Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

@Son_of_a_gun Nisi djubre od čoveka niti je to neko rekao. Svi imamo fiktivne troškove svakog meseca i stvari kojima ugadjamo sebi. U funkcionalnoj državi se deca ne bi lečila SMS-ovima, niti bi jednom klubu bilo dozvoljeno da duguje tolike sume za porez bez većih posledica, a ujedno se delom finansira od te iste države. Ali kako živimo u državi u kojoj decu lečimo SMS-ovima, i ja bih rekla da je malo bezobrazno da klub pravi ovakvu "akciju". Pogotovo jer nisam sigurna koliko je prosečni navijač Partizana "situiran". Da ja ne platim porez na neke nekretnine par meseci, odmah bi mi država zakucala na vrata. Ali jbg, ja nisam KK Partizan, a ne mogu ni da napravim ovakav marketing.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Son_of_a_gun said:

Dajem ja i za djecu kad me već vučete za jezik, i ne samo za djecu već i za druge potrebite, ali ne vidim razlog da vam ovdje polažem račune na šta trošim svoje pare.

Kupim i dve tri video igre mjesečno, iphone svake druge godine, ipad svake tri. Kutiju cigareta dnevno, jutarnju kafu u kafiću pored posla. Plaćam HBO, Netflix, Sky. Odem na more dva puta godišnje, do Beča jednom. Istresem se par puta godišnje i za druge porodične izlete.

Sve ove pare sam mogao da dam za liječenje djece.

Stvarno sam đubre od čovjeka.

giphy.gif

 

sto kaze fender, tvoj novac & tvoje pravo, kao sto je moje pravo da napisem kako je ucestvovanje u akciji doniraj & dominiraj porez, idiotski.

 

isto tako smo se smejali zvezdinoj - navijackoj akciji. lik dig'o kredit da pomogne klubu koji inace pomaze cela srbija, htela to ili ne.

 

marvin i barkli mi se cudili pre neki dan, jer sam poredio situaciju sa osobom koja ima 1k eur platu ali zivi kod roditelja i prilozi 3k dinara mesecno za struju & pijac, kada su racunali koliko je parica partizan zaradio od posete. e, pa sad skupljate parice da dete da roditeljima za struju & pijac ( :

 

naravno, potpuno legitimno pravo, i dobra prilika za mene da se smejem.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, kendrick said:

 

a sama prica mi pre deluje kao lepo osmisljen projekat nego kakav grand scam kakav najavljuju @propolisili @Tamburinjo pouceni sopstvenim iskustvom.

 

Ne mozemo bez tate ocigledno, jos ovaj sa djubre sam od coveka streljajte me ja jos uvek dajem pare Ostoji...

 

Ako zanemarimo pocetnu zamenu teza i ovaj jako los pokusaj tate aj jos jednom da nacrtamo... dakle kupi cigare idi na more daj sms za decu ili baci pare na ulici svacije pravo i niko to ne spori i molim da se ne mesaju

ocigledne stvari zarad neke poente, niko ne spori pravo coveka da svoj posteno zaradjeni licni dohodak potrosi kako hoce, ovde se prica o ljudima koji su izmanipulisani i pod parolom volim klub sta me briga moje pare daju novac 

dok likovi koji vode taj klub leze na milionima i upravo oni prave dug kluba na koji kukaju. To je mentolski ali kao sto rekoh svacije pravo da trosi novac kako hoce kao i moje da takvog coveka nazovem izmanipulisanim mentolom. 

 

...ovo me podseca na staru dobru akciju SPC podignimo stupove, gde se celom Srbijom odrzavali koncerti i dobrotvorni skupovi za obnovu Djurdjevih stupova sto je jako lepa akcija i cin vredan paznje...  ljudi daju i poslednji dinar kao sto na to imaju pravo i onda bam u sred akcije izadje vest svestenik iz trezora crkve u nekoj eparhiji ukrao milion evra. Milion evrica baki oni stekaju za crne dane i teslu na struju dok od sirotinje uzimaju donacije za obnovu jer sve se nema.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

jeste, ja sam to napisao / rekao.

ujedno, upravo tu zivi i bizarnost ove akcije

pomozimo voljenom bogatasu, koji vec dobija 15ak+ milki, tvojih, mojih i ljudi koje ne interesuje basket ali imaju tu nesrecu da zive u ovoj drzavi, da plati porez :lol_2:

 

majica koja treba da se deli glasi, platio sam svoj porez a zatim partizanov

 

sto se dece tice, to je samo predlog, ako vec neko ima few bucks to spare. ali kazem, druga logicna opcija je placanje poreza milioneru.

samo superhik fali, da se napravi omaz alan ford epizodi.

edit, ima i za mural materijala ofc

Cenim da nijednu uslugu ili proizvod ne kupuješ od prebogatih korporacija ili pojedinaca.

