Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Naravno da su mu navijaci Zvezds pretili.
 
Naravno da bi to radili i navijaci Partizana, da je situacija obrnuta. 
 
Talog drzava, talog nacija. Sta ocekivati od naroda koji prvo, mrzi sebe. 
 
 


Ovo saopštenje, iako sa mistifikovanim krivcem, je ozbiljan minus za steroidni projekat podizanja srpske klubske košarke na nivo gornjeg doma EL.
Šteta je ogromna upravo zbog nagruvanog hajpa ali i zato što je evropska košarkaška javnost zadnjih desetak dana prihvatila dolazak Mirote u Beograd kao završenu priču.

Uzgred...da čestitam ovom komšiji što je najzad prelomio pa neće s ciganima ni u crkvu.


  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam pratio duboko problematiku, pa mozda lupam. Mozda je Mirotic ispizdeo sto su se mnogi raspisali da je odavno dogovorio sa Partizanom i onda se uplasio da mu to ne sjebe sud sa Barselonom i ostane bez mnogo vise para, pa nas odjavio.

 

Kako god, meni je ok sto ne dolazi, jer mislim da za koliko kosta, ne pravi toliku razliku.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kendrick said:

Mnogi su se smejali naručenim tekstovima preko katalonskih veza ali sada je jasno kao dan da je čovek bio izložen nenormalnim pritiscima i vređanjima od trenutka kako je postalo izgledno da želi u Partizan. 

 

Nije problem u samoj tezi da mu je preceno (mislim, jeste problem u tome sto mu je preceno ali je "smejanje narucenim tekstovima" zbog toga kako je to preneseno na forum, u formama u kojima je preneseno, pa ne jednom nego dva puta).

 

Dakle, problem je u patkometriji tog sadrzaja, insinuacijama da te pretnje dolaze direktno od ljudi iz KKCZ i drzavnog vrha (Vucica licno). 

 

Jasno je i iz Miroticeve izjave, i saopstenja kluba, da to nije istina. 

 

Ili neko od njih laze. Ili lazu i KKP i Mirotic? Bilo bi dobro da se saznaju detalji i nadlezni preduzmu sta im je u nadleznosti, pre svega zbog samog Mirotica a i zbog svih nas i mulja u kome zivimo. 

 

Drzava nam je takva kakva jeste zbog ljudi kojima smo dozvolili da je vode, i da vode nase klubove. Nesto dobijes iz toga (drzavne pare) a nesto izgubis (dostojanstvo, moral, da ne pominjemo koliko je sve polarizovano zbog toga). Ali ne treba da pravimo gore od onog kako je. 

 

 

 

Sto se Mirotica tice, u neku ruku je bolje sto nije zavrsio ni u jednom nasem klubu. Nije jeftin igrac i mislim da ne vredi tih para koje se pominju. Barem ja sto se tice KKCZ ne bih voleo da potrosimo toliko budzeta na njega, iako nam treba PF, mozda vise nego vama koji imate Ledeja. 

 

S druge strane, da je dosao u neki nas klub (pa i Partizan, zasto da ne), to bi bila bas jaka promocija kosarke u Srbiji. 

 

Dakle ekonomski gledano dolazak Mirotica bi bio nepotreban, a marketinski bi to bila bomba (ali i dalje sam misljenja da ni taj marketing ne pokriva dovoljno ove ekonomske parametre). 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prvo nisam bio ni za kakvo dovodjenje Nikole Mirotica nakon sto je Ledej produzio ugovor. Cak sam smatrao to glupim potezom i za cigane, a kamoli za nas, sto sam pisao i na njihovoj temi.  Ti masni, megalomanski ugovori i guranje svih jaja u jednu korpu na kraju se po pravilu obiju o glavu. To se desilo i istoj toj Barsi koja je platila 16 miliona Miroticu da ne igra jos dve sezone tamo. U sustini jeste malo intrigantno da jedan od najboljih igraca u evropu moze da te pojaca, ali mi ceo taj koncept grunucemo lovu Miroti, a skripi nam pola prva petroke na kraju deluje gubitno. Bar u toj nekoj prici da vijamo f4. 

