Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

48 minutes ago, realno *w said:

 

Čak i uz dobru partiju Janisa, ovo bi značilo previše minuta za Trifu.

Sve u svemu, ulazimo u period preteškog rasporeda sa sve manje opcija. Baš zaebano.

 

Možda bi mogli Madar, Exum, Panter, Anđušić i Papapetru da pokriju tih 120 minuta na spoljnim pozicijama. Da odmorimo Trifu za Čačak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Alex_Serbia said:

Ako su za Zalgiris sve karte zvanicno bile rasprodate, a u Areni bilo 16tak hiljada ljudi, znaci da je dozvoljeni kapacitet znatno smanjen od zlatnog doba gostovanja PAO. Drugim recima, u najboljem slucaju mozemo samo isto ovoliko ove sezone 😔


Sigurno da. Parter je dosta udaljen od terena, a najverniji nisu popunili ni to što im je bilo dostupno. Plus je dosta prodatih sezonskih, a kontam da na svaku tekmu ne dođe bar 10% sezonaca. Takođe, pre su najverniji bili baš na jugu i bilo je stojanje. Sad su iza koša i to malo ne mogu da popune.

 

Inače, mislio sam da je danas utakmica, sve planove sam pomerio za četvrtak, bio baš uzbuđen. Sad ću morati da ih otkažem, jer je sutra tekma. 😄 Tako da, sad znam kako ti je!

Edited by uvrnuto
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Alex_Serbia said:

Ako su za Zalgiris sve karte zvanicno bile rasprodate, a u Areni bilo 16tak hiljada ljudi, znaci da je dozvoljeni kapacitet znatno smanjen od zlatnog doba gostovanja PAO. Drugim recima, u najboljem slucaju mozemo samo isto ovoliko ove sezone 😔

U odnosu na to vreme je svakako znatno smanjeno s obzirom da je EL u međuvremenu zabranila one montažne, stajaće tribine koja je kod nas bila na jugu. Trenutni kapacitet je oko 18k, mislim da možemo preko 17k dogurati ove sezone (toliko bilo protiv Virtusu u EC sezoni) i da to uglavnom zavisi od tribine i koliko oni mogu onaj svoj prostor da popune. 

Link to comment
Share on other sites

Uvek ce biti 5% sezonaca koji ce 1 do 2 utakmice preskociti.

Tako da je ovo sve oko 15k-16k maksimalno dozvoljeno.

1 minute ago, Alex_Serbia said:

Tj da se popravim - pored Pantera, treba nam Madar od meca sa Virtusom, Ledej makar izmedju onog sa Milanom i ovog sa Zalgirisem (suterski) i Exum iz 2/2 sa Zalg.

Mislim da ce Zeljko morati vise da koristi zajedno u postavi Madara i Exuma, pogotovu sada kada nam fali jedno telo od 25 minuta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da, Exum pokriva i 3, ali nazalost ne moze da nadomesti Nunovu pracku, pa sumnjam da ce ga Zeks tu previse koristiti. Svakako bi onda tu ostala promaja na 1 kada obojici zatreba izmena. Kontam da ce Panter to pokrivati, u tom scenariju.

 

Bas, bas steta za Jamesa. I za to sto nemamo Aleksuuuuu.

 

 

-------------

Nadam se samo da ova prica nece biti slicna onoj iz 2013/14, gde smo bili skockani kao bombona sa Bogijem, Kinzijem, Leom, Zo-om i Gagijem, mogli bas daleko u EL, ali su nam konstantno falila po najmanje 2-3 igraca.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

Baš veliki hendikep izostanak Nanelija, i to baš kad je uhvatio dobar momenat. Papapetru ide na 30, Ledej takođe 30+ jer prvi neće moći da ga menja bar par minuta. I eto Trife opet.. Možda i nije loša opcija spustiti Dantea neko vreme na trojku, Madar, KP i Anđušić mogu da organizuju.. 

Link to comment
Share on other sites

Ok jeste James kesica čaja što boji ovu ekipu/vruću vodu te izgledamo puno bolje sa njim. Ali nekako mislim da je najbitnije ako ekipa moze da odgovori koncentracijom, gradjenjem,  skokom naročito u napadu u ovom momentu, da ne odustaju. Rezultat ako dodje. Imamo npr Danila kao legit opciju čijom upotrebom može doći do nekih pomjeranja po pozicijama i minutazi. A moze i on da saspe u kratkom roku.

Nisam ja pesimista a i u četvrtak je utakmica

Link to comment
Share on other sites

Imaju dve jasne opcije: 

1. "Klasična" rotacija gde imamo po dva igrača na svakoj pozicij (Madar/Exum, Panter/Đuša, Papi/Trifa, Zek/Tristan, Lesor/Balša) gde bi naravno ova trojica unutru igrali 30+ 

2. Stalna rotacija i pomeranje igrača gde je Exum 1/3, Đuša 1/2, Panter 2/3, Trifa 2/3, Papi 3/4 itd

 

Željko definitivno više voli drugu opciju ali s obzirom da su u pitanju Radonja i jako "dobljivo" gostovanje možda se ipak odluči za nešto jednostavnije, we shall see. 

Džejms nam je baš bitan igrač upravo zato što se lako uklapa u gotovo svaku kombinaciju, bio sam dosta sigurniji u pobedu ako on igra, svakako da i dalje možemo da dobijemo al biće znatno teže

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...