 

Drugo, ako na tih 15+ milki dodamo prihode od EL, ulaznica i valjda nekog privatnog sponzora, ispade da ovaj tim KKP ide na 20+ miliona. Do kraja sezone će i premijerligaši izgledati kao sirotinja u odnosu na nas. 

 

Treće, čisto teorijski, ako je Partizan dobio milion iz budžeta, a onda vratio milion u budžet, o kakvom superhiku govorimo?

 

7 hours ago, DameTime said:

 

Ovo baš i nema veze sa onim o čemu ja pišem. Više puta sam ponovila tokom dana diskutujući na ovu temu da nije problem u tome da klub prihoduje od članarina i uplata navijača. To jeste praksa u maltene svim sportovima. Problem nastane onda kada klub očekuje da navijači finansiraju plaćanje poreza, a pre i posle toga dobija pare od države. Da, znam, oni ne uslovljavaju nikoga, sve je na dobrovoljnoj bazi and whatnot. No poenta je da nije lepo, da upotrebim blagi izraz, izlaziti sa ovakvim predlogom pred navijače. Pogotovo što su u našoj zemlji skepsa u vezi uprave i stepen nemaštine u kojoj ljudi žive veliki znakovi pitanja. I opet - čekam da vidim Ostojino ime na spisku donatora, sa sve cifrom. 

Dejm, nemaština postoji i kad je cena ulaznica 500-1000 evra pa ih neko opet kupi. Mogli su da naprave akciju da se npr. plati Eksumu pa koja bi bila razlika u odnosu na porez?

 

Mnogo je gore to što dobijamo pare od države nego što navijači skupljaju pare da vrate pare državi. Na kraju krajeva, tim "kruženjem novca" posredno navijači delom finansiraju klub a ne država. Jeste način iskrivljen u odnosu na to kako bi trebalo da bude ali svede se na tako nešto.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Ne mozemo bez tate ocigledno, jos ovaj sa djubre sam od coveka streljajte me ja jos uvek dajem pare Ostoji...

 

Ako zanemarimo pocetnu zamenu teza i ovaj jako los pokusaj tate aj jos jednom da nacrtamo... dakle kupi cigare idi na more daj sms za decu ili baci pare na ulici svacije pravo i niko to ne spori i molim da se ne mesaju

ocigledne stvari zarad neke poente, niko ne spori pravo coveka da svoj posteno zaradjeni licni dohodak potrosi kako hoce, ovde se prica o ljudima koji su izmanipulisani i pod parolom volim klub sta me briga moje pare daju novac 

dok likovi koji vode taj klub leze na milionima i upravo oni prave dug kluba na koji kukaju. To je mentolski ali kao sto rekoh svacije pravo da trosi novac kako hoce kao i moje da takvog coveka nazovem izmanipulisanim mentolom. 

 

...ovo me podseca na staru dobru akciju SPC podignimo stupove, gde se celom Srbijom odrzavali koncerti i dobrotvorni skupovi za obnovu Djurdjevih stupova sto je jako lepa akcija i cin vredan paznje...  ljudi daju i poslednji dinar kao sto na to imaju pravo i onda bam u sred akcije izadje vest svestenik iz trezora crkve u nekoj eparhiji ukrao milion evra. Milion evrica baki oni stekaju za crne dane i teslu na struju dok od sirotinje uzimaju donacije za obnovu jer sve se nema.

Dug za porez stoji od pre Ostoje. Drugo, milioni koji su uloženi ove sezone vidimo na šta idu, nisu bačene/ukradene pare kao u FK. 

 

Treće i što se mene tiče, završavam s ovim, kupite lepo telefon od soma jura, patike od 300, pijte ceđenu od 500 dindži i pričajte da je idiotski što je neko isfinansirao KKP ili, na kraju krajeva, platio 3000 dinara majicu sa potpisima.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Barkley#34 said:

Dejm, nemaština postoji i kad je cena ulaznica 500-1000 evra pa ih neko opet kupi. Mogli su da naprave akciju da se npr. plati Eksumu pa koja bi bila razlika u odnosu na porez?

