 

Nasa forma, kvalitet, novonastali pristup u odbrani su to pokrili and then some, ali protiv nadolazecih ekipa ce te i takve prodate lopte skuplje d'iziđu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Barkley#34 said:

Dobro je što pobede i dobre igre, posebno na gostovanjima, dodatno hrane samopouzdanje tima pa ulazimo lepo naprženi u svaki naredni meč. Generalno, verujem da sa pristupom i igrom kao u poslednjim mečevima možemo da se pošibamo na svim gostovanjima, i u Italiji i u Monaku. Da nastavimo tako.

 

 

Takođe mislim da sa Monakom možemo da igramo, na poen više svakako imamo municije. Da nas zaobiđu povrede, možemo sa svima

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

giphy.gif?cid=6c09b9529ccf08635bcd5ba333

 

Evo i mene! Proslavljalo se! 😄

 

Kao što mi je pao kamen sa srca posle Efesa, tako mi je sada bilo kad sam skin'o maler u Minhenu. Samo duplo veći kamen. 

 

U Minhenu sve počinje i završava se sa pivom jelte. A tako i bi, bogami. 

Zbog toga mi je i čitava utakmica, tj. igra ostala "zamagljena", ali sam se proveo samo tako. Pre, tokom i posle utakmice. 

giphy.webp?cid=6c09b95288689d2c2bdda7816

 

Jako je bila dobra atmosfera. Bilo je matorih gramzivih Nemaca koji su pizdeli zbog sveg dešavanja, ali su mlađi, tj. većina, baš uživali. Devojke ispred nas su sve vreme skakale uz naše pesme. 

 

Čak me ni povici Kosovo je srce Srbije nisu iznervirali pošto sam ja sa nekim Beočincima vikao Vojvodina srce Srbije. 😄

 

Pored naših košarkaša kojima sam zahvalan zbog pobede, moram da se zahvalim i @Magia i njegovom društvu na super provodu. 

U jednom momentu mislim da nas je bilo 20-ak i da je skoro svako sa svakim progovorio koju. 

I to: domaćin Nemac, Holanđanin, Hrvati, Bosanci i mi iz Srbije iz različitih gradova. 

 

Mnogo smešnih situacija je bilo zbog generalno svih tih naših koji žive i rade ovde. Od recepcije, vozača Ubera, konobara... Da nije bilo Magijinih stranaca ne bih morao ni da pričam engleski. Ali zato moraš i da paziš šta pričaš. 😄

U Uberu kad se nismo upišali od smeha kad je Albanac Enver krenuo da priča sa nama na srpskom i zeza @Bole Tyson

 

Što bi rekao @Bole Tyson, "a ovde možete da živite svi zajedno, pi*ka vam materina". 🙂

 

Sve u svrmu, možda je sve moglo da stane u onaj vic... 

 

Bili Nemac, Holanđanin, Bosanac, Hrvat, Srbin... I sad ja ne znam kako je to išlo po redu, ali je na kraju Partizan bio najbolji i pobedio je!

 

IMG-20230203-205525.jpg

 

  • Like 24
  • Love 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, realno *w said:

 

Del Pjerova logika je odlična, ali naravno ovo što kažeš, svaka varijanta ima svoje prednosti i mane.

 

Po meni ključna stvar je početna pozicija, recimo od marta. Dve varijante:

 

1. Ako bi uspeli dobiti Fener i Albu, svakako da nam ne odgovara ovakav raspored. Mi tu bili u situaciji da nam budu dovoljno čak i 2 pobede do kraja, max 3.

U tom smislu, svakako da bih više voleo da je imaš recimo Milano, Virtus i slične, na domaćem terenu.

 

2. Sa recimo 1-1 u ova dva meča kući, sigurno nam trebaju bar 3 pobede, i tu svakako da je bolja ova varijanta kakva jeste.

 

Suma sumarum, mislim da u životu nikad nisam  ranije krenuo u kalkulacije 😄  Treba sačekati još 2 kola, mnogo jasnija će biti slika.

 

Ne bi bile dovoljne samo 2, max 3, nema sanse da ce sa 17-17 moci da se bude u TOP8, a sa 18-16 mozda, ali kao bolji u nekim krugovima.

 

Najverovatnije ce biti potrebno 19 pobeda jer ce ekipe koje se bore za prolaz biti mnogo motivisanije od ostatka takmicenja (ekipa koje su vec ispale iz trke i onih na vrhu). Sto se tice Partizana, Alba i PAO su dve skoro sigurne pobede, protiv Fenerbahcea je Partizan favorit, ostaju jos sedam vezanih tezih meceva u kojima je potrebno dobiti tri utakmice (ili 4, ako se izgubi protiv Fenerbahcea).

