Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Protiv Mege imamo ideealnu situaciju da testiramo mogućnosti naših talenata, i onu petorku protiv SCa opet na delu. Madar-Glas-Trifunović-Tristan-Balša. 

Okej, Madar je ipak nivo ili dva iznad, ali zašto da ne. Uz podršku 2 do 3 iskusnija, Anđušića pre svega da nam se ne bi desilo isto što i prošle sezone, a odmoriti Ledeja i Lesora maksimalno. Igramo kući, naši klinci više nisu inferriorniji od Meginih posle dugo vremena, bar se nadam. 

Ako ne mogu da uzmu 25-30 minuta i iznesu utakmicu, onda je iluzorno pričati o nekom davanju šanse u EL. 

Papapetru takođe malo da povuče, uvede se u ritam kako bi mogao da isporuči ono što može i zbog čega je doveden. 7 hiljada navijača bi trebalo da nagradi dve pobede u nizu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

 

Lesora će manje puta da zaustave na obruču kad se reši navike da spušta loptu dole svaki put kad je primi blizu obruča. Ali i bez toga je lokomotiva ove ekipe, i po očinjem vidu i statistički.

 

Stoji, mada to nije ono standardno centarsko spuštanje lopte na kolena samo da bi se dao zicer ili kucalo, nego baš dribling jedan sa naskokom. Nekad mu to zakomplikuje, a nekad upravo sa tim potezom napravi prostor. Pa seti se samo takvih poteza protiv Žaitea, ovaj nije mogao pogledom da ga isprati. Strašno brzo to radi Lesor.

 

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

Imam utisak da je (prilično radikalna) promena na bolje što se odbrane tiče krenula onog trenutka kada je konačno rešeno da spoljna linija bude agresivnija, zajedno sa odustajanjem od koncepta da se radi switch uvek i po svaku cenu. Stvarno mi je bilo potpuno neverovatno da protivniku u startu daš prednost za koju inače mora da se pomuči i izgubi određeno vreme i snagu da bi do te prednosti došao, i nakon toga se odbrana svede na pick your poison. Imali smo brdo situacija kada čak i nema pravog bloka, samo neki polazak u blok i već se prave dva mismeča bek/centar. Čekao sam samo kad će da dođe faza da protivnički bek samo najavi akciju i da se odmah preuzima. Sa pritiskom na loptu od samog starta troše se sekunde protivničkog napada na prenos lopte i postavljanje akcije, a vrlo često se i onemogućava primarno pozvana akcija. Uz solidan broj ukradenih lopti direktno na prenosu to je donelo instant poboljšanje i mogućnost da se na tome dalje gradi bolja odbrana. Negde između Armanija i Virtusa se desila ta promena i sada je odbrana od kriminalne i sramotne došla na neki donji nivo pristojnosti.

 

Naravno, ti svičevi su me ubijali u pojam. Ne da je bilo tih situacija sa mismečom u 5. sekundi napada, nego smo po pola utakmice igrali tako.

I upravo to što kažeš, bez prvih blokova.

 

Odbrana sada deluje koliko toliko pristojno. Nema toliko svičeva, a sviđa mi se što je u poslednjih par mečeva lepo funkcionisalo i ono Žocovo ublažavanje mismečeva, naročito od lopte. Protiv Žalgirisa par puta, Madar ostaje na visokom, lopta je kod pleja kojem ostaje mismeč, ali se Madar zarotira sa recimo Papapetruom i to je opcija manje za protivnika.

 

 

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

Pomalo je nelogično kritikovati napad ekipe koja postiže ovakve brojke, ali prosto nisam siguran da je situacija da je jedna ekipa u samom vrhu EL po procentima šuta a pri samom dnu po broju asistencija održiva na duge staze. Koliko god da profil igrača omogućava iso košarku, udeo uzetih teških šuteva mora pre ili kasnije da dođe na naplatu. Zato bi napad trebalo da postaje fluidniji a protok lopte bolji. Kako će to da ide sa Madarom i Egzumom na kecu, nemam pojma. Super je što Papapetru i Naneli znaju s loptom, ali oni su ipak sekundarni, pomoćni kreatori, nemaju baš kvalitet da iznesu primarnu kreaciju. Pošto ova ekipa definitivno nema i verovato neće imati klasičnog pass first pleja, ostaje jedina mogućnost da čitava spoljna linija preuzme na sebe po deo tog posla.