 

Mnogo je gore to što dobijamo pare od države nego što navijači skupljaju pare da vrate pare državi. Na kraju krajeva, tim "kruženjem novca" posredno navijači delom finansiraju klub a ne država. Jeste način iskrivljen u odnosu na to kako bi trebalo da bude ali svede se na tako nešto.

 

Razlika postoji jer ja kao prosečna građanka ove države idem u tvorza (ili imam drugi oblik sankcije) ako ne plaćam poreze, ali zato ne idem u tvorza ako (ne) kupim iPhone od 1500 e ili Gucci torbu od 5000 e (pandan Exumu). 

Mešamo babe i žabe sad, to kako mi trošimo svoj novac svakodnevno je jedno, ali KK Partizan se prvenstveno finansira od države i još samo fali da im navijači plaćaju porez. Ovo bi možda bilo ok kad bi se na taj način podstakla samoodrživost kluba u smislu da se otkače od države, ali svi znamo da se to neće desiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Dug za porez stoji od pre Ostoje. Drugo, milioni koji su uloženi ove sezone vidimo na šta idu, nisu bačene/ukradene pare kao u FK. 

 

Treće i što se mene tiče, završavam s ovim, kupite lepo telefon od soma jura, patike od 300, pijte ceđenu od 500 dindži i pričajte da je idiotski što je neko isfinansirao KKP ili, na kraju krajeva, platio 3000 dinara majicu sa potpisima.

Kod Džerija u kafeteriji je 400din - povoljnije, a pomažete klubu

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Ne mozemo bez tate ocigledno, jos ovaj sa djubre sam od coveka streljajte me ja jos uvek dajem pare Ostoji...

 

Ako zanemarimo pocetnu zamenu teza i ovaj jako los pokusaj tate aj jos jednom da nacrtamo... dakle kupi cigare idi na more daj sms za decu ili baci pare na ulici svacije pravo i niko to ne spori i molim da se ne mesaju

ocigledne stvari zarad neke poente, niko ne spori pravo coveka da svoj posteno zaradjeni licni dohodak potrosi kako hoce, ovde se prica o ljudima koji su izmanipulisani i pod parolom volim klub sta me briga moje pare daju novac 

dok likovi koji vode taj klub leze na milionima i upravo oni prave dug kluba na koji kukaju. To je mentolski ali kao sto rekoh svacije pravo da trosi novac kako hoce kao i moje da takvog coveka nazovem izmanipulisanim mentolom. 

 

...ovo me podseca na staru dobru akciju SPC podignimo stupove, gde se celom Srbijom odrzavali koncerti i dobrotvorni skupovi za obnovu Djurdjevih stupova sto je jako lepa akcija i cin vredan paznje...  ljudi daju i poslednji dinar kao sto na to imaju pravo i onda bam u sred akcije izadje vest svestenik iz trezora crkve u nekoj eparhiji ukrao milion evra. Milion evrica baki oni stekaju za crne dane i teslu na struju dok od sirotinje uzimaju donacije za obnovu jer sve se nema.

Ima tu jos akcija....

 

https://kkcrvenazvezda.rs/doniraj/

 

:s_d:

Link to comment
Share on other sites

 

 

spacer.png

 

 

Znam znam nije isto kad vi skupljate i mi, mi dajemo Covicu a vi za klub, nama daje sns a vi nalazite u tramvaju torbe sa parama, a sto ne plati Nordeus Branko mislim kad se vec otvorio za proslu seonu 10 milki kako bese isla ona prica 😄  