 

Virtus g - Armani g - Efes g - Olympiacos d - Barcelona d - Real d - Monago g

 

Bold je vezan za dupla kola.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Alex_Serbia said:

Sumnjam da cemo uspeti da udjemo u PO, najvise zbog nekih losijih medjusobnih skorova. Ali bice voznja do samog kraja (nadam se), a to je ono sto je vecina i prizeljkivala.

 

Sto ne znaci da ako zavrsimo 9. zbog nekog kos kolicnika, ja necu imati popizditis 3.stepena

Au brate može li jedan optimistican post od tebe, bas smara kad toliko mracis…

 

Ajde ponekad ali svaki post majku mu

Link to comment
Share on other sites

@Stex

 

Svaki moj post je optimistican.

 

Ti nadji svoj coping i mindset kako da nastelujes ratio ocekivanja/eventualnog razocarenja, mene pusti da imam moj.

 

Eno, imas Coopera koji proglasava pobede na 8 min pred kraj (tako je nesto i u Baskoniji, okacio Dzoija i Cendlera na konju pred trojku Hauarda). Mozda ti se to vise dopada 😁

 

 

Uostalom, zaista mislis da su Patriota,

Frensis, Kocko....pesimisti?😁

 

A lot to learn, still.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Ne bi bile dovoljne samo 2, max 3, nema sanse da ce sa 17-17 moci da se bude u TOP8, a sa 18-16 mozda, ali kao bolji u nekim krugovima.

 

Najverovatnije ce biti potrebno 19 pobeda jer ce ekipe koje se bore za prolaz biti mnogo motivisanije od ostatka takmicenja (ekipa koje su vec ispale iz trke i onih na vrhu). Sto se tice Partizana, Alba i PAO su dve skoro sigurne pobede, protiv Fenerbahcea je Partizan favorit, ostaju jos sedam vezanih tezih meceva u kojima je potrebno dobiti tri utakmice (ili 4, ako se izgubi protiv Fenerbahcea).

 

Virtus g - Armani g - Efes g - Olympiacos d - Barcelona d - Real d - Monago g

 

Bold je vezan za dupla kola.

 

Zavisi od rezultata, to ćemo tek da vidimo. Mislim da sa 18-16 može da se ne prodje samo u nekom krugu, ili makar 2 ekipe, pa ta neka sa lošijim h2h.

 

Slažem se za ovo vezano za ekipe koje su ispale iz igre. 

 

Link to comment
Share on other sites

Sezona 2020/21 je bila jedina koja je imala 18 ekipa i koja je odigrana do samog kraja bez suspenzija klubova ili sezone. U njoj je Valencia imala 19-15 i ipak ostala kratka za jednu pobedu.

 

Trenutno 8. i 9. ekipa imaju po 13-11. Da bi 18 pobeda vodilo dalje, to znaci da bi Fenerbahce morao da ima skor 4-7 (malo verovatno), a Baskonia, Zalgiris i Valencia najvise po 5 pobeda, Maccabi najvise 6, Efes da ima 7 pobeda i 4 poraza (a nemaju bas tezak raspored).

 

Dakle, od tih sest ekipa koje su konkurenti najmanje tri bi morale da podbace. Moze da se desi, ali ne treba se uzdati u to.

Link to comment
Share on other sites

U prethodnih 6 sezona, odnosno otkako je ovaj format takmicenja na snazi (iako se broj klubova menjao), prosecni procenat pobeda osmoplasirane ekipe je 51.99%. Te COVID-19 sezone ratne sezone, Bayern je otisao kao 8. na tabeli sa 14-14 odnosno ravnih 50%, tako da iako je sezona bila verovatno neponovljiva u smislu izbacivanja klubova iz Rusije, procentualni odnos pobeda/broj utakmica je tek neznatno manji bio nego prethodnih sezona.

 

58.82% je sezona kada je Valensija izvisila sa 19 pobeda, a Zenit kao 8. otisao dalje sa pomenutim procentom, odnosno 20 pobeda.

 

Nemam vremena sada da uporedim tu sezonu sa ovom, ali cini mi se da ne bih pogresio kada bih rekao da ce biti u 5% od tog procenta. 18 pobeda se cini kao neki minimum, ukoliko se nastavi ovosezonski trend, a buduci da su rezultati u sportu cesto podlozni tonom faktora, te da ako trend postoji ogroman deo sezone, ne znaci da ce tako biti i na kraju... sve sto pisemo je realno zanimljivo ali necemo sigurno jos par kola imati jasnu sliku sta je dovoljno a sta minimum.

Edited by kendrick
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koliko smo očajni prvih 13 kola u odbrani bili,da čak i ove dobre defanzivne vezane utakmice nas ne pomeraju sa dna.

 

Ali napad je tu,odbrana je sve bolja,čak i bez vezivnog tkiva na 3/4 Pap-a i uveren sam da u areni će to još bolje izgledati(pogotovo protiv ovih aždaja na kraju).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...