Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Pohvale za Aleksu i Balšu koji su očigledno vredno radili na sebi za vreme oporavka. Aleksa mi se čini da je malo nadogradio prodor igru, prošle sezone je to bilo izrazito pravolinijski, u par ovih utakmica je pokazao zavidnu kontrolu tela na nekim ulazima (možda se i ja samo tripujem al eto nešto za obratiti pažnju) plus je što se tiče kondicije u top formi, što nije čudno za njega ali svakako za pohvalu.

Balša jako dobro deluje fizički, ko da dan nije propustio a čini mi se da se i dodatno zategao. 

 

Čak i Alen deluje kolko tolko u formi, sinoć odigrao skoro četvrtinu ipo u kontinuitetu (zli jezici će reći jer nije mogao na reprizu na Fristajleru), nešto što pre dve nedelje nismo mogli da zamislimo

 

  • Like 3
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Elem, moram da pustim jednu suzu:

 

Moram reći da sam ljubomoran na Beograđane, koji su u prilici da uz minimum cimanja dodju i na ove ABA tekme.

Gledam koliko košta ova akcija sinoć: 5000 gorivo i putarine, da sam kupovao karte, bilo bi i to bar 3-4000, posle klinci da pojedu nešto, suma sumaruma 100 jura odlazak na jednu neobaveznu tekmu. Baš ozbiljan trošak.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, realno *w said:

Elem, moram da pustim jednu suzu:

 

Moram reći da sam ljubomoran na Beograđane, koji su u prilici da uz minimum cimanja dodju i na ove ABA tekme.

Gledam koliko košta ova akcija sinoć: 5000 gorivo i putarine, da sam kupovao karte, bilo bi i to bar 3-4000, posle klinci da pojedu nešto, suma sumaruma 100 jura odlazak na jednu neobaveznu tekmu. Baš ozbiljan trošak.

 

E moj Realni, problema sa tim dolaskom Beograđana na utakmice ima dosta - od toga da nam je infrastruktura katastrofalna, pa recimo odeš na utakmicu kolima i imaš niz problema, poput nalaženja parkinga oko Arene (i na Nbgd) kad je EL sve do toga da kad se vratiš kući sasvim sigurno nemaš parking mesto pa se parkiraš ko divljak ko zna gde; zatim, ako imaš dete kome je potrebno čuvanje a nema ko drugi osim roditelja (a oni ne mogu), to znači najmanje 2k za bejbisiterku plus taxi tamo vamo, računaj oko 4k fiksni troškovi; recimo, problem je i što u BGu ima svakojakog izbora, pa recimo u vreme utakmice možeš sa sigurnošću da računaš na nekih par koncerata, predstava, pojedinih premijera...

 

Sve to čini da na utakmice (pogotovo na ABA) dolaze većinski oni pravi navijači, tačno oni koji bi morali da se nazovu najvernijima, jer je to njihov prvi izbor tog dana. Bilo da su iz BGa ili iz provincije, to iziskuje različitu vrstu troškova, ali ih svakako ima. Ti ljudi biraju da troše novac, vreme, da ne pominjem živce, da bi gledali KKP. I zato za mene ogromno poštovanje ko god došao, kad god došao, svi su dobrodošli 

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Slazem se 100%. Trebalo bi vecina ljudi koji vole KKP iz Bg da razmislja uvek o ovome, da budemo zahvalni jer nam je nadohvat ruke... da budemo u Areni svakom prilikom koja nam se ukaze 🖤🤍🖤 

 

Naravno, svakodnevnica osujeti mnogo toga mnogima, kao sto Dzep napisa. Ali treba biti uporan 😁

 

 

Edited by Alex_Serbia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dzep said:

 

E moj Realni, problema sa tim dolaskom Beograđana na utakmice ima dosta - od toga da nam je infrastruktura katastrofalna, pa recimo odeš na utakmicu kolima i imaš niz problema, poput nalaženja parkinga oko Arene (i na Nbgd) kad je EL sve do toga da kad se vratiš kući sasvim sigurno nemaš parking mesto pa se parkiraš ko divljak ko zna gde; zatim, ako imaš dete kome je potrebno čuvanje a nema ko drugi osim roditelja (a oni ne mogu), to znači najmanje 2k za bejbisiterku plus taxi tamo vamo, računaj oko 4k fiksni troškovi; recimo, problem je i što u BGu ima svakojakog izbora, pa recimo u vreme utakmice možeš sa sigurnošću da računaš na nekih par koncerata, predstava, pojedinih premijera...

