Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

@medobrundo moguce je da si ti u pravu, ovo moje nije teorija zavjere jer kod takvih sila postoje uvijek planovi a, b, c.   Pogotovo modifikacije u toku. To je masinerija nije to Mateo jadni osmislio. Kad se velika lova vrti o svemu se vodi racuna. Mozda u kosarci i nije tolika lova ali oni su sekcija FC. Radim i zivim  u slicnom okruzenju sad vec duze vrijeme nema tu slucajnosti ni malo.

 

Inace o kosarci...  ponovicu ono sto ponavljam ove godine da su Madar, Smajli, Trifa i Avram debitanti u evroligi sada vec na pragu F4 kao bitni srafovi mehanizma.

 

Ne sumLJam da bi to i Kopriva bio da ga ova nesretna bolest ne zakaci.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, realno *w said:

 

Ma ta trojka je bila na 14 razlike i 2:18 do kraja.

 

Mi smo otvorili temu sa 7-0, za 39 minuta, najmanja razlika je bila 5, sve ostalo smo kontrolisali neverovatno. 14 razlike u zadnja 2 minuta, pa ne znam šta bi trebali da urade, da stignu ekipu koja je od lupam 80 poseda, zbrzala moda 5, sve ostalo vreme strpljivo tražila pozicije i uglavnom ih nalazila.

 

 

Ja mislim da su Aleksa i Panter jedini uzeli šuteve u trenutku kad je bilo više od 10 sekundi do kraja napada.

 

Ne bi nas dobili da se igralo još pola godine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, realno *w said:

 

Ma ta trojka je bila na 14 razlike i 2:18 do kraja.

 

Mi smo otvorili temu sa 7-0, za 39 minuta, najmanja razlika je bila 5, sve ostalo smo kontrolisali neverovatno. 14 razlike u zadnja 2 minuta, pa ne znam šta bi trebali da urade, da stignu ekipu koja je od lupam 80 poseda, zbrzala moda 5, sve ostalo vreme strpljivo tražila pozicije i uglavnom ih nalazila.

 

 

 

Ma jasno je da je meč bio rešen, samo su tu već digli ruke, govor tela je pokazivao da su se skroz predali. Igrački...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, medobrundo said:

Uh Beo, ovo je "malo" relativizacija nasilja, u kojoj je Rudi neki mag i svo zlo, a Jabusele dobrocudni dzin iz zelene milje. 

Pa dobro, moj post na koji si se nadovezao je nekompletan i kad se uzme sam za sebe može da se tumači kao relativizacija, ali sam ranije već napisao da on treba da dobije najveću kaznu. Ono što sam htio da kažem je da se ni približno dovoljno ne potencira to što je uradio Ljulj, a što je dovelo do cijelog sranja. 

I još da kažem da sam, nakon ponovo odgledanog snimka, u znatnoj mjeri revidirao mišljenje, jer vidim da je Jabusel (uz Deka) imao ulogu i u samom začetku tuče. Ipak, totalno ćutanje španskih medija o Ljulju nije slučajno, neko je tu potegnuo da se ne tovari lokalna legenda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo ko nikad nije potrcao za loptom misli da je lagano iskulirati... ali, ako si kapiten, ako si sve vreme fokusiran da dobijes, moras da se iskontrolises. Da smo priveli utakmicu kraju kako treba, mislim da bi u utorak bila rutina jer ni oni nisu verovali da mogu da nas dobiju. Ovako, Panter pre svega, posrao se na sve sto je isporucio, posto ce verovatno i on i Lesor (koga tek ne bih komentarisao) dobiti suspenziju. Moja prognoza je suspenzija Pantera i Lesora sa nase strane, uz Exuma koga je Jabusele suspendovao, sa druge Ljulja, Deka i Jabuselea. I time ih lagano vracamo u igru. Epski se posuo pepelom Panetr, zaista da covek ne veruje. Ko prati duze basket moze da se seti Vukcevica iz Buducnosti  i kolko je iritantan bio, pa se isto tako secam i Mice Berica kako je na divljacke ispade protiv njega reagovao kako mu utrpa trojku pa mu se iskezi. Ko sto covek treba da nauci da se ponasa u porazu, mora i u pobedi. Ovako, bojim se da smo prosuli najubedljiviju igru u poslednjih 20 godina

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo će ipak da ostane kao jedan od onih iconic momenata kada znaš da je jedna ekipa (Rudi, Ljulj) definitivno završila sa basketom i to na ružan način. Na stranu što je meni Rudi uvek bio gadan, a trudio se da bude profi i uglađen, mislim da se zaboravlja koliko decenija (!) on fura baš eksplicitno prljave i opasne poteze - guranje igrača u aut, podmetanja noge, saplitanja, pljuvanja... Nije on baš emotivac koji (samo) vrišti i znam da mi u mom basketaškom memorexu sedi tu negde , par klupa iza Gaja Pninija. Uvek je lepo pamtiti legende i sve, ali budimo realni (hehe).