dajte pare bas me briga meni ni iz dzepa ni u dzep nemoj onda da se cudite kad ljudi kazu glasam za sns moje pravo, tvoje pravo i das Ostoji za porez svakako ne sporim ni jedno ni drugo samo cu ih nazivati onako kako objektivno mislim da zasluzuju obe pojave, evo ga ovaj gore ce da mazne i babi od penzije sve podrzavam samo nek ste zivi i zdravi jer bez zdravlja nista ti drugo ne vredi. Zato manje masnog vise vezbanja i citajmo dobre knjige uzdravlje.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Nije Partizan u nikakvom problemu što se duga za porez tiče, da jeste ne bi se dovodili ove sezone ni Egzum, ni Papapetru, ni Naneli. Na kraju krajeva ako i postoji problem opet će ga država rešiti. I ovo što pišem nije ništa zajedljivo, niti želja da provociram, nemam ja pravo nikome da prigovaram jer sam svestan kakve sve privilegije je imao i ima moj klub od strane države. Koliko znam navijači su dali ideju da oni plate deo poreza i to verovatno iz inata zbog prozivki Vučića. Sve je to Vučkova farsa, bezveze ćete potrošiti novac. Čuvaj Barkli lovu, dolaze gadna vremena, svaki dinar je bitan, vreme je za štednju.

Link to comment
Share on other sites

Da smo pustili SnS u klub ovo bi završili preko letnjeg raspusta.

Otpisali bi kamate, nabacili nekog fiktivnog sponzora u visini mesečnih rata i ne bi nas prozivali javno svakih par nedelja.

Zato je ova akcija neophodna..

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, kendrick said:

Lepo sam u upisu rekao da je UPPR dozvoljen, odnosno da je put UPPR-a jedna od alternativa koju je drzala mogla da preduzme i u slucaju Partizana. Ne znam gde si video da provlacim da je bilo sta nezakonito, uopste se ne radi o tome.

 

Doslovce si rekao ovo:

  

18 hours ago, kendrick said:

U proslosti smo videli da su se poreski dugovi vracali 2.5% - meni je ta varijanta iz ugla navijaca pogodnija po klub, a iz ugla morala i zakona mnogo puta losija ili "ogavnija" kako Alex rece.

Sta ti znaci da je iz ugla MORALA i ZAKONA losija/ogavnija opcija? Prvo, slucaj nije isti. Vi dugujete, koliko, 7mil eura ili tako nesto, za razne poreze i dazbine drzavi, mi smo dugovali ni 100.000eur. Drugo, ako je nesto po zakonu, a jeste, nema tu "losije", "ogavnije"... a jos ovo uplitanje "morala". Da li je moral vikati "Vucicu pederu" dok drzavi dugujes 7mil a ne stavlja ti katanac i jos dobijes nikada vece pare od te iste drzave (tj. tog Vucica)? :roflmao:

 

Nemoj sada da se izvlacis i pravdas kad je jasno da nisi izdrzao da ne tatises. 👍

 

 

 

Da ti odgovorim i na ostatak - koliko ste vi vratili a koliko vam je oprosteno ce ostati misterija, jer ne postoji javno dostupan dokument kao sto je nas UPPR gde je sve transparentno.

 

Jos jedna razlika, koju ti pominjes, je da je Zvezda

5 hours ago, kendrick said:

dobila je najbolji mladi pogon u drzavi

Pa da li je moguce da si ovo napisao?

 

Koga smo dobili, pola seniorskog FMP-a medju kojima su se isticali Branko Lazic, Filip Covic, i to je realno to sto je vredelo da dobije minute, ostali poput Milutinovica i Cvetkovica (za koje ste se i vi zajebali da ih uzmete kasnije) znamo kakav su kvalitet na kraju imali. Od klinaca, juniora koji su kao igrali i ove EL juniorske turnire, Miljenovica koji je iz tih juniora FMP-a trebao da zaigra u prvom timu ste uzeli vi (a na kraju ni on se nije proslavio svojom karijerom iako je bio jedan od najvecih talenata), Bogdanovica koji je pre te sezone igrao EL turnir juniora sa FMPom ste takodje vi uzeli, Nikolu Jankovica koji je takodje belezio dobre brojke smo "dobili" mi za juniore pa nije potpisao profi ugovor (posle je bilo jasno i zasto i eto ga posle kod vas kao nagradu za izjave koje je imao). Pre tih godina iz tog pogona ste uzeli i Muslija... Dobili smo neki sistem za mlade koji smo spojili sa nasim, ali nismo dobili neke mlade igrace.

 

 

6 hours ago, kendrick said:

a sama prica mi pre deluje kao lepo osmisljen projekat nego kakav grand scam kakav najavljuju @propolisili @Tamburinjo pouceni sopstvenim iskustvom.