 

Ovo sam i ja rekao. Pričam posle meča 100 put kako Dante nije plej i neće to nikada biti, a drug mi kaže - pa jbg, dali smo 87 poena jednoj tvrdoj ekipi. Jeste Panter ispogađao svašta, ali isto tako Lidej promašio 4 otvorene trojke, Lesora nekoliko puta zaustavljaju na obruču u situacijama koje inače rešava, Papaetru ništa, Madar može puno bolje.

 

Ali opet ostaje taj utisak. Moramo da budemo svesni da smo ipak do sada igrali sa ekipama koje su donji dom ili sredina u najboljem slučaju, a imamo negativan skor. Najozbiljniji protivnici tek dolaze, pa ćemo videti koliko će tu biti prostora za individualna rešenja, ako se timski zakaže.

 

Sa druge strane, razmišljam kako je nekad lakše igrati timsku igru protiv nešto jačih ekipa koje dođu sa željom da se nadmeću, a ne kao Alba i Žalgiris koji te prouče do najsitnijih detalja i dave svaku tvoju ideju. 

 

 

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

Pobeda protiv Žalgirisa je uzeta pomalo na prevaru. Neće biti puno utakmica sa tolikim brojem direktnih poena od ukradenih lopti i grubih grešaka protivnika na izvođenju i prenosu, neće biti puno utakmica u kojima je razlika sa slobodnih bacanja 13 poena u korist jedne ekipe na približan broj izvedenih bacanja, neće biti puno utakmica gde će Panter ovako surovo da zatrpa koš protivnika. Dodati na to 11 pogođenih bacanja bez promašaja u poslednjih 5 minuta, pa brze i lako svirane lične Lekavičijusa koje su poprilično spasile KKP od njegovog maltretiranja, itd itd. Da se samo jedno od navedenog nije dogodilo bila bi to utakmica sa vrlo neizvesnim ishodom. 

 

 

Sa ovim ne mogu da se složim. Mislim da smo bili puno bolji, da smo uz malo sreće mogli da prelomimo i ranije. Žalgiris je celu utakmicu proveo u minus, konstantno na "ivici ponora".

Mi jesmo ekipa koja ne bi trebala da ima problem sa bacanjima, čak imamo potencijal da budemo u samom vrhu Evrolige po tom pitanju, tako da mi to nije iznenađenje.

Evo sad gledam, timski smo na 82% na 5 tekmi.

O potencijalu igrača sam već pisao. 

Isto tako možemo reći da je ušla 1 ili 2 Lidejove otvorene trojke, mogli smo da prelomimo mnogo ranije, a znamo kako čovek šuta kada je tako sam. Ili da Panteru nije svirana ona 4. i mali milion tih "what if" situacija. 

 

 

Edited by realno *w
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 10/28/2022 at 1:45 AM, uvrnuto said:

Inače, ko se seća, kad sam prošle godine bio u Parizu, pisao sam kako smo upoznali nekog Turčina koji je došao na tekmu zbog Željka, jer Fener... Razmenili smo kontakte i bili u fazonu da se javi za karte i ostalo ako bude hteo da dođe u BG na tekmu. Pa evo, najavio nam se da dolazi na Makabi. 🙂

 

 

Da iskoristim ovaj post. Planiram da dođem na utakmicu sa Makabijem (to bi bio prvi put da gledam KKP na domaćem terenu), pa bi mi prijao kratki kurs kad/kako/gdje uzeti (ili rezervisati) karte (ako je moguće što prije) i koje sektore ciljati u Areni. 🙂

Edited by Shonewizard
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, realno *w said:

 

Stoji, mada to nije ono standardno centarsko spuštanje lopte na kolena samo da bi se dao zicer ili kucalo, nego baš dribling jedan sa naskokom. Nekad mu to zakomplikuje, a nekad upravo sa tim potezom napravi prostor. Pa seti se samo takvih poteza protiv Žaitea, ovaj nije mogao pogledom da ga isprati. Strašno brzo to radi Lesor.