E sad Nikola Mirotic, momak koji je, a to znam i iz privatnih izvora, veliki humanitarac, daleko veci nego sto se o time javno govori, mnogo, ali stvarno mnogo ljudi je zaduzio za zivota. Takodje veliki doprinos dao je i pravoslavnoj crkvi, ali to se negde i zna. Ono sto je meni smesno je ta prica o pritisicima, pod uslovom da pritisci nisu dosli sa najvisih pozicija, jer da se razumemo covek je u Crnog Gori gde mu zivi porodica javno pljunuo tadasnjeg faraona, aposlutno se stavio na jednu stranu i bio meta brutalnih pritisaka, kao klinac je odjavio Srbiju i Crnu Goru i bio meta pritisaka, onda se pocepao srpsku zastavu i bio meta pritisaka i strasnih uvreda, onda je iz nba otisao u Barsu i bio meta uvreda i pritisaka navijaca Reala. Sto znaci da je covek pre svega kroz zivot vodjen licnim interesima, a ne nekim nacionalnim, klupskim i ne znam ni ja kakvim i da je apsolutno naviknut na pritiske. Tako da je meni taj izgovor pretili mi neki ljudi poprilicno supalj. 

Sto se tice tih pretnji i uvreda i ne znam cega, jako mi glupo da se mi sad pravimo ovde finci, a cigani su, jelte, divlje pleme jer to apsolutno nema veze sa istinom. Ono sto je cinjenica da vecini ljudi ovde sa foruma, vecini ljudi sa kojima se druzimo u nekom svom balonu, ne bi palo na pamet da idu i pisu da ce nabosti nekog na kolac ako dodje u suprotan klub ili prete igracima sto su se pokoskali na utakmici, ali to ne znaci da nije bar priblizan broj debila u oba tabora koji bi to radili i aktivno rade. Sad zasto neki od tih debila imaju funkcije u ovoj drzavi je posledica generalnog stanja u istoj toj drzavi. Sa druge strane bilo kakvo mesanje ljudi iz drzavnog/verskog vrha u sport, pa cak i sama mogucnost takvih stvari, je pre svega nasa realnost, a nakon svega i smer kojim ova drzava ide, a to je pravo i nezadrzivo u provaliju, ali opet to su neke druge teme. 

Da rezimiram, to sto Nikola nije dosao pod ovim finansijskim uslovima, moze da bude, bar po meni, mnogo bolje nego da jeste u kontekstu Partizana i jasnog cilja koji je plasman na f4, kao sto je nedolazak istog Mirotica u Zvezdu za njih bio dobar jer su se pojacali na svim pozicijama i ne zavise na koju ce nogu on ustati. To sto su mu pretili ogledalo drustva i odustva morala, obrazovanja i licne odgovornost. To sto nije dosao je, verujem, mnogo vise iz finansijkih razloga nego iz bezbedonosnih. To sto je vecini na dobar dan da uopste postoji sansa da se predsednik drzave nesto pita oko sporta je katastofa i jedan od simptoma raka koji nas izjeda i koji ce nas ubiti. To da su pretnje, bar navijacke pretnje, mantra koji imaju samo cigani je apsolutno neistina.

I da jos jedan stvar, ono sto je sustinski najgore za Partizan sto je izubljeno vreme i sto su mnogi koji su mogli da doprinesu ovog timu pronasli svoju sredinu dok smo mi cekali da saga zavrsi.  
 

Edited by fedor
  • Like 21
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, realno *w said:

 

Nastavljaš sa "francuska sobarica" stavom. Kojih 25 čitalaca? Naveo sam samo primer, to se moglo pročitati na toliko mesta. To dođe do italijanskih i španskih medija, a neće do prosečnog srpsko/crnogorskog čitaoca?  Ok druže, važi.

 

I ovaj drugi deo ti je potpuno netačan, to o pritiscima je krenulo juče, preključe, a odluku je objavio danas.

 

Na kraju, ovo se slažemo. Normalno da Vučićev poziv, ako ga je bilo, može da bude samo kontraproduktivan. 

 

U pravu si, možda nemaju ni 25.

 

On je odluku objavio danas zvanično, a ljudima u Partizanu pre dana. Ili im je makar sve postalo sumnjivo pre par dana. Poprilicno očigledno, svi oni pritisci preko dodikovih i ostojinih medija o pravoslavnoj datoj reči, koje onda prenose neki basketnewsovi i slični su bili poslednji vid pritiska na Nikolu - i to SNSovski, tako što ga kao hvale, a ustvari kompromituju.