😮😮😮 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kooineeperk said:

Doslovce si rekao ovo:

  

Sta ti znaci da je iz ugla MORALA i ZAKONA losija/ogavnija opcija? Prvo, slucaj nije isti. Vi dugujete, koliko, 7mil eura ili tako nesto, za razne poreze i dazbine drzavi, mi smo dugovali ni 100.000eur. Drugo, ako je nesto po zakonu, a jeste, nema tu "losije", "ogavnije"... a jos ovo uplitanje "morala". Da li je moral vikati "Vucicu pederu" dok drzavi dugujes 7mil a ne stavlja ti katanac i jos dobijes nikada vece pare od te iste drzave (tj. tog Vucica)? :roflmao:

 

Nemoj sada da se izvlacis i pravdas kad je jasno da nisi izdrzao da ne tatises. 👍

 

 

 

Da ti odgovorim i na ostatak - koliko ste vi vratili a koliko vam je oprosteno ce ostati misterija, jer ne postoji javno dostupan dokument kao sto je nas UPPR gde je sve transparentno.

 

Jos jedna razlika, koju ti pominjes, je da je Zvezda

Pa da li je moguce da si ovo napisao?

 

Koga smo dobili, pola seniorskog FMP-a medju kojima su se isticali Branko Lazic, Filip Covic, i to je realno to sto je vredelo da dobije minute, ostali poput Milutinovica i Cvetkovica (za koje ste se i vi zajebali da ih uzmete kasnije) znamo kakav su kvalitet na kraju imali. Od klinaca, juniora koji su kao igrali i ove EL juniorske turnire, Miljenovica koji je iz tih juniora FMP-a trebao da zaigra u prvom timu ste uzeli vi (a na kraju ni on se nije proslavio svojom karijerom iako je bio jedan od najvecih talenata), Bogdanovica koji je pre te sezone igrao EL turnir juniora sa FMPom ste takodje vi uzeli, Nikolu Jankovica koji je takodje belezio dobre brojke smo "dobili" mi za juniore pa nije potpisao profi ugovor (posle je bilo jasno i zasto i eto ga posle kod vas kao nagradu za izjave koje je imao). Pre tih godina iz tog pogona ste uzeli i Muslija... Dobili smo neki sistem za mlade koji smo spojili sa nasim, ali nismo dobili neke mlade igrace.

 

 

😮😮😮 

Bogdanovic bi video prvi tim kao i Sale Djordjevic pre njega. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kooineeperk said:

Da li je moral vikati "Vucicu pederu" dok drzavi dugujes 7mil a ne stavlja ti katanac i jos dobijes nikada vece pare od te iste drzave (tj. tog Vucica)? :roflmao:

 

 

Naravno da jeste. Što bi na moje mišljenje o dotičnom uticalo njegovo ponašanje prema KKPu? 

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

@Kooineeperkposto su ti platili partizanovci da relativizujes temu pa da onda boldovano pisu kako se pravi tata?

 

tema je, doniraj & domuniraj porez, akcija.

Partizane plati me.... 

 

1 minute ago, realno *w said:

Naravno da jeste. Što bi na moje mišljenje o dotičnom uticalo njegovo ponašanje prema KKPu? 

Zapravo, kad jos jednom razmislim, apsolutno si u pravu. Los primer morala sam dao 😄 👍

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kooineeperk said:

Da li je moral vikati "Vucicu pederu" dok drzavi dugujes 7mil a ne stavlja ti katanac i jos dobijes nikada vece pare od te iste drzave (tj. tog Vucica)? :roflmao:

 

Za mene je ovo uvek moralna i gradjanska obaveza i duznost vikati. Može sutra da da KKP-u i 200 miliona, nece ga uciniti nista manjim "pederom".

Licno bih sutra potpisao KKP u beton ligu ako bi to znacilo da Psiha vise nema. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dorcol said:

 

Znaci i oni se ciganisu kao Barselona.

 Nemojte ovo, ružno je. To što je postalo uobičajeno tako govoriti ne znači i da to treba da radimo, time se cela jedna grupa ljudi nepravedno obeležava.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klipan said:

 

Za mene je ovo uvek moralna i gradjanska obaveza i duznost vikati. Može sutra da da KKP-u i 200 miliona, nece ga uciniti nista manjim "pederom".

Licno bih sutra potpisao KKP u beton ligu ako bi to znacilo da Psiha vise nema. 

Kao sto rekoh i Realnom tamo iznad - nakon 2nd thought - apsolutno se slazem. Los primer sam dao. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...