Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

6 hours ago, Ne sam Safete said:

@realno *w 

Sa svime se slažem što si pisao zadnjih dana, samo si zaboravio spomenuti da je Madar dobro čuvao Lekaviciusa, usmjeravao ga u pravu stranu itd 

Pravio nam je probleme kad je Exum bio na parketu.

 

Madar fenomenalan u odbrani zadnje 3 EL tekme. I to je sve došlo nakon one katastrofalne tekme sa SCom, kada se vukao po terenu i bio katastrofalan u odbrani.

Verujem da je pao neki motivacioni razgovor sa Žocom.

 

Uglavnom, jasno je da je on naš ubedljivo najbrži igrač i kao takav je u teoriji najbolje rešenje za takve protivničke igrače. Već u sledećem kolu u najavi takav duel sa Lijem.

 

Sa druge strane, još uvek utisak da se Žoc plaši da ga stavi kada se lomi i u završnicama. Egzum, ma koliko manje talentovan kao plejmejker bio, je mnogo sigurniji na lopti.

Ali ok, ima vremena da Jam izbori poverenje.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Shonewizard said:

Moguće da je sem tog motivacionog razgovora, i problem sa leđima iza njega. To smo nekako svi zanemarili, kao i samo učešće na EP.

 

Nije nemoguce, ali prosto je prebrzo presao od 0 do 200, za samo 2 dana (SC-Milano). 

 

Jedino ako su ledja kompletno prestala da ga zezaju izmedju te dve utakmice

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

Nije nemoguce, ali prosto je prebrzo presao od 0 do 200, za samo 2 dana (SC-Milano). 

 

Jedino ako su ledja kompletno prestala da ga zezaju izmedju te dve utakmice

 

Nisam konkretno mislio na prelaz između tih mečeva, nego generalno ulazak u sezonu. Svakako, i ranije smo komentarisali taj meč sa SC-om na nivou cijele ekipe, buvalno je reper nizašta. 😄

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, realno *w said:

 

Madar fenomenalan u odbrani zadnje 3 EL tekme. I to je sve došlo nakon one katastrofalne tekme sa SCom, kada se vukao po terenu i bio katastrofalan u odbrani.

Verujem da je pao neki motivacioni razgovor sa Žocom.

 

Uglavnom, jasno je da je on naš ubedljivo najbrži igrač i kao takav je u teoriji najbolje rešenje za takve protivničke igrače. Već u sledećem kolu u najavi takav duel sa Lijem.

 

Sa druge strane, još uvek utisak da se Žoc plaši da ga stavi kada se lomi i u završnicama. Egzum, ma koliko manje talentovan kao plejmejker bio, je mnogo sigurniji na lopti.

Ali ok, ima vremena da Jam izbori poverenje.

 

Nešto me nije strah od Lija 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zasto takvo misljenje?

 

Osim ljudi koji su igrali hendikep1 na kladionici apsolutno nikome ne bi trebalo da bude prioritet razlika na ovakvim mecevima. Ako moze da se pobedjuje uvek sa 5 do 10 razlike sa sto manje potrosene energije bilo bi idealno.

 

Kao sto sam ranije pisao, Obradovicu ce sud za ovu sezonu dati EL, a ne ABA liga. Da bi nikad jacatm liga bila relevantna, moralo bi da bude relevantnih ekipa (tipa dobri sastavi + prosecan trener ili sjajan trener + prosecan sastav).

Link to comment
Share on other sites

Ajd, odradismo ovo radi reda. Šteta jedino što naša mlađarija apsolutno ne koristi šansu koja im se pruži. Balši recimo ne znači previše dal ga klupira nakon prve greške ili ne, dobio je 30 minuta i šipak. Tristan takođe loš. 

 

Dobiti Pao. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

 

 

Ja sam gledao celu Pao - Real gde je bio odličan, ali to mu ostade ponajbolja partija. 

Nejt tu polako preuzima ulogu prvog pleja, uz organizaciju Grigonisa naravno.

 

 

Do Nejta su organizovali Li u prvom,a Ponitka uglavnom u drugom poluvremenu kada se odlučivalo lopta je dosta bila kod njega.

Grigonis je igrao izolacije šutevima iz svih mogućih pozicija, vidi se da ima blanko kod Radonje za sve,tako da nije mnogo učestvova u organizaciji.

Li je baš tanak za El i Radonja će procvetati kad Nejt udje u takmičarsku formu, a nisam siguran da ce se to desiti protiv vas.

 

Pored pleja trenutni veliki problem kod Pao je i veoma loša forma Papajanisa od koga se dosta očekuje,a veoma loše je krenuo sezonu.

