Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

26 minutes ago, Barkley#34 said:

Ako se dobro sećam penzionisao se oko 31. godine.

 

Da. Rekao je da je jednog dana shvatio da mu se ne ide na trening. Respect. Otisao dok je jos uvek i te kako imao sta da kaze na terenu.

 

Naravno, gomila stvari koje ovih dana/godina kaze van terena mi ga je skoro pa ogadila.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Znam da Ledeju treba predah, but isn't this too much? 😁

 

Ziv nisam da saznam kako ovo moze da izgleda, ali ako neko moze da uklopi, moze Zeljko. Iako vise verujem da je ovo To se ne propusta potez. A takvi retko kad upale dugorocno.

 

Plus, Mirota je 4 koji ne voli znoj o znoj, a ledej na 5 prosto ne moze. Prespor izbacaj za reket i zicer, naspram visih centara. Iako snagom moze da parira

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Aman 2 said:

Svaka čast kako kriju karte. Objavi se tek po završetku posla. A mi možemo da nagađamo od jutra do sutra.

 

Za Jaramaza je bilo naznaka jos pre par nedelja na basketnews-u. Kacio ja to na temi prelazni rok Evrolige.

 

Za Mirotica se prica vec danima kao done deal-u.

 

Za Ponitku je objavio kkcz insajder da stize u Partizan nekoliko dana pre zvanicne objave.

 

Dakle nijedna karta od pojacanja za sad nije sakrivena.

 

Lako je bilo kriti u Evrokupu, ko je ziv mogao da pretpostavo da ce Panter i Ledej stici za to takmicenje, niti je tad iko pogadjao bilo sta. Za Evroligu je dosta lakse jer je izbor suzen i uglavnom stizu evroligaska pojacanja iz drugih klubova, kao sto vidis.

 

Prosle sezone za Nanelija i Andjusica je bilo naznaka, Exum je bio iznenadjenje, za Papapetrua nije bilo tesko sakriti karte jer je imao ugovor sa Panatinaikosom.

 

Evo u Zvezdi su sad prilicno sakrili karte za Hangu, Tobija i Gidru. Al to ne menja nista, jer je bolje da ti dodje Mirotic i da znas da ce doci nego da ti dodju slabiji igraci od njega a da ne znas da ce doci. Sustinski to je nevazno. Za Real i Barsu se svake sezone unapred znaju pojacanja pa ih to ne sprecava da igraju f4 svake sezone jer imaju jake timove.

 

Ne znam zasto nasedate na tu propagandu o skrivanju karata.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I meni se cini da je Mirotic, ako dodje, “to se ne propusta” potez. Sta je ideja, verovatno Zeljko zna.

Tehnicki, mozemo forsirati i small ball sa Miroticem i Lidejom, koji nikako nije small, a odbrana neka ostavi nekoga samog na sutu. Verujem da bi to otvorilo mnogo nekih opcija i minijatura koje Zeljko obozava. We’ll have to wait and see.

 

 

P.S. Fucking unreal zvuci da dovodimo Mirotica…

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, uini said:

pa jeste malo; i exum i nunnally su imali i sjajne i dobre i lose partije.

 

exumova igra je uzbudljivija plebsu, on je centralna figura kad se stusti sa loptom. za nunnallyja ponekad ni ne primetis da je bio na tekmi, ako ne poubacuje neke clutch suteve.

 

ali cekiraj statse u euroleague, neverovatno su slicni, od minuta u igri, do procenata.

 

https://www.euroleaguebasketball.net/euroleague/players/james-nunnally/007400/

 

https://www.euroleaguebasketball.net/euroleague/players/dante-exum/011302/

 

Po procentima jesu ali ipak je Exum zasluzniji za vise poena u napadu Partizana, pride i bolji defanzivno od Nanelija. Nije uzalud barem duplo skupji od Nanelija a ni to sto je trenutno Nba igrac a ovaj nije.

 

spacer.png

 

Dakle na isto minuta Exum 4 poena vise plus i asistenciju vise to je jos 2-3 poena, znaci 6-7 poena vise od Nanelija. Podosta vise.

 

Steta za Exuma sto nije otisao u neki Hjuston, Pistonse, Orlando, Sarlot... Kapiram da bi tamo imao vecu minutazu nego u Dalasu. Definitivno cu da ispratim Dalas da vidim koju su mu ulogu namenili.

Edited by Brat od Korneta
Link to comment
Share on other sites

Ako se zaista traze 1 i 5 kao prve opcije i taj dolazak Mirotica, gledano na papiru, ne znam kako ce Zeljko da raspodeli minute svima. Ok, jasno je da ima 2 takmicenja koja idu paralelno jedno s drugim i da neki mogu zaradjivati minute u slabijem takmicenju. Ali ja gledam Aba ligu vise kao takmicenje gde se razigrava ekipa. 85% utakmica ce sluziti za to.

1 ???
1/2 Jaramaz, Avramovic
2 Punter, Andjusic
2/3 Ponitka, Trifunovic
3 Nunally
4 Leday, Mirotic
4/5 Smailagic
5 ???, Koprivica

Za Drezgica bi bilo najbolje da ode u neku seniorsku KLS ekipu na pozajmicu. Mozda taj Dunav iz Banovaca. Andjusa nema sta da trazi u ovom timu takodje. A ako Nunanej produzi Trifa tu gubi minute. Nije kao da imam nesto protiv toga, ali ne vidim kako ce on biti srecan sa 5-6 minuta. Isto tako i Balsa, zero do 3 minuta. Tristana sam vec otpisao.
Nisam siguran na kojoj poziciji nam je vaznije da bude mamojeb. Nekako imam vise poverenja u Jareta i Avrama nego u Smajlija i Balsu, tako da ta 5 mora da bude EL kalibra. Znam da mozda ne bi bio trenerov izbor, ali Kaminski bi po meni mogao da bude dobar izbor za centra. Mozda za tog pleja da se saceka nba cut pa da se nesto tada probere.
Ali opet, ako neko zna kako to je nas trener.


Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...