Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Just now, Patriota iz kauca said:

U prvih pet kola, Žalgiris dobio Virtus, mi dobili Žalgiris i Virtus, Virtus dobio Real..

Biće ovo luda EL.

 

Cekaj da dodje komsija u dresu Kvinsi Milera, da cujes kako je neomlatiti Virtus barem 15 razlike sramota, a sve preko toga realnost, ocekivano i nema mesta zadovoljstvu.

 

Elem, lepa pobeda, na trenutke tesnije nego sto sam prizeljkivao, ali zajeban je Zalgiris, kao sto su svi i ocekivali. Prokleti Lekavicius kada krene da trci, ne moze ni Madar da ga stigne.

Panterica okajao grehe, nevernici se pokajali.

 

Ziv nisam da vidim kako cemo izgledati kada se vrati Avramovic. Trifunovic opet nervirao, Andjusa 2/2 ali onih par poteza zasluzeno rezultiralo klupom.

Link to comment
Share on other sites

I ja gledao ovu ekipu uzivo prvi put.

 

Dobra utakmica, prava prvenstvena 😄 al bez zezanja raduje da smo dobili jednu cvrstu evroligasku utakmicu. Kako bude prolazilo vreme bice sve manje sanse da se ponove Baskonija i Armani.

 

Ovu tekmu nam je dobio Panter, bas je povukao. I jbg zato je i doveden, da nam cak i sam dobije poneku utakmicu. Ocigledno se bas gotivi sa Zeljkom, ako sve klikne u ekipi kasnije mozda bismo mogli da gledamo neke vrhunske predstave.

 

Imali smo dva veca pada u igri, jednom u 1. i jednom u 2. poluvremenu. Ali ono sto raduje je sto smo za razliku od pocetka sezone cak i tad zadrzali koncentraciju u odbrani. Mada smo imali i srece sto su ovi masili bacanja, ali ima valjda nesto i do atmosfere.

 

Exum mi izgleda kao da ne ume da igra kosarku 5 na 5, on samo 1 na 1 igra. Ali jeste nam njegova izolacija bila go to potez na samom kraju i izneo je to bas kako treba.

 

Lesor mislim bez izmene u drugom poluvremenu, junacki rilja, iako su ga u 1/2 malo uhvatili u masinu sa pikom.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Nekako imam osećaj da smo imali dosta sreće u ovoj utakmici, ali takođe sam i u fazonu ajde i nas jednom da posere. Naravno, ne mislim na puku sreću, već tipa na njihova bacanja, gde konstantno maše prvo, daju drugo (što je bolje nego obrnuto jelte), onda i na par sudijskih odluka pri završetku meča ili ničijih lopti koje su završile kod nas. 

 

Mi treću utakmicu u EL za redom odlično startujemo, mislim da je protiv Italijana bilo 12:4, a protiv ovih sada 13:5. I generalno energija u prvom poluvremenu bude brutalna, a samim tim i odbrana pre svega.

Zbog toga jedva čekam da se Aleksa vrati, verujem da će mnogo značiti zbog širenja rotacije i održavanja energije na nivou. 

 

Egzum je ubio momentum ulaskom. Madar je bio baš agresivan i u odbrani i u napadu do tada. Ali kapa dole Egzumu na bacanjima na kraju. 

Takođe i Lesoru. Kako ih je samo namestio, svaka čast. Opušteniji sam kad on stane na liniju bacanja nego neki drugi. Takođe, odlična igra leđima, strpljiv je, izbaci čuvara fintama, ali je i promašio 3 zicera, čini mi se. 

Sve u svemu baš veliki napredak. 

 

On i Ledej su za sada srce ove ekipe. 

 

I da ne zaboravim Pantera koji i pored lošeg starta, ne sezone, već ove utakmice, na kraju odigra ovako. 

 

Ajmo crno-beli oooo! 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

I da, bravo navijači! 

Sem ubačenog flomastera i kratkog skadiranja SrbiRusiblablabla na kraju tekme od jednog dela navijača, sve ostalo bilo za desetku. 

 

Bila su i četvorica momaka uz ekipu Žalgirisa i baš su bili oduševljeni atmosferom. Malomalo pa su snimali, slikali, zverali, na kraju i aplaudirali. 

 

Nego, Mega, pa tek 18.11. prva sledeća kod kuće. Taman da se napune baterije i nastavi sa 16+ hiljada.

 

Inače, ko se seća, kad sam prošle godine bio u Parizu, pisao sam kako smo upoznali nekog Turčina koji je došao na tekmu zbog Željka, jer Fener... Razmenili smo kontakte i bili u fazonu da se javi za karte i ostalo ako bude hteo da dođe u BG na tekmu. Pa evo, najavio nam se da dolazi na Makabi. 🙂

 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Uff, prava utakmica, kako je ovo nedostajalo...

Vazna pobeda za nastavak serije, podizanje samopouzdanja i sigurnosti. I dalje pravimo dosta grešaka na oba dela terena, ali ipak je vidljiv pomak. U odnosu na odbranu koju smo igrali prošle godine, ovo deluje kao odbrana Baltimore Ravensa.

Verujem da cemo utakmive u kojima protivnike ogranicimo na do 70-75 poena, uglavnom i dobijati. opasan napadacki talenat ima ova ekipa.

Kao prostor za napredak vidim pre svega Papapetrua - decko je u gadnom kanalu i treba mu jedna utakmica na kojoj ce da se istrese i da ubacuje. Ajde sto promasuje trojke, ali on promasuje i one polu ulaze sto mu se retko desava. Mora se naci nacin da se izvuce iz kanala, mozda ga i forsirati protiv Mege. Bas dosta moze da nam donese, vrhunski je igrac, i ovo do sada je bas malo od njega. Balsa (i Alen kada se vrati) moraju naci nacina da odmene Lesora bar 10 -15 minuta po utakmici. Nadam se da ce ove "vaspitne" Zeljkove mere imati efekta kod Balse. Lesor igra sa neverovatnom energijom, opasna je lozana, ali cim mu popusti koncentracija ima neke stvarno nelogicne i neobjasnjive poteze. Juce je u par situacija ocigledno zajebao napad jer je svojim kretnjama nepotrebno dovukao i svog cuvara u reket u trenutku kada je neko pokusavao da odigra ledjima dole. Ali i pored toga, nemam sta da mu zamerim, nesto ti oduzme, ali toliko toga donosi svojom energijom.

 

Ovo sam od Pantera cekao sve vreme ove sezone. I sto sam ocekivao da ce moci da radi cele sezone, s obzirom da odbrane ne moraju vise samo njega da cuvaju. Kapitenski.

 

Danteu svaka cast na bacanjima. Odlicno odigrana zavrsnica u smislu iznudjivanja faulova i lakih poena. Rutinski je to odradio, kao De Colo u najboljim danima. I dalje nikako ne mogu da povezem onu njegovu gradju, te onaj "body language" u fazonu jedva znam da hodam, kako mislis jos i da trcim sa loptom - sa onim laganim ulazom i prolazom ko god da ga cuva. Mislim da i kod njega postoji jos dosta prostora za napredak kada se jos malo adaptira na ekipu i sta se tacno ocekuje od njega. 

 

I meni se ucinilo da je Aleksa juce imao gips ili nesto slicno na ruci. Jel ima neki info kako su prisli on i Alen na tim kontrolama?

 

Kako tek sada boli Baskonija...

 

I da, kao sto neko vec rece, cetvrtkom se igra EL, kakvi crni utorci i petci... Post evroligaski petak oduvek bio najbolji radni dan :thumbup:

Edited by Klipan
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...