 

Došao je i Bejkon tako da od njega očekujem najviše problema za Partizan jer vrv želi da se pokaže u dobrom svetlu na debiju. Pored želje ima i kvalitet koji je neosporan.

Edited by propolis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mega je u poslednjoj četvrtini sa 16 smanjila na 6 razlike 5 minuta do kraja.

U toj situaciji mnogi treneri bi vratili startere, ali Žoc je pokazao koliko veruje u mladost i budućnost kluba i oni su mu vratili serijom 10:6 i zatvorili utakmicu.

Ovo znači više od đubre vremena i plus 20.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, propolis said:

 

Do Nejta su organizovali Li u prvom,a Ponitka uglavnom u drugom poluvremenu kada se odlučivalo lopta je dosta bila kod njega.

Grigonis je igrao izolacije šutevima iz svih mogućih pozicija, vidi se da ima blanko kod Radonje za sve,tako da nije mnogo učestvova u organizaciji.

Li je baš tanak za El i Radonja će procvetati kad Nejt udje u takmičarsku formu, a nisam siguran da ce se to desiti protiv vas.

 

Pored pleja trenutni veliki problem kod Pao je i veoma loša forma Papajanisa od koga se dosta očekuje,a veoma loše je krenuo sezonu.

 

Došao je i Bejkon tako da od njega očekujem najviše problema za Partizan jer vrv želi da se pokaže u dobrom svetlu na debiju. Pored želje ima i kvalitet koji je neosporan.

Pa ne bih bas rekao da je Papajanis u losoj formi, samo nema ko da ga hrani dole. Lik ima nizak IQ, dok Gudaitis igra mnogo bolje po meni i zna da zida i da se snadje. Papajanis je vise problem u odbrani po meni.

 

Lee je uzasan organizator igre i ako Dejo dozivi zimu ovaj ce leteti, njima bas treba PG. Pontika i Vilijams su trenutno motori tima..na obe strane terena sa tim da Ledej moze maltretirati Vilijamsa na niskom postu.

 

Kalacakis je defanzivno top a u napadu krs. Jos se nalazi. Bejkon debituje, a zna se kako Dejo deli minutaze igracima koji debituje. Deju je ovo mec biti ili ne biti. Ima solidan raspored i ovaj tim bije...rupe su kod pika..Lee i Papajanis je uzas i ako se Lee trudi, ali jednostavno je mali i ne moze braniti dosta stvari.

 

Ipak mislim da Lee moze sa Madarom..bice ovo knap mec, ako ih odmah ubacite u nervozu mozda i dobijete..ja bih da sam Zoc vrte pik non stop, a Dejo da spusta dole i vrsi pritisak na Lesora.

 

Bice ovo odlican duel. Pao se bori za opstanak nade da sezona nije bacena, a kkp da moze da bude gornji deo tabele. Dejo je penicilin za Zelimira pa nek tako i ostane. Ako bude divljali previse jedan na jedan, gubite glat..suprotno bice tesko Pao koji sem kao vi Albe, u principu nema los mec, ali manjak kvalitetnih igraca je vidljiv i tu je vam je prednost ako skratite rotaciju.

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim prevelik razlog za nezadovoljstvo. Ostali su vec pomenuli rasporedjenu minutazu i odmor nosioca.

 

Kada se prica o tome kako nasi mladi (ne) koriste svoje sanse, tj ne zalazu se dovoljno...mislim da to samo izgleda tako zbog sledeceg: Mega, ma koliko bila slaba, oni sve ove nedelje/mesece uigravaju ove igrace i ove petorke koje su sinoc slali na teren, sa preciznim izmenama. Dok je Zoc po ko zna koji put, igrao i isprobavao petorke koje verovatno nisu ni pokusale igrati zajedno sve do mozda treninga pred ovaj mec. Zato je pola meca i delovalo da kod nas se ne zna ko pije a ko placa, narocito u odbrani. Naravno da ce onda Megini klinci delovati superiornije od nasih. Em su uigrani koliko god im kvalitet dozvoljava, em igraju bez pritiska. 

 

A onda se ponovila prica od meca vs SC. Jebaga, pocnes sa mesanim kartama, rival se zagreje, krene ga. Onda mi kao posaljemo prvopozivce i Mega ce magicno da se ukopa u mestu? Ne ide to tako, kada se uhvati zalet.

 

Na kraju ih je resila petorka koja je igrala tad i ko zna kada, Zeljku svaka cast na hrabrosti da ne vrati najbolje igrace u mec u zadnjih 5 min. Ne verujem da bi iko od nas to smeo. A da dodamo i da smo imali kriminalan sut za 3 i opet dali mnogo poena.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...