 

 

  • Like 15
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam od onih sto hvale, ali za ono sinoc se mora konstatovati da je jedna od najboljih utakmica KKP ikada, gledajuci sva moguca takmicenja. Zapanjujuci level koncentracije, osim ona dva jako kratka pomracenja Nunnallya i Madara sve je bilo nestvarno dobro, precizno i pametno. Igrali smo u svakom trenutku to our strengths, sto bi rekao moj pokojni deda. Kako smo koristili dzepove, kako smo radili dodavanja na malom prostoru, kako smo kretnjom odbijali gotovo svaki pokusaj udvajanja vec u njegovom nastanku... Da, svaka cast, Zeljko jeste pripremio ovu seriju i samu tekmu savrseno, ali se retko vidja da igraci bas ovoliko dobro sve sprovedu, pa jos u ovakvim okolnostima. Tesko mi je da nadjem tekst da izjavim koliko sam fasciniran.

Edited by SteveFrancis#3
  • Like 16
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ljudi, izgazili smo ih kao kesu, moram da odgledam opet utakmicu, ali opet bi im dali sto poena, svi su došli na žurku i ubacili šta i kad treba, u odbrani smo kidali... nek suspenduju koga hoće, mi ovo rešavamo u utorak, bolji smo!

 

Kako je Ledej objasnio, đe Dek, đe Jabusele? 😃

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, fillam said:

 

Ovaj snimak me je malo presabrao i vratio radost u celu jednačinu. Igrači pucaju od samopouzdanja, razmontirali smo Real u Madridu, 0:2 je. Jedna po jedna!

 

Divno je videti Dantea sa osmehom na licu. A ne mogu da opišem koliko meni Aleksa emituje energiju neke čiste duše 🥺

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, fillam said:

 

Ovaj snimak me je malo presabrao i vratio radost u celu jednačinu. Igrači pucaju od samopouzdanja, razmontirali smo Real u Madridu, 0:2 je. Jedna po jedna!

ali Mica Beric se klanja publici, hahahah

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Marvin said:

ali Mica Beric se klanja publici, hahahah

MIca Beric se tako emotivno istrosio u ovoj sezoni da mi je drago sto mu se ovako vratilo.

Par puta je bio na ivici suza u studiju posle losih igara.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Divno je videti Dantea sa osmehom na licu. A ne mogu da opišem koliko meni Aleksa emituje energiju neke čiste duše 🥺

 

Generalno, na osnovu reakcije svih igrača, verujem da ćemo Dantea vrlo brzo gledati na parketu.. 🙂

 

Koliko god da smo izgubili na ovu glupost, ovi momci mi sad već toliko poverenja ulivaju, da verujem da smo mnogo više dobili kao tim.

Imamo savršenu priliku za metlu (zavisno od situacije sa suspenzijama) i potpuno eliminisanu mogućnost opuštanja i slavljeničke atmosfere.

 

Da je moglo sve ovo da se izbegne, moglo je, ali je olakšavajuća okolnost da je svako objektivno oko u Evropi ovo doživelo kao potpunu nemoć i frustraciju Reala.

Sačekajmo vesti, ali verujem da idemo u Kaunas, i to u punom sastavu.

Link to comment
Share on other sites

Aleksa, Madar                                             Rodrigez, Gos, Alocen

Naneli, Djusa                                               Musa, Hanga, Kozer                                               

Papapetru, Trifa                   vs                   Hezonja, Rudi, Abalde

Ledej, Tristan                                              Rendolf, Korneli

Smajli, Balša                                                Tavares, Porijer, Ndaje

 

Kad se ovako stavi na papir, vidi se u kakvom sosu smo za game 3.

 

Zaključak je, kraljevske peečke, dodjite na stiskavac!

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Volter said:

 

Jabusele je sve vreme bio nervozan. Isto je poput Deka samo čekao gužvu da istrese frustracije. Prvi je prišao ne da razdvaja nego da grudima odgurne Pantera. Svesno je bacio Egzuma na parket, još ustaje i gleda ga sa visine zadovoljan onim što je uradio. Zatim traži Pantera i zaleće se prema njemu. 