 

Sve to čini da na utakmice (pogotovo na ABA) dolaze većinski oni pravi navijači, tačno oni koji bi morali da se nazovu najvernijima, jer je to njihov prvi izbor tog dana. Bilo da su iz BGa ili iz provincije, to iziskuje različitu vrstu troškova, ali ih svakako ima. Ti ljudi biraju da troše novac, vreme, da ne pominjem živce, da bi gledali KKP. I zato za mene ogromno poštovanje ko god došao, kad god došao, svi su dobrodošli 

A sve mora kolima?

U prevoz vas sramota 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, milos88nbg said:

A sve mora kolima?

U prevoz vas sramota 🙂

 

Uh đe me nađe, nemoj o prevozu da pričamo, života ti 😂

 

Nije frka doći sa Zelenjaka ili iz centra, ali aj pokušaj recimo iz Mirijeva da dođeš a da ne kreneš makar dva sata pre utakmice. Sedamdes' četvorka ide ko antibiotik, na svakih 6 sati po jedna, otprilike, šta god drugo da nađeš moraš da presedaš, po nekad i više puta, u busu gužva, u putu gužva, jednostavno grad je postao nesnošljiv za život a mi kao građani delimo sudbinu našeg grada (kad smo se već pokazali nesposobnim za pobunu i promenu, ali to je već neka druga priča...).

 

Moja poenta je da nije ni iz BGa jednostavno doći na utakmicu, uopšte ne krivim neke ljude koji ne dolaze zato sto troškovi, bilo materijalni bili troškovi živaca zbog katastrofalne infrastrukture, pojedinim ljudima prevazilaze koristi od prisustvovanja utakmicama. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Komsije, samo da pozelim i vama srecnu novu godinu - a pozelecu vam isto sto sam i nama - zdravlje. 

 

Pa da se posibamo u fer plej atmosferi, u svim takmicenjima, pa nek pobedi ko se bolje pokaze a ne da povrede odlucuju. 👍

 

Naravno, zelje vaze i za vas ne samo za KKP. 🍻

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 
E moj Realni, problema sa tim dolaskom Beograđana na utakmice ima dosta - od toga da nam je infrastruktura katastrofalna, pa recimo odeš na utakmicu kolima i imaš niz problema, poput nalaženja parkinga oko Arene (i na Nbgd) kad je EL sve do toga da kad se vratiš kući sasvim sigurno nemaš parking mesto pa se parkiraš ko divljak ko zna gde; zatim, ako imaš dete kome je potrebno čuvanje a nema ko drugi osim roditelja (a oni ne mogu), to znači najmanje 2k za bejbisiterku plus taxi tamo vamo, računaj oko 4k fiksni troškovi; recimo, problem je i što u BGu ima svakojakog izbora, pa recimo u vreme utakmice možeš sa sigurnošću da računaš na nekih par koncerata, predstava, pojedinih premijera...
 