 

Meni uopšte nije isključeno da je ovo puklo interno, a da su te neke pretnje taman dobar povod. Moguće da se Miroti ne svidi da cela uprava KKPa objavljuje da je završen pre x nedelja, da to svi portali objavljuju, zatim i onaj pritisak koji se danima vrši pozivajući se na njegovu reč itd. Dobio je moguće i neku dodatnu ponudu u međuvremenu. Pritom nije isključeno da to sve može da utiče na sudski spor sa Barsom - pod ugovorom sa njima, a viđa se i sve dogovorio sa KKP-om. Čak je i njegov agent morao da demantuje ono što je izlazilo iz uprave KKPa, kako ne bi sebi napravili problem.

 

I sam si svestan da u medijima maltene jedan negativan tekst o Miroti ne može da se nađe. Lično ne znam jednog navijača Zvezde koji ga je opsovao, uglavnom su bili u fazonu jbg i neće valjda. Zasigurno ima i drugih, samo ne pamtim da je neko imao "blaži" doček, a da se vadi na pretnje. Stvarno bi trebalo da ih prijavi onda, pošto ni on nije neka bespomoćna šuša.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Luchifer89 said:

Možda su mu ateisti i komunisti pretili

 

Na dobrom si tragu... 

 

Mirotic je trazio da se iz grba KKP izbaci petokraka i stavi krst, da primite veru, da vas (kao i KKCZ) partrijarh primi na koktel, da mu se pokloni dres KKP sa Miroticevim prezimenom... bilo je tu jos nekih sitnijih zahteva (edit: nema veze sa tangama), ali generalno je ovde zapelo. 

 

Sources tell me:whistling:

 

Edited by Kooineeperk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, longbowman said:

Nek banuje moderacija, ali ovo je postament onome " Nismo isti " .

 

Zamisli da postoje toliko oboleli ljudi koji prete potencijalnom pojačanju suparničkog kluba. A ispostaviće se da su to baš oni koji na majicama nose i promovišu sve ove humanitarne organizacije kojima je on davao novac.

 

Bolji motiv od ovoga verujem da nikome nije potreban, sada su dostignuti nivoi toksičnosti iz 2013/14 sezone.

 

 

 

 

Samo pogledaj komentare na Madarovu objavu da ide iz kluba :lol_2: 

Mirota ispao sisa, realno. Još onda kada sam napisao da je sve gotovo, kada ste mi se smejali ovde, dao je reč da dolazi u Partizan, samo da reši sve sa Barsom. On kao pre toga nije znao da bi njegov dolazak u Partizan izazvao reakciju, kakve je tek uvrede dobija od navijača Reala, kojih je daleko više, kada je dolazio u Barsu pre 5 godina, pa mu tad to nije smetalo, jer je dobio preko 25m neto za 5 sezona....

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Prvo nisam bio ni za kakvo dovodjenje Nikole Mirotica nakon sto je Ledej produzio ugovor. Cak sam smatrao to glupim potezom i za cigane, a kamoli za nas, sto sam pisao i na njihovoj temi.  Ti masni, megalomanski ugovori i guranje svih jaja u jednu korpu na kraju se po pravilu obiju o glavu. To se desilo i istoj toj Barsi koja je platila 16 miliona Miroticu da ne igra jos dve sezone tamo. U sustini jeste malo intrigantno da jedan od najboljih igraca u evropu moze da te pojaca, ali mi ceo taj koncept grunucemo lovu Miroti, a skripi nam pola prva petroke na kraju deluje gubitno. Bar u toj nekoj prici da vijamo f4. 

E sad Nikola Mirotic, momak koji je, a to znam i iz privatnih izvora, veliki humanitarac, daleko veci nego sto se o time javno govori, mnogo, ali stvarno mnogo ljudi je zaduzio za zivota. Takodje veliki doprinos dao je i pravoslavnoj crkvi, ali to se negde i zna. Ono sto je meni smesno je ta prica o pritisicima, pod uslovom da pritisci nisu dosli sa najvisih pozicija, jer da se razumemo covek je u Crnog Gori gde mu zivi porodica javno pljunuo tadasnjeg faraona, aposlutno se stavio na jednu stranu i bio meta brutalnih pritisaka, kao klinac je odjavio Srbiju i Crnu Goru i bio meta pritisaka, onda se pocepao srpsku zastavu i bio meta pritisaka i strasnih uvreda, onda je iz nba otisao u Barsu i bio meta uvreda i pritisaka navijaca Reala. Sto znaci da je covek pre svega kroz zivot vodjen licnim interesima, a ne nekim nacionalnim, klupskim i ne znam ni ja kakvim i da je apsolutno naviknut na pritiske. Tako da je meni taj izgovor pretili mi neki ljudi poprilicno supalj. 