 

Obojica su loše odigrali, Yabusele 3 poena, Deck posle onakve prve utakmice se praktično nije video. Pa rešili da nadoknade.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, fillam said:

 

Generalno, na osnovu reakcije svih igrača, verujem da ćemo Dantea vrlo brzo gledati na parketu.. 🙂

 

Koliko god da smo izgubili na ovu glupost, ovi momci mi sad već toliko poverenja ulivaju, da verujem da smo mnogo više dobili kao tim.

Imamo savršenu priliku za metlu (zavisno od situacije sa suspenzijama) i potpuno eliminisanu mogućnost opuštanja i slavljeničke atmosfere.

 

Da je moglo sve ovo da se izbegne, moglo je, ali je olakšavajuća okolnost da je svako objektivno oko u Evropi ovo doživelo kao potpunu nemoć i frustraciju Reala.

Sačekajmo vesti, ali verujem da idemo u Kaunas, i to u punom sastavu.

 

Ja se nadam. Baš je zabrinjavajuće delovalo ono sinoć. Meni takođe uliva neku nadu to da je većina utisaka i komentara ove situacije negativno okrenuta ka Realu. Tako i treba, baviti se onim ko provocira i ko je nasilan, a mi ovde možemo da razglabamo da li je KP trebalo da bude hladne glave ili jok. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mfmilan said:

 

Obojica su loše odigrali, Yabusele 3 poena, Deck posle onakve prve utakmice se praktično nije video. Pa rešili da nadoknade.

 

Ja sam počeo da se sprdam zbog načina kako su bacali lopte igrači Reala na niskom postu. Ajd što je Željko to sprečio nego je sprečio i prodor Deku koji je bio izbezumljen. Ja se nekad pitam da li su pojedini igrači Partizana ljudi ili mašine jer mi je neverovatno da ovoliko dugo igraju u ovakvom ritmu. Partizan je tim sa najdužom dobrom formom u Evropi, bilo je male krize na početku, mada i tada je Partizan gubio utakmice na jednu loptu. Neki su čak sprdali Željka zbog njegove kuknjave u vezi rotacije i koliko mu nedostaju povređeni Avram i Smajli. Sada takvi na delu mogu videti zašto je to radio. Za Lesora niko nije verovao da Željko može napraviti ovo što je napravio od njega zbog njegove košarkaške inteligencije. Željko je na putu da to isto sada uradi sa Smajlijem koji je bolji materijal od Lesora. Ima i šut, prodor, igru leđima mora da popravi. Ponovo je počeo i brutalno da kuca.

Link to comment
Share on other sites

Prvo, kapa dole na duplom razmontiravanju. Ovo drugo još ubedljivije. Video sam Pantera kada ste prvi put udarili u zonu, kako panično gleda ka Žocu. I delovalo mi je da ne znate šta ćete. I to je trajao 3-4 poseda. I to je sve gde je Real nešto uradio, što vas je malo izbacilo iz zone komfora. Ostatak tekme je zaista bio besprekoran. Kad je Naneli zabo trojku uz faul, znao sam da je to to.

 

Što se tiče šorke, svako ko misli da je Ljulj iz nemoći, besa ili očaja udario Pantera, taj je lud. Ono je ciljano i planirano. Vidjeno toliko puta. Naseli ste na provokaciju, a ko ne bi? 

 

Za Exuma sam se u sekundi usrao da nije vrat ili kičma, nisam ni provalio kako je sjebo prst pa mu to dođe sreća u nesreći. Jabusele mislim da je završio sa evropskom košarkom. Iskreno to mislim. Jedno je šorka, jedno je pesničenje ali rvački zahvat (nemoj neko da je pomenuo Nelsona) koji može da obogalji protivnika....ajd ti bajo nazad u Kinu, trpaj po 30 i broj keš. Mrš debilčino. 

 

Što se kazni tiče, nisam pametan. Realno je Jabusele drakonski. Ljulj dve tekme plus novčana. Dek isto to.

 

Što se vas tiče, tu tek nisam pametan, ne znam kako ta komisija ove miki maus lige šljaka (ako je sudeći po finansijskom panelu za Kampaca, nikako). Ako je ni po babu ni po stričevima, jedan od dvojca Panter Lesor će dobiti jednu tekmu kazne. Čitam sad za onu šorku Olija i Galate pre 8-9 godina, Printezis je dobio 4 tekme. Niste zaslužili drakonske kazne, zapravo nikakve. Neke novčane i to je to. Ne daj bože da je Dante out i uz jednu ili dve suspenzije, u utorak će biti baš zajebano (koliko god njima suspendovali). U suprotnom, biće stoka razlike u Areni. Zasluženo.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...