 

Da, to sa driblingom i naskokom dobro radi, ali ja pričam samo o situacijama kada nema driblinga, kada je potrebno samo da iznese loptu na obruč, a on se ukopa, spusti loptu kao da hvata zalet za skok iz mesta i tu obično bude blokiran. U principu ne ume još uvek da razlikuje te situacije, kada mu je potreban dribling i spuštanje lopte a kada nije, nego svaku spušta.

 

20 minutes ago, realno *w said:

Sa ovim ne mogu da se složim. Mislim da smo bili puno bolji, da smo uz malo sreće mogli da prelomimo i ranije. Žalgiris je celu utakmicu proveo u minus, konstantno na "ivici ponora".

Mi jesmo ekipa koja ne bi trebala da ima problem sa bacanjima, čak imamo potencijal da budemo u samom vrhu Evrolige po tom pitanju, tako da mi to nije iznenađenje.

Evo sad gledam, timski smo na 82% na 5 tekmi.

O potencijalu igrača sam već pisao. 

Isto tako možemo reći da je ušla 1 ili 2 Lidejove otvorene trojke, mogli smo da prelomimo mnogo ranije, a znamo kako čovek šuta kada je tako sam. Ili da Panteru nije svirana ona 4. i mali milion tih "what if" situacija. 

 

Sad kad gledam to što sam napisao zvuči baš previše kritički, u principu ovo jeste sjajna pobeda protiv vrlo zajebanog i odlično pripremljenog protivnika. Moj komentar se odnosio više na to da su neki sporedni faktori uglavnom išli Partizanu na ruku, jer gledajući pozicione napade odnosno kako su bili postavljeni odbrana i napad tu je bilo u najboljem slučaju egal ili blago na strani Žalgirisa. Slobodna bacanja Partizana jesu nešto gde ne bi trebalo da bude problema, ali ipak 11 od 11 u neizvesnoj završnici ima retko koja ekipa na svetu. I plus 10 promašenih slobodnih Žalgirisa, pre toga su na prve četiri utakmice imali ukupno 10 promašaja.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Alex_Serbia said:

Niti postavljati teska/opasna pitanja zarad postavljanja teskih/opasnih pitanja, kada je za to 0 rezona.

 

A to sto je u kosarci 40 godina joj svakako ne ide u prilog. Ocigledno da ne radi svoj posao kako treba. A zna se gde se ide kada vise ne mozes da radis.

Što bi rekla Olivera Kovačević poznatom navijaču Partizana Simi u jednoj emisiji "gospodine Srbija", bez namere da se raspravljamo, sve nas čekaju te godine kad će se pojaviti neki junoša da nam kaže da smo matore prdonje, kojima je mesto "zna se gde".

A drugo, koliko god se ne slagao sa njenim mišljenjem da je Partizan, zapravo, trebalo da odere Žalgiris, pitanje o Balši je najbolje pitanje te "KZŠ". Zašto da ne čujemo od Željka o čemu se radi?

Link to comment
Share on other sites

Zato sto je razlog minutaze/sekundaze bio bolno ocigledan, a Zeljko x puta ranije rekao da igraci sami sebi prave izmene. Jasno je to i njoj, nego joj nije bilo dosta da glumi ulogu opasnog i neprijatnog novinara do tog momenta, pa je morala i to da pita. I uspela u nameri, evo ti i ja palamudimo o njoj vec nekoliko krugova.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Shonewizard said:

 

Da iskoristim ovaj post. Planiram da dođem na utakmicu sa Makabijem (to bi bio prvi put da gledam KKP na domaćem terenu), pa bi mi prijao kratki kurs kad/kako/gdje uzeti (ili rezervisati) karte (ako je moguće što prije) i koje sektore ciljati u Areni. 🙂

 

Nisu još izašle karte za Makabi. Biće na ticketline. Najbolje da uzmeš online, stigne ti na mejl. 