Sto se tice tih pretnji i uvreda i ne znam cega, jako mi glupo da se mi sad pravimo ovde finci, a cigani su, jelte, divlje pleme jer to apsolutno nema veze sa istinom. Ono sto je cinjenica da vecini ljudi ovde sa foruma, vecini ljudi sa kojima se druzimo u nekom svom balonu, ne bi palo na pamet da idu i pisu da ce nabosti nekog na kolac ako dodje u suprotan klub ili prete igracima sto su se pokoskali na utakmici, ali to ne znaci da nije bar priblizan broj debila u oba tabora koji bi to radili i aktivno rade. Sad zasto neki od tih debila imaju funkcije u ovoj drzavi je posledica generalnog stanja u istoj toj drzavi. Sa druge strane bilo kakvo mesanje ljudi iz drzavnog/verskog vrha u sport, pa cak i sama mogucnost takvih stvari, je pre svega nasa realnost, a nakon svega i smer kojim ova drzava ide, a to je pravo i nezadrzivo u provaliju, ali opet to su neke druge teme. 

Da rezimiram, to sto Nikola nije dosao pod ovim finansijskim uslovima, moze da bude, bar po meni, mnogo bolje nego da jeste u kontekstu Partizana i jasnog cilja koji je plasman na f4, kao sto je nedolazak istog Mirotica u Zvezdu za njih bio dobar jer su se pojacali na svim pozicijama i ne zavise na koju ce nogu on ustati. To sto su mu pretili ogledalo drustva i odustva morala, obrazovanja i licne odgovornost. To sto nije dosao je, verujem, mnogo vise iz finansijkih razloga nego iz bezbedonosnih. To sto je vecini na dobar dan da uopste postoji sansa da se predsednik drzave nesto pita oko sporta je katastofa i jedan od simptoma raka koji nas izjeda i koji ce nas ubiti. To da su pretnje, bar navijacke pretnje, mantra koji imaju samo cigani je apsolutno neistina.

I da jos jedan stvar, ono sto je sustinski najgore za Partizan sto je izubljeno vreme i sto su mnogi koji su mogli da doprinesu ovog timu pronasli svoju sredinu dok smo mi cekali da saga zavrsi.  
 
@fedor objasnijo...
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Prvo, smatram da ovde pisu dosta iskusniji i stariji ljudi, forumasi koji su ovde godinama pa cu gledati da budem sto konkretniji, posto vidim da neki spominju neke "pretnje".

 

Drugo, da li stvarno mislite da Mirotic nije znao sta ga ocekuje? 

 

Da nije znao da ce imati pritisak, da ce imati pretnje (pre svega klinaca), medjutim imao ih je i u Spaniji, koliko znam zvanicna grupa Delija nije ga podrzala ali sigurno ga ne bi jurili po gradu da mu lome noge, cak sta vise, mislim da bi dobio najbolji 

tretman od navijaca Zvezde ako uzmemo da bi igrao za Partizan.

 

Na sve to dodamo da je vec mesec i nesto dana u kontaktu sa Zeljkom i Partizanom, dogovorio se, dao rec, poslali smo ugovor i covek je ispalio i napisao pismo na Instagramu gde se ogradio? 


Zar nije posteno od velikog vernika kao on da napise ko mu je to pretio u ovoj drzavi kakva god da je ona i da tako ispadne covek? A ne da se ogradjuje ovako, rekao bih sramota, vozi Zeljka i ljude iz Partizana mesecima?

 

Ovo pre svega mirise na jedan poziv koji je sve ovo stopirao ili na Mirotica koji je pre svega ispao devojcica i krajnje nekorektan...

 

Vise mi smrdi na ovo prvo ali ne iskljucujem ni ovo drugo, mada ima covek 33 godine, valjda nije bas toliko zaostao...

 

EDIT: Sad citam zvanicno obavestenje kluba i pranje naseg predsednika, sve jasno....

 

 

 

 

Edited by Stex
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, zorex said:

Ja ću ipak da zapalim jednu crkvu večeras u znak protesta, znali su lepo braća Norvežani šta i kako treba. :mjetal:

 

Dunkelheit na sledećoj tekmi umesto himne. 