Sve to čini da na utakmice (pogotovo na ABA) dolaze većinski oni pravi navijači, tačno oni koji bi morali da se nazovu najvernijima, jer je to njihov prvi izbor tog dana. Bilo da su iz BGa ili iz provincije, to iziskuje različitu vrstu troškova, ali ih svakako ima. Ti ljudi biraju da troše novac, vreme, da ne pominjem živce, da bi gledali KKP. I zato za mene ogromno poštovanje ko god došao, kad god došao, svi su dobrodošli 

Kad smo već kod parkinga, gdje je najbolje parkirati pred utakmicu a da posle možeš brzo da napustiš mjesto zločina, nije bitno neka je i malo dalje od Arene?
Link to comment
Share on other sites

 
Uh đe me nađe, nemoj o prevozu da pričamo, života ti [emoji23]
 
Nije frka doći sa Zelenjaka ili iz centra, ali aj pokušaj recimo iz Mirijeva da dođeš a da ne kreneš makar dva sata pre utakmice. Sedamdes' četvorka ide ko antibiotik, na svakih 6 sati po jedna, otprilike, šta god drugo da nađeš moraš da presedaš, po nekad i više puta, u busu gužva, u putu gužva, jednostavno grad je postao nesnošljiv za život a mi kao građani delimo sudbinu našeg grada (kad smo se već pokazali nesposobnim za pobunu i promenu, ali to je već neka druga priča...).
 
Moja poenta je da nije ni iz BGa jednostavno doći na utakmicu, uopšte ne krivim neke ljude koji ne dolaze zato sto troškovi, bilo materijalni bili troškovi živaca zbog katastrofalne infrastrukture, pojedinim ljudima prevazilaze koristi od prisustvovanja utakmicama. 
Sta fali Mirijevu? Do centra za 15min.
Jbg, bilo je dobro kad se igralo u Pioniru. Mada ne bi menjao Arenu pa da je i u Pazovi. Jedina mana sto nema redara na tribinama da salju ljude na svoja mesta, pogotovo one koje stoje na prolazima. Razumem na EL gde je uvek krcato, ali sinoc je bilo mesta na pretek.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Dzep

 

Uz dužno poštovanje, sve te "probleme i obaveze" imaju u znatno većoj meri i ljudi koji žive van Beograda, a da ne pričam koji su van Srbije. Ja sam odrastao u Jerkoviću, 25 (p) do Bogoslovije, 18 do Arene; kolima na utakmicu ne idem, nema potrebe. Sad kad sam još bliži Pioniru, pa i Areni, pešaka do prvog, autobus do NBG, što je naravno olakšavajuća okolnost. Igrom slučaja iz Mirjeva sam išao bezbroj puta na utakmicu, i tu imaš brdo opcija od 27ice do 74ke (čak su redovne linije do 20 do 12, pa ni povratak nije kritičan) . I iskreno, nije baš tolika gužva, ne daj Bože da ideš 50icom negde video bi šta je tuga. Da ne pričam o troškovima. Bez namere da ulazim u diskusiju na temu; svako ima svoje viđenje- ali dovoljno si dugo u Beogradu da je neminovno da si već navikao na sve otežavajuće okolnosti života u gradu i da su one prosto svakodnevnica na koju računaš odlaskom na posao, u vrtić, pa i prodavnicu. Naravno, tvoja situacija je možda manje fleksibilna zbog malog deteta koje je apsolutno prioritet, ali svi ostali razlozi (poput parkinga, gužve, vreme itd) su bezveze. Te iste zajebancije tek imaju ljudi iz unutrašnjosti, kreće 5h ranije, naplatne rampe ako ideš autoputem, gorivo, trošak za hranu, parking, ulaznice, otežavajuće okolnosti što slabije poznaju grad i informacije o gužvi u odrešenim delovima istog. 

Beograđani da shvate da imaju povlašćen status i neuporedive olakšice gledanja voljenog kluba. Sezonska je samo jedna od olakšica (ne cimaš se za karte, i izađe te prilično jeftinije ukoliko se odlučiš za istu) 

Mene ili prosečnog žitelja Beograda odlazak na utakmicu KKP košta karte/sezonske, i eventualno vremena (koje elem vredi više od novca, ali ja biram kako ću ga utrošiti) dok realnog, uvrnutog ili nekog trećeg košta možda i četvrtine prosečne plate u Srbiji. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Son_of_a_gun said:


Kad smo već kod parkinga, gdje je najbolje parkirati pred utakmicu a da posle možeš brzo da napustiš mjesto zločina, nije bitno neka je i malo dalje od Arene?