 

 

Ovo će biti cene, pa jebiga, u zavisnosti od budžeta i zavisi šta ćeš uzeti. 😄

Svakako preporuka za centralne ili malo ukošene delove i za nivo 200 i 400.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

Sad kad gledam to što sam napisao zvuči baš previše kritički, u principu ovo jeste sjajna pobeda protiv vrlo zajebanog i odlično pripremljenog protivnika. Moj komentar se odnosio više na to da su neki sporedni faktori uglavnom išli Partizanu na ruku, jer gledajući pozicione napade odnosno kako su bili postavljeni odbrana i napad tu je bilo u najboljem slučaju egal ili blago na strani Žalgirisa. Slobodna bacanja Partizana jesu nešto gde ne bi trebalo da bude problema, ali ipak 11 od 11 u neizvesnoj završnici ima retko koja ekipa na svetu. I plus 10 promašenih slobodnih Žalgirisa, pre toga su na prve četiri utakmice imali ukupno 10 promašaja.

 

 

Interesantno da je Partizan od 63 poena iz igre imao samo 4 poena iz tranzicije, Žalgiris od 65 poena 12.

 

Ja sam prvi tu da kritikujem i kada se pobedi i tražim mane u svemu, ali ovaj put mislim da nema toliko razloga za to.

 

Mislim da je pogrešna logika tako "filtrirati" parametre koje želiš da porediš. Same koncepcije ekipa se razlikuju, kada imaš vrhunske individualce kao što je Pante, Lidej, Nanli, normalno je da ih pustiš da sami kreiraju poene. A sa druge strane imaš ekipu potpuno koncipiranu da igra samo teške pozicione 20+sekundi napade, gde se vrhunac individualne kreacije svodi na to da često 4 od 5 igrača na terenu znaju da napadaju leđima, pa naprave neki makar deličmični mismeč i tu traže skupljanje odbrane i eventualni šut iz spot up-a.

 

Takođe, mislim da se potcenjuje broj napada koje završavamo neasistiranim poenima, a koji svejedno jesu donekle proizvod timske igre. Fejkujemo neku izlaznu kretnju na jednu stranu, da bi čim se odbrana malo pomeri na tu stranu, Panter dobija dupli blok za izlaznu kretnju na drugu stranu. I ne bude sam, ali ili ima mismeč, ili ima dovoljno kašnjenje odbrambenog da može da ga napadne driblingom i završi. 

 

Ovako napamet, rekao bih da je Panter od 10 situacija koje je rešio, u 8 imao mismeč. Bar tri puta je igrao protiv Smitsa. Ni ti mismečevi ne dođu tek tako, nisu oni mi 😄

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Jakob Aman said:

Sta mislite imamo li sanse protiv PAO? Trebaće nam baš savršen meč čini mi se.

 

Verujem da imamo. Samo trebamo odraditi ozbiljnu mentalnu pripremu, jer nam se ukazuje lepa sansa za prvu recku u gostima. Ali ne pripremu u stilu - vid' ove raspade, moramo to otresti. 

 

Mislim da nam cak ne treba savrsen mec. Trebaju nam borbenost na nivou kada smo domacini u Areni i prusustvo na skoku, to je pod must. Naravno i sto bolji fokus u odbrani. U tom slucaju cemo preziveti i neke napadacke zute minute.

 

Posebno uzeti u obzir da je PAO 1-4 i da ce im udariti survival mode. A uz to ide i domacinsko sudjenje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, jedibojan said:

I don't want to sound like a queer or notnin', ali ovi dresovi su mi dobri.

I Depeche Mode je odlican bend

 

Ovo je daleko bolje nego ono zuto. A i taman da sa roze zbunimo Megine igrace, da nam dobace greskom par lopti.

Edited by Alex_Serbia
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Ne sam Safete said:

Onaj pritisak na loptu što forsiramo na otvaranju, ne smijem ni da zamislim kako će biti za.eban kad se Avram vrati.

 

Da, to je glavni segment odbrane gde može da pomogne, generalno taj njegov direktni pritisak na igraču sa loptom, makar pre nego što krenu blokovi.

Malo na to, malo da bar jednom po tekmi zaborave koliko mu je jak levi ulaz i ako uđe jedna trojka, puna kapa 😄

 

Dobro će doći ta energija. Gledano strogo statistički jedna ili dve ukradene i 2 ili 4 poena iz istih ne znače puno, ali kad te njegove ukradene dođu iz direktnog pristiska 1 na 1 sa plejom, onda to baš zna da podigne ekipu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...