 

Nakon što se završila saga, red je da se posvetimo pojačanjima tamo gde nam zapravo trebaju.

 

Ovo bi trebalo da nam oslobodi novce za barem dva vrhunska pojačanja na deficitarnim pozicijama i da nam all-around unapredi sastav, umesto fleksovanja sa parom  najboljih četvorki u Evropi.

 

Ovo je dobar nauk za klub da svoje karte u svakom prelaznom roku drži što dalje od insajdera, novinara i ostalih.

 

Loose lips sink ships.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ako je Ostoja...to sto jeste, Zeks i Zoran svakako nisu budale. Sumnjam da su se gubili vreme i igracke prilike cekajuci Mirotu, pa su svi pokupljeni jer smo oklevali.

 

Prosto, na trzistu ti igraci ili u startu nisu zeleli kod nas, ili Zoc nije hteo njih ili je zapelo u pregovorima.

 

Zar ikome varijanta e ovaj bi nam bas legao, ali necemo da ga kontaktiramo dok Mirota ne bude zavrsen zvuci realno?

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Golijat said:

Sta mislite, da li postoji mogucnost da mu je preceno i iz KKP strane? Mislim na simpatizere, "navijace"....

 

Misliš da nije već počelo odmah posle izjave?

 

Nego, mogu misliti kako komšijski navijači koji su mu pretili sad misle o sebi "koji sam ja car, otero sam Mirotu"

 

Iza svega stoji (veća) lova, sve ostalo je spin...

 

Edit slovo

Edited by goofy
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Alex_Serbia said:

Ako je Ostoja...to sto jeste, Zeks i Zoran svakako nisu budale. Sumnjam da su se gubili vreme i igracke prilike cekajuci Mirotu, pa su svi pokupljeni jer smo oklevali.

 

Prosto, na trzistu ti igraci ili u startu nisu zeleli kod nas, ili Zoc nije hteo njih ili je zapelo u pregovorima.

 

Zar ikome varijanta e ovaj bi nam bas legao, ali necemo da ga kontaktiramo dok Mirota ne bude zavrsen zvuci realno?



Nije fora u kontaktiracemo ili necemo vec o kolicini novca kojim se raspolaze. Jer je mnogo drugacije pregovarati ako mi mirotic uzme nego kad ne uzme 3 miliona. 

Link to comment
Share on other sites

Cestitao sam ovde kad sam dobio info o usmenom dogovoru. Jbg. 

Skontao sam da ne dolazi kad su mediji ispalili onih par debilnih narucenih tekstova. 

Ali ovo saopstenje s secerom kao akterom. Kuku lele.

 

Sta da vam kazem komsije, mi smo tu fazu "dolazi! Oh ipak ne..." prosli + nama je bilo teze jer vi ste bili alternativa, a i realno ste bolje popunjeni na 4. 

 

Terajte dalje...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, John Terry said:

Ono što je moglo da se desi, samo nagađam, je da su smradovi koji se kriju iza kluba Crvena Zvezda, kao njihovi navijači, udarili na moralne i religijske vrednosti Mirotića i njegove porodice. To je njega zabolelo i odlučio da ne dođe ovde. Ponoviću, nagađam.

Nema potrebe za nagađanjem.

Ko stoji iza tekstova da će Mirotić biti izdajnik vere ako ne potpiše za Partizan, a koji su preplavili internet pre dva dana? To nije vređanje?

Link to comment
Share on other sites

Ovo zahvaljivanje cemo slusati dokle god se ne ostvari ono sto je Obradovic rekao nedavno i postavio kao cilj, a to je SAMOFINANSIRANJE. I ja tu ne vidim nista lose. Zavisis od drzave i to je to. Ali nije samo da novca. Verujem da, kada bi se "odrekli" predsednika i sami sebi krojili budzet, nasao bi se nacin da nas sabotiraju. Kao npr Stark Arena. Ne budemo li igrali tamo necemo moci da pridjemo budzetu koji "garantuje" ucesce u EL.
A zanima me, da slucajno imamo sansu da ne zavisimo od drzave, da li bi navijac KKP platio vise cenu sezonske? Primera radi, ako je najjeftinija karta prosle sezone bila za 400 bocno i to 110e, da li bi dali za istu 170-180e i tako eksponencijalno rastuce za ostale sektore?

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...