Pa generalno, verovatno na parkingu po sred Bul. Z.Djindjica, duz istoga. E sad taj parking se placa, ali ne znam do koliko sati uvece tacno se naplacuje. Ovi parkinzi su krcati u vreme radnog vremena, ali su posle toga poluprazni. Doduse, kada je EL utakmica, ne garantujem mesto ako dodjes bas pred utakmicu.

Sto se tice parkiranja okolo izmedju zgrada, tu treba obratiti paznju jer su negde iscrtane zone (zelena, pa mozes max 3+1 sat), ali mozes da previdis da je zona pa da nehebes. 
A negde i nisu zone (leva strana Bulevara, od Arene ka Merkatoru). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Son_of_a_gun said:


Kad smo već kod parkinga, gdje je najbolje parkirati pred utakmicu a da posle možeš brzo da napustiš mjesto zločina, nije bitno neka je i malo dalje od Arene?

Probaj sa druge strane autoputa, gde su sad svi oni sportski outleti (novobeograđani taj deo znaju kao kod Grčke pijace) relativno brzo se stigne do ulaza u Arenu a ne naplaćuje se parking, mada i to je već do sada prilično provaljeno tako da svakako treba ranije malo doći 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Son_of_a_gun said:


Kad smo već kod parkinga, gdje je najbolje parkirati pred utakmicu a da posle možeš brzo da napustiš mjesto zločina, nije bitno neka je i malo dalje od Arene?

 

Ne znam kakva je situacija sada (jer, Zvezda=Pionir) u bloku 24 (to je preko autoputa u odnosu na Arenu). Tamo moze da se nadje mesto bez zone a da ne budes ni u kakvoj guzvi koja moze da se zadesi sa druge strane Novog Beograda.

 

A i Vero/Jumbo je sada uveo placanje parkinga, nije pun parking kao pre kad je bio free, pa mozda moze da se za male pare lako nadje parking (prva 2 sata su besplatna pa bi verovatno platio samo 3. sat - 300dinara, automat za parking imas napolju pa mozda moze da se ostane i posle 22h do kad inace radi Vero/Jumbo). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Son_of_a_gun said:


Kad smo već kod parkinga, gdje je najbolje parkirati pred utakmicu a da posle možeš brzo da napustiš mjesto zločina, nije bitno neka je i malo dalje od Arene?

 

Blok ispod Arene, isto Bul Zorana Đinđića, tu je Komercijalna banka, zonirano je ali se parking plaća tipa do 6. Ukoliko dođeš sat i po do dva pred tekmu imaš mesto sigruno.

 

21 minutes ago, Alek The Great said:

Sta fali Mirijevu? Do centra za 15min.
Jbg, bilo je dobro kad se igralo u Pioniru. Mada ne bi menjao Arenu pa da je i u Pazovi. Jedina mana sto nema redara na tribinama da salju ljude na svoja mesta, pogotovo one koje stoje na prolazima. Razumem na EL gde je uvek krcato, ali sinoc je bilo mesta na pretek.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

 Zavisi u kom delu Mirijeva si, nije sve tako jednostavno, bilo nekad za 15 min ali već par godina nije tako.

 

@Instinkt ma naravno, ne moraš to meni da pričaš, ja sam iz provincije, znam dobro kakvi su troškovi dolaska na utakmicu u Beograd. Ali znaš kako, nemam više 18 godina i potrebna mi je neka vrsta ugodnosti, nešto da mi pomogne da dođem na utakmicu. Mislim, ove godine nisam bio na FMPu i sad na Zadru i to je to, dolazim uvek, ali mi je muka od gužvanja po busu, a sa druge strane taksi me dere. Muka mi je i od traženja parkinga, i na Nbgd i kod mene. Muka mi je od loših ulica, nepostojećih trotoara, užasnog vazduha, razumeš šta hoću da kažem, ovaj grad mora da se popravi i zbog svih tih prepreka, ne krivim nikoga ko nije redovan ili jednostavno